» »

Vdor v android tablico

Vdor v android tablico

Ana5 ::

Pozdravljeni,
upam, da mi bo znal kdo izmed vas svetovati. Uporabljam android tablico z njo se vedno logiram le v domače brezžično omrežje WAP2. Ko sem pregledovala zgodovino sem opazila, da so v zgodovini spletne strani, ki jih nisem nikoli obiskala,... našla sem tudi ime in priimek osebe, ki se preko moje tablice logira v gmail, Facebook itd..

Najprej me zanima kako naj dodatno zaščitim omrežje (že takoj na začetku ko sem WiFi nastavljala sem že spremenila tovarniške nastavitve uporabniško ime in geslo). Geslo za dostop do WiFi-ja imam trenutno dolgo 8 znakov, to bom spremenila npr. na 14 znakov. Ali imate še kakšen predlog?

Zanima me pa tudi kako mu je to uspelo. Vem da je lahko pridobil geslo za WiFi s pomočjo programa Aircrack-ng, ni mi pa razumljivo zakaj sem v zgodovini na tablici videla njegove obiskane strani??

Lep pozdrav,
Ana

5er--> ::

Ti raje spremeni geslo za svoj google account (gmail, youtube... itd.)

Ana5 ::

To sem že storila.

St235 ::

To kar ti opisuješ je bolj podobno temu, da je nekdo uporabil tvojo tablico za vpis v svoj gmail/facebook account? Ker geslo za dostop do wifi nima kaj dosti skupnega s tem kaj se ti pokaže v browser history na tablici.

Ana5 ::

Obstajata dve variati ali nekdo obiskuje moje stanovanje ko sem v službi (to je manj verjetno... vsaj upam). Druga varianta pa je, ne vem če je to možno, zato vas sprašujem, da se ta oseba poveže z mojo tablico in z njo dostopa do spletnih strani.

Mesar ::

V teoriji je možno, mislim v praksi tudi ampak malo verjetno. Sploh pa bi verjetno nekdo z takšnim znanjem znal za seboj zakriti sledi... zgodovina v brskalniku so res osnove. Več možnosti je kot so ti že svetovali, da je nekdo dobil fizični dostop do tvoje tablice...
Your turn to burn!

MIHAc27 ::

Da ne bo ugotovila, tako kot v eni novici že nekaj časa nazaj, da jim na podstrešju živi brezdomec :D

carota ::

MIHAc27 je izjavil:

Da ne bo ugotovila, tako kot v eni novici že nekaj časa nazaj, da jim na podstrešju živi brezdomec :D

Pol pa ni brezdomec. :))

Ana5, si komu posodila tablico, je bil kdo na obisku, zamenjala tablico z znanko?

All ::

Obstaja pa tudi verjetnost da si se nekje prijavil/a z svojim google računom (ne gmailom).....in se pozabila odjaviti. Rezultati vnosa...iskanja se shranjujeo pri stricu googlu...
Na prvi pogled bi zgledalo kot vdor.

Unknown_001 ::

All je izjavil:

Obstaja pa tudi verjetnost da si se nekje prijavil/a z svojim google računom (ne gmailom).....in se pozabila odjaviti. Rezultati vnosa...iskanja se shranjujeo pri stricu googlu...
Na prvi pogled bi zgledalo kot vdor.


Še najbolj verjetno, sploh, če ima OP vključeno sinhronizacijo podatkov računa med napravami.

OP, v Gmailu se lahko ročno odjaviš iz vseh naprav in se prijaviš nazaj na svoje. Pa če hočeš, si naštimaj dvojno potrditev pred vstopom v račun - geslo + SMS na telefon.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ana5 ::

Ta je dobra brezdomec...

Tablice nisem nikomur posodila, tudi če kdo pride na obisk ne uporablja moje tablice. V to tablico se ta oseba prijavlja v svoj gmail (tako da vem kako je tej osebi ime in kako se piše, v bistvu vem njen e-naslov). Vem tudi na katero gimnazijo je vpisan (saj pogosto uporablja točno določeno e-učilnico). Ali obstaja kakšna varnostna nastavitev na tablici oz. ali je možno ugotoviti IP naprave, s katero se povezuje s tablico (sam če WiFi pravilno razumem, bi se lahko povezoval le, če bi na tablici aktivirala WiFi dostopno točko).
Ali ima kdo kakšno idejo, kako mu to uspe?

ProGo ::

Prijavi policiji in ugasni tablico. Ti bodo oni potem povedali kako naprej.

Pithlit ::

Ana5 je izjavil:

Ali ima kdo kakšno idejo, kako mu to uspe?

Tako da prime tvojo tablico in po njej šari. Vse ostalo je bolj kot ne znanstvena fantastika.
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

Ana5 je izjavil:

Ta je dobra brezdomec...

Tablice nisem nikomur posodila, tudi če kdo pride na obisk ne uporablja moje tablice. V to tablico se ta oseba prijavlja v svoj gmail (tako da vem kako je tej osebi ime in kako se piše, v bistvu vem njen e-naslov). Vem tudi na katero gimnazijo je vpisan (saj pogosto uporablja točno določeno e-učilnico). Ali obstaja kakšna varnostna nastavitev na tablici oz. ali je možno ugotoviti IP naprave, s katero se povezuje s tablico (sam če WiFi pravilno razumem, bi se lahko povezoval le, če bi na tablici aktivirala WiFi dostopno točko).
Ali ima kdo kakšno idejo, kako mu to uspe?


Imaš nastavljeno geslo na tablici?

Živiš v bloku?
Če ja, potem je možno kater od sostanovalcev... ampak je res čudno kako bi kdo lahko dostopal do tvoje tablice, če je pospravljena v stanovanju, katerega po vsej verjetnosti zaklepaš ko greš na šiht.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mihec87 ::

All je izjavil:

Obstaja pa tudi verjetnost da si se nekje prijavil/a z svojim google računom (ne gmailom).....in se pozabila odjaviti. Rezultati vnosa...iskanja se shranjujeo pri stricu googlu...
Na prvi pogled bi zgledalo kot vdor.

this

Spremeni geslo accounta+odjavljaj se z drugih računalnikov

Pithlit ::

mihec87 je izjavil:

this

Spremeni geslo accounta+odjavljaj se z drugih računalnikov

Ma če bi kdo dejansko prebral za kaj se gre tudi ne bi bilo slabo. Vsaj ne bi takih neumnosti govorili. Problem je da se nekdo drug prek njene tablice (in brskalnika na njej) prijavlja v svoj (in ne njen) gmail/fb/whatever račun.

Kar je, v teoriji, seveda možno tudi prek oddaljenega dostopa. V praksi pa je takšno početje precej brezveze (oz. glupo, v kolikor bi se res šlo za nek napad). V praksi je precej bolj verjetno da je pač ta nekdo njeno tablico prijel v roke in opravil kar je pač imel za opraviti.
Life is as complicated as we make it...

Ana5 ::

Živim v manjšem bloku, tablico vedno pustim v zaklenjenem stanovanju in s to tablico se vedno prijavljam le v svoj WiFi. Zgodovina pa beleži aktivnosti v času ko me ni doma?? Pred nekaj meseci sem našla mogoče 2 strani mesečno, ki ju nisem jaz obiskala. Včeraj ko sem pa iskala eno spletno stran v zgodovini, ki sem jo sama pred časom obiskala... no našla sem pa seznam več dnevnih aktivnosti, ki niso moje (predvsem gmail, Facebook, e-učilnica).

Je pa res, da gesla na tablici nimam.

Grizzly ::

Kako pogosto pa se dogajajo te "vdori"? Koliko časa mine med eno in drugo sumljivo aktivnostjo?

Kot so že drugi povedali, Gmail ima možnost "odjavi me iz vseh naprav" in najprej poskusi tole. Če si kje ostala prijavljena, je nekdo izkoristil dostop in te zdaj spravlja ob živce. Nujno zamenjaj geslo Gmaila in lahko tudi drugič računov - ne uporabljaj enega gesla za vse. Če imaš dostop do routerja, zamenjaj wifi geslo. Če tudi bi ostajala kakšna možnost, da nekdo preko wifija dostopa do tvoje tablice, bi mu zamenjava gesla to preprečila. Za remote dostop običajno potrebuješ določeno programsko opremo in vsaj kakšno geslo. Domnevam, da svojo tablico dobro poznaš in veš katere stvari imaš na njej.

Ampak bolj smiselno se zdi, da ima nekdo fizični dostop do tvoje tablice. To lahko izveš na več načinov:
- tablico lepo nekam namesti in si zapomni kako si jo odložila (izmeri razdaljo od robov mize ali kaj podobnega), saj se težko verjetno, da bi jo nekdo vzel in položil na točno enako mesto.
- tablico nekaj časa nosi s sabo in preverjaj ali se sumljive aktivnosti ponavljajo. Po moji logiki, bi se moralo ustaviti. Prvič, ker tablica ni v istem omrežju, in drugič, ker imaš tablico pri sebi.
- tablici naštimaj kakšno geslo in jo za nekaj časa izklopi, tako da bo obiskovalec moral vpisati geslo ob vklopu.

fosil ::

Kateri brskalnik pa uporabljaš in kako ti pogledaš to zgodovino?
Ali gre za podnajemniško stanovanje?
Tako je!

harmony ::

Grizzly je izjavil:


Ampak bolj smiselno se zdi, da ima nekdo fizični dostop do tvoje tablice. To lahko izveš na več načinov:
- tablico lepo nekam namesti in si zapomni kako si jo odložila (izmeri razdaljo od robov mize ali kaj podobnega), saj se težko verjetno, da bi jo nekdo vzel in položil na točno enako mesto.

Ce ji nekdo vdira v stanovanje je to ze hujsa krsitev kot sam dostop do te tablice. Zato pa ne rabi preverjati na tablici, ampak zamenjati kljucavnico od doma.

Grizzly ::

harmony je izjavil:

Grizzly je izjavil:


Ampak bolj smiselno se zdi, da ima nekdo fizični dostop do tvoje tablice. To lahko izveš na več načinov:
- tablico lepo nekam namesti in si zapomni kako si jo odložila (izmeri razdaljo od robov mize ali kaj podobnega), saj se težko verjetno, da bi jo nekdo vzel in položil na točno enako mesto.

Ce ji nekdo vdira v stanovanje je to ze hujsa krsitev kot sam dostop do te tablice. Zato pa ne rabi preverjati na tablici, ampak zamenjati kljucavnico od doma.


Res je, vendar zaenkrat ni nobenih dokazov in tudi preverjanje tablice je cenejše kot menjava ključavnice. Če pa že ugibamo ali ima nekdo dostop do stanovanja, se splača namestiti varnostno kamero in imamo lep, veljaven dokaz. Ampak tema se nanaša na tablico, zato sem tako svetoval.

Ana5 ::

Tako kot sta mi svetovala All in Grizzly sem v gmailu uporabila možnost odjava iz vseh mest.
Največ aktivnosti je bilo v zadnjih treh tednih, predvsem okoli 13h in 14h, bila pa je tudi ena ob 23:30 ob tej uri je običajno za menoj že ena ura spanca in mislim, da bi slišala če bi kdo v dnevni uporabljal mojo tablico.
Spremenila bom geslo na ruterju, WiFi dostopni točki in na tablici bom dodala geslo.

Uporabljam brskalnik Chrome in seveda v njem pregledujem zgodovino.

Ali moram biti na tablici pozorna na kater program? Lahko, da so mi kakšno zadevo že avtomatsko v službi dodali na tablico.

Bom pa tudi označila točno lokacijo tablice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ana5 ()

Invictus ::

Če nimaš kakega programa na tablici za remote dostop, potem je malo težko dostopati do tablice.

Se pravi je to nekdo delal na tablici sami ... Lahko pa tudi bele miške letajo okoli glave ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GTX970 ::

Če je kdo dodajal kakšen keylogger:
resetiraj tablico na tovarniške nastavitve !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

fosil ::

Jaz bi na tvojem mestu spreminjal eno stvar naenkrat, da najdeš krivca.
Za začetek google odjava iz vseh mest, če to ne bo rešilo stvari pa naprej.
Ker če nekdo hodi v tvoje stanovanje in uporablja tvojo tablico, je sama uporaba tablice tvoj najmanjši problem.
Tako je!

GTX970 ::

Poznaš tega, ki je se prijavljal preko tvoje tablice ( gmail, Facebook, e-učilnica ) ?

e-učilnica bi rekel da uporabljajo:
1) profesorji
2) dijaki/študenti.

Kam spada tvoj osebek ? Pogooglaj njegovo ime, poglej če ima na fb odprt profil, poizvedi čimveč o njem da ugotoviš kako se je znašel v tvoji tablici.


Ali gre za podnajemniško stanovanje?

???
Če da, potem ima dostop do ključev še kdo drug (lastnik in njegovo sorodstvo).

Praviš da se bi bil vsaj 1 dostop po 23 uri, ko že spiš (tablico imaš vedno v stanovanju), imaš drugače ključ v ključavnici, tako da vrat ni mogoče odpreti od zunaj ?

St235 ::

Glede na opisano je anjbolj verjeten scenarij, da si se še kje logirala kot primaren uporabnik v Chrome. In zdaj ti z neke random mašine (recimo v šoli/knjižnici/kolegu) sinhronizira podatke s tvojim chromom na tablici. Če se ne motim chrome tudi zgodovino sinhronizira in četudi se ni do specifične strani dostopano neposredno s tablice se ta stran pojavi v zgodovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Grizzly ::

Ana5 je izjavil:


Največ aktivnosti je bilo v zadnjih treh tednih, predvsem okoli 13h in 14h, bila pa je tudi ena ob 23:30 ob tej uri je običajno za menoj že ena ura spanca in mislim, da bi slišala če bi kdo v dnevni uporabljal mojo tablico.
Spremenila bom geslo na ruterju, WiFi dostopni točki in na tablici bom dodala geslo.

Uporabljam brskalnik Chrome in seveda v njem pregledujem zgodovino.

Ali moram biti na tablici pozorna na kater program? Lahko, da so mi kakšno zadevo že avtomatsko v službi dodali na tablico.

Bom pa tudi označila točno lokacijo tablice.


Ja, to je res malo čudno, težko bi sredi noči nekdo prišel v sosednji prostor in se igral s tablico. Poskusi se spomniti kaj točno se je dogajalo v zadnih tednih in razmisli ali je bila tablica kdaj dovolj dolgo stran od tebe, da bi lahko kdo kaj namestil. Preveri nameščene programe in za vsakega preveri čemu je namenjen. Ima brskalnik nastavljeno kakšno sinhronizacijo ali karkoli, kar bi sinhroniziralo podatke o brskanju? Tablico si verjetno kupila novo in ne rabljeno, drugače je vse možno.

Praviš, da si našla ime in priimek osebe, ki naj bi se logirala v gmail... ti je oseba poznana? Na internetu poskusi dobiti čim več podatkov o tej osebi (da vidimo s kom imamo opravka), saj je to ključni podatek, preko katerega lahko kaj izveš.

GTX970 ::

Če ima nameščen keylogger ni nujno da ga boš našel med nameščenimi aplikacijami :)).

primer:
http://hackdudehack.blogspot.com/2013/0...
Step 3: Open "SoftKeyboard PRO setting"
- CheckInput Languages to enable more Input Languages in on-screen keyabord if you use a few one.
- enter *123456# in order to open Kidogger control panel ( in case you have a Tablet)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Mavrik ::

Preden pridemo do res absurdnih teorij zarote:

1.) Brskalnik Google Chrome sinhronizira vso zgodovino in zavihke med napravami. Če ga uporabljaš na tablici, je to verjetno vir tvojih težav, saj ti prikazuje vse strani obiskane v drugih Chromeih (telefonih, tablicah, računalnikih) v katere si se prijavila.
2.) Če sama ne obiskuješ teh strani na drugem računalniku, si se verjetno ponesreči / nevede prijavila v Google Chrome pri nekomu drugemu, kjer je sedaj tisti uporabnik ostal prijavljen. Tako vidiš vso njegovo zgodovino. To se lahko kar hitro zgodi, saj je Chrome okoli tega precej vsiljiv in vmesnik za prijavo izgleda isti, kot tisti za prijavo v Gmail.

To preprečiš na dva načina:
1.) Če zamenjaš geslo na svojem Google računu na tablici, bo avtomatično odjavilo vse prijavljene chrome.
2.) Lahko greš v nastavitve varnosti svojega Google računa, klikneš na "View All" pri "Apps and Websites" in s seznama pobrišeš vse "Google Chrome" vnose.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Ana5 ::

Glede na vse napisano tudi jaz mislim, da je težava v prijavi. Bom pa to videla v prihodnih dneh. Hvala vsem za vaše razmišljanje.

SeMiNeSanja ::

Za bodoče pa pred prijavo na tujem računalniku/tablici/whatever 2x pomisli, če se res rabiš nujno prijaviti, po koncu uporabe account-a, pa se ne pozabi tudi ODjaviti.

Kadar se prijaviš na tujem računalniku, se moraš tudi zavedati, da je lahko kdo na tem računalniku nastavil keylogger. Veselo srfanje v cyberkafičih želim!

less ::

Jaz sem imel podoben primer. Kolegica se je preko Chrome-a na mojem telefonu vpisala v gmail in tudi izpisala. Čez teden dni mi piše, da vidi zgodovino mojega (mobilnega) brskanja na njenem telefonu. Meni sicer ni bilo jasno kako točn.

Yacked2 ::

Hahaha..kakšne teorije 8-O

Tudi če se ti je nekdo udrl na WiFi, njegova zgodovina ne bi bila vidna na tvoji tablici, če se ni preko preko nevem kakšnih protokolov (a tabelce majo SSH ?) logiral v napravo.

Nekdo udre v stanovanje med tem ko ona spi, samo za to da počekira svoj FB, nebom komentiral sploh :)

Če ti je nekdo udrl v tablico bo 1. stvar da se bo prijavil v svoj FB in objavil no status, no takega bi jaz zapr že samo zaradi idiotske izvedbe.

Tako, da upoštevej mnenja Mavrika in Lakotnika.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Phantomeye ::

jao.

drugace pa ja. ce si prijavljen na drugem racunalniku (v gmail ali v chrome) se zgodovina brskanja in zaznamki sinhronizirajo na druge naprave, kjer si tudi prijavljen. Vcasih se je to dogajalo, samo če si se prijavil v chrome brskalnik. Potem so pa pri Googlu ugotovili, da ljudje tega ne uporabljajo kaj preveč in so spremenili, da je prijava v gmail dovolj (kljub izklopljeni online zgodovini brskanja).

Jaz sem enkrat bil na faksu v brskalnik chrome prijavljen ENO leto (igral sem se s cloud printanjem). Ljudje so dejansko videli mojo zgodovino brskanja in zaznamke od moje zadnje sinhronizacije (doma tega nisem uporabljal). Opazil sem pa slučajno, ko mi je pri nedavnih prijavah pisalo ime učilnice, v kateri me ni bilo že kako leto.

All ::

zgleda da smo našl krivca brez črnih scenarijev.......-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Če nekdo izve MAC naslov tvoje tablice, ali lahko vdre vanjo ali v tvoje brezžično om

Oddelek: Informacijska varnost
326544 (5006) nurse013
»

Wifi domet na tablici

Oddelek: Omrežja in internet
51707 (1407) matobeli
»

Vdor v gmail nujno prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3710020 (7472) Phantomeye
»

Rootanje tablice Xplore xdroid xp770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7217155 (15523) markk1
»

IPAD

Oddelek: Loža
235526 (4611) Zheegec

Več podobnih tem