» »

Telemach prevzel Tušmobil

1
2
3

PrihajaNodi ::

Jaja subvencionirani telefoni, kje pa jih imajo. Prej so drazji kot cenejsi. Subvencionirani so na bolhi.

Da pa dam 10 eur za zgresen klic in lte pa hvala, ne hvala.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

V bistvu bob simbolizira, kako bi se morali potrošniki obnašat.

Se pravi, plačilo po porabi (bob 4 cente), plačaš točno toliko, kot porabiš.
Ponudbe telefonov ni, ker to bi si moral urediti sam.


Minusi so, nepravičen interval, odsotnost nekaterih storitev.


Zadeve, kot so paketi so nateg. Samo potrošniki so po večini neumni in zagovarjajo pakete, kot cenovno ugodno zadevo. Ni res, paketi so najbolj nepravična zadeva. Prodajo ti storitve, ki jih ne rabiš in odvzemajo to svobodo. Recimo, en mesec rabiš več prenosa podatkov, pa so omejen s paketom, če prekoračiš, plačaš celo premoženje. Po drugi strani ti pa ostaja veliko neporabljenih zadev.

Če bi potrošniki gledali, da ti ponudnik nudi samo primarne zadeve (=storitve), bi lahko prišli ceneje skozi.

Sedaj je ponudnik multi funkcionalec, nudi storitve mobilne telefonije, obenem pa je uvoznik, zastopnik, prodajalec, posrednik za servis, prodajalec zgodb... Kot vidite, ima ogromno enih nalog, ki so povsem nepotrebne, razen prve postavke.

Ravno tako, kot petrol. Ukvarja se z vsem drugim, razen s primarno dejavnostjo ne. Na petrolu lahko kupiš celo avto in druge bizarnosti, še vedno pa nimajo na vseh pumpah LPG avtoplina.

In tudi pošta. Cel problem je na pošti dobiti ustrezno škatlo za paket, imajo pa vse ostalo, kar želiš in česar ne.

Kot opažate, se vsi ukvarjajo z vsem, vsi so pa neki povprečneži, nobeden ne nudi storitev/izdelkov, ki so res špica. Če pokrivaš veliko področij, se ne moreš fokusirat na primarno dejavnost.


Vsa ta konvergenca, če lahko temu tako rečem je škodljiva za vse. Profesionalnost pada, cene gredo gor, edina dobra stvar je več izbire. Pa kaj ti pomaga več izbire, če je vse drago in zelo povprečno.
Tomi

radmannsdorf ::

hojnikb je izjavil:

Za začetek manjka en kup storitev, ki jih imajo taveliki (sms zgrešeni klic recimo). Potem ni LTEja. Pa ponudba telefonov je bolj neobstoječa(že to je velik turnoff za večino, saj vsi grejo na subvecionirano varjanto).

Ampak tudi Tuš Mobil nima LTE.

PrihajaNodi ::

Se vedno ne razumem zalaj bi se nekdo vezal in preplacal telefon na obroke. Se smejem ko simobil navede ceno za lumio 930 v. Redni prodaji preko 600 eur. oni ti ga dajo za 400 ali 450 na obroke oziroma subvencionirano, na bomhi ga pa dobis novega za 380 ali 350 eur. Kdo sploh se kupi telefon pri opreraterju?

techfreak :) ::

Precej odvisno od samega paketa in telefona. Ce bos tako ali tako imel narocnino za npr. 20 EUR/mesec in dobis telefon za polovicno ceno je se vseeno ceneje.

GTX970 ::

Minusi so, nepravičen interval, odsotnost nekaterih storitev.

60/60 interval ima tudi Mobitel/simobil.

...:TOMI:... ::

Imajo pa zato bolj ugoden interval pri prenosu podatkov.

Ja, to bi moralo biti sekundno in po kb, ne pa po 64 kb.
Tomi

Looooooka ::

Bob financno podpirajo vsi operaterji. Bob je bullshit.

bluefish ::

Looooooka je izjavil:

Bob financno podpirajo vsi operaterji.
Jasno, ker sami nimajo cenovno konkurenčnih ponudb.

...:TOMI:... ::

Včasih je bilo res tako. Manjši operaterji so molzli velike, vse požegnano s strani regulatorja.

Sedaj imajo enotne cene.


Je pa res, da na nek način simobil subvencionira bob, če lahko temu tako rečemo. Namreč, bob ima drugačne cene za isto storitev.

Saj tudi študentski paketi "delajo izgubo", oziroma so subvencionirani.
Tomi

PrihajaNodi ::

Zakaj pa delajo izgubo? Kdo pa dejansko pokuri 1000 enot vsega? Načeloma je tako da ali več govoriš ali pa imaš več prenosa podatkov, so pa zalo redki ki pokurijo vse.

Tisto da pa plačuješ po 20€ je pa en velik nateg. Bob v Avstriji je imel brutalni bob celo za 9€ pri nas pa je po 12€. Nevem zakaj je nateg, nateg so simobilovi in mobitelovi paketi, da o slabem supportu tuš - mobila ne bi. Sicer je tole za 7e res mamljiva ponudba a kaj ko signali ne vlečejo in ima ogromno ljudi slabe izkušnje z tušem.

hojnikb ::

...:TOMI:... je izjavil:

Včasih je bilo res tako. Manjši operaterji so molzli velike, vse požegnano s strani regulatorja.

Sedaj imajo enotne cene.


Je pa res, da na nek način simobil subvencionira bob, če lahko temu tako rečemo. Namreč, bob ima drugačne cene za isto storitev.

Saj tudi študentski paketi "delajo izgubo", oziroma so subvencionirani.

Nič ne subvencionira. bob = simobil

...:TOMI:... je izjavil:

Imajo pa zato bolj ugoden interval pri prenosu podatkov.

Ja, to bi moralo biti sekundno in po kb, ne pa po 64 kb.

Če nucaš mobilne podatke je kakršno koli obračunavanje po prenešenem nateg pri belem dnevu. Vsaj če gledaš ponudbo operaterjov.

PrihajaNodi je izjavil:

Jaja subvencionirani telefoni, kje pa jih imajo. Prej so drazji kot cenejsi. Subvencionirani so na bolhi.

Da pa dam 10 eur za zgresen klic in lte pa hvala, ne hvala.

Kolk dejansko pride telefon itk tist folk ne briga. Briga ga samo, da ga tisti dan, ko ga vzame ne stane nič oz. minimalno in da ga lahko obroćno odplačuje. Kot kredit za avto (kolk folka dejansko kupi avto z kešom ?)...

Z bolho pa nebi. Kupiš, potem pa dobiš govno ali kake modre angele čez mesec na vratih.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

...:TOMI:... ::

Saj simobil je tudi enako orto. Čemu potem različne cene za storitve? Zato, ker lahko.

Ja, se strinjam, da je mobilni internet drag, ampak mobilni internet ima svojo ceno. Zakaj bi to ceno umetno napihoval z nepravičnim obračunskim intervalom? Aja, zato, ker lahko.


Ja, seveda, to si ti nekje slišal, da je nekdo kupil ukraden telefon, brez papirjev, nato so ga izsledili in je imel probleme.

Seveda obstaja možnost natega, zato pa nikoli ne kupuj telefonov, ki nimajo znanega porekla, papirjev. Pa psebni prevzem je najbolj ziher.
Tomi

theBill ::

hojnikb je izjavil:

Za začetek manjka en kup storitev, ki jih imajo taveliki (sms zgrešeni klic recimo). Potem ni LTEja. Pa ponudba telefonov je bolj neobstoječa(že to je velik turnoff za večino, saj vsi grejo na subvecionirano varjanto).

Ti si mi tud taprav, tle kritiziras BOB obenem si pa za tista 2€ manj pripravljen pozreti vse sranje, ki pride skupaj s Tusmobilom :))

hojnikb ::

theBill je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Za začetek manjka en kup storitev, ki jih imajo taveliki (sms zgrešeni klic recimo). Potem ni LTEja. Pa ponudba telefonov je bolj neobstoječa(že to je velik turnoff za večino, saj vsi grejo na subvecionirano varjanto).

Ti si mi tud taprav, tle kritiziras BOB obenem si pa za tista 2€ manj pripravljen pozreti vse sranje, ki pride skupaj s Tusmobilom :))

bob mi ne da interneta za cel mesec za pičel 1€. Kaj mi bo 1000 minut ali 1000 smsov, če jih nerabim oz. se moram it naročnino. Žal ima tušmobil daleč najboljše predplačniške pakete. Je pa treba včas požret njegovo omrežje, čeprav do tega pride redko (za pogovore itk preklop na m@, podatkov pač nimaš takrat).
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

To ni res. Bob lahko izkljucim in grem na predplacnisko varianto kadarkoli. Za 12 eur je bob sigurno boljsi kot tus. Ga imam ze skoraj 1 leto. Poleg tega, telefon vedno vzamem na bolhi, do sedaj sem samo enkrat dobil zjebanega, preko poste za 30.000 sit. Prepoceni zadeva. Sem se naucil, kako se zadeve kupuje. Od takrat sem kupil sigurno ze 10 tel. brez problemov, zase, starse, kolege...sicer pa komi se ljubi kupovat kartce? Poanta je da te bob ne veze. Ne grem na tus. ker sem videl koliko in kaksno sranje ima folk z njim.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Ne moreš iz boba naročnine iti na bob predplačniško. Moraš vmes zamenjat operaterja, če hočeš delat te manevre. Lahko pa greš na bob 4 cente, to je pa res.
Tomi

PrihajaNodi ::

Kakorkoli, bob ima kvaliteto. Se mi ne ljubi s karticam igrat.

hojnikb ::

o kvaliteti bi se dal razpravljat. Tudi simobil omrežje ni višek kvalitete. Je boljše kot tušmobil, to je jasno, ampak še vedno ne tako kot mobitel. In ko simobil odpove, si na suhem. Pri tušu vsaj preklop na m@ roaming :)
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

Poglej pripombe uporabnikv tuš-mobila. Pri bobu jih še nisem zasledil ni.

hojnikb ::

pripobne velikorat padejo tudi na neinformiranost in nezmožnost branja drobnega tiska.
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

Pri bobu jih še nisem zasledil. pripomb...

hojnikb ::

to pa zato, ker je še premalo folka pri njih :)
30-40k je kaplja v morej :)

Itk pa, če se prestavljaš na novega operaterja, se VEDNO najprej kupi predplačniška številka (v primeru da se misliš potem vezat) in dodobra potestiraj. Če ni kul, enostavno stran vržeš in furaš starega naprej. Če dela, se prestaviš. Simpl.
#brezpodpisa

Okapi ::

na bomhi ga pa dobis novega za 380 ali 350 eur. Kdo sploh se kupi telefon pri opreraterju?
Kje dobim nerabljeno Xperio Z3 compact ceneje kot 408 evrov (in to na obroke)?

O.

PrihajaNodi ::

Sam sem dobil mesec dni nazaj novo lumio 1520 za 320 EUR. Kje bi jo lahk dobil ceneje? Da ne omenjam da je bil poleg še etui.

Okapi prosim povej nam še koliko plačuješ naročnino in koliko dejansko porabiš? Da daš simobilu 20€ za to kar dobiš pri bobu za 12 eur, hvala ampak ne hvala.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

za tiste, ki malo telefoniramo pa je BREZ paket Tušmobil res edinstven, pa če sem še več v tujini sploh, tako da itak vsak sam zase naj najboljše najde, edino pokritost pa je objektivno slaba Tušmobil, to pa se že v stanovanju lahko opazi, enosavno ne morejo konkurit+rati Telelkomu

HeMan ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sam sem dobil mesec dni nazaj novo lumio 1520 za 320 EUR. Kje bi jo lahk dobil ceneje? Da ne omenjam da je bil poleg še etui.


Rabljeno najbrž?

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

za tiste, ki malo telefoniramo pa je BREZ paket Tušmobil res edinstven, pa če sem še več v tujini sploh, tako da itak vsak sam zase naj najboljše najde, edino pokritost pa je objektivno slaba Tušmobil, to pa se že v stanovanju lahko opazi, enosavno ne morejo konkurit+rati Telelkomu

upajmo, da bo telemach to pofixal :)
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

Bila je stara 7 dni, narejenih cca 1.30 ure pogovorov. Zame je zadeva nova...Dela brez problemov.

PrihajaNodi ::

Aja lumio 930 se lahko dobi že za 350 EUR, novo. No, se je prodajala nekaj časa nazaj. Operaterji pa nategujejo.

tomaz88 ::

4tušmobilovo omrežje je en navaden kup gnoja
sedimo trije v mcdju na čopovi (da ne bo kdo vlekel vem kake rovte)
in za štost testoramo hitrost na laptopu in lte (150/50 mbit modeu
tus: 15/5 max, večinoma bolj pol manj
simobil 100/35 max, vecinoma bolj 60-80/25-30
tk 125/40 max, vecinomoa okoli 100/35

da ne ne omoenjam tega kako so se mi avgosta zlagali na help desku, v poslovalnici odslovili, ćeš da naj pač napišem pridobp. ma to pa še poslali položnico za nročnino za september, čeprav nisem mogel uporabljati njihovih storitev

jao da mi je fotr putin da bi fsb pospravil familije vodstva pred njihovimi očmi, njim pa kastriral

next_byte ::

Vesel sem da se je to zgodilo, upam da bodo paketi še bolj ugodni ter ponujali več prenosa podatkov za enako ceno. Sicer zdaleč najbolj zadovoljen z tušmobilom.

FireSnake ::

hojnikb je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Včasih je bilo res tako. Manjši operaterji so molzli velike, vse požegnano s strani regulatorja.

Sedaj imajo enotne cene.


Je pa res, da na nek način simobil subvencionira bob, če lahko temu tako rečemo. Namreč, bob ima drugačne cene za isto storitev.

Saj tudi študentski paketi "delajo izgubo", oziroma so subvencionirani.

Nič ne subvencionira. bob = simobil

...:TOMI:... je izjavil:

Imajo pa zato bolj ugoden interval pri prenosu podatkov.

Ja, to bi moralo biti sekundno in po kb, ne pa po 64 kb.

Če nucaš mobilne podatke je kakršno koli obračunavanje po prenešenem nateg pri belem dnevu. Vsaj če gledaš ponudbo operaterjov.

PrihajaNodi je izjavil:

Jaja subvencionirani telefoni, kje pa jih imajo. Prej so drazji kot cenejsi. Subvencionirani so na bolhi.

Da pa dam 10 eur za zgresen klic in lte pa hvala, ne hvala.

Kolk dejansko pride telefon itk tist folk ne briga. Briga ga samo, da ga tisti dan, ko ga vzame ne stane nič oz. minimalno in da ga lahko obroćno odplačuje. Kot kredit za avto (kolk folka dejansko kupi avto z kešom ?)...

Z bolho pa nebi. Kupiš, potem pa dobiš govno ali kake modre angele čez mesec na vratih.


Zakaj pa potem pri simobilu vseskozi povdarjajo, da nimajo nič z bobom?

Modre angele?
VSe telefone zadnjih let (S2, S3, S4, Z3 compact) sem kupil na bolhi. Še iPhone 5s za punco .... vse s papirji in brez problema. Vsi telefoni so bili zapakirani.

Se strinjam s tistim, ki je rekel, da so subvencionirani telefoni na bolhi :)

hojnikb je izjavil:

o kvaliteti bi se dal razpravljat. Tudi simobil omrežje ni višek kvalitete. Je boljše kot tušmobil, to je jasno, ampak še vedno ne tako kot mobitel. In ko simobil odpove, si na suhem. Pri tušu vsaj preklop na m@ roaming :)


Tu bi se pa strinjal .. sem bil najprej na M@, nato Simobil in zdaj tuš.

Tuš najslabši a tudi Simobil ravno ne blesti.

Proti M@ je vse skupaj ena bleda senca.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

žal je res tako, zato pa zdaj spet bedni paketi na Mobitelu, ker nimajo resne konkurence

FireSnake ::

Ja, res je tako.

Ni mi pa jasno, kako za 7EUR dobiš to pri TUŠu.
Na uradni strani ne piše nič podobnega.

Pa, kako sploh filaš za 7€?

Ne mislim tega imet, samo firbec me matra :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrihajaNodi ::

Ni mi pa jasno, kako za 7EUR dobiš to pri TUŠu.
Na uradni strani ne piše nič podobnega.

Pa, kako sploh filaš za 7€?

Ne mislim tega imet, samo firbec me matra :)


Ja to tudi mene zanima:) Vse skupaj je malo dvoumno. Bob je kar zanesljiv nizkocenovec.

GTX970 ::

FlyingBee je izjavil:

za tiste, ki malo telefoniramo pa je BREZ paket Tušmobil res edinstven, pa če sem še več v tujini sploh, tako da itak vsak sam zase naj najboljše najde, edino pokritost pa je objektivno slaba Tušmobil, to pa se že v stanovanju lahko opazi, enosavno ne morejo konkurit+rati Telelkomu

Bob 4c: minuta pogovora 4c, tuš brez: 16c.
http://www.tarife.si/si/vnos-mesecne-po...

Kaj tu tako ugodnega ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

tomaz88 ::

>Z bolho pa nebi. Kupiš, potem pa dobiš govno ali kake modre angele čez mesec na vratih.
take telefone sumljivega porekla se ne kupuje zase, kupiš prodaš v kako bosno pa ne boš mel nobenih policajev na vratih

če map pa ukraden telefon za svoj lastni si pa pač bebček, ki si zaluži obisk plavih

PrihajaNodi ::

Sej če se imei poklapa s tistim na garancijski listom je to vse kar je treba. Slikaš še osebno kartico in je to to. Če pa ti ne da osebnega dokumenta potem je pa nekaj narobe.

mihec87 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sej če se imei poklapa s tistim na garancijski listom je to vse kar je treba. Slikaš še osebno kartico in je to to. Če pa ti ne da osebnega dokumenta potem je pa nekaj narobe.


Enak imei na gar. listu ni zagotovilo da je zadeva ok..

PrihajaNodi ::

Je pa imei...Zdej kolk dobr in za kakšno ceno se komu da ponarejat je pa druga. Če kupiš iphone 6 za 300 EUR potem nekaj ne štima. Slikaš še osebno izkaznico in je to to. Do sedaj nisem imel več problemov, razen enkrat ko sem za 30.000SIT kupil telefon preko pošte in dobil pokvarjenega, pač dobra šola.

Hevidi ::

A tole je že kdo registriral? TOP mobilni paket na T-2?
- brez naročnine
- plačaš kolikor porabiš
- nikoli več kot 9,99€ za posamezno storitev

http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/m...
PER ASPERA AD ASTRA

neon21 ::

Tole z telefoni na obroke je bosa od nekaterih. Kdo še bo danes skeširal telefon za 300 - 600 eurov. Isto kot je hojnik reko za avto. Lažje ti je vzet na obroke pa logično , da zadevo preplačaš itak ti nihče nebo dal fixne cene. Tudi z kešom preplačaš mobitel ali avto saj vsi vemo kolk so te stvari v resnici vredne ter kdo vse zasluži pri prodaji le teh.

Je pa res , da ljudje zakupimo storitve , ki jih praktično ne uporabimo do konca in to operaterji še kako dobro vedo in nikoli ne bo idealnega paketa ali storitev za potrošnika , saj pri tem operater nebo dosti zaslužil. Sam uporabljam tuš ter mobitel , in tudi ko mi kmalu poteče pogodba z tušem enostavno ne podaljšam , upam pa da bo telemach porihtal te probleme , ki pestijo trenutni tušmobil in da bodo uporabniki dobili vsaj delno zadovoljstvo glede uporabe storitev oz. tako imenovanega problematičnega omrežja.

hojnikb ::

FireSnake je izjavil:

Ja, res je tako.

Ni mi pa jasno, kako za 7EUR dobiš to pri TUŠu.
Na uradni strani ne piše nič podobnega.

Pa, kako sploh filaš za 7€?

Ne mislim tega imet, samo firbec me matra :)

nic ne filas, ampak je to opcija, ki jo vkjucis, ti pozre 7e in velja en mesec.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Hevidi je izjavil:

A tole je že kdo registriral? TOP mobilni paket na T-2?
- brez naročnine
- plačaš kolikor porabiš
- nikoli več kot 9,99€ za posamezno storitev

http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/m...

če si naročnik T-2, potem ok

GTX970 ::

http://www.tusmobil.si/akcije/revolucija
Samo kakor piše na njihovi strani bo na voljo samo do konca tega leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

zerrc ::

* Telekom: neomejene količine denarja, ki ga srkajo iz državnega proračuna - je še kaj potrebno dodat?
* Simobil: lastnik je telekomunikacijski mogotec, ki že zaradi svoje velikosti, dobiva vso opremo, aparate in
storitve po mnogo ugodnejših cenah.
* Tušmobil: nizkocenovni tekmec, kateremu banke niti ne dovolijo vlaganja, saj želijo veliko večino dobička
spraviti v lasten žep

Če smo pri Tušmobilu in Telemachu, za katerim stoji kapitalsko močan lastnik - licence so, omrežje je, po finančni injekciji in pospešenem vlaganju v razvoj infrastrukture, lahko pričakujemo le precejšnje izboljšanje uporabniške izkušnje.

PS: T-2 nima optičnega omrežja, zato ne klobasajte preden se ne prepričate o lastništvu posameznih "podenot" podjetja.
n.n.

zmaugy ::

Upam da tudi T2 prevzamejo, upam da kakšen velik tuji operater, saj če pomislim na Telekomove internetne storitve, nisem preveč vesel.
T2 kljub temu da je v težavah, po mojem pomete s Telekomom pri kvaliteti storitev televizije, elektronske pošte, varnosti.

SeMiNeSanja ::

Hevidi je izjavil:

A tole je že kdo registriral? TOP mobilni paket na T-2?
- brez naročnine
- plačaš kolikor porabiš
- nikoli več kot 9,99€ za posamezno storitev

http://www.t-2.net/mobilna-telefonija/m...

To še ne pomeni, da RAČUN ne bo večji od 9,99€!
Govora je namreč o POSAMEZNI STORITVI...
Torej boš za pogovore največ 9,99€ plačal + 9,99€ za podatke + 9,99 za SMS-e (če jih toliko skuriš).

Račun torej lahko pride do 3 x 9,99€ = 29,97€
Ker pa redko kdo naklofa za 9,99€ SMS-ov, je bolj realna cena tam okoli 20€/mesec za 'unlimited' pogovore in internet.

Predvidevam pa da se roaming klici in podatki obračunavajo posebej in ne padajo v to kvoto, tako da je treba kar paziti na drobni tisk.

tikitoki ::

Tušmobil ima ogabno omrežje in je največja možna muka za uporabnika! Sam stran z njimi.

Kar se tiče članka. Tip, k je to pisal je matematični moron. 12,5% uporabnikov ni niti približno 300.000, tudi če rečeš, da so vsi Slovenci uporabniki mobilnega interneta, kar nedvoumno niso.
Očitno ni dovolj denarja za plačilo kompetentnih novinarjev.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach prevzel Tušmobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
10733765 (24206) MKC00
»

Za mobilne frekvence 150 milijonov evrov za 15 let

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
208224 (6047) poweroff
»

Telekom in Mobitel združena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7418550 (13479) Lonsarg
»

Tuš dolžan 670mio Eur

Oddelek: Loža
112231 (1734) Blazz
»

Tretji operater mobilne telefonije: Tuš mobil

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
4710503 (5142) neres

Več podobnih tem