» »

LG Nexus 5 počen ekran - vprašanje

LG Nexus 5 počen ekran - vprašanje

nkgacm ::

Na nexus 5 mi je kar konkretno počil ekran. Ekran bom zamenjal, zanima pa me ali moram zamenjat steklo + LCD, ali samo steklo ( razlika je nekje 50 eur ). Telefon je poškodovan cca. 14 dni in dela normalno. Prilagam tudi slike.


Najbolj me skrbi luknja spodaj desno.
  • spremenil: nkgacm ()

Mavrik ::

Tele slike so neuporabne, ker je za to kar ti sprašuješ potrebno vedeti:

1.) Če LCD deluje - torej moraš pogledati delujoči telefon in videti a LCD izrisuje vse vredu
2.) Če ti digitizer dela - torej če se telefon po celotnem področju odziva dobro na dotik.

Sodeč po škodi na slikah se mi zdi da bo to kar dražja opcija ;)
The truth is rarely pure and never simple.

we_are_borg ::

Slikaj vklopljen telefon oz. s prižganim ekranom in pod tistim kotom, da je vidno kje je nabolj okrušen.
death is irrelevant

hojnikb ::

če je sam ekran nepoškodovan, lahko menjaš samo digitizer. Ampak kupi takšnega, ko ima že nameščeno lepilo !!!
#brezpodpisa

Egidij88 ::

Samo tako... si imel case ali ne? Oziroma "koliko je telefon rabil za takšno pajčevino splesti?"

nkgacm ::

Po celotnem telefonu je slika čista in tudi na dotik se odziva po celi površini. Celotna "pajčevina" pa se je naredila v trenutku. Telefon sem imel v zadjem žepu hlač in sem se vsedel na njega.

hojnikb ::

če je sam display intact, potem lahko menjaš samo digitizer..
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Kak pa ti je to ratalo...moj cheap moto g že padel vsaj 50x po tleh, pa ni utrpel drugega kot prasko.

Steampunk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kak pa ti je to ratalo...moj cheap moto g že padel vsaj 50x po tleh, pa ni utrpel drugega kot prasko.

Moj N5 je že letel celo nadstropje po stopnicah na keramiko, parkrat na beton, parkrat na asfalt, zadnji pokrov je od sile nekajkrat odstopil, pa razen splošnih znakov uporabe dela BP. Ekran brez praske. Sem ga imel tudi v zadnjem žepu, pa je še cel. Nesreča pač, se zgodi.

we_are_borg ::

Od frenda GA628 je pa katrca povozila in je deloval nemoteno; to je irelevantno za ta thread.
death is irrelevant

Scorpia ::

Dober ga 628 je imel mocno plastiko in nasploh je telefon robusten. Oce ga je 2x povozil. Ko ga je povozil, je bilo ponoci in ni opazil da mu je padel iz zepa na parkiriscu. Seveda je cutil, da je nekaj povozil in pol ure kasneje se je vrnil iskat, ga je spet povozil. Telefon je bil cel, etui pa raztrgan :)
////

Goldee ::

Imel isti problem. Tel. padel na tla, da se je steklo razpočilo. LCD je ostal cel, lepo delujoč. Telefon sem še 2 tedna uporabljal.
Nato sem naročil samo steklo iz Kitajske, češ da bom sam zamenjal. Največji fail ever. Don't do it. Steklo je zlepljeno na LCD in se ga ne da odstraniti (poskusil sem segreti napravo, da bi lepilo odstopilo. Nope!)
Itak sem vedel, da bom najveretneje moral menjati celoten lcd, zato sem pač poskusil. Steklo me je koštalo 4$.

Tvoja edina rešitev je servis LG v Novi Gorici, kjer ti bodo prijazno pomagali in zrihtali zadevo v 1 dnevu (ko plačaš).
Strošek - 132€.

Lahko pa tudi naročiš celoten lcd komplet preko ebaya in sam zamenjaš in upaš, da je lcd originalen. Strošek cca 70$. Ampak to je spet loterija.

Pošlji na uradni servis, da imaš mir. Pa kupi si silikonski ovitek, če ti še kdaj pade po nesreči.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Evolve ::

Goldee je izjavil:

Imel isti problem. Tel. padel na tla, da se je steklo razpočilo. LCD je ostal cel, lepo delujoč. Telefon sem še 2 tedna uporabljal.
Nato sem naročil samo steklo iz Kitajske, češ da bom sam zamenjal. Največji fail ever. Don't do it. Steklo je zlepljeno na LCD in se ga ne da odstraniti (poskusil sem segreti napravo, da bi lepilo odstopilo. Nope!)
Itak sem vedel, da bom najveretneje moral menjati celoten lcd, zato sem pač poskusil. Steklo me je koštalo 4$.

Tvoja edina rešitev je servis LG v Novi Gorici, kjer ti bodo prijazno pomagali in zrihtali zadevo v 1 dnevu (ko plačaš).
Strošek - 132€.

Lahko pa tudi naročiš celoten lcd komplet preko ebaya in sam zamenjaš in upaš, da je lcd originalen. Strošek cca 70$. Ampak to je spet loterija.

Pošlji na uradni servis, da imaš mir. Pa kupi si silikonski ovitek, če ti še kdaj pade po nesreči.


ločit steklo od lcd-ja ni tak bav bav..

pravilno se moraš lotiti pa gre. Ko je zadeva ločena, uporabiti uv lepilo in stvar je spet kot nova.

hojnikb ::

uporabiti uv lepilo in stvar je spet kot nova.

ali pa kupiš stekklo, ki ima lepilo že gor..
#brezpodpisa

Evolve ::

hojnikb je izjavil:

uporabiti uv lepilo in stvar je spet kot nova.

ali pa kupiš stekklo, ki ima lepilo že gor..


Tisto je folija. Po pravici do sedaj še nikdar nisem kupil stekla ki bi to že imeil.

hojnikb ::

nazadnje ko sem kupil touchscreen (mislim, da za enega lowend samsunga) je mel lepilo že prednameščeno na touchu. samo prpopaš in gasa :)
#brezpodpisa

Evolve ::

hojnikb je izjavil:

nazadnje ko sem kupil touchscreen (mislim, da za enega lowend samsunga) je mel lepilo že prednameščeno na touchu. samo prpopaš in gasa :)


To kar ti misliš je komplet lcd+digitizer ;)

Ko se menja šipca se digitizer loči od lcd-ja

hojnikb ::

nep. Jst sem kupil samo digitizer, ki je že mel prednameščeno lepilo.
jasno se loči od lcdja (dooh)....
#brezpodpisa

painfulwhite ::

Imam isti problem kot nkgacm. Razbil se mi je ekranček, ko mi je telefon padel na tla na asfalt. Nisem imel nobenega okvirja niti panzer glassa (idiot :) ). Sedaj me pa zanima, kje bi se dalo to popraviti. Sam ga ne bi, da ne bi uničil še kaj drugega. Je Servis v NG edina opcija v SLO ? Fora je, da je pomoje telefon ravno toliko vreden kot popravilo na tistem servisu.

hojnikb ::

razn če maš kak drag telefon, bo servis več koštal, kot je vreden telefon. Al sam popravi al pa prodaj as is/po delih in kupi drugo.
#brezpodpisa

Goldee ::

Evolve je izjavil:

Goldee je izjavil:

Imel isti problem. Tel. padel na tla, da se je steklo razpočilo. LCD je ostal cel, lepo delujoč. Telefon sem še 2 tedna uporabljal.
Nato sem naročil samo steklo iz Kitajske, češ da bom sam zamenjal. Največji fail ever. Don't do it. Steklo je zlepljeno na LCD in se ga ne da odstraniti (poskusil sem segreti napravo, da bi lepilo odstopilo. Nope!)
Itak sem vedel, da bom najveretneje moral menjati celoten lcd, zato sem pač poskusil. Steklo me je koštalo 4$.

Tvoja edina rešitev je servis LG v Novi Gorici, kjer ti bodo prijazno pomagali in zrihtali zadevo v 1 dnevu (ko plačaš).
Strošek - 132€.

Lahko pa tudi naročiš celoten lcd komplet preko ebaya in sam zamenjaš in upaš, da je lcd originalen. Strošek cca 70$. Ampak to je spet loterija.

Pošlji na uradni servis, da imaš mir. Pa kupi si silikonski ovitek, če ti še kdaj pade po nesreči.


ločit steklo od lcd-ja ni tak bav bav..

pravilno se moraš lotiti pa gre. Ko je zadeva ločena, uporabiti uv lepilo in stvar je spet kot nova.



Si ga že probal ločit na dotičnem telefonu / modelu?
Ker zadeva je tako hudo zlepljena, da je joj. Sploh pa tudi zavisi kako ti steklo poči. Meni je počilo tako, da sem imel pajčevino z miljon drobci. To bi res rad videl kako doma odlepiš stran.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

SonoR ::

@nkgacm, zgodilo se mi je isto sranje, počeno steklo, LCD in touch pa delujeta normalno. Lahko vprašam kaj in kako si uredil (če si)? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SonoR ()

nkgacm ::

Jaz sem najprej preko aliexpres naročil samo steklo ( 8 eur ) z upanjem, da mi bo uspelo zamenjat. Misija nemogoče za moje znanje in orodje. Potem pa sem naročil http://www.aliexpress.com/snapshot/6438.... Zamenjal mi je kolega in od takrat mi dela bp.

hojnikb ::

a je tko dober k original, al je crappy TN ?
#brezpodpisa

nkgacm ::

Meni dela isto kot orginal. Ne vem kaj pomeni "crappy TN".

hojnikb ::

da so vidni koti precej slabi...
#brezpodpisa

klinker ::

V kolkem casu pa je prispela posiljka?

SonoR ::

Sam imam namen naročiti tole http://www.aliexpress.com/item/LCD-Touc... da dobim zraven še okvir, ki se ob menjavi baje rad poškoduje.

svecka ::

Naroči iz ebaya, ker če te carina ustavi, boš plačal še DDV+stroške carinjena. Jaz vse naročujem iz ebaya (eu), ko popravljam telefone. Pa sem menjal že kup njih...je pa gamble dobit dober steklo, ker je večina cheap ponaredkov. Sam za 8€ se nimam kaj pritoževat. Telefon itak izgublja vrednost in kmalu te vse skupi pride ceneje če kupiš nov rabljen telefon.

SonoR ::

Vse do sedaj sem še dobil brez da bi carina bilokaj posredovala, pa sem naročil preko 10-15 izdelkov na aliexpressu :) Ob naročilu jim samo javiš naj na paket namesto cene napišejo gift in je to to. Problem je da v eu se tega ne dobi pod 60€, tolk pa tudi ne mislim dat za to.

SonoR ::

In ker sem se veselil prehitro, sem dobil danes pismo z carine :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava stekla na telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419380 (6544) pygmalion
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912731 (973) dr.Akula
»

Menjava zaslona - steklo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101531 (1397) branc
»

počen ekran - katerega kupit?

Oddelek: Mobilne tehnologije
71447 (949) matjash
»

LG servis

Oddelek: Mobilne tehnologije
4615171 (10364) FlipeR

Več podobnih tem