» »

Menjava zaslona - steklo?

Menjava zaslona - steklo?

branc ::

'dan!

Bil sem sila neroden in razbil ekran.
 Lenovo Zuk Z2

Lenovo Zuk Z2



Glede na to, da sem s telefonom Lenovo ZUK Z2 zelo zadovoljen in gre za slabe tri mesece star aparat, želim to sanirati.
Informacije o tem telefonu so sila skope oz. sem našel samo en tutorial.

Telefon deluje brezhibno, kristali niso razliti, vse deluje ok. Moti me samo počen spodnji rob.
Potrebujem nasvet:
- ali je potrebno zamenjati digitizer?
- ali bi bil dovolj samo front screen?

Če prav razumem, lahko front screen preprosto sam zamenjam, če moram pa digitizerja, moram pa v prafaktorje telefon razdrt, v kar se ne bi spuščal oz. bi moral dati to naredit nekomu (kar je prec 40€)......

Mi lahko da kdo kakšen konkreten nasvet?

Gambino ::

Bo potrebno kar celoten LCD zamenjat, ker ti noben ne bo tvegal menjat samo zaščitne plastike zgoraj, ki je prilepljena na LCD. V vsakem primeru te bo koštalo več kot 40E. Lahko računaš od 150E in več. Moje sožalje.

branc ::

Za dobrih 200 € dobim že nov telefon, tako da no way, Jose... :)

V bistvu me bolj zanima, če menite, da je počeno samo steklo? Ker na temu linku dobiš steklo + tools za odstranitev tega stekla, predvidevam, da ni velika kunšt to naredit.

A prav razumem sloje? na vrhu steklo, pod tem digitizer in pod tem LCD?

Gambino ::

Probaj. Če delaš prvič potem veliko sreče. Ni tolk lahko kot si ti predstavljaš. Če boš zajebu, boš pa nov zaslon nabavu pa zamenjal zaslon, pa te bo prišlo cca 100E oz ne vem točno koliko pride original zaslon.

branc ::

Sej želim probat, ne vem samo al je front glass zadost al moram kupt front glass z digitizerjem?

FX6300B ::

probaj ja, drugače pa ni pri vseh zalepljeno na LCD, nekateri imajo samo pri straneh prilepljeno z neke vrste dvostranskim lepilom(no vsaj asus transformer)
vzemi pa z digitizerjem, ker je to skupaj in dvomim da imaš majstra ki ti to kamot lahko loči
May the force be with you!

Gambino ::

FX6300B ::

plus tega da tisto kar je na sliki 3M 300LSE je 2 stransko lepilo sem po googlal :)), tako da mogoče sploh nima prilepljeno z loca lepilom
May the force be with you!

branc ::

ahaaa, kar pomeni, da bi mi po nekej slučaju celo lahko ratalo...
torej, bi bilo najbolj optimalno, da vzamem oboje (glede na to, da oboje dobim pod 10€/kom), samo steklo in steklo + digitizer. Najprej probam samo s steklom, če zajebem, pač na težjo opcijo - namestitev z digitizerjem.
Ker če prav razumem un zgornji tutorial v mojem prvem postu je, da če nameščam z digitizerjem, moram komplet telefon v prafaktorje razstavit. Če pa mi pa rata samo front steklo zamenjat, pa ne rabim razšraufat fonke...

FX3600B, a to lepilo je kaj vredno al bi se splačalo kej boljšga kupit?

next3steps ::

Telefona ne rabiš na prafaktorje razstavljati. Enostavno naročiš celoten sprednji del že sestavljen, cena je ponavadi skoraj ista (touch, display, speaker, home butt, cam)

Zgodovina sprememb…

branc ::

next3steps je izjavil:

Telefona ne rabiš na prafaktorje razstavljati. Enostavno naročiš celoten sprednji del že sestavljen, cena je ponavadi skoraj ista (touch, display, speaker, home butt, cam)


Te opcije nisem zasledil, sem dal vse čez...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo počenega stekla na telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1912797 (1039) dr.Akula
»

Lcd zaslon 30eur - je to mogoce?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183939 (2830) GupeM
»

LG Nexus 5 počen ekran - vprašanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
306613 (5071) SonoR
»

LG optimus G počen ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
71762 (1485) Pr1m3
»

HTC Desire - razbit ekran

Oddelek: Mobilne tehnologije
135650 (5167) halls

Več podobnih tem