» »

Microsoftov testni program je uspeh

Microsoftov testni program je uspeh

Meni štart in Slo-Tech v Internet Explorer 11 v Windows 10 Technology Preview

vir: OSNews
The Verge - Microsftova izdaja tehničnega predogleda Windows 10 se je izkazala za uspešno, saj imajo kar milijon uporabnikov, ki sodelujejo v programu, katerega namen je izboljšanje prihajajočega operacijskega sistema. Izmed milijona uporabnikov so prejeli že 200.000 predlogov, kako izboljšati novo izdajo operacijskga sistema Windows za osebne računalnike, kjer so očitno na vrhu seznama možnosti, ki bi izklopile prikaz ikone za iskanje in menjavo namizij v orodni vrstici (ikoni se nahajata med gumbom štart in pripetimi aplikacijami). Izredno popularna zahteva je očitno še dodajanje možnosti za animiranje odpiranja menija štart.

Z veseljem so povedali še, da 64 % testnih uporabnikov testni operacijski sistem uporablja na fizičnih računalnikih, ne na virtualnih sistemih, kar nakazuje bolj dolgoročno, resno uporabo, ne le nekajminutno igranje v virtualnem sistemu, kjer uporabniki pogledajo nekaj novosti in nato nanje pozabijo. Kar 68 % vseh uporabnikov (vključno z virtualnimi sistemi) očitno dnevno zažene 7, 25 % pa prek 26 aplikacij na dan, kar le še potrjuje, da nekateri izredno zgodnjo izdajo Windows 10 uporabljajo dnevno, na svojih bolj ali manj primarnih sistemih.

Windows 10 bo prinesel tudi nekaj sprememb na področju nadgradenj in popravkov operacijskih sistemov Windows, ki bodo lahko bistveno hitrejši in bolj obsežni kot v preteklosti. To se bo jasno testiralo v trenutni izdaji tehničnega predogleda, kjer naj bi prva nova izdaja postala na voljo že v kratkem.

41 komentarjev

hojnikb ::

sam so pa res glupi s tem okni brez robov... 8-O
#brezpodpisa

FlyingBee ::

predlagaj jim to

hojnikb ::

mah, sj bojo verjetno še kej spoliral to. Win8beta window je bil tut naravnost grd, pa so ga pol kr polepšal v final verziji.

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MuadDib ::

Hmm... azurnost pa taka... screenshot je star 13 dni?!?

XIIT ::

MuadDib je izjavil:

Hmm... azurnost pa taka... screenshot je star 13 dni?!?


Kaj pa se je teh v 13 dneh spremenilo, da bi bilo treba delat nov screenshot?

filip007 ::

Koš se ne osvežuje, če je pripet v opravilni vrstici, pa fukcijo bi lahko imel za praznenje koša, direktno iz opravilne vrstice.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PARTyZAN ::

hojnikb: Na tvojem screenshotu je tema za Windows 7. Če bi Win8 izgledal tako, bi bil precej srečnejši kot s sranjem, ki ga imamo zdaj.

66speeder66 ::

Kul, sam mene ne bojo več vidli gor. Linux ftw.

CyberPunk ::

hojnikb je izjavil:

sam so pa res glupi s tem okni brez robov... 8-O

Saj imajo robove, ampak so precej tanki. In okna mecejo eno rahlo subtilno senco. Neprimerljivo boljse kot pa tisti debeli dvodimenzionalni robovi v Win8*. Brez veze izgubljati "real estate" za take banalnosti.

radmannsdorf ::

meni Štart :))

mtosev ::

kak ima to performance na low end hwju kot so atomi in pred Core2 cpuji
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

filip007 je izjavil:

Koš se ne osvežuje, če je pripet v opravilni vrstici, pa fukcijo bi lahko imel za praznenje koša, direktno iz opravilne vrstice.

Je tema, je pa tudi točno tako izgledal tudi consumer preview.

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Izi ::

hojnikb je izjavil:

mah, sj bojo verjetno še kej spoliral to. Win8beta window je bil tut naravnost grd, pa so ga pol kr polepšal v final verziji.


Ti pa si za hece, če bi bili W8 tako lepi kot na tej sliki bi bili že zdavnaj vsi na njih.

hojnikb ::

Izi je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mah, sj bojo verjetno še kej spoliral to. Win8beta window je bil tut naravnost grd, pa so ga pol kr polepšal v final verziji.


Ti pa si za hece, če bi bili W8 tako lepi kot na tej sliki bi bili že zdavnaj vsi na njih.

Zlovdaj si windows 8 consumer preview in boš videl, da je bil dejansko tak izgled.
#brezpodpisa

mtosev ::

od kdaj je pomembno samo kako stvar izgleda? jaz pri osmici ne najdem preveč annoying stuff razen charms bara
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Isotropic ::

a start screena (celozaslonskega start menija kot sedaj v 8) pa ne bo več?
škoda.

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

od kdaj je pomembno samo kako stvar izgleda? jaz pri osmici ne najdem preveč annoying stuff razen charms bara

se da izklopit...
#brezpodpisa

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

a start screena (celozaslonskega start menija kot sedaj v 8) pa ne bo več?
škoda.

Se da vklopit, tudi na desktopu. Pa default mode je to na tablicah (ter možnost preklopa v tablet mode na konvertibilnih napravah tipa SUrface s tipkovnico, Lenovo Yoga in mpodobno).

bosmla ::

Kako vedo koliko aplikacij so ljudje odpirali?

b3D_950 ::

bosmla je izjavil:

Kako vedo koliko aplikacij so ljudje odpirali?


http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

When you acquire, install and use the Program, Microsoft collects information about you, your devices, applications and networks, and your use of those devices, applications and networks. Examples of data we collect include your name, email address, preferences and interests; browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; and application usage.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

trnvpeti ::

b3D_950 je izjavil:

bosmla je izjavil:

Kako vedo koliko aplikacij so ljudje odpirali?


http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

When you acquire, install and use the Program, Microsoft collects information about you, your devices, applications and networks, and your use of those devices, applications and networks. Examples of data we collect include your name, email address, preferences and interests; browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; and application usage.

s tem se je strinjalo 1M uporabnikov?
sem presenecen

GupeM ::

Večina jih tega ni prebrala.

Aston_11 ::

Pa tudi če je prebrala, ni nič posebno strašnega, če še kdo ve, da uporabljam chrome itd. - komu in kaj pošiljam, pa naj vprašajo pri NSA, če so sami tolk nesposobni, da tudi tega ne morejo zajeti.

trnvpeti ::

to je/bo klasicen odgovor

Aston_11 ::

trnvpeti je izjavil:

to je/bo klasicen odgovor

Točno. Neke vrsta fljena logika je moj post - slamnati mož? Ma vseeno.

trnvpeti ::

zbiranje uporabniskega imena in emaila je potreben zakaj?

Aston_11 ::

Jaz jim mojega nisem dal. Dobili so ga od NSA, če so ga iskali.

hojnikb ::

kot da pa sicer teh podatkov ne morejo dobit...
#brezpodpisa

FlyingBee ::

v glavnem vsako drugo izdajo zaserjejo pa še niso propadli, dobri so, ni kej

techfreak :) ::

Ker sem ravno menjal disk v kompu sem sprobal ta preview in zadeva ne izgleda kaj hudo drugacna od Windows 8.1. TBH sem Metro celo malo pogresal, ceprav sem ga uporabljal izkljucno za iskanje appov (Win + ime programa + enter).

b3D_950 ::

trnvpeti je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

bosmla je izjavil:

Kako vedo koliko aplikacij so ljudje odpirali?


http://windows.microsoft.com/en-us/wind...

When you acquire, install and use the Program, Microsoft collects information about you, your devices, applications and networks, and your use of those devices, applications and networks. Examples of data we collect include your name, email address, preferences and interests; browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; and application usage.

s tem se je strinjalo 1M uporabnikov?
sem presenecen


dokler so to izvaja „nevidno“, nobody cares. niso edini.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PrimozR ::

techfreak :) je izjavil:

Ker sem ravno menjal disk v kompu sem sprobal ta preview in zadeva ne izgleda kaj hudo drugacna od Windows 8.1. TBH sem Metro celo malo pogresal, ceprav sem ga uporabljal izkljucno za iskanje appov (Win + ime programa + enter).

Saj to še vedno funkcionira, podobno kot v Win7.

techfreak :) ::

Vem, ampak pravim da pac pogresam metro kot fullscreen start meni ... zgleda malo weird ko je zdaj tako majhen start meni kot vcasih.

PrimozR ::

Sam nimaš pa 'jarring' preklopa desktopa, če gledaš v monitor med tem iskanjem. Plusi pa minusi oz. stvar navade :)

Lonsarg ::

Live Tiles v tako majhni in tako malo videni(start meni odpreš na desktop zelo redko) verziji ratajo praktično neuporabni. Če kam spadajo v desktop modu je to na desktop, kjer so prej bili gadgeti v Visti. Če jih pustijo tako kot so v tej beti, so na desktopih obsojeni na propad, ker je škoda, ker če bodo uporabljeni samo na Tabletih bodo khm uporabljeni zelo malo...

PrimozR ::

A start screen pa odpiraš kaj pogosteje?

srus ::

Karkoli po Windows 8 je obsojeno na uspeh.

Lonsarg ::

PrimozR je izjavil:

A start screen pa odpiraš kaj pogosteje?

Skoraj vsakic, ko odprem kak program... V desktop modu naceloma odpiras preko task menuja ta bolj upprabljene aplikacije in rabis start samo za search po manjkrat uporabljenih aplikacijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PrimozR ::

No s start menijem je popolnoma enako. Že imaš namen gledati te ploščice, jih boš gledal v vsakem primeru. Če namena nimaš, jih v nobenem ne boš.

trnvpeti ::

srus je izjavil:

Karkoli po Windows 8 je obsojeno na uspeh.

8.1 ze ovrze tvojo trditev

crystal ::

hojnikb je izjavil:

sam so pa res glupi s tem okni brez robov... 8-O

men je pa ravno to zakon, vec uporabnega prostora. edin kar je mal tk je ker je cist kopja osx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
31198829 (87630) Nummy
»

Prihaja nov paket popravkov za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6035166 (32359) Lindir
»

Prva nadgradnja Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2410858 (9004) MrNighthawk
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140004 (33381) Key Quest
»

Internet Explorer 9 Beta dobila datum izida

Oddelek: Novice / Brskalniki
378583 (6782) Jst

Več podobnih tem