» »

Ameriške stevardese zahtevajo korak nazaj glede rabe elektronike

1
2
3

srus ::

Mislim, da na letalih ni nevarnejše stvari kot je hrana, ki jo strežejo.

nekikr ::

Egoistično razmišljanje če tebi nekaj ni zanimivo pomembno,

Pomembnost pride daleč za fizičnimi poškodbami.

Lahko, ampak naj si človek sam izbere kaj želi počet,

Ok. Kje se potem jutri dobiva, da ti v glavo vržem Kindla? Mislim, saj to je moja pravica, ne? In ta pravica je, po tvoje, nad tvojo lastno varnostjo. Super v bistvu, ker še nikomur nisem v glavo vrgel Kindla, sem bil vedno prepričan, da to ni ok...Kako si s časom?

next_byte ::

nekikr je izjavil:

Egoistično razmišljanje če tebi nekaj ni zanimivo pomembno,

Pomembnost pride daleč za fizičnimi poškodbami.

Lahko, ampak naj si človek sam izbere kaj želi počet,

Ok. Kje se potem jutri dobiva, da ti v glavo vržem Kindla? Mislim, saj to je moja pravica, ne? In ta pravica je, po tvoje, nad tvojo lastno varnostjo. Super v bistvu, ker še nikomur nisem v glavo vrgel Kindla, sem bil vedno prepričan, da to ni ok...Kako si s časom?


No potem neboš jedel na letalu pil nič ampak boš bil ves čas privezan, ker je moja varnost najbolj važna.
Poleg tega, če si slučajno črn, nočem da sediš zraven mene ker mogoče imaš ebolo. verjetnost je verjetno večja kot če si belec ? In ne neboš vozil avta ker ti lahko crknejo zavore in me povoziš?

Tvoje stvari nimajo nobenega pametnega argumenta... če so ene stvari dovoljene, naprev hranjenje med poletom, potem so lahko tudi mobiteli, če lahko bereš knjigo na letalu potem lahko bereš tudi na mobitelu, ali pišeš.

Pithlit je izjavil:

next_byte je izjavil:

Če ti tako misliš, pomeni samo da vidiš ozko, lahko pa bere ebook k mu je zanimiv. In ni nič dolgočasen ampak zanimiv.

Človek ki se ni sposoben od ekrana/bukve/televizije/whatever odlepit je... zanimiv? Kaj naj jaz (ali pa kdorkoli drug) počnem s takšnim človekom? Interagirat z njim ne morem... torej, kje točno je zanimivost takšnega človeka?


Zakaj bi pa moral ti nekaj z nijm počet, mogoče želi met mir in noče se ukvarjat z drugimi,
zakaj bi moral bit tebi zanimiv, mogoče pa razmišlja o nekem problemu pa želi bit sam z sabo.
Za komunikacijo pa mogoče rabiš praviln pristop ter moreš osebo pritegnit ne pa zahtevat pozornost nekoga.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ja, funkcionalna nepismenost je huda stvar.

Razlog, da je treba med vzletom in pristankom vse večje predmete zavarovati, namreč ni iz trte izvit.

Če bereš knjigo med letom, ko letalo lepo mirno leti, ti kar. Če to počneš med vzletom in pristankom ali med turbulenco, ko sveti še lučka za pripenjanje, takrat pa to ni več isto. Ti trije dogodki so daleč najbolj kritični in zato je debata ali lahko ali ne tweetaš kaj si ravno pobruhal po sedežu spredaj.

zmaugy ::

nekikr je izjavil:

Ja, funkcionalna nepismenost je huda stvar.

Razlog, da je treba med vzletom in pristankom vse večje predmete zavarovati, namreč ni iz trte izvit.

Če bereš knjigo med letom, ko letalo lepo mirno leti, ti kar. Če to počneš med vzletom in pristankom ali med turbulenco, ko sveti še lučka za pripenjanje, takrat pa to ni več isto. Ti trije dogodki so daleč najbolj kritični in zato je debata ali lahko ali ne tweetaš kaj si ravno pobruhal po sedežu spredaj.

1. Novica omenja samo elektroniko, knjig ni omenjenih. Le zakaj?
2. Lepo sem se nasmehnil ob navedbi, da lahko elektronske igračke postanejo nevarni projektili, "vsaj enkrat se je to že zgodilo". A res? A gremo zdaj naštevati vse možne bizarnosti, ki so se vsaj enkrat zgodile in bi bilo zaradi tega potrebno zagreniti življenje celemu svetu?

SkipEU ::

zmaugy je izjavil:

A do zdaj jih je pa kdo gledal? Kakšne bedarije. Nevarni projektili? Kaj pa vroča kava in vozički polni krame?


Zakaj bi pisal nekaj, kar ni res? Ko pride do večjih turbulenc, te vozičke na hitro pospravijo. Če so turbulence kritične, se tudi vsedejo in pripnejo.

PaX_MaN ::

Nemogoče. V vsakem filmu vidiš kako te vozički okol frčijo.

zmaugy ::

PaX_MaN je izjavil:

Nemogoče. V vsakem filmu vidiš kako te vozički okol frčijo.

Zagotovo se je vsaj enkrat že zgodilo. :))

nekikr ::

1. Novica omenja samo elektroniko, knjig ni omenjenih. Le zakaj?

Ker je novica nadaljevanje tiste o tehničnih igračah? Niti novice nisi prebral, pa bi bil pameten?

Poleg tega sem letel že precejkrat. In vsakič je osebje komu prijazno reklo, naj pospravi določen kos "nečesa", elektronskega ali ne, ko smo vzletali ali pristajali recimo. Seveda kdaj kaj spregledajo, saj tudi elektroniko, ampak to še ne pomeni, da med temi "kritičnimi" trenutki lahko zajebeš sistem in bereš naprej svojo 3 kilograme debelo knjigo (ker je to tako zelo nujno). Neka osnovna inteligenca to nareka.

zmaugy ::

Jasno, saj se je vsaj enkrat že zgodilo nekaj neprijetnega. Pa fižolove solate tudi ni priporočljivo jesti pred poletom. Iz podobnih razlogov.
Drugače pa se je meni že zgodilo, da sem bral knjigo na tablici med pristankom, ker sploh nisem opazil da pristajamo - nenamerno, da ne bi zdaj bilo kakšnih insinuacij. Pripet sem itak ves čas. Od tistega poleta naprej se poleti ne vlečejo več kot kurja čreva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Malajlo ::

Mene je stevka enkrat opozorila, da naj pospravim oz. pritdrim notebook. Itak ni šel v tisto mrežo in sem ga porinil pod noge. Za telefon pa samo, da naj vklopim flight mode. Še ugasnit mi ga ni bilo treba. Na nekaterih linijah imaš pa zdaj itak wifi, tako da sploh ne težijo.
Zadnjič je, recimo, prav zabavno treslo ob vzletu z Brnika, je najbrž krivo bilo zahajanje sonce in povezana termika, in najbrž bi dobil v zobe rob monitorja. Zato se odpenjam samo če grem na sekret ali pa moram strdke pognati po žilah na dolgih letih. Predvsem pa si bom moral omisliti nekaj lažjega za delo v takem okolju.

destiny ::

zmaugy je izjavil:

destiny je izjavil:

Pasovi na letalih so večinoma namenjeni kot varnost pri hitrih vertikalnih premikih in se tako ne morejo primerjati s cestnim/železniškim prometom. Nejeverneži, ki mislijo da pasovi na letalih niso potrebni, naj enkrat poskusijo letet z manjšim športnim letalom ala Cessna 152 v malo močnejši turbolenci, pa bo hitro videl zakaj je fino, da imaš vse premičnine zavarovane :)


Sam ne osporavam pasov, ampak dal si precej neprimerno letalo kot primer, dvomim da so na Cessni 152 stevardese (razen kot potnik ali pilot).
Po drugi strani se nesreče z vlaki ali avtobusi precej pogosto dogajajo in verjetno bi bilo kakšno življenje rešeno, če bi bila obvezna uporaba varnostnih pasov. Ampak ne, vlak in avtobus ni dovolj fensi.


Ne gre se za stevardese ampak za občutek kaj se lahko dogaja med močno turbolenco in kako nepritrjene stvari frčijo po letalu. Pač pri cessni potrebuješ precej šibkejšo turbolenco za ta filing in je več verjetnosti, da boš to izkusil kot pri potniškem letalu, kar pa ne pomeni da se v potniškem letalu nikoli kaj takega ne zgodi.

SeMiNeSanja ::

Jaz bi vse te preveč brihtne pametnjakoviče enkrat poslal na en šolski krog s kakšno Cessno ali podobnim malim frčaplanom - brez da jih pripneš z varnostnim pasom.

Sam sem nekoč opravil eno tako vožnjo z eno malo Utvo - ves čas sem se kot klop oklepal sedeža, ker imaš dobesedno občutek, da te bo vsak hip odneslo skozi streho kabine.

V potniškem letalu sicer dokaj redko občutiš takšne hude turbulence - vendar ko jih, pa si zagotovo želiš biti privezan in brez prenosnika v naročju - tudi sosedovem.

SeMiNeSanja ::

Še ena reč v pomislek pretirano brihtnim, ki tu primerjajo zadeve z vlakom in avtobusom:

Ko se zgodi nezgoda na avtobusu si na tleh in prva pomoč ni ravno pretirano daleč.

Če pa na letalu na sredi atlantika tvoj prenosnik odleti nekomu v glavo in mu povzroči grdo vreznino, ki huje krvavi, pa lahko samo upaš, da se na letalu nahaja tudi kakšen zdravnik, ki bo sposoben zadevo 'zakrpati'. Do naslednjega letališča je lahko še štiri in več ur letenja! Že samo eden tak poškodovanec je lahko resen problem, kaj šele, če jih je več (kar ni redkost ob najhujših turbulencah!).

zmaugy ::

Koliko od sodelujočih v razpravi je že doživelo prometno nesrečo? Koliko od sodelujočih je že doživelo metanje potnikov po zraku v kabini potniškega letala?

Malajlo ::

zmaugy je izjavil:

Koliko od sodelujočih v razpravi je že doživelo prometno nesrečo? Koliko od sodelujočih je že doživelo metanje potnikov po zraku v kabini potniškega letala?

No, tole je malce neprimerljivo, ker v avtu sem večkrat dnevno, srečujem se z nekaj tisočkrat več avtomobili kot pa z letali. Me je pa že privzdigovalo v letalu. In tudi prometne nesreče sem doživel (z avtom, biciklom, avtobusom, peš ...). Kaj je pravzaprav point vprašanja? Da ker se subjektivno dogaja redkeje, potem se sploh ne dogaja?

SeMiNeSanja ::

@zmaugy - kaj ti ni jasno pri tem, da na tleh lahko vreznino zašijejo in zaflikajo v največ pol ure - v zraku pa..... upam, da se ti ne zgodi sredi Atlantika, da bi si porezal kakšno arterijo, ker tam gor ne bo na razpolago krvne plazme ali krvi za transfuzijo, da bi te lahko 'dofilali'.

Mar potem ni logično, da je treba postoriti vse, kar se da, da do takšnih nesreč v zraku nebi prišlo? Ni razumno, da sem spada tudi to, da se pospravi vse potencialno nevarne predmete v kritičnih fazah poleta? Kaj vraga je tu tako teško za razumeti?

zmaugy ::

Enkrat se je že menda zgodilo nekaj. Tako pravijo stevardese.
Pa komet je padel na Zemljo pred 65 milijoni let.
I rest my case.

nevone ::

Mar potem ni logično, da je treba postoriti vse, kar se da, da do takšnih nesreč v zraku nebi prišlo? Ni razumno, da sem spada tudi to, da se pospravi vse potencialno nevarne predmete v kritičnih fazah poleta? Kaj vraga je tu tako teško za razumeti?


Samo tu se zahteva, da je vse pospravljeno ves čas, ne samo v kritičnih fazah poleta.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SeMiNeSanja ::

nevone je izjavil:

Samo tu se zahteva, da je vse pospravljeno ves čas, ne samo v kritičnih fazah poleta.

Kje si to pobral? Govora je bilo, da so predlagali kompromisno varianto.

Invictus ::

zmaugy je izjavil:

Koliko od sodelujočih v razpravi je že doživelo prometno nesrečo? Koliko od sodelujočih je že doživelo metanje potnikov po zraku v kabini potniškega letala?

Letim veliko ...vsaj 25 letov na leto, pa še nisem videl da bi kaj letelo po letalu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

zmaugy je izjavil:

Enkrat se je že menda zgodilo nekaj.
Precej več kot enkrat. Bolj nekajkrat mesečno. In s povečevanjem gostote letalskega prometa se bo ta pogostost samo povečevala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

jype ::

Ryanair je to kar elegantno rešil :)

nevone ::

SeMiNeSanja je izjavil:

nevone je izjavil:

Samo tu se zahteva, da je vse pospravljeno ves čas, ne samo v kritičnih fazah poleta.

Kje si to pobral? Govora je bilo, da so predlagali kompromisno varianto.


Ok. Se pardoniram. Ampak potem pa to res ni nek problem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nekikr ::

Seveda je, a ne bereš tega foruma? Nekateri se za tistih nekaj minut niso pripravljeni odlimati od zaslona tablice in sedaj jokajo kako je svet do njih krut. In taki razvajenčki sedaj predstavljajo novo generacijo...

nevone ::

Seveda je, a ne bereš tega foruma? Nekateri se za tistih nekaj minut niso pripravljeni odlimati od zaslona tablice in sedaj jokajo kako je svet do njih krut. In taki razvajenčki sedaj predstavljajo novo generacijo...


Ne vem, če to drži. Mislim, da je večina teh posplošila na prepoved med vsem časom letenja. Da bi pa komplicirali za tistih nekaj minut je pa res absurd.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

SeMiNeSanja ::

Saj tudi če nebi bilo 'po zakonu', bi ti osebje naročilo da pospravi zadeve med vzletom in pristankom. Ampak bolje zaleže, če je 'prohibited by federal law', tako, kot npr. kajenje na WC-ju.

antonija ::

zmaugy je izjavil:

Vedno sem privezan na sedež, ko letim. Če pa že hočeš biti pripravljena prav na vse, potem uvedimo še padala, čelade, G-obleke in mylar folijo čez oči (če slučajno med poletom pride do sončnega mrka).
Velikokrat letim na letalih s padalom, celado in se cem. In ne bos verjel, na vzletu imam vedno celado na glavi ali pa ornk pripeto nase (skupaj z vsemi drugimi stvarmi ki ji jaz nebi zelel dobti v glavo zaradi lenobe/egoizma nekoga drugega), ker ko se enkrat avion ornk zaruka (pri manjsih avionih je to se toliko bolj izrazito) se zelo hitro zgodi da nekdo nekaj fase v glavo. In potem je treba krivca vzgojno poduciti kaj je slo narobe in mu nazorno pojasniti kaksne bi lahko bile posledice (dostikrat s prakticnim prikazom). Zato v aviaciji obstaja pravilo, da so med kriticnimi fazami leta vsi predmeti pritrjeni.
G-obleke ti ne bojo nic pomagale ker jih ne znas pravilno uporabljati (isto verjetno velja tudi za padala, celado bi si pa mogoce kdo se znal nataknit in zapet), namesto mylar folije lahko a nosis soncna ocala ali pa (se bolje) ne gledas direktno v sonce.

zmaugy je izjavil:

Letenje z letali kot potnik je brez tablice neskončno dolgočasno početje.
vzletanje in pristajanje (ki ti vzame rpiblizno 15 minut) je ponavadi dovolj razburljivo (tudi za frequent flyerje) da se da potrpet 15 minut.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

nekikr je izjavil:

Seveda je, a ne bereš tega foruma? Nekateri se za tistih nekaj minut niso pripravljeni odlimati od zaslona tablice in sedaj jokajo kako je svet do njih krut. In taki razvajenčki sedaj predstavljajo novo generacijo...


:)) Hvala za kompliment. Drugače pa je meni še posebej dolgočasno gledanje vedno iste predstave o varnosti pred vzletom. In jasno da zdaj med vzletom in pristankom nimam prižgane tablice ipd., ker je pač to prepovedano.
Ampak nekateri bi radi prodali to, da je itak cel polet nevaren, antonija primerja vse skupaj z letenjem s športnim letalom itn. - hobi letenje ni isto kot letenje z velikim reaktivcem.

antonija je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vedno sem privezan na sedež, ko letim. Če pa že hočeš biti pripravljena prav na vse, potem uvedimo še padala, čelade, G-obleke in mylar folijo čez oči (če slučajno med poletom pride do sončnega mrka).
Velikokrat letim na letalih s padalom, celado in se cem. In ne bos verjel, na vzletu imam vedno celado na glavi ali pa ornk pripeto nase (skupaj z vsemi drugimi stvarmi ki ji jaz nebi zelel dobti v glavo zaradi lenobe/egoizma nekoga drugega), ker ko se enkrat avion ornk zaruka (pri manjsih avionih je to se toliko bolj izrazito) se zelo hitro zgodi da nekdo nekaj fase v glavo. In potem je treba krivca vzgojno poduciti kaj je slo narobe in mu nazorno pojasniti kaksne bi lahko bile posledice (dostikrat s prakticnim prikazom). Zato v aviaciji obstaja pravilo, da so med kriticnimi fazami leta vsi predmeti pritrjeni.
G-obleke ti ne bojo nic pomagale ker jih ne znas pravilno uporabljati (isto verjetno velja tudi za padala, celado bi si pa mogoce kdo se znal nataknit in zapet), namesto mylar folije lahko a nosis soncna ocala ali pa (se bolje) ne gledas direktno v sonce.

zmaugy je izjavil:

Letenje z letali kot potnik je brez tablice neskončno dolgočasno početje.
vzletanje in pristajanje (ki ti vzame rpiblizno 15 minut) je ponavadi dovolj razburljivo (tudi za frequent flyerje) da se da potrpet 15 minut.


G. obleka in padalo sta bila omenjena za hec (prvo verjetno tudi ti ne znaš uporabljati), ravno tako mylar folija - čeprav hipotetčno je možno, da se pelješ pod oblaki in sonca ne vidiš, nato prideš nad oblake in naenkrat se tema sončnega mrka spremeni v briljant in ti ravno gledaš v to, ne vem če so sončna očala dovolj :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

pegasus ::

zmaugy je izjavil:

Ampak nekateri bi radi prodali to, da je itak cel polet nevaren, antonija primerja vse skupaj z letenjem s športnim letalom itn. - hobi letenje ni isto kot letenje z velikim reaktivcem.
Letenje je letenje, fizika je ista. Razlika je samo v tem, kdo je kriv, če gre kaj narobe. V hobi letenju si zase odgovoren sam, v komercialnem letenju pa je zate odgovoren kapitan letala. Zato z vso organizacijsko mašinerijo, ki stoji za njim, poskrbi, da se ti ne more nič zgoditi. Ubistvu si lahko vesel, da nisi zavit v meter mehke pene in zložen v prtljažnik kot štruce kruha ;)
Če se malo poglobiš v letalstvo in ogabne količine birokracije v njem, ugotoviš, da je vse skupaj en velik blame game. Torej kdo je odgovoren za kaj kdaj. Ubistvu v potniškem letalu pogrešam samo možnost prevzeti več odgovornosti nase ... a delam na tem, da si to izborim.

antonija ::

Ampak nekateri bi radi prodali to, da je itak cel polet nevaren, antonija primerja vse skupaj z letenjem s športnim letalom itn.
Tud padalci letijo v vlikih (sploh za Adrio) letalih, ce imas sreco je to lahko tudi potniski reaktivec, mickeno predelan. In ce pozorno preberes ti nihce ni napisal da so celotni leti smrtno nevarni, ampak je povsod vsaj fraza "kriticna faza" ali pa se bolj podroben opis (vzlet, pristanek, turbulenca, itd.).

In jasno da zdaj med vzletom in pristankom nimam prižgane tablice ipd., ker je pač to prepovedano.
Po novih pravili imas tablico lahko komot prizgano, samo fiksirana mora bit nekje.

hobi letenje ni isto kot letenje z velikim reaktivcem
Ne, ni. Ko pade dol reaktivec umre nekaj-100 ljudi in se sprozijo strasne preiskave kaj je slo narobe, novica je na prvi strani vsakega cajtnga itd., ce pa pade dol sporto letalo je pa mogoce novica pri 24ur, umre max 5 ljudi in kaksen organ mogoce izda nov bulletin.
Kar se vedno pomeni da tudi najvecji padejo dol (pa naj bo to letalo, ladja ali pa vlak), in da ko enkrat padejo je bolj-kot-ne game over za vse prisotne. Sicer to ne dogaja zelo pogosto, ampak zaradi tega biti preprican da lahko zanemaris trenutne varnostne ukrepe je pa milo receno retardirano razmisljanje.

P.S.: Primerjavo na manjsa letala si dobil predvsem zato, da si bos mogoce znal predstavljati kaj se zgodi ko veliko letalo prileti v kaksno hujso nevihto. Tudi tam lahko kabina "skace" za nekam metrov gor in dol, neglede na to da cela stvar tehta nekaj 100.000 ton. Edina razlika je to, da v majhnel letalu je nate jeznih 5 ljudi, v velikem pa nekaj 100 + letalska druzba + uradni organi ki nadzirajo aviacijo + ...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

Še nikoli nisem z letalom uletel v kakšno hujšo nevihto. Prometnih nesreč sem doživel že cca enih 8 - 9. Če prebereta novico lepo piše kolikokrat se je v letalu nekaj že zgodilo (predpostavljam da se je telefon spremenil v izstrelek). Piše da vsaj enkrat.

antonija ::

Novica govori o tem, da je sedaj dovoljeno imeti prizgano elektroniko (oz. vec le-te) na letalih. Nikjer ne pise da se lahko zanemari druge varnostne ukrepe, kot je fiksiranje vseh predmetov (vkljucno s potniki) med kriticnimi fazami leta.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

Novica govori o tem, da se stevardese s tem ne strinjajo ker...

antonija ::

...ker je FAA 11/2013 dovolila uporabo elektronike, tozbo so pa vlozili decembra istega leta, v tem casu (max 1 mesec) se je zgopdil vsaj en incident z nepritrejnimi predmeti.

IMO ima sindikat prav, med ktiricnimi fazami nima kaj frcati po kabini, tudi ce je kdo preprican da ravno v tistih 15 minutah "mora" drkat svoj elektronski gizmo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

zmaugy ::

In vsak ima pravico do svojega mnenja.

antonija ::

Aha, pa vsak mora upostevati trenutno veljavna pravila.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Še nikoli nisem z letalom uletel v kakšno hujšo nevihto.

Saj to je tvoj problem. Ker se tebi ni zgodilo se to pač ne dogaja. Pa se. Relativno pogosto celo.

Tko kot je nekdo prej rekel, vsakemu ki mu ni jasno kaj pomenijo nepritrjeni predmeti med kritičnimi fazami leta naj se njegov/njen/whatever najljubši gadget enkrat v glavo vrže. Pa naj potem razlaga kolk je upravičen do svojega 'mnenja'.
Life is as complicated as we make it...

Mavrik ::

Pithlit je izjavil:


Tko kot je nekdo prej rekel, vsakemu ki mu ni jasno kaj pomenijo nepritrjeni predmeti med kritičnimi fazami leta naj se njegov/njen/whatever najljubši gadget enkrat v glavo vrže. Pa naj potem razlaga kolk je upravičen do svojega 'mnenja'.


Tole je tak en zelo podel način debate, kjer drugim želiš poškodbe brez da bi se sploh poskušala spustiti v debato po pogostosti takih poškodb in smiselnosti omejitev nekih svobod zaradi "varnosti za vsako ceno". Tvoje vrste argument, ki ne upošteva tradeoffa med udobjem in smiselnostjo ukrepov, lahko komot prenesemo v popolno prepoved letalskega, avtomobilskega in vsega ostalega prometa. Saj to je najvarneje a ne? Če se ne strinjaš, bi te pa mogoče morali zapreti v avto pa te skupaj z družino zabiti v betonsko steno pri 130 km/h da boš videla kako je to nevarno - to se v končni fazi dogaja kar DNEVNO na cestah! (Karikiram tvoj nesmiseln poskus argumentacije.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Malajlo ::

Pa saj se v avtu tudi nismo pripenjali pred desetletji. Pa kolesarskih čelad nismo nosili.
http://www.google.com/search?q=turbulen...

Mavrik ::

Malajlo je izjavil:

Pa saj se v avtu tudi nismo pripenjali pred desetletji. Pa kolesarskih čelad nismo nosili.
http://www.google.com/search?q=turbulen...


Obenem pa nismo prepovedali vožnje vseh predmetov v avtih, branja knjig in nismo ukazali vsem kolesarjem da se vozijo oviti v 50kg vate. Kaj točno je tvoj point? Kaj konkretno prepoved elektronike ob obstoječih dovoljenih predmetih prinese k varnosti? Kakšen je prispevek pri varnosti ko mi stevardesa ukaže, da zaprem 2kg težek prenosnik, držim ga pa še vedno lahko v rokah?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Pithlit ::

Kaj ko bi ti vsaj novico prebral... če že teme nisi sposoben spremljat. Govoro se o določenih fazah poleta (kaj ti počneš med mirno fazo prav vsakomur dol visi). Pa tudi tisto o fiksiranju oz. pospravljanju v predale priročno ignoriraš. In pol se z nekimi osebnimi napadi delaš velikega moža. Bravo.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

antonija je izjavil:

Aha, pa vsak mora upostevati trenutno veljavna pravila.

Vključno z nezadovoljnimi stevardesami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mavrik ::

Pithlit je izjavil:

Kaj ko bi ti vsaj novico prebral... če že teme nisi sposoben spremljat. Govoro se o določenih fazah poleta (kaj ti počneš med mirno fazo prav vsakomur dol visi). Pa tudi tisto o fiksiranju oz. pospravljanju v predale priročno ignoriraš. In pol se z nekimi osebnimi napadi delaš velikega moža. Bravo.


Izvorna novica se fokusira izključno na tožbo ameriškega kabinskega osebja, ki hoče ponovno prepovedati osebje po točki pravilnika, ki pravi da se morajo veliki predmeti pospraviti. FAA (in tudi evropske družbe) dovoljujejo držanje in uporabo manjših predmetov v praksi. Tile manjši predmeti vključujejo Kindle naprave in tablice, ki pa jih do sedaj zaradi nekega neumenga razloga nisi smel uporabljati, medtem ko si ostale predmete iste (in večje) teže lahko imel v rokah. Kar pravi (v izvorni novici) sindikat je:

The Association of Flight Attendants-CWA is suing the Federal Aviation Administration, saying the agency notice last year that paved the way for fliers to use their devices throughout flights violated federal regulations that require passengers to stow all items during takeoffs and landings.


in FAA odgovarja z

The Association of Flight Attendants-CWA is suing the Federal Aviation Administration, saying the agency notice last year that paved the way for fliers to use their devices throughout flights violated federal regulations that require passengers to stow all items during takeoffs and landings.


Vi pa v tej temi debatirate o tem, kako zelo grozne so elektronske naprave, ki lahko letijo, ignorirate pa prakso, ki (tako v ZDA kot v EU) dovoljuje držanje precejšnjega števila drugih predmetov v rokah. Vmes ji še posebej všeč tvoje napadanje vseh uporabnikov tablic na letih, kjer jih obtožiš da so "dolgočasni ljudje".

Zdaj, komot lahko gremo v to, da debatiramo o VSEH predmetih v rokah... ali pa samo o elektroniki. Samo tožba, kjer sindikat razlaga, da je potrebno obrniti odločitev o dovoljenju uporabe elektronskih naprav zato ker so nevarne (in pri tem ne iti en korak dlje, kjer se prepove vse ostale stvari - status pred uvedno zakona), je pa precej nesmiselna.


In ne... to da ti pokažem kako je tvoj argument nesmiseln ni osebni napad. Ker ne napadam tvoje osebe. Taka izjava samo kaže, da mogoče ne poznaš dobro osnov argumentacije. In ne, prejšnji stavek tudi ni osebni napad.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Malajlo ::

Kakšen je prispevek pri varnosti ko mi stevardesa ukaže, da zaprem 2kg težek prenosnik, držim ga pa še vedno lahko v rokah?

Meni je dala napotek, naj ga pospravim oz. da morajo biti večji predmeti pritrjeni med vzletom in pristankom. Da ga lahko pospravim v mrežo pred sabo. Fair enough. Mislim, da je bilo na Adriinem letalu. Uporabila je natančno iste besede in pojme.

Imam pa najraje gledat luštno stevko, ko kaže izhode in piha v tiste cevke. Pol pa še v angleščini :P

antonija ::

Mavrik, a ti treniras posplosevanje in podtikanje danes? A si prebral zadnja dva posta, potem ti je pa ratalo dolgcajt si moral nekaj napisat?

Tile manjši predmeti vključujejo Kindle naprave in tablice, ki pa jih do sedaj zaradi nekega neumenga razloga nisi smel uporabljati, medtem ko si ostale predmete iste (in večje) teže lahko imel v rokah.
Jaz se nisem dozivel leta, pri katerem mi nebi lepo rekli naj pospravim e-bralnik/tablico/knjigo, ker namerava pilot kmalu vzleteti. Mogoce da so arabci (emirati, quatar) se najmanj sitni, ampak evropejci in americani so pa precej striktni kar se tega tice.

Vi pa v tej temi debatirate o tem, kako zelo grozne so elektronske naprave, ki lahko letijo, ignorirate pa prakso, ki (tako v ZDA kot v EU) dovoljuje držanje precejšnjega števila drugih predmetov v rokah.
Spet ne vem od kje si tole potegnil, vecinoma ti recejo da pospravi kar imas v rokah ali nad glavo, pod svoj sedez (za velike stvari) ali pa v mrezico pred tabo (za drobnarije).

Samo tožba, kjer sindikat razlaga, da je potrebno obrniti odločitev o dovoljenju uporabe elektronskih naprav zato ker so nevarne
Read much? (svoj lasten citat):
violated federal regulations that require passengers to stow all items during takeoffs and landings


n ne... to da ti pokažem kako je tvoj argument nesmiseln ni osebni napad. Ker ne napadam tvoje osebe. Taka izjava samo kaže, da mogoče ne poznaš dobro osnov argumentacije. In ne, prejšnji stavek tudi ni osebni napad.
Samo zato, ker se na koncu posta (z editom, mind you) poskusas izmakniti odgovornosti, se ne pomeni da podtikas izjave in delas najbolj neumne posplositve ki jih je kdorkoli do sedaj napisal v tejle temi. Ne samo to, se svojemu lastnemu postu oporekas. Napises pa seveda nic novega, samo neko povprecno jamranje s katerim poskusas opravicevati razvajenost ki ti diktira, da ti pa ziher lahko beres knjigo med vzletom in pristankom, sej si bil ze na vsaj nekaj 10 letih in se nikoli ni bilo nic narobe zaradi tega. Good thinking, genius! (ja, tole je bil osebni napad na tvoj intelekt in sposobnost dialoga; brez hinavskega izmikanja)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

D3m ::



Damn phone. :(
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pithlit ::

Mavrik je izjavil:

Kar pravi (v izvorni novici) sindikat je:

The Association of Flight Attendants-CWA is suing the Federal Aviation Administration, saying the agency notice last year that paved the way for fliers to use their devices throughout flights violated federal regulations that require passengers to stow all items during takeoffs and landings.

Ja miško, je treba še kaj zraven prebrat, ne kar iz konteksta trgat kar ti paše zato da lahko po forumih z jezikom opletaš:

"Essentially, we want to set the reset button to the way personal electronic devices were handled prior to October 2013," Dure said. She adds that flight attendants are comfortable with having electronic devices turned on during takeoffs and landings as long as they were put away. Once the plane reaches the air, passengers can once again take out their devices if they wish, Dure says.

Boli njih patak kaj ti počneš med letom. Gre se za to kaj ti počneš med vzletom in pristankom. In ja, bukve so vključene. Pay attention.

Mavrik je izjavil:

In ne... to da ti pokažem kako je tvoj argument nesmiseln ni osebni napad. Ker ne napadam tvoje osebe. Taka izjava samo kaže, da mogoče ne poznaš dobro osnov argumentacije. In ne, prejšnji stavek tudi ni osebni napad.

Aja, ti bi samo (čisto neosebno) mene in mojo družino v avto stlačil pa vse skupaj v zid pognal pri 130kmh. To sploh ni osebni napad... to je ja argument.
Life is as complicated as we make it...

Markoff ::

GTX970 je izjavil:

radmannsdorf

Visoke pete za celoten delovnik pa jih ne motijo ?
http://io9.com/cringe-inducing-3d-scan-...
http://themetapicture.com/x-ray-of-foot...

Za lepoto je potrebno potrpeti...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

MrStein ::

antonija je izjavil:


P.S.: Primerjavo na manjsa letala si dobil predvsem zato, da si bos mogoce znal predstavljati kaj se zgodi ko veliko letalo prileti v kaksno hujso nevihto. Tudi tam lahko kabina "skace" za nekam metrov gor in dol, neglede na to da cela stvar tehta nekaj 100.000 ton.

You might wana fix that...;)

Mimogrede, glede GSM signalov: se je že večkrat zgodilo, da je kdo med vzletom pozabil izklopiti, pa se noben alarm ni oglasil, niti letalo ni padlo, nič. Ali je nevarnost zelo občasne narave ali se je malo pretiravalo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na letalih ne bomo telefonirali

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
347258 (5758) ales85
»

Izpad računalniškega sistema prizemlji letala za več ur (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6117003 (14142) ales85
»

Kabinsko osebje izgubilo, elektronika med vzletom ostaja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1512565 (11512) Tody
»

Ameriške stevardese zahtevajo korak nazaj glede rabe elektronike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10431457 (26833) antonija
»

FAA dovolila uporabo elektronskih naprav med poletom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
66472 (5314) Kaboom

Več podobnih tem