» »

Upravičenost plačila davka pri uvozu izven EU

Upravičenost plačila davka pri uvozu izven EU

kodsiti1 ::

No vem da ni potrebno plačati davka če paket ne presega vrednosti 22e. Sedaj me pa zanima če bi kakorkoli kršil zakon če bi mi ista oseba poslala recimo 20 paketov vrednih 20e ampak vsakega posebaj, ne kot ena pošiljka. A bi bil še vedno upravičen davka ali ne?

RejZoR ::

To lahko narediš, samo morajo paketi prihajat z nekaj časovnega razmaka, drugače bojo videl, da so vsi paketi od istega pošiljatelja namenjeni istemu prejemniku in te znajo vseeno obdavčit in ocarinit. Seveda, če bojo ravno vsi paketi naenkrat stali pred tistim, ki to pregleduje. Če pa bojo paketi dovolj narazen oz jih bojo pregeldoval različni ljudje pa se lahko izmuzneš tud skozi čisto srečo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kodsiti1 ::

Ja sej to sem mislil. Če je narobe oz. če bi me obdavčili po zakonu če bi bili paketi v različnih pošiljkah ampak vsi na istem kupu...

St235 ::

ja, lahko te obdavčijo, če pride 10 paketov pod 20€ od istega pošiljatelja. Kazni zaradi tega načeloma ne boš plačal.

Furbo ::

Naročaj postopno, če je mogoče. Ker kitajc zna tudi sam od sebe združiti robo, 'da ti olajša zadevo'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprevzem pošiljke

Oddelek: Loža
4110008 (8425) bambam20
»

DPD - uničen paket - povrnitev škode?

Oddelek: Loža
317884 (5860) blackbfm
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022881 (16373) xxxul
»

Kako dolgo traja shipping do Slovenije?

Oddelek: Omrežja in internet
287412 (6739) Nuška
»

Kupovanje iz tujine

Oddelek: Kaj kupiti
172965 (2702) andrej

Več podobnih tem