» »

USB modem z neomejeno prenosa?

USB modem z neomejeno prenosa?

Circonflexes ::

Lep pozdrav vsem skupi!

Mene zanima, če sploh v Sloveniji obstaja USB modem z neomejeno prenosa podatkov saj trenutno sem naročen na AMIS ADSL* in sem zelo razočaran. Naročen sem na 10/1 in od tega imam sam 2,4/1.
Vem pa da je razlog za to hitrost, da je v moji okolici preveč naročnikov in s tem je bil limit prenosa presežen na centrali.
Živim v Zg. savinjski dolini btw*. Poleg mene imajo vsi sosedi isti problem. Sem že večkrat kontaktiral AMIS podporo in so me mislili prepričat da imam virus na računalniku in da sem predaleč oddaljen od centrale in bla bla bla. Pred enim letom sem zlepa lahko imel internetno hitrost tudi do 8Mbp/s na ISTO naročnino. Vse kar imam danes je počasen internet, večkrat modem izgubi povezavo oz. se na novo prižge čisto brez veze, izguba podatkov....

Zdaj me pa zanima, če se USB modem sploh splača nabavit? Če je, bi imel z neomejenim mesečnim prenosom podatkov. Sem pa že probal Simobil internet preko telefona povezan na računalnik "USB tathering" in je internet delal super. Ampak imam le 1GB prenosa podatkov, tako da z tem limitom ne moreš nič posnetkov gledat saj takoj presežeš limit.

Lp pozdrav!

d4vid ::

Daj zalepi sem podatke iz modema, torej Line rate Up/down ter Attaineable line rate.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Circonflexes ::

 null

null



Piše da imam ~2,8 ampak je samo 2,4.
Ni važno, če na novo prižgem modem vsakič je isto. Hitrost povezave se poveča samo takrat, ko je nevihta zunaj in večina ljudi izklopi svoje modeme ampak čez nekaj ur hitrost pade.

hojnikb ::

verjetno so slabe linije, prevelika oddaljenost ali kak zajeb na sami centrali.
Telekom ima en paket z neomejenim prenosom za 30e, sam pa morš bit na območju brez broadband neta...
#brezpodpisa

Circonflexes ::

hojnikb je izjavil:

verjetno so slabe linije, prevelika oddaljenost ali kak zajeb na sami centrali.
Telekom ima en paket z neomejenim prenosom za 30e, sam pa morš bit na območju brez broadband neta...


Wow kaka bedarija je to da ne moreš imet USB modem z neomejeno prenosa saj ta AMIS je čisto zanič. Iz mesca v mesec imajo vsi kolegi, ki jim poznam in so priključeni na isto centralo imajo počasnejšo povezavo in telekom ali amis ne naredijo nič. Če bo šlo tk naprej , bom do novega leta ostal brez interneta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj ugoden internet na Hrvaškem 2017

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111746 (3461) Scorpy84
»

Prenos podatkov - Kje najceneje za hrvaško?

Oddelek: Loža
172180 (1657) Scorpy84
»

Problemi z modemom

Oddelek: Omrežja in internet
221103 (946) Spajky
»

EDGE internet na laptop

Oddelek: Strojna oprema
232910 (2910) flukturr
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462892 (2016) Pesimist

Več podobnih tem