» »

HP 6735s

HP 6735s

blast3r987 ::

Zdravo

Mene zanima samo ena stvar :)

Imam pokvarjen prenosnik HP 6735s. Okvarjena je matična. Prodal bi ga za dele, pa me zanima, kolko približno bi lahko dobil za ta model oz. za posamezne komponente.

Specifikacije:

AMD turion X2 2GB
320 GB trdi disk sata
3 GB DDR2
Baterija drži 1 uro
Zaslon 15,4 inčni bright wiew / anti-glare

Pomojem nekaj zanj bi dobil, ampak ne veliko :)

MIHAc27 ::

prav veliko verjetno res ne... okvirno
Ram: 1Gb:5-10€
2Gb:15-20€
Disk: 20-30€
Baterija verjetno okol 10€
Zaslon: mogoče do 40€, če ga bo kdo sploh rabil.

blast3r987 ::

No ja, 70-80 evrov tam nekje sem računal da bi blo. Bi bil kar lep izplen za vse skupaj :)

MIHAc27 ::

To je po moje kar max, kolikor bi lahko dobil. Z malo iznajdljivosti prideš do delujočega prenosnika že za 100-150€.

Rippy ::

Te prenosnike je možno "popraviti" na podoben način, kot nekatere grafične kartice. Uporablja tisto nekakovostno rdeče lepilo za chipset in grafično...tukaj nastane problem. Lepo previdno ga razstavi (tako, da boš vedel kateri vijak gre kam), vse poberi z matične plošče (tudi nalepke)...ena je pod kovinskim nosilcem za razširitveno kartico, ker drugače se stopi. Potem pa v pečico pri 200°C za 10 minut. Vse nazaj (vključno s nalepkami na isto mesto...nekatere delujejo, kot izolacija (RAM, razširitvena). Zadeva bi se morala zbuditi po tem in verjetno bo precej dolgo delovala. Sploh, če ne poganjaš kakšnih iger ali veliko flasha. Potem imaš lahko ta prenosnik za filme, web ali kakšno text obdelavo (v glavnem nekaj kar je nezahtevno in kar ne povzroča preveč toplote).

Vzame ti pa nekje 2-3 ure vse skupaj.

hojnikb ::

ta pečica fix je dober za max par mescov, mogoče leto, če si lucky.
#brezpodpisa

Rippy ::

Res ampak ponovno odvisno od načina uporabe. Meni je nekje dve leti zdržal do ponovnega "postopka". Nekaj časa sem ga uporabljal za gledanje filmov v postelji, potem sem ga pa mami dal v uporabo. Dejansko je bil brez težav dokler ni nekaj dni zapored poganjala precej zahtevne flash igre...res pa da je bilo v hladilniku že kar precej praha na tej točki. Imam pa podobne izkušnje z GTX 8800GT, niti ne vem kolikokrat sem to zadevo dal v pečico...na koncu je samo še nekje 2-3 tedna zdržala preden sem jo zamenjal, ker sem imel dosti vsega. Sedaj pa že več kot leto dni deluje v enem računalniku za render. In tukaj je računalnik prižgan tudi po mesec dni v kosu.

Bistvo je, da pri primerni uporabi (če mu lahko pač služi na takšen način) je možno dobiti še zelo veliko iz takšne opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

hojnikb ::

še vedno je samo obliž na rano, ki se lahko v vsakem trenutku strga. Zato je tak komp dober sam za backup oz. kaka nekritična dela (da potem negre seminarska v k.. recimo :))
#brezpodpisa

fosil ::

Saj podatki pri taki okvari niso ogroženi.
Tudi za pisanje seminarske lahko naštimaš da avtomatsko shrani vsako minuto.
Tako je!

hojnikb ::

seveda so. Pri tej okvari se prenosnik ugasne kot da bi mu štrom uzel. To pa lahko pomeni curruptanje podatkov...
#brezpodpisa

solatko ::

Bejž no!
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417374 (2711) KTr1sk
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716792 (4891) mailer
»

Dell n5030 "umrl" na mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
172105 (1414) menjalnik
»

Notebook težava (izginja slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181983 (1737) solatko
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193260 (2925) Riff

Več podobnih tem