» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
133 / 141
»»

MrStein ::

Buggy je izjavil:

W10 scaling v primeru dveh monitorjev, sicer oba ista resolucija 1080p vendar razlicne velikost 15.6 in 23 inch.
Neglede kaj izberem kot primarni monitor je na sekundarnem (scaling 125%) potem text zabluran (primer ko das na file properties).
Probal ze tudi z third party toolcke (Windows10_DPI_FIX.exe), ki uporablja win 8.1 DPI obnasanje, pa je potem vse malce prevelko.
Neke programe (notepad++) sem naceloma resil tako da sem pod compatibilty tabom spremenil nastavitve za DPI, za neke pac ne gre (putty).

Je kaksna eleganta resitev ali bo pac potrebno nabavit sekundarni monitor, ki bo za moje oci tudi zadovoljivo gledljiv na 125% scalingu (24 inch 1440p).

Dobrodošel v čudoviti svet Windows scalinga!

Sem o tem pisal pred nekaj tedni. Eni programi zadevo podpirajo in so več ali manj OK, eni pa ne, tam si "pečen".

Jaz sem se sprijaznil, da je isti DPI nastavljen na vseh monitorjih. Ker sicer bo vsak drugi program meglen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

Pa mislijo genijalci to kej zrihtat, ker visibilty tega je kar precejsen. Zdej itaq nimajo W10 mobilnih naprav oz. niso vec zanimive...zakaj pol hudica forsirajo te neumnosti, ce je kompromis na delezu naprav kjer smo primorani uporabljat W10 tako nefunkcionalen...mamico jim...

Meh...jaz sem tudi mislil da se bom navadil, pa me zmeraj bolj moti. Sel bom v sekundarni monitor s priblizno istim PPI da bo scaling na obeh isti in bo tekst primeren za delo (tako velikost kot cistost).

torej 24" 1440p ali 31" 4K je resitev za sekundarca v mojem primeru, ko imam laptop 15.6" 1080p...zdej pa sploh, ker sem si ze "pridelal" EMSO ocala za sluzbo :(

Pa se nekaj opazam. ce imam RDC v fukllscreen ali pa native resolution na sekundarcu in imam spodaj nek program ki je bil prej lociran tudi na sekundarcu, se ko kliknem nanj v trayu ne prikaze v forgroundu oz. cez trenuten RDC...to je na W8.1 delal perfektno...kle pa kot se mu sprdne. Je kje kaksen setting za to dokaj zahtevno operacijo, ki sem ga spregledal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Han ::

Poleg tega, da je Windows 10 še vedno 'BETA sistem', predstavljajo pri scalingu največji problem (stari) programi, ki jih avtorji ne prilagodijo za današnji čas.

mtosev ::

A ma mogoče kdo kakšno idejo zakaj mi pogosto preview ne dela ko grem z miško prek po taskbaru? Nič se ne prikaže. Ko kliknem gor dela. Malo preklapljam med programi in kdaj dela kdaj pa ne.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Sn pisal microsoftu:
Task bar preview not working most of the time

So I have an issue with the task bar preview not working while I hover over applications in the task bar. Most of the time nothing happens as it doesn't show the preview, then I switch between some programs and it starts showing the preview and later again nothing until I start switch between apps.

I have lots of different processes, services running in the background and I'm not sure if this issue has anything to do with them or maybe if it's a Windows problem.

I'm running Win 10 Pro 20H2 64bit. If any additional computer specs or anything else is needed I will post it here.

Thanks in advance. Marko
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Sn dobil odgovor pa rabim probati.
Good Day Mtosev

My name is Carlo, I'm an Independent Advisor and community member like you.
I am also using Windows 10 pc. Let us work together to sort this out.

Here's the steps you can try.

-Press Windows key + X
-Click Windows Powershell Admin
-Copy and paste each of the command below and hit enter.


Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml"}


Get-AppxPackage Microsoft.Windows.ShellExperienceHost | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}


-Once done , right click on the taskbar
-Go to Task Manager
-On the Task Manager look for Windows Explorer
-Right click the Restart.

Restart your computer and observe.

I hope the information above helps. Please let me know how it goes.
Have a wonderful day ahead and stay safe.


Sincerely,
Carlo T.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

janko771 ::

živjo
upam da je vprašanje za pravo temo ?
Kje bi dobil gonilnike (driverje) za realtek alc1200 zvok ?
na njihovi strani imajo zadnji gonilnik iz leta 2017 in se ga ne da potegnit ker tisto kodo ki jo je potrebno vpisati ne dela, potem sem še našel eno stran je pa instalcijska datoteka poškodovana.
hvala za odgovore
jest

MIHAc27 ::

https://www.dropbox.com/s/hsiv4zmxno2bf...

Probi, meni je iz uradne strani lepo skopiral. Drugič probi v drugem brskalniku... včasih pomaga.

janko771 ::

ne delajo ti gonilniki za win10 mam tud plato asus tuf gaming b550 gor je alc1200 realtek zvok , tkole je zdej s to zadevo novi gonilniki so za to zvočno od oktobra 2020 sam jih dobiš samo na proizvajalčevi strani ki izdeluje osnovne plošče v googlu jih ne najdeš pa tud čist druge verizje so to . jst sm jih dobil na asusovi strani šel pod plošče si našel svojo ploščo in potem driver and support win 10 ter dobil vse potrebno ker sem si nabavil kištico brez optične enote ker je bil cd ali dvd od plate zraven pa ni pršu v poštev :)
jest

darkolord ::

Na, par vejic si pozabil: ,,,,,,,,,,

Han ::

Na povezavi je trenutno zadnja Realtek HDA verzija (6.0.9088.1).
https://www68.zippyshare.com/v/NZt7zLdJ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Buggy ::

Sam me res zanima, zakaj Realtek tako "skriva" zadnje driverje? Pa audio konzolo (Aorus) ti pol se Windows Store namesti in pofedla nastavitve in ko zelis usposobit dokaj normalen 5.1 zvok, sem imel skoz neke tezave, ki so bile sicer resljive a nikol ni delal s prve, tako da sem jaz opustil nadgradnje...ne diraj lava dok spava ;)

Han ::

Ker jih načeloma dobiš prek Windows posodobitve.

belo mleko ::

Pozdravljeni! Nacrtujem novo instalacijo W10, ker je trenutna zapacana z "malware". Tokrat bi se rad izgonil, da mi W10 nalozi "candy crush" in podobno sranje. Kako je to najbolje narediti in kako prepreciti, da mi to vsili ob prvi posodobitvi?
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

bluefish ::

Han ::

Na sveži namestitvi 20H2 verzije nisem zasledil tega sranja. Nameščam brez interneta in na vsa vprašanja odgovorim z odločnim NE...

Gejspodar ::

Han je izjavil:

Na sveži namestitvi 20H2 verzije nisem zasledil tega sranja. Nameščam brez interneta in na vsa vprašanja odgovorim z odločnim NE...


Samo "NE" pri namestitvi ne zadostuje. Zadeve se ti bodo po vzpostavitvi povezave začele samodejno nameščati.

Han ::

Zaenkrat se niso.

globoko grlo ::

E, to tut mene zanima. V kratkem bom (prvic) instaliral w10, pa baje obstajajo neke skripte, k ti pomecejo ven bso to saro.

Sej bom sel googlat, sam mogoce je pa kle kdo, ki to obvlada?

Baje, da obstajajo ze "moded" install isoti brez osdecne sare, a kdo kj ve o tem?

Osebno bi najraj mel kksn proggy kjer sam klukce sopas in en OK na konc :)

Drgac pa, pyzda, k se spomnem teh instalacij, me kr mine vse skp ;)

Tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

matobeli ::

Men vzame točno 5minut da vržem vso to šaro dol. Sicer pa taka programska orodja menda so, da not daš driverje in vso to šaro.

BorutK-73 ::

Winaero Tweaker
https://winaero.com/

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

globoko grlo ::

uf, si mi dal dela :)

tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

KLux ::

sbawe64 je izjavil:

globoko grlo
https://fdossena.com/?p=w10debotnet/ind...
https://gist.github.com................


Hvala.

FastWIND ::

[KLICANJE IN SPREJEMANJE KLICEV v WIN 10 preko IOS telefon]

A je to mogoče oz. ali je komu to uspelo. Našel sem nekaj tutorijalov pa mi ni uspelo povezat.

Torej imam desktop PC ja z bluetooth povezavo želim povezat z IOS telefon, da bi lahko iz WIN 10 klical in sprejemal klice, ter pisal sms sporočila....

Aplikacija, ki to omogoča v kolikor sta telefon in PC v istem WI FI omrežju mi ne koristi, ker WI FI ja nimam.

Valvoline ::

Je kdo sprobal mogoce tole verzijo windows 10 lite?
https://softopc.com/windows-10-lite-fre...

orreel ::

Kako naj izključim samodejno posodabljanje gonilnikov za grafično kartico v 10 pro ?

misek ::

orreel je izjavil:

Kako naj izključim samodejno posodabljanje gonilnikov za grafično kartico v 10 pro ?

Jaz sem uporabil nekaj takega: https://www.tenforums.com/tutorials/146...

polozweii ::

Ali bodo z delovanjem Windowsa težave če v plikacijah odstranim programe kot so Cortana in Microsoft Edge?
Med aplikacijami je nameščenih kup stvari ki jih ne bom nikoli potreboval, za nekatere ne vem niti čemu služijo.
Če bi vedel katere stvari potrebuje windows da delovanje in varnost, bi vse ostale odstranil.

LightBit ::

@tschuss Brez Cortane in Edge dela. Odstranjevanje vsega kar ne rabiš bo bitka z mlini na veter.

polozweii ::

Opažam da se ne da odstranit vseh aplikacij, med temi tudi Cortane in Edge.

Še za Windows defender me zanima če ga je dobro imeti vklopljenega. Nekateri ga izklopijo - ne vem zakaj.
Tu piše da je za Mozillo potrebno namestit razširitev. Imate ostali to vklopljeno ali kako se lotite?
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

belo mleko ::

Pred kaksnim tednom sem naredil clean install W10, kot sem ze zgoraj pisal. V nastavitvah sem izklopil vsa mozna zbiranja podatkov - in je trajalo kar nekaj casa. Izbrisal sem nepomembne zadeve kot so Skype, 3d viewer (wtf...) in po enem tednu so bile aplikacije ponovno na racunalniku. So mi jih ze podtaknili v en update. Toliko o Microsoftu. Da ne zacnem o tem, da se zaradi mojega izklopa zbiranja informacij marsikaj zatika. To je racunalniski forum, za 90% ljudi pa so te kolobocije prevec. Vcasih moram boomerjem rihtati PCje in clovek se samo za glavo drzi. Pa ne mi rect, da je Linux resitev, ker za mainstream ni primeren. Moram rect, da je Apple kar se tega tice manj odvarten, ampak me vezava na njihov "ekosistem" ze od nekdaj odganja.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

orreel ::

Izklopil sem samodejno posodabljanje gonilnikov za grafično kartico na način kot je opisan v 1 linku,ali je mogoče boljši 2 način ?
Oziroma v čem je sploh razlika v teh dveh načinih ?
https://sl.computersm.com/how-stop-auto...
https://www.tenforums.com/tutorials/146...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

sbawe64 ::

Spremembe se shranijo v win registru, tako da je vseeno, na kateri način blokiraš posamezne updejte.
https://www.tenforums.com/tutorials/146...
II. Setting the Update Prevention in the Registry


Direktno urejanje v registru je zame hitrejše.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

LightBit ::

polozweii je izjavil:

Opažam da se ne da odstranit vseh aplikacij, med temi tudi Cortane in Edge.

Še za Windows defender me zanima če ga je dobro imeti vklopljenega. Nekateri ga izklopijo - ne vem zakaj.
Tu piše da je za Mozillo potrebno namestit razširitev. Imate ostali to vklopljeno ali kako se lotite?
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

https://gist.github.com/Espionage724/35...
Jaz imam Defender izklopljen kolikor je to mogoče. Zato, ker upočasnjuje.

polozweii ::

Če bi že vklopil razširitev Defenderja v brskalniku, potem bi bilo to bolje storiti v Chrome ker je od microsofta in zato hitejši in ¨bolj kompatibilen¨ ? Chrome z razširitvijo Defenderja je pravzaprav Edge?

sbawe64 ::

Ms edge po novem uporablja engine od Chroma.

Če ti gre za varnost, potem web browser zaganjaj znotraj sandboxie plus.
2020 is new 1984
Corona World order

b3D_950 ::

Fak, kaj je s tem youtubom in gogolom, stalno prtiskat dvakrat na te kukije. Sranje birokratsko.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

modelno1 ::

Če potrebujete tiskalnik ne nameščajte marčevskih popravkov (KB5000802, KB5000808), ker zjebejo driverje za določene tiskalnike. Moje Kyocere npr. ne mara.
Članek.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

D3m ::

To late. Se je že zjutraj posodobil.

Ampak imamo Canon tak, da dela.....za enkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bluefish ::

Meni pa javi error, svetuje namestitev kasneje, a ni nič bolje.
Sem pri enem popravku leto dni nazaj šel čez ves proces diagnosticiranja WU servisa, nameščanja iz WU kataloga ipd., ampak je na koncu pomagalo, da sem enostavno naredil "upgrade" z zadnjo aktualno verzijo. Enako tudi tokrat - je enostavno hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ttommy ::

Meni se je pa ob zadnji Windows posodobitvi pojavil čuden problem: tskalnik mi ni znal več natisniti fotografij (Epson L382). Dokumente mi je tiskal normalno. Odstranil sem iz sistema čisto vse v zvezi z Epsonom in printer na novo namestil. Spet isti problem- tiskalo je 2 cm, 2 cm belo, spet 3 cm, 2 cm belo... Potem sem se pa spomnil, da se je Windows posodobil, zato sem odstranil zadnjo posodobitev. Potem je spet tiskal normalno. Zdaj mi spet ponuja posodobitev, pa bi bilo najbrž isto..?
Gamer

crniangeo ::

probaj prolongirat :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

tebodi ::

ttommy je izjavil:

Meni se je pa ob zadnji Windows posodobitvi pojavil čuden problem..

P. jim m. microsoftovska. Vsak update, posebej malo "večji", spet novi problemi, čisto brezveze.
Ker so izpisali, da je moja verzija win 10 "obsolete", je bilo potrebno "nujno" updatati.

Tako so se ponovno pojavili problemi s:
1. povezavo, ki brez razloga naenkrat "ne deluje", ob vidnem SSID-ju in vse ostalo ok, se enostavno prekine in ne poveže več; NetSetMan vsaj delno še deluje za ta namen,
2. cele mape/folders oz. diski so "brez dostopnih pravic", posebej "program files", ki imam na D: disku. Seveda napačno uporabljam winse z admin računom, vseeno sem že večkrat "prevzel lastništvo", pa nato spet brez pravic za pisanje/brisanje itn. Če že pogojno razumem, da iz varnostnih razlogov omejujejo sistemske mape na C: disku, tega ne.
3. network share/SMB bilo potrebno ponovno "sharati", nato pa kljub branju ni možno spreminjanje/brisanje datotek prek mreže...

Ne želim ustvarjati dodatnih upor. računov, se po možnosti zafrkavati s certifikati ipd., nato pa mape niti ne bodo dostopne prek drugih ne-windows naprav.

Verjetno nisem edini, ki ima en domači PC (samo za) za media server in me ne zanima, če "omrežni lokalni dostop ni varen".
Tako in tako imajo vsakih par tednov en nabor "usodnih" bugov, če bi govorili o varnosti.
Če pa domači uporabnik="private/home network" želi preprosto uporabljati, pa ga je*ejo v glavo.

Enkrat sem že omenil tukaj, nisem pa našel kakšne boljše rešitve, če kdo prepozna kak problem in ve za rešitev, se priporočam.

Da ne bom samo negativen, omenjam zadevo, ki lahko pride še komu prav, ob uporabi več zaslonov in občasnem preklapljanju med njimi (gaming ipd.).

https://www.nirsoft.net/utils/multi_mon...

Sicer človeka malo boli glava, ko vidi kako skropucalo so winsi, tudi v tem primeru, ko se meniji in okna "premeščajo", lahko traja par sekund, pa nekatera (pod)okna se ne premestijo, ne premesti se samodejno audio/sound output ipd.
Verjetno obstaja kakšna bolj kompletna rešitev, vendarle NirSoft so free, portable itn. in delujejo dovolj dobro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

sbawe64 ::


W10
Situacija na desktopu pri uporabniku.
Spodnja leva ikona ima dodan krogec v obliki analogne urice (spodaj levo).To se pojavlja na večini ikon na namizju (40 od 60 ikon).

Zgornja desna ikona je ok, mapa zgoraj levo & koš isto.
Kako se to ponastavi ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

MrStein ::

Ni to od OneDrive sinhronizacije ali podobno?

Ikona je kljukica, ne pa urica.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

WizzardOfOZ ::

To pomeni, da je ikona sinhronizirana v onedrive za na več računalnikov (ko se je inštaliralo, je vprašalo, ali to naredi, nekdo je pa samo ok klikal). Če se bo na novem računalniku prijavil z enakim uporabniškim računom, mu bo tudi ikone preneslo na nov računalnik.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

NejcSSD ::

Ob inštalaciji če ne izbereš lokalnega uporabnika zahteva prijavo z Microsoft računom. In če se prijaviš z Microsoftom bo po defaultu tudi OneDrive prijavljen in vse kar je na Namizje, Dokumenti in Slike sinhronizira na OneDrive, zraven pa se pojavi zelena kljukica
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

sbawe64 ::

Hvala za odgovor, sedaj vem, v katero smer moram gledati.

Se pravi glede na status ikone zadeve še niso syncane na OneDrive.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
««
133 / 141
»»