» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
132 / 141
»»

lolipop2 ::

Eno vprašanje:

Ikone na namizju: vsakič, ko shranim kakšen nov dokument, mi ikono postavi zgoraj levo, na prvo mesto in izpodrine vse ikone, ki so tam. A se da to kako urediti, da mi ne dela tega?

BBB ::

lolipop2 je izjavil:

Eno vprašanje:

Ikone na namizju: vsakič, ko shranim kakšen nov dokument, mi ikono postavi zgoraj levo, na prvo mesto in izpodrine vse ikone, ki so tam. A se da to kako urediti, da mi ne dela tega?
Na namizju z desnim klikom prideš do menija. Izbereš View in odstraniš kljukico pred Auto arrange icons. Tudi pod Sort by preveri, da nimaš nič odkljukano. Nisem testiral, da si ne pomešam ikon. :)

lolipop2 ::

Imam vse tako, pa mi še vedno včasih vrže novo ikono na prvo mesto. :-/ Zanimivo, da ne vedno.

MrStein ::

To z ikonami na desktopu je križ kraž na Windows že od nekdaj.

Imaš prav 3rd party programe tipa "icon location saver" (torej ti "shrani" pozicijo ikon na desktopu in restavrira, če se zamešajo). Nisem jih jaz uporabljal, ker imam na desktopu malo ikon (delno tudi ravno iz tega razloga).
Če ima kdo 10 ali 20 ikon, pa razumem, da uporablja kaj takega.

Če bi ti taki program pomagal pri tvojem problemu pa je vprašanje. Lahko vprašaš na njihovem forumu (če ga imajo) ali sam testiraš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lolipop2 ::

Mah, ne bom preveč kompliciral. Se mi naredi le občasno, ko mi vrine eno ikon. Bom pač popravljal takrat. Sem mislil, da je slučajno kaka fora. Hvala vseeno

rusalex12 ::

Pozdravljeni,

iščem programsko orodje, ki omogoča omejitev dostopa do določenega programa na računalniku (windows 10).

Po domače: bratranci občasno preveč igrajo igre na računalniku. Zaradi šolanja na daljavo odpadejo preproste rešitve kot so zaklepanje uporabniškega imena na PC-ju z geslom, omejitve internetnega prometa na router-ju,...

Želel bi zgolj časovno omejiti uporabo določenega programa (igre), da njena uporaba ne bi bila možna npr. pred 16.00 in bi bil njen dostop sproščen za npr. 2 uri. Obstaja kaj takšnega?

WizzardOfOZ ::

Otroški račun vklopi in določi koliko časa na dan so lahko na računalniku in katere programe lahko štartajo.
Je že vse poinštalirano.

Narediš svoj administratorski acc, daj mu geslo, potem pa določi, kateri so otroški acc.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

scythe ::

Rabim nasvet glede požarnega zida Win10 in Tftpd64 programa. Nadgraditi moram komunikator, računalnik in komunikator sta direkt povezana preko UTP kabla, firewall ugasjen.

Zakaj mi javla napako ¨error 10054 in system call recv An existing connection was forcibly closed by the remote host. [25/12 19:16:50.400] ¨ ?


Tole sem tud probal, isto dela



Finally i am able to make Tftpd64 server up and running. I made below changes.

1.Enabled Windows Firewall.
2.Create rule for Tftp server (Widnows firewall->Advance settings->Inbound Rules->New Rule) to allow connection and apply rule for domain, public and private.

WizzardOfOZ ::

Kateri port si dodal v firewall?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

scythe ::

port 69 :) Do pograma se edino lahk povežem, če čist ugasnem požarni zid, ampak mi javi potem error 10054

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

mtosev ::

Sem končno upgradal na 20H2 verzijo. Kakšne so kaj novosti za mene kot uporabnika? Kaj posebej zanimivega, ker sem bil na verziji 1909.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mat xxl ::

Če ti vse dela, potem nič, če ti kaj ne, pa ja veš, kje so novosti ..... ;)

MrStein ::

(če še ni bilo)
Če bi kdo hotel donwloadati Windows 10 ISO-te brez onega Tool-a, tule so navodila:

https://www.howtogeek.com/427223/how-to...

(trik je da spufaš useragent string in MS server misli, da nimaš Windows in ti ponudi direktne downloade)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Argica ::

Windows search mi nikakor ne dela.

Ne morem vpisati ničesar v search box itd....probal že nekaj trikov na youtube-u, še vedno tema :(

polozweii ::

Ko sem pred inštaliranjem OS iz USB ključa vklopil hitri boot sem imel ponavadi na izbiro USB in HDD.
Danes je bil tam samo HDD.

Šel sem v bios in v zavihku Boot izbral Boot Device Priority.
V njem so bili naslednji trije:
1st HDD
2nd Floppy
3rd CD-ROM

USB ključa ni bilo.

Potem sem v zavihku Boot pogledal v Hard Disk Drives. V njem sta bila HDD in USB ključ.
Tistega ki sem izbral sem potem videl v Boot Device Priority.
Izbral sem USB ključ da sem lahko inštaliral OS.


Zakaj tokrat v hitrem bootu nisem videl tako HDD kot tudi USB ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

MrStein ::

Z "hitri boot" misliš boot menu?

Tam se pokažejo le naprave, s katerih dejansko gre boot-at.
Ključek ali nima boot sektorja oziroma nima pravilnih EUFI boot fajlov. Ali nima Secure Boot podpisa.

1.) kaki PC, matična plošča?
2.) USB ključ si "doma naredil" ? Dela na drugih PC? Kako si naredil? S čim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

polozweii ::

Prej na tem PC omenjene težave še nisem imel zato je možno da je bil slab ključ. Promocijski ključ ki sem ga dobil lani zastonj.

gradbenik1 ::

https://siol.net/digisvet/novice/novole...

Ima kdo izkusnjo? Malo smesna cena se mi zdi..

Ceprav objava na siolu - pricakujem, da gre za relevantno stran v povezavi (preverjen)

polozweii ::

Ravno danes je bila na radiu oddaja v kateri je bilo med drugim rečeno da zakonodaja ne prepoveduje tovrstnega oglaševanja.
Da zadeva ni legalna lahko posumiš že po tem da je v oglasu samo e-mail.

Spletne strani lahko preveriš na:
https://whois.domaintools.com/
https://www.scamadviser.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

LightBit ::


Retry ne pomaga. Kaj naj naredim?

Han ::

Teddi ::

Posodobi preko update assistant ali pa ustvari usb ključek z najnovejšo verzijo in naredi update preko usb

LightBit ::

Problem je ker je Enterprise. Potem ni druge možnosti kot posodobitev z Enterprise ISO?

Han ::

Guglaj KB4598229 fail...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Matevz96 ::

Na prenosniku Asus Zenbook flip 14 je prenehala delovati bližnjica WINDOWS + P torej za aktivicijo zunanjega zaslona. Drugi zaslon lahko še vedno prižgem v nastavitvah in ročno izberem kateri zaslon deluje. Kakšna ideja kaj bi bil razlog za to? ne dela ne omenjena kombinacija ne funkcijska tipka.
#hooldthedoor

Duhec ::

Win+R in vpiši in poženi:
DisplaySwitch.exe
Če ne dela odpri Command prompt kot administrator in poženi:
sfc /scannow
Ko konča, restart in test.
http://blackbird.si/

settler ::

Zdravo,

imam en problem, ki ga poskušam rešit že nekaj časa pa mi nikakor ne uspe.
Disk se mi zbuja is spanja, pa čeprav ga nič ne rabim.
Namestil sem si tudi process monitor, žal sploh ne pokaže kaj ga zbudi, kar je sploh čudno...

Dogaja se pa dosti na random, kdaj spi eno uro, kdaj 15 min, kdaj pa celo popoldne.

Ne vem več kaj narediti kot da ga odklopim in priklopim samo ko ga rabim, kar je malo nadležno.
Aja, sem pa tudi excludal disk v windows defenderju.

broken/link ::

misek ::

settler, poskusi uporabiti program SsdReady, ki natančno pokaže kateri proces dostopa do katerega diska.

https://www.ssdready.com/

Matevz96 ::

Duhec je izjavil:

Win+R in vpiši in poženi:
DisplaySwitch.exe
Če ne dela odpri Command prompt kot administrator in poženi:
sfc /scannow
Ko konča, restart in test.


Sem preizkusil tole ampak žal ne deluje. Ko poskusim zagnati DisplaySwitch.exe se ne odpre nič sfc /scannow pa je našel nekaj napak in pravi da jih je odpravil vendar win+P še vedno ne deluje. Imaš še kakšno idejo?
#hooldthedoor

broken/link ::

a to se ti je zgodilo po kakšnem updateu? jaz bi najprej poskusil posodobit grafične šoferje.

MrStein ::

sfc /scannow ponovno poženi.
Spet najde napake?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

b3D_950 ::

Ima kdo idejo kako izklopit airplane mode na desktop PCju?
PC ima samo ethernet in mi ni logično zakaj bi imel airplane mode.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Gtonek1 ::

https://aldi.medion.com/md99700/sl/

Pozdravljeni
Se je kdo že zabaval z tem hoferjevim računalnikom?
Po novi namestitvi windows 10(home 32bit-druga ne gre),ne dela touch in zvok. Ne najde zvočne kartice.....Kje naj staknem gonilnike??
Ne najdem nič;(( Sem mislil da se znebim stare navlake na njem, zdaj pa to.
Prosim za pomoč.
lp

matobeli ::

čist na konc tvoje strani maš medionovo stran, če greš tja je ena izmed možnosti tudi za iskanje gonilnikov.

Drugač pa v device managerju probaj ročno inštalirat gonilnike (automatsko prek windows update) za te zadeve ki ne delajo.

MrStein ::

Tu so driveri (če so): https://www.medion.com/de/service/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gtonek1 ::

Slabo kaže, v managerju sploh ni opcije krmilniki za zvok, zgleda da sploh ne prepozna zvočne.
Na njihovi podpori pa nič.
lp

floyd1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

mtosev ::

Jaz sem imel podobno tablico z istim cpujem, 2gb ram in 32gb emmcja. Rajše daj gor kakšen touch optimized linux, ker windowsi niso za takšen konfig primerni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Gtonek1 ::

Hvala vsem za pomoč
floyd1 res se je tu našlo, sem že imel prav to na računalniku, pa sem šel instalerje še enkrat skozi.
ko deluje je vse enostavno:)
lp

mtosev ::

Je mogoče kdo opazil, da mu je windows update namestil kb4598299 za katerega je bil potreben restart. Restartal nisem takoj, zdaj je update čudežno izginil in tudi windows nič ne pravi, da bi rabil kakšen restart. it just vanished.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jesenican2 ::

Meni ravno danes.
https://ibb.co/xL6TQD1

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

b3D_950 je izjavil:

Ima kdo idejo kako izklopit airplane mode na desktop PCju?
PC ima samo ethernet in mi ni logično zakaj bi imel airplane mode.


Mojstri so šli kable pretikat kar tko rahlo na random, še dva različna dhcpja so vklopili. In potem ni delalo nič ali nekaj na pol. V glavnem čista zguba časa za brezveze.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

polozweii ::

Kako se najhitreje odjaviti iz Windowsa da je potrebno ob ponovni prijavi vpisati geslo? Iščem najhitrejši način, na primer dvokratni klik ikone na namizju.

melvin ::

Zakleneš ga najhitreje s tipkama Start in L.
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

MrStein ::

To sicer ni odjava, ampak bi znala biti sprejemljiva rešitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

W10 scaling v primeru dveh monitorjev, sicer oba ista resolucija 1080p vendar razlicne velikost 15.6 in 23 inch.
Neglede kaj izberem kot primarni monitor je na sekundarnem (scaling 125%) potem text zabluran (primer ko das na file properties).
Probal ze tudi z third party toolcke (Windows10_DPI_FIX.exe), ki uporablja win 8.1 DPI obnasanje, pa je potem vse malce prevelko.
Neke programe (notepad++) sem naceloma resil tako da sem pod compatibilty tabom spremenil nastavitve za DPI, za neke pac ne gre (putty).

Je kaksna eleganta resitev ali bo pac potrebno nabavit sekundarni monitor, ki bo za moje oci tudi zadovoljivo gledljiv na 125% scalingu (24 inch 1440p).

neosonic ::

Zdravo, pred kakšnima dvema mescema sem si nabavil nov računalnik, ki sem ga sam sestavil. Naložil sem si zadnje windowse, driverje pa sem dobil na CD-ju, ampak nimam cd enote, tako da sem si naložil driverje, preko programa driver boosterja. Ker mi računalnik vmes deluje zelo počasi oziroma šteka, tudi v kišti slišim, da kar naprej nekaj melje oz nek čuden zvok.. Zdaj nameravam še enkrat posneti windowse na novo(drugo verijo) in na drugačen način naložiti driverje. Imate morda kakšen predlog, kateri windows bi trenutno bil najbolj stabilen in kaj je najboljši način za naložiti driverje, če nemoreš uporabiti original cdja.Če pa ima še kdo kakšno idejo, zakaj bi mi vmes štekal računalnik, naj prosim napiše. Hvala.

blaz5 ::

1. Potegni media creation tool iz povezave in sledi navodilom: https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

2. Za driverje na googlu poišči uradno stran za točno tvoj model matične plošče. Ponavadi se driverji nahajajo pod zavihkom support. Večino driverjev ti naloži že Windows Update tako, da boš tu iskal kaj bolj specifičnega ali če kaj ne deluje.

3. Glede grafične kartice pa driverje lahko poiščeš na strani proizvajalca (AMD ali nvidia).

Odsvetujem uporabi kakih "driver boosterjev" ipd., ker so neuporabna navlaka.

mtosev ::

Pri moji asus plati pride zraven app armoury crate, ki ti z par kliki namesti vse driverje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()
««
132 / 141
»»