» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
115 / 141
»»

SebaR ::

Največja štala so driverji za procesor. Če jih izbrišeš bo uprabljal default od windowsew ampak potem power saving funkcije ne delujejo, se pa v task managerju pokaže dejanska frekvenca. Sama frekvenca ki jo prikazuje Task manager je popačena in nepravilna pri veliko Intelovih procesorjih. Preveri v drugem programu (HWMonitor), kjer zagotovo kaže pravilno in procesor tudi deluje pravilno.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

d_DJ ::

Pred časom sem posnev tele updajte May 2019 (sicer ne vem ali je to razlog al ne), ampak na mojem prenoscu imajo windowsi v idle kr 4Gb porabe rame. A je to normalno?.
Odprem še Eclipsa javo in par tabov Chromu in smo že na 85% porabe (od 8Gb).

MrStein ::

Dokler dela tekoče in ne swepa, je OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

Ali vam tanovi skype shrani pozicijo okna meni vedno ob ponovnem zagonu skype odpre na sredini ekrana namesto na desni strani kot premaknem isto malo okno vedno vrže zgoraj desno.

Gospod ::

Kdaj bo na voljo za prenos WINDOWS 10 MAJ 2019 iso?

m0LN4r ::

Jaz sem v insider preview programu in po prenosu posodobitve sem dobil sporocilo, da posodobitev se ni zrela za namestitev na vasi strojni opremi ?! Kaj pa je tako drugace, mislim sej pa je obicn update? Oz. imam obicn hardware, nic posebnega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

broken/link ::

lol, običn hardware. kaj je to? kaj to pomeni? to bi pa res rad slišal :D

m0LN4r ::

To je hardware za katerega ne rabis posebnih gonilnikov, da deluje, naceloma driverji niso bili updejtani ze vsaj 3-4 leta (govorim za mobo, audio, proc, usb porte itn., razen za graficno, tisti so pa itak od prizvajalca graficne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

Gospod je izjavil:

Kdaj bo na voljo za prenos WINDOWS 10 MAJ 2019 iso?
Ko bo RTM.

bluefish ::

Eto, je tu: https://www.neowin.net/news/the-windows...

Pred namestitvijo si je pa dobro prebrati še spisek porodnih težav: https://www.neowin.net/news/the-windows...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

spucek ::

Previdnost je mati modrosti.

bluefish ::

Alternativno pa še direkt ISO, če se do linka dostopa z OS X ali Linuxom ali z browserjem, ki je v developer mode-u nastavljen na enega od teh: https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

matobeli ::

Par dni se mi dogaja da ob brskanju po fajlih/nastavitvah/... prek start menija ne dobim nobenega rezultata.

A ima kdo enake težave?

bluefish ::

Win + R > rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL srchadmin.dll

Počisti indeks.

spucek ::

Ni še nihče upgrade-al na 1903? Ali pa ni nobenih težav? :)
Upgrejdal sem več računalnikov, do sedaj še nikjer nismo opazili težav. Približne konfiguracije sistemov:
PC C2D E8500, 4GB, 120GB SSD
NB i5 6200U 8GB 256GB SSD
MS Surface
NB i7 7200U 16GB
PC i7 2nd gen 16GB
NB i7 2nd gen 4GB 250GB SSD
NB i5 2nd gen 4GB 500GB HDD
Previdnost je mati modrosti.

D3m ::

Službeni + laptop

No problem. Pohvalno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

Tole mi javlja. Eno varianto sem že sprobal, pa ni učinka. Katera deluje?

https://www.google.com/search?q=logilda.....69i57j69i60l3&sourceid=chrome&ie=UTF-8

bluefish ::

Nadgradil laptop. Mreža na Digitus USB-C docku ne dela.

Mare2 ::

Mare2 je izjavil:

Tole mi javlja. Eno varianto sem že sprobal, pa ni učinka. Katera deluje?

https://www.google.com/search?q=logilda.....69i57j69i60l3&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Sem Onemogočil. Sedaj dela. Hvala. :

Skyman ::

Meni se vedno preko "updejta" ne najde 1903 pise da sem "updejtan" imam pa 1809 verzijo.Kaj MS ne najde slovenijo?:))8-)

mat xxl ::

Imam jaz na notesniku HP tudi zadnjo verzijo, na službenem stacionarcu se pa zapleta. Imam določene dele Acessa 2003 in 2010 , dele od Office paketa, ker mi sicer marsi kaj ne dela Office 2019, na katerega sem uradno preko MS nadgradil, pa Acessa več ne pozna. No dejstvo, je da tudi odstranjevalec Offica 2003 ne zna več odstaniti, ker ugotovi, da ga morda več ni, je pa problem v nadgradnjah, saj to hoče natrediti in ta 2003 nadgraditi, pa se vedno konča z erorjem, zato noče naprej ostalega nadgraditi. Tudi google na erorje in tam vse opcije ali ročno ne pomagajo. Kako sistemu dopovedati, da Officev 2003 in 2010 nikoli več nočem nič nadgrajevati, ali kako pobrisati to ven, da bo mislil, da tega ni več in ne bo poskušal nadgrajevati......

broken/link ::

https://techdows.com/2010/08/download-o...
za 2010 pa poiščeš po istem ključu "office 2010 removal tool" :)

edit: ne vem pa, če tole dela na win10. na win7 vem da dela, ker sem imel že sam ta problem.

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Zakaj je majski ISO prevelik za DVD?

Nimam USB ključev na pretek, kaj se grejo...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

spucek ::

ISO zdownloadan z uradne strani je velik 4,59GB.
ISO narejen z MediaCreationToolom je velik 3,69GB.
Previdnost je mati modrosti.

filip007 ::

Ja hvala, sem uporabil pomočnika za nadgradnjo na 1903.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

darkolord ::

(mimogrede, 8gb ključek dandanes stane zelo malo več kot dvd)

filip007 ::

Imam dnevno v uporabi enega, tako da ni bil mišljen samo za to.

Sem hotel na Ubuntu zapeči ISO, pač ni šlo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BorutK-73 ::

Na slotechu si, pa nimaš vsaj ducat usb ključkov?;)
Čudno da še imaš dvd pogon.

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Trenutno ne, šteje kvaliteta pred kvantiteto.

Je planiran Corsair ta ima lučko, rabim pod Linux zaradi "write caching", trenutno Kingston 16GB.

DVD rabim za backup, nekam moraš spraviti podatke, oblaku na zaupam.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bluefish ::

bluefish je izjavil:

Nadgradil laptop. Mreža na Digitus USB-C docku ne dela.
Saj ne, da bi mi na misel prišlo izštekat dock in ga ponovno priključit 8-O
Dela.

Mare2 ::

Windows me je opozoril:

https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Omrežje Wi-Fi ni varno v sistemu Windows 10
Velja za: Windows 10

Prikaže se vam lahko obvestilo, ki vam sporoča, da ste povezani z omrežjem Wi-Fi, ki ni varno, ker uporablja starejši varnostni standard. Do tega lahko na primer pride, če vzpostavite povezavo z omrežjem Wi-Fi, ki za varnost uporablja WEP ali TKIP. Ti varnostni standardi so starejši in imajo znane napake.

Če želite popraviti to napako, naredite nekaj od tega:

Če je v dosegu drugo omrežje Wi-Fi, ki ga poznate in mu zaupate, prekinite povezavo s trenutnim omrežjem Wi-Fi in vzpostavite povezavo z drugim. Za več informacij glejte Vzpostavljanje povezave z omrežjem Wi-Fi v sistemu Windows 10.
Če vzpostavljate povezavo z domačim omrežjem Wi-Fi, poskusite spremeniti vrsto zaščite, ki jo uporablja vaš usmerjevalnik ali dostopna točka. To lahko storite tako, da se prek programske opreme za usmerjevalnik vpišete v usmerjevalnik in nato spremenite vrsto zaščite za domače omrežje Wi-Fi. Za več informacij glejte dokumentacijo za usmerjevalnik ali Nastavitev brezžičnega omrežja.
Če imate starejši usmerjevalnik ali dostopno točko, lahko tudi razmislite o nakupu novejšega usmerjevalnika, ki podpira najnovejše varnostne standarde in izboljšave.

Zadnja posodobitev: 21. maj 2019

__________

Imam pa tisti dobri stari Linksys

Qcube ::

Saj imaš vse napisano. Izberi WPA namesto WEP v ruterju oz. kupi nov ruter če nima te možnosti, kar dvomim.

Ijus ::

je kakšna one-switch-way varianta oz. kaka kombinacija tipk da preklaplajm med tevejom pa laptopom?
ne bi rad več izklapljal in vklapljal hdmi kabla iz laptopa ven pa not ker se bojim da se bo vtičnica na laptopu zrahljala pol sem pa v riti.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

bluefish ::

Ijus ::

oho! windows+P. aaaaaaaa!
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

MrStein ::

Sem namestil Windows 8.1 in 10 (Home) v virtualko in medtem ko 8 dela normalno, je 10-ka neznosno počasna.
Sem že dal "optimize for performance" ampak ne pomaga. Skoraj vsak klik rabi 2 sekundi, da reagira. Recimo start meni. Ali kaki dialog ala win-Pause.

Kaj bi lahko bilo? Virtualka je VirtualBox, zadnja verzija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

broken/link ::

trim izklopi, pa bi moralo delal ok.
zaženi cmd/powershell kot admin, pa vpiši:
-- disable unmap and trim on NTFS & ReFS v1
fsutil behavior set DisableDeleteNotify NTFS 1

-- disable unmap and trim on ReFS v2
fsutil behavior set DisableDeleteNotify ReFS 1

Zgodovina sprememb…

spucek ::

MrStein: imaš inštalirane Guest additions? Imaš v UEFIju vklopljeno podporo za virtualizacijo?
Previdnost je mati modrosti.

bobicek ::

Zanima me zakaj mi v Task managerju za Google Chrome deluje kar 14 opravil? Trenutno imam ofjeno samo 5 tabov. Iz slike se vidi, da mi je Chrome največji porabnik RAM-a. Sicer vem, da je RAM zato, da se ga koristi. A vseeno laptop mi dela nasplošno precej počasi. Tudi CPU in disk kar dost meljeta, še posebej ko odprem kako požrešno internet stran, 24ur recimo. Tu gre za kako minuto CPU na 40% in disk skoraj na 100%, preden se cela stran naloži.

Trenutno imam gor 8.1 a bom kmalu formatiral in bom šou na 10. In me zanima kako nastaviti 10-ko, da bi hitro lavfala? Pri 10-tki bom sigurno odstranil cloud(tudi zdaj ga nimam), ker mi z oblakom laptop še dlje rabi za zagon sistema.

In tudi nasplošno me zanima kako narediti, da bi računalnik čimdlje ostal svež, običajno po pol leta izgubi precej na hitrosti. Laptop je star 4,5 let se mi zdi.
Konfiguracija: HP Pavilion 15, i5-4200U (1,6 - 2,3GHz), 8GB RAM, GeForce GT 740M, notri je navaden 500GB disk, brez ssd diska.

Hvala vsem.

mat xxl ::

Ja in, kaj bi rad, pojdi na W10, dodaj še 8 gb ram-a, da boš na 16 gb in pred vsem menjaj hdd za ssd, ko postavljaš na novo 10 ko, bo komp ratal raketa.....

SmeskoSnezak ::

Zanima me zakaj mi v Task managerju za Google Chrome deluje kar 14 opravil? Trenutno imam ofjeno samo 5 tabov. Iz slike se vidi, da mi je Chrome največji porabnik RAM-a.


Ker Chrome ima tudi dodatke, ki zahtevajo svoje opravilo. Ce ne zelis, odstrani dodatke, plugine, ip.
@ Pusti soncu v srce... @

MrStein ::

spucek je izjavil:

MrStein: imaš inštalirane Guest additions?

Ja.


Imaš v UEFIju vklopljeno podporo za virtualizacijo?

V host-u? Ja. Druge virtualke delajo OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

broken/link je izjavil:

trim izklopi, pa bi moralo delal ok.

Ne pomaga. (sem tudi restartal vmes VM)

PowerShell se recimo zaganja 15-20 sekund.
V drugi virtualki, ki ima Win8.1 se zažene v sekundi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bobicek ::

mat xxl je izjavil:

Ja in, kaj bi rad, pojdi na W10, dodaj še 8 gb ram-a, da boš na 16 gb in pred vsem menjaj hdd za ssd, ko postavljaš na novo 10 ko, bo komp ratal raketa.....
Tu se pojavi vprašanje kaj vse je smiselno dat na ssd? Dodatno vprašanje, ali ssd izboljša tudi grafiko? Sprašujem za kak par let star špil(imam več kot 4 leta star laptop), ki ga zdaj pač moram lavfat na low detajlih, če bi z ssd-jem lahko izboljšal grafiko.

SmeskoSnezak je izjavil:

Ker Chrome ima tudi dodatke, ki zahtevajo svoje opravilo. Ce ne zelis, odstrani dodatke, plugine, ip.
Zanima me kaj od tega dejansko rabim v Chromu imet med dodatki?

MrStein ::

bobicek je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Ja in, kaj bi rad, pojdi na W10, dodaj še 8 gb ram-a, da boš na 16 gb in pred vsem menjaj hdd za ssd, ko postavljaš na novo 10 ko, bo komp ratal raketa.....
Tu se pojavi vprašanje kaj vse je smiselno dat na ssd? Dodatno vprašanje, ali ssd izboljša tudi grafiko? Sprašujem za kak par let star špil(imam več kot 4 leta star laptop), ki ga zdaj pač moram lavfat na low detajlih, če bi z ssd-jem lahko izboljšal grafiko.

Ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bobicek ::

Hvala MrStein.

Drugače pa na ssd grejo gor winsi, Program files ter vsi špili, ki rabijo hitrost? Ali še kaj druga? Filmi, muzika, slike, downloadi... so verjetno lahko na hdd?

Vprašanje tudi kakšen ssd nabaviti. Meni bi moralo 240GB sfolgati, s tem starejšim laptopom itak ne morem bit nek hud gejmer. Inštalirano imam itak samo 5 špilov, ki vsak zasede okoli 5GB. Večjo porabo prostora mi delajo filmi in serije(imam zunanji 4TB).

Torej kater ssd? Kingstone nekak vsi šinfajo. Ne vem pa katero vodilo uporablja moj laptop. Je pa moj laptop enak po obliki temu, kjer je v videu prikazano kako odstraniti hdd:


Tole zdaj upgrejdam samo za kakšno leto, maksimalno dve. Kasneje absolutno nabavim nov laptop.

mat xxl ::

Sprašuješ, kot bi hodil v 6 razred OŠ ??? :).

Najprej poglej znamko, model, najdi opise, ali morda , morda podpira, kak SSD na palčki, je več vodil, potem, pa naprej.

Cene SSD jev so sedaj smešno nizke, ravno danes sem za enega znanca, ki ima cca 9 let star komp, vendar je bil takrat kar klasa, nabavil 250 gb ssd za ceno okoli 40 eur, skratka ni vredno razmišljati ali ja ali ne, ker ko enkrat to narediš, ti je žal samo še eno ....., da kljub višji ceni pred leti, tega nisi že zdavnaj prej naredil.....

Torej točen model, potem pa dalje, da je na sliki podobno enak ne pomeni popolnoma NIČ. Če pa res točno ne veš in rabiš pomoč, potem uporabi program Speccy, izdajatelj isti, kot CCleaner in vse v podrobnosti, ti bo jasno, celo koliko ram slotov imaš, koliko je prostih, če je kak ........, kako grafiko imaš.... skratka ni, da ni.....

MrStein ::

bobicek je izjavil:


Drugače pa na ssd grejo gor winsi, Program files ter vsi špili, ki rabijo hitrost? Ali še kaj druga? Filmi, muzika, slike, downloadi... so verjetno lahko na hdd?

Tako, ja.


Torej kater ssd? Kingstone nekak vsi šinfajo. Ne vem pa katero vodilo uporablja moj laptop.

Tule je tema o SSD-jih: SSD za sistemski disk

Vodilo je SATA. Mogoče ima še kakšnega drugega, ampak SATA je 100%.
Kaj več najbolje pogledati v navodila oziroma opis laptopa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mat xxl ::

Se je še komu po nadgradnjah včerajšnjih, sesul outlook, sem danes 2 taka primera reševal, tudi pregled sist. datotek ni pomagal, na zadnje je pomagalo samo vrniti se 5 dni nazaj in ponovno vse update narediti sicer so ti mali za par minutk .......

PH03N1X ::

sicer bolj anoying kot kaj drugo, mi pa store (1903) celi čas posodablja iste windows aplikacije. tudi appe, ki se jih po novem da odstraniti mi ponujav posodobitvah. In place upgrade na isto verzijo (Maj 2019 - 1903) ni pomagal, niti resetiranje storea.
««
115 / 141
»»