» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
114 / 141
»»

D3m ::

Z zadnjim updateom se mi nekam čudne stvari dogajajo na Pcju.

Nekateri programi ne delujejo več in je potreben re-instal.

Tixati, Audacity,...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Aar2rk ::

Kolega se je en teden (prejšnji teden) zafrkaval, ker se mu Win10 sploh niso postavili do konca (sliši se nekoliko podobno problemom, ki jih ima Machete), in potem se je toliko časa zafrkaval z system restore in repair opcijami, ki niso delale prav, da sva na koncu formatirala in na novo instalirala. Pa še cel disk je bilo treba formatirat, ne samo C particijo, ker je al Lenovo (Y510p laptop) ali nekdo potem naredil ene naprednejše particije. V bistvu je bilo veliko dela že samo prepričat laptop, naj se boota z CDja ali USBja.

V glavnem, Machete, imaš narejen backup, preden nadaljuješ?

solatko ::

Aar2rk - Uefi bios zna zajebavat, če ne veš kako in iz katerega faila štartat instalacijo. Nič ni sistem zajebaval, bios, oziroma neznanje je problem.
Delo krepa človeka

Machete ::

Imam backup, v bistvu na sistemskem disku imam samo inštalacije ina pa 'save game' :S
Naredil bom win update/reinstall z opcijo ohrani vse datoteke itd.. Kar bo bo
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aar2rk ::

@Machete, sporoči, kako je šlo/ali je šlo gladko skozi.

@solatko, sistem je zelo zajebaval, drugače nebi končali s popolnim formatiranjem. Kako bootat s CDja iz uefija pa priznam, da nimam veliko izkušenj, ampak ta del je bil samo bonus.

solatko ::

EFI...
Sistem nikoli ne zajebava, vedno je človek tist, ki narobe pritiska!

Verjetno si imel prej sistem na UEFI - gpt particije, hotel si pa instalirat na Legacy, kar pa ne gre brez formata na MBR.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Machete ::

Zadeva ostaja kljub novi inštalaciji (z opcijo ohrani programe in data). Proval sem še Visual c++ posodobit na novo verzijo, pa tudi to ne laufa.
Torej ročno moram preko task mngr zalaufat C:\Windows\System32\sihost.exe (file je datuma 15.9.2018) in se naloži desktop in tsti login jingle zapoje. CMD še vedno ne gre odpreti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Našel sem mogoče eno potencialno obetavno sled:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="explorer.exe"

od tu: https://serverfault.com/questions/28631...

Kak komentar v tej smeri? *Obetavno se mi zdi, ker so simptomi podobni, file explorer je vse kar se odpre na začetku in očitno ga win razume kot shell.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Da zaključim. Potrebno je bilo spremeniti v registru: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
-value data za shell - value*: C:\Windows\System32\sihost.exe
*to je bilo: %comspec%, in očitno je poganjal explorer ob loginu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Duhec ::

Tole ne vem, če je ravno prav.
Jaz na treh mašinah (vsi licenčni Win10 Home, dva ver. 1809/17763.348, eden ver. 1803/17134.619) pod trenutnim uporabnikom:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
sploh nimam Shell ključa/vnosa!

Diši mi po kakšnem zajedalcu ali ostankov le tega, da je to dodal in spremenil.
Zato sem ti tudi nekaj postov nazaj predlagal, da skreiraš še en testni račun in se prijaviš z njim, samo si očitno spregledal in videl samo sfc /scannow, ki ti ni uspel.

Mislim, da je bolj pomembno, da imaš na lokaciji lokalnega računalnika:
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
za Shell vpisan explorer.exe, saj lahko tu nek zajedalec spremeni vrednost Shell v nekaj svojega.exe in praktično ugrabi sistem.

Jaz bi iz tvoje lokacije uporabnika:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
enostavno izbrisal Shell ključ in preveril/popravil, da Shell kaže na explorer.exe samo na lokaciji:
\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
ter na isti lokaciji ključ/vnos za Shellinfrastructure kaže na sihost.exe
Restart in test.

PrtScr mojega registra

http://blackbird.si/

Raindancer ::

Pozdravljeni,

narejen preskok z Win 7 na Win 10 (s starega na nov laptop). Zdaj me pa grize ena stvar. Na Win 7 je še lepo sedel antivirusni program, ker se pač tako spodobi in da je bila celota zavarovana. Zdaj za Win 10 pa ne vem, ali je OK inštalirat antivirusni program, ker je že gor Windows Defender. Nekateri pravijo, da je stvar OK in da ni nič narobe, če ni drugega antivirusa, drugi priporočajo, da se da antivirus posebej gor. Tako da sem zdaj v dilemi, kako in kaj.

Če je potrebno inštalirat AV, potem prosim tudi za predloge, kaj bi bilo OK, pa da ne bi preveč bremenilo sistema.

Hvala za odgovore ter lep pozdrav,

Raindancer

Lonsarg ::

Glede na to da se je še naš sistemski oddelek v službi odločil iti na Windows Defender only je mislim da zadeva jasna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hdx ::

Za povprečnega uporabnika je WD dovolj. Ima pa dva velika problema. Veliko varnih zadev označi kot virus (false positive) in pa da pri nekaterih virusih ne ve kako odreagirati. Virus zazna, ampak pusti da okuži računalnik. Pri vsakem testu najdem vsaj en primer.

solatko ::

hdx - Lahko daš primer kakšnega virusa, ki ga je WD spustil brez opozorila.
Sam največkrat najdem veliko takih programov pri nameščenih free AV programih, pri tistih, ki že leta uporabljajo WD še nisem našel zlobne kode, ki bi bila označena z nevarna ali zelo nevarna, pa imam kar nekaj čudnih strank.
WD večino crack-ov označi kot nevarna zadeva, če misliš to. Če virus zazna, je stvar uporabnika ali bo okužil ali ne. Čiščenje z offline WD očisti čisto vso nesnago, ki jo namesti nepreviden uporabnik.
Delo krepa človeka

hdx ::

Ne morem, ker testiram 100+ novejših malware datotek. Kot sem napisal, WD zazna virus tudi opozori, ampak virus vseeno okuži PC, ker WD ne ve kako odreagirati.

https://www.kaspersky.com/free-cloud-an...

Kaspersky cloud free se pri testih veliko bolje izkaže, je pa res, da je te teste težko primerjat z resničnim življenjem.

solatko ::

hdx - Zakaj sploh omenaš teste, če nas večina uporabnikov ve, kako se te testi izvajajo in predvsem kdo so plačniki.
WD te za vsako zlobno kodo vpraša, jaz sem vsem mojim strankam lepo razložil, da v primeru opozorila, upoštevajo predlog AV-ja in do sedaj še noben, ki je ubogal to enostavno navodilo, ni imel nič v mašini.
Sicer pa pogledaš z zastonj Superanti spyware enkrat na teden in počistiš tiste piškotke, ki ostanejo, vsake toliko pa počistiš tudi temp mapo in je računalnik čist, kot dojenčkova ritka.
Delo krepa človeka

hdx ::

No potem mi pa povej kako se izvajajo? In pa noben mi nič ne plača.
Ne vem kateri del ti ni jasen, če sem lepo napisal, da WD zazna malware, ampak računalnik je na koncu okužen? Če lahko drugi AV program isti primer blokira brez problema, potem je problem pri WD.

BorutK-73 ::

Jaz sem testiral WD par mesecev in na koncu obupal in inštaliral Comodo IS. Sem pa WD pustil na htpc in prenosniku.

solatko ::

hdx - Sto zapakiranih zlobnih programčkov,....
BorutK-73 - kaj si testiral? Si namerno spuščal v mašino trojance in gledal kaj bo ali si normalno surfal po netu, odpiral naključne zadeve in potem,....

Jaz opažam kaj mi prinesejo stranke, ko zadeva ne deluje, kot je treba. Največkrat je problem, ker imajo uporabniki dva ali tri AV programe in kljub temu vagon svinjarije.
Pri strankah z WD se pojavi samo problem, ko kljub opozorilu, namestijo ponujeno.
Delo krepa človeka

Malajlo ::

Pa ne moreš biti butec in klika ti vse mogoče, no...
Že leta uporabljam WD. Mulci so navadni userji, žena je lokalni admin. Starejša hčera tudi. In nekako so naučeni, da ne klikajo povprek. In prav nobenih težav nikoli (trkam na les).
Najmlajši se je tega naučil že pri sedmih letih. Prav tako vse stranke, kolegi, ljubice, lupčki in mimoidoči. Še v ekstremno preplašenih okoljih sem dosedaj videl, da je samo WD dovolj. Pri labilnih pa je obvezno še ena bremza nameščena. Ker.
A zdaj pa cvet informatikov ne ve, kako postopiti? Kaj ko bi zamenjali poklic? Sam vprašam...

m0f0x ::

Še ima kdo drug težave s tem, da WIN10 noče prestavit ure?

s1m0n ::

m0f0x je izjavil:

Še ima kdo drug težave s tem, da WIN10 noče prestavit ure?


Izklopi/Vklopi avtomatsko nastavitev ure v nastavitvah... To je pri meni rešilo težavo.

dev ::

m0f0x je izjavil:

Še ima kdo drug težave s tem, da WIN10 noče prestavit ure?

Da, meni tudi vklop izklop auto nastavitve ure ni pomagal.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

theStranger ::

Pozdrav, na Acer Aspire V imam težavo s povezavo na WIFI, pojavlja se mi sporočilo ''Windows is Unable to Connect to the Selected Network'', kako rešiti težavo? Hvala!

Alexius Heristalski ::

Poskusi izbrisati to omrežje: https://www.howtogeek.com/246104/how-to...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Ko prvič po loginu poženem File Explorer, traja nekih 5 sekund, da se pojavi. Pozneje se zažene trenutno. Do naslednjega reboot, ko je spet prvi zagon 5 sekund.

Kje (in kako) začeti sploh iskati vzrok?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Machete ::

@Duhec, hvala, bom preveril kako in kaj, sem spregledal tvoj post, ko sem rešil nalaganje winsov..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

theStranger ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Poskusi izbrisati to omrežje: https://www.howtogeek.com/246104/how-to...


To ne deluje (ne more pozabiti ker nisem bil se nikoli povezan..)

Nwanko ::

A še ima kdo drugi težave pri posodobitvi na 1809 da zgublja paketke in ima povečan ping, meni se to dogaja v skoraj vseh igrah. En prijatelj ima isto težavo, medtem ko drugi ki je na 1709 nima. Tako da predvidevam da je nekaj narobe z to posodobitvijo. Sem pa na optiki 500/100, vsi driveri se redno posodabljajo. Imam Z97x killer MB, killer E2200 Gb mrežna kartica. Probal par različnih driverov, tut par Qualcom Atheros driverov ki imajo isti 8161 čip. Trenutno ne najdem nobenih rešitev pa me zanima če je kdo od vas imel podobne težave.
Lp

D3m ::

A ne dosegaš K/D ratio zaradi tega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nwanko ::

Ja ni glih prijetno igrat pa ti igra zašteka za 3-4 sekunde, pa si praktično nekje drugje kot prvotno. Nvm kdo bi lahko tako igral.

orreel ::

Ali moram res posodobiti windows najprej na 1809 iz 1803 če potem želim najnovejšo verzijo ko bo na voljo maj 2019 1903 ?

Ali bo windows avtomatično sam ponudil najnovejšo verzijo ko bo na voljo in ne več verzije 1809 ?

Z katerim kanalom posodabljanja dobim posodobitve pozneje Polletni Kanal ali Polletni kanal ciljani ?

Malajlo ::

In če pustiš WinUpdate da sam naredi potrebno?

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ijus ::

:))
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

shadeX ::

Hvala Windows 10 za "uporabne" informacije.

Lonsarg ::

Tisti praznik iz ZDA je od tvojega koledarja (gmail, outlook, karkoli že uporabljaš) in ne od W10, porihtaj si nastavitev od koledarja.

fruc900 ::

Crknil mi je pc, jutri bom sestavil novega, zanima me sledeče, notri bom dal star ssd disk na katerem je windows 10, ki je poganjal star pc... Bo nov pc delal s tem windowsem? Kako je potem z aktivacijo, saj bodo druge komponente?

Qcube ::

Bo delal vendar bo neaktiviran. Lahko ponovno aktiviraš samo če si bil na starem prijavljen preko spletnega microsoft accounta.

fruc900 ::

Qcube je izjavil:

Bo delal vendar bo neaktiviran. Lahko ponovno aktiviraš samo če si bil na starem prijavljen preko spletnega microsoft accounta.


Hvala to me je zanimal, zagnal ga bom s starim windowsem sem bil prijavljen z računom, ga aktiviral potem pa Windows na novo naložim..

fruc900 ::

Qcube je izjavil:

Bo delal vendar bo neaktiviran. Lahko ponovno aktiviraš samo če si bil na starem prijavljen preko spletnega microsoft accounta.

Bil prijavljen v starem z Microsoft account, dal da je bila spremenjena strojna oprema, Windows se noče aktivirat, kakšna ideja?

Motion ::

Meni tudi ni delal ta način ko sem zamenjal prenosnik. Nakoncu se mi ni dalo jacat več in sem za 5E kupu nov W10 Pro kluč.

MrStein ::

High Performance Power Plan izgine.

Se je še komu zgodilo?

Samo pred par dnevi je še bil, danes ga "više nema".

(internet je poln tega, vključno z rešitvijo, recimo https://www.tenforums.com/tutorials/110... , tu me samo zanima kako pogosto se to dogaja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Ko prvič po loginu poženem File Explorer, traja nekih 5 sekund, da se pojavi. Pozneje se zažene trenutno. Do naslednjega reboot, ko je spet prvi zagon 5 sekund.

Kje (in kako) začeti sploh iskati vzrok?


Našel.
Po deinstalaciji Microsoft OneDrive dela spet normalno.
(to sem sicer naredil pod Windows 8.1
namreč problem se je pojavil pod Win8.1, nato sem nadgradil na Win10, problem je še vedno bil. Nato sem revertal na 8. in pozneje našel rešitev)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Motion ::

Na novem prenosniku HP pavilion 15 z AMD ryzen 3 2300U čipovjem mam en problem. Gre za problem z Windows Audio device Graph Isolation.
Proces stalno kuri veliko resursov tudi v brezdelju. Power usage je stalno "Very high" v Task manegerju. ( https://postimg.cc/CnkWYsZK )
Sem poguglav in pod lastnosti naprave naj bi biu zavihek enhancements kjer naj bi bili posebni efekti zvoka, ki naj bi jih onemogočil. No jst tega zavihtka nimam pri nobeni napravi tako da tega nemorem onemogočit.
( https://www.itechgyan.com/windows-audio... )
Poskušal sem ponovno namestit /posodobit gonilnike tako za Realtek kot od AMD-ja. No luck.

Ma kdo še kako idejo kako se rešit tega.

Se mi zdi da ta problem je vzrok za porazno avtonomijo prenosnika pri delovanju na baterijo, kot tudi stalnega vrtenja ventilatorja pri visokih obratih.

Se dump file tega procesa če komu pride prav

https://1drv.ms/u/s!Am_sb0zgxBaFkIYQlgKTTqJWQL5f-Q 190Mb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

mihagr ::

Motion
"Se mi zdi da ta problem je vzrok za porazno avtonomijo prenosnika".
Ja, potem pa odstrani te gonilnike in preizkušaj nekaj časa brez, tako da boš vsaj siguren da je to razlog.
Potem pa išči rešitev, kje kaj in kako!

Motion ::

Ja sej sem odstranu audio gonilnike sam brez zvoka tudi ne gre.
No kakor koli sem debol krivca za probleme. TO je bil skype UWP app. Sedaj ko sem se izpisal in se ne starta več z vindowsi je vse uredu. Zgleda da je skype stalno kiki mutu z mikrofoni in zvočniki.

No sedaj dela. Prenosnik je občutno tišji in baterija zgleda da bo zdržala veliko dlje.

orreel ::

Imam eno težavo in sicer mi nikakor noče delovati lebdenje nad tipkami na zaslonski tipkovnici.
To fonkcijo sem vključil pa nič,prej na windows 7 pro mi je to delovalo.
Sedaj na 10 pro pa ne več v nobeni verziji 1709,1803 niti sedaj v zadnji verziji ne 1809.
Kje bi bila lahko težava ?

dottor ::

Imam sledeč problem, da mi Windows ne prikazuje pravilne frekvence procesorja:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

k4vz0024 ::

Jaz imam podobno težavo 2,9 GHz, Windowsi 2.8? V čem je problem?
««
114 / 141
»»