» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
29 / 141
»»

Mare2 ::

Pojdi še na Toshiba -ine strani in naloži najnovejše driverje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Alex911 je izjavil:

Ja, to razumem.
Ampak windows 8.1 je bil inštaliran na samo eni particiji. Ko sem pa delala clean install windows 10, sem pa med inštalacijo naredila dve particiji. A to bi lahko bila težava?

Najprej si naredila update na win10, potem pa čez še enkrat namestitev iz ničle?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GregiB ::

Na prenosnik HP Pavilion dv7 sem upgradeal iz 7ke na 10ko. Zdaj me vsake 30min vže ven z BSOD MEMORY_MANAGEMET. Na netu sem videl, da jih ima ogromno s prenosniki (HP in ASUS predvsem) podobne probleme, baje bi naj bilo zaradi driverjev, katerih izboljšanih še ni.... Naj čakam ali grem nazaj na 7ko?! What to do... what to do???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Thuban ::

jaz bi naredil reset sistema in poizkusil uporabljati prenosnik z driverji, ki jih windowsi avtomatsko namestijo. Vprašanje pa, če bo to rešilo tvoj problem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Mare2 ::

GregiB je izjavil:

Na prenosnik HP Pavilion dv7 sem upgradeal iz 7ke na 10ko. Zdaj me vsake 30min vže ven z BSOD MEMORY_MANAGEMET. Na netu sem videl, da jih ima ogromno s prenosniki (HP in ASUS predvsem) podobne probleme, baje bi naj bilo zaradi driverjev, katerih izboljšanih še ni.... Naj čakam ali grem nazaj na 7ko?! What to do... what to do???


Včeraj so HP naložili softpaq, tam vneseš podatke, jezik in ti naloži driverje.


http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publ...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Alex911 ::

MrStein je izjavil:

Alex911 je izjavil:

Ja, to razumem.
Ampak windows 8.1 je bil inštaliran na samo eni particiji. Ko sem pa delala clean install windows 10, sem pa med inštalacijo naredila dve particiji. A to bi lahko bila težava?

Najprej si naredila update na win10, potem pa čez še enkrat namestitev iz ničle?


Tako je.
Nov prenosnik z original win 8.1, naredila update na win 10, potem pa naredila še clean install. S tem da sem v tem clean installu mutila s temi particijami ...

MrStein ::

Pred clean install ti je aktiviralo Windows 10?
Če je, bo treba mogoče še malo počakati, da se spet aktivira.

Če ni, ti zdaj ne bo nikoli.
V tem primeru pojdi nazaj na prejšnji OS in ga nadgradi, ter počakaj, da bo Windows 10 aktiviran. To lahko traja več ur, odvisno od položaja zvezd. Stanje pa se vidi v sistemskih lastnostih (se pokaže če pritisneš tipkei WINDOWS+Pause (skupaj)).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alex911 ::

MrStein je izjavil:

Pred clean install ti je aktiviralo Windows 10?
Če je, bo treba mogoče še malo počakati, da se spet aktivira.

Če ni, ti zdaj ne bo nikoli.
V tem primeru pojdi nazaj na prejšnji OS in ga nadgradi, ter počakaj, da bo Windows 10 aktiviran. To lahko traja več ur, odvisno od položaja zvezd. Stanje pa se vidi v sistemskih lastnostih (se pokaže če pritisneš tipkei WINDOWS+Pause (skupaj)).


Hvala ...
Ravnokar inštaliram nazaj win 8.1. Bom šla zopet od začetka, ni kaj. Upam, da bo potem šlo ...
Vseeno pa res ena velika hvala za vaše prijazne odgovore :)

Bodite lepo!

Malcolm_Y ::

Če v Edgu pritisnem Ctrl+Enter, mi doda končnico .si. A se da to spremeniti v ".com"? Po možnosti brez posegov v registry.

b00mer ::

Kako v email clientu nastavim listo accountov ? Na laptopu mi vse 3 lepo razporedi enega za drugim, na desktopu jih moram menjat in res suxa ?
Se kermu sanja ?

Egidij88 ::

Kateri antivirus na W10, se je kaj spremenilo? Jaz sem Bitdefender dal gor.

scythe ::

Rabim vašo pomoč!

Včeraj mi je začelo preko Windows Update nalagi Win 10...zakaj mi javla napako WindowsUpdate_C1900101 WindowsUpdate_dt000? Win 10 preko Win Update lepo dol potegne (cca 2,4gb)....inštalira na 100%...ko naredi restart pa pride nazaj Win7 in pod Win Update napaka WindowsUpdate_C1900101 WindowsUpdate_dt000

modelno1 ::

modelno1 je izjavil:

Poiskusi z MediaCreationToolom. Zaženeš, izbereš ISO, izbrati moraš tudi pravilno verzijo (Win 8 Home gre v 10 Home itd...). Iso zapečeš na DVD/USB in zaženeš setup pri zagnanih Windowsih. Tako poženeš nadgradnjo. Če imaš slučajno angleško 8 in zlovdaš slovensko 10, ti ne bo ponudolo možnosti za ohranitev programov ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

abyssus ::

Zaradi tezav v win 8.1, sem se odlocil, da dam novo priloznost win 10. Namestim in ugasnem. Vse ok. Prizgem danes racunalnik, bum BSOD: System service exception (cng.sys). Vgasnem racunalnik, vklopim se enkrst, isto. Ponoven zagon dela ok, ce ga vgasnem pa vedno bsod. Se za foro odlocim, da bom disejblal hyper v ki ga uporablja visual studio emulator for android. Ugasnem racunalnik, vklopim in cudezno vse dela ok. Kako vraga je to mozno?

gus5 ::

Egidij88 je izjavil:

Kateri antivirus na W10, se je kaj spremenilo? Jaz sem Bitdefender dal gor.

360 Total Security, presenetljivo dobra zadeva. Posebnost: ob zagonu PC ti izpiše zagonski čas. Win10 so res hitri, s HDD zaženejo v 21 s. :)

D3m ::

Počakaj na SP1 :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

freesty ::

Desni klik na taskbar -> properties. Nimam zavihka start menu. Kako bi to popravil? Rabil bi, da si malo uredim start menu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Mare2 ::

gus5 je izjavil:

Win10 so res hitri, s HDD zaženejo v 21 s. :)

A to imaš SSD?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gus5 ::

Mare2 je izjavil:

gus5 je izjavil:

Win10 so res hitri, s HDD zaženejo v 21 s. :)

A to imaš SSD?

Ne, kot rečeno - HDD.

In Win10 so nadgrajeni, ne "sveže nameščeni" (clean install).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

darkolord ::

360 Total Security je OK, je pa včasih precej preveč tečen. Tu in tam se je treba kar boriti z njim, da ti pusti na miru kakšen potencialno sumljiv fajl ...

Pa USB storage, webcam in podobne zadeve ti ugrabi.

Zgodovina sprememb…

gus5 ::

darkolord je izjavil:

360 Total Security je OK, je pa včasih precej preveč tečen. Tu in tam se je treba kar boriti z njim, da ti pusti na miru kakšen potencialno sumljiv fajl ...

Pa USB storage, webcam in podobne zadeve ti ugrabi.

Moj USB storage zaenkrat pusti na miru. Ne zdi se mi "popadljiv" AVP. Vsekakor boljši od WinDefenderja.

solatko ::

gus5 - Seveda je to tvoje strokovno mnenje, podkrepljeno z dokazi.
Sedaj pa lepo povej, kaj je ustavil, kar je šlo mimo WD?

Sem malo potestiral, pa ni čisto nič boljši od WD, vsj tam, kjer sem iskal, je pa precej tečen, torej za navadne uporabnike precej neuporaben.
Delo krepa človeka

broken/link ::

solatko, sedaj si pa že malo tečen s tem tvojim windows defenderjem.

kje pa je tvoje strokovno mnenje, podkrepljeno z dokazi?

https://www.av-test.org/en/antivirus/ho...
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,19...
http://www.zdnet.com/article/microsoft-...
http://www.trustedreviews.com/best-free...
http://www.tomsguide.com/us/microsoft-b...

itd itd itd.

bottom line: WD je crap. ja, boljše je kot nič, ampak to je pa tudi vse. je 360 total security boljši? glede na teste, vsekakor.

smo pa spet zašli s teme.

sam na win10 uporabljam comodo total security (AV in firewall, brez geekbudy-ja in njihovega browserja) in dela super. ni nadležen, razn ko se zupdate-a na novejšo verzijo in potrebuje restart sistema. Na moji mašini, kjer imam win10 na SSDju, ni opazne nobene upočasnitve. Medtem pa pri kolegu, ki ima isti komp s to razliko, da ima win10 nameščen na HDD, je opazen rahlo daljši čas zagona. ampak to je pa tudi vse. imaš pa tudi bitdefenderja free in pando free, ki sta popolnoma netečna in niti ne veš, da je AV nameščen. AVG ima tudi "gaming mode", ki spremeni antivirnusni v netečen program. skratka na trgu obstaja 1001 opcija boljša od windows crapenderja.

gus5 ::

solatko je izjavil:

gus5 - Seveda je to tvoje strokovno mnenje, podkrepljeno z dokazi.
Sedaj pa lepo povej, kaj je ustavil, kar je šlo mimo WD?

Sem malo potestiral, pa ni čisto nič boljši od WD, vsj tam, kjer sem iskal, je pa precej tečen, torej za navadne uporabnike precej neuporaben.

Glede na moje izkušnje je prednost 360TS prav ta, da je bolj uporaben kot WinDefender. Slednji npr., za razlliko od 360TS, ne omogoča "hitrega skeniranja" posameznih datotek ali map, čeprav je (bilo) mogoče s posegom v register v Win8.1 "pričarati" tudi to praktično zadevo. Seveda lahko skeniraš posamezno mapo ali datoteko, a to vzame čas, saj moraš WinDefenderja vedno znova usmeriti v direktorij z mapo oz. datoteko, ki jo želiš skenirati.

Trik s posegom v register, ki je deloval v Win8.1, v Win10 ne deluje, zato sem (brez velikih pričakovanj) namestil zastonjski AVP 360TS. In bil prijetno presenečen. Programček je temeljit pri skeniranju datotek in map, blokira male-ware, opravlja anti-phishing, nudi zaščito brskalnika, zasebnosti (čeprav gre menda za kitajski programček :O), nudi požarni zid, nadzira spletni promet, celo opravlja speed-up funkcijo, čisti "smeti" ipd. In, kot rečeno, ob zagonu ti pove, kako hitro se zažene OS. Zelo simpatična funkcija. ;) V neki oceni sem tudi zasledil, da v primerjavi z drugimi AVP "požre" malo RAMa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

solatko ::

Povprečni uporabnik tega ne rabi, tisto kar rabi, čisto zadovoljivo nudi WD. Kdaj pa povprečni uporabnik skenira fail ali mapo? Kdaj povprečni uporabnik počisti smeti, razen kadar ima instaliran kakšen program, ki to naredi na določen čas avtomatsko?

Pusti teste, ki so totalno kontra vsakodnevni uporabi računala in so namenjeni komercialni podpori programja, bolj malo pa uporabnikom.

Če povprašaš serviserje računalnikov povprečnih uporabnikov, bo vrstni red AV programja popolnoma drugačen, predvsem pa priporočilo, da je eden dovolj, dva preveč, več pa pomeni zmrznjenje sistema. Pri povprečnem uporabniku najdeš namreč vsaj dva free AV programa, ki se veselo tepeta med seboj.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Kje si videl, da se "tepeta"?
(neumen izraz, ki ga pri "računalničarjih" slišim že iz časa Jugosl... eh, bom kar nehal tu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Tile nimajo pojma:
http://www.pcworld.com/article/2034141/...

Pa še kakšnih 1000 podobnih boš našel z google iskanjem.

Tebi bi celo win in linux delovala istočasno na mašini.
Delo krepa človeka

L1nK ::

od 2009 sem imel na win 7 x64 nameščena comodo firewall in avast free AV in moram reči, da je ta kombinacija delovala odlično. izklopil sem windows defender in firewall, guest account, pustil pa sem UAC. ne vem za virus ali drug malware (uporabljam kreditne itd, paypal, do zdaj na srečo nobene zlorabe). za 10 pa razmišljam, da bi pustil defenderja in windows firewall ter dodatno namestil malwarebytov anti-malware free, da vidim, če se kombinacija dobro obnese. kaj pravite, je to dovolj ob pametni uporabi računala ali naj raje ostane na avast free in comodo firewall + anti-malware free potencialno?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

andromedar ::

Nov problem (št. cca. 328):

Win10 Developer, slow ring
Mašina je zdaj en čas nekaj mlela (predvidevam da je nameščala update). Zdaj ne gre več odpreti Windows Explorerja, pri kliku na This PC se ne zgodi nič. V bistvu, okna se "odpirajo" minimizirana, ni jih pa mogoče maximirat.
Efektivno ne (bi) mogel do svojih datotek (pa sem dovolj pameten, da jih nimam na Win10).

Edit: Reboot ne pomaga :D
Eh?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

solatko je izjavil:

Tile nimajo pojma:
http://www.pcworld.com/article/2034141/...

Pa še kakšnih 1000 podobnih boš našel z google iskanjem.

Tebi bi celo win in linux delovala istočasno na mašini.

Torej spet ne moreš podkrepiti svojih trditev in se zatekaš k žalitvam in bluzenju?
Aja, saj sem na Slo-tech...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scythe ::

Javi kerim napako:
0xC1900101-0x20017
Nameščanje je bilo v fazi SADE_OS prekinjeno zaradi napake med operacijo BOOT

Probal sem naložiti windows preko MediaCreationTool :/

gembleru ::

botnet

L1nK ::

kakšen botnet neki?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

darkolord ::

scythe je izjavil:

Javi kerim napako:
0xC1900101-0x20017
Nameščanje je bilo v fazi SADE_OS prekinjeno zaradi napake med operacijo BOOT

Probal sem naložiti windows preko MediaCreationTool :/
Premalo prostora na disku? Vsaj nekaj 10 GB je fino imet.

Zgodovina sprememb…

gembleru ::

Kakšen botnet neki? Bill Gates osebno sledi vsakemu tvojemu digitalnemu koraku.

scythe ::

darkolord je izjavil:

scythe je izjavil:

Javi kerim napako:
0xC1900101-0x20017
Nameščanje je bilo v fazi SADE_OS prekinjeno zaradi napake med operacijo BOOT

Probal sem naložiti windows preko MediaCreationTool :/
Premalo prostora na disku? Vsaj nekaj 10 GB je fino imet.


Imam 200gb prostora na disku :/

broken/link ::

Bill gates? What? Pod katerim kamnom si se pa ti skrival zadnih par let?

gus5 ::

solatko je izjavil:

Pri povprečnem uporabniku najdeš namreč vsaj dva free AV programa, ki se veselo tepeta med seboj.

Ena izmed pomanjkljivosti Win10 je ta, da ne nudi opcije odstranitve WinDefenderja (le odklop). Tudi sam sem mnenja, da je en AVP na PCju povsem zadostna varnostna mera. Ker je za moje potrebe WinDefender relativno neuporaben, bi bilo fino, če bi obstajala opcija odstranitve.

Alexius Heristalski ::

Pa saj se onemogoči, če namestiš drug AVP.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jamiroq ::

ve kdo kako se nastavi custom resolucija v windows 10?
imam 3 monitorje (2x 1280x1024, 1x 1680x1050), rad bi naredil resolucijo 4240x1050 (ali 1024), da lahko furam par zadev v borderless fullscreen ali windowed cez vse 3 ekrane. driverji 353.62 mi ne pustijo ('custom resolution is not supported by your display'), stari driverji (352.63) pustijo ampak se mi z njimi stvari sesuvajo.
poskusil sem custom resolution utility ampak program ne dovoli visje resolucije kot 4095*1050.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

PINki ::

Pozdravljeni, AMD še ni izdal driverjev za mojo grafično k. HD4770, poskusil sem tudi tiste za windows 8.1 in prav tako ne delujejo. Jih AMD sploh misli narediti/izdati? Ker zdaj imam obupno sliko na zaslonu že nekaj dni. Se da kaj drugega narediti razen nazaj na windows 7?

Modri dirkač ::

Good luck with that, HD4770 je že leta! pod legacy support, imam tudi sam eno doma...
Everybody lies!

JerryP ::

PINki je izjavil:

Pozdravljeni, AMD še ni izdal driverjev za mojo grafično k. HD4770, poskusil sem tudi tiste za windows 8.1 in prav tako ne delujejo. Jih AMD sploh misli narediti/izdati? Ker zdaj imam obupno sliko na zaslonu že nekaj dni. Se da kaj drugega narediti razen nazaj na windows 7?


Tudi sam še vedno uporabljam amd hd4 serijo in Windows 10. Težavo z manjkajočimi uradnimo gonilniki sem rešil tako, da sem namestil neuradne modificirane gonilnike s te strani. Sicer so namenjene za Windows 8 in 8.1 ampak deluejejo tudi na 10ki 8-)

bambam20 ::

p4860777 Win10 so res hitri, s HDD zaženejo v 21 s. [:) naj bi izjavil:



Tok se man zaganja sedmica. 8-ka pa iz HDD-ja v 7-8 sekund..

Tako, da tole je počasnooooooooo...

TH321 ::

Nujno! Danes sem na starejšemu računalniku pognal Windows Update in sedaj po restartu to:

 Windows update error

Windows update error



Kako naj pridem nazaj v sistem ;((

Mare2 ::

Sedaj nimam časa brat tole (IŠČEM REŠITVE ZA BACKUP NA TABLICI), poglej malo po linku spodaj. :)
https://www.google.si/search?q=recenv.e...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gus5 ::

bambam20 je izjavil:

p4860777 Win10 so res hitri, s HDD zaženejo v 21 s. [:) naj bi izjavil:



Tok se man zaganja sedmica. 8-ka pa iz HDD-ja v 7-8 sekund..

Tako, da tole je počasnooooooooo...

Nov "rekord", Win10 so se iz HDD zagnali v 20 sec. :)
Da so se Win8 iz HDD zagnali v 8 sec? Na kakšen način, s katero aplikacijo je bil izmerjen ta čas?

MrStein ::

XP pa na stari gajbi (zdaj nabira prah na podstrešju) se je zagnal v 15 sekundah (plus nekih 20 sekund, da je BIOS ugotovil, da sem vklopil PC).
Moj moderen PC pa potrebuje 9.6 sekund + 11 sekund BIOS-a.

Tadrug PC pa potrebuje 1 sekundo za BIOS, tako da premaga vse "navadne", ne glede na OS ali disk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PS: Kot že milijonkrat povedano: čas zagona je odvisoen od milijon faktorjev in so primerjave praktično nesmiselne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gus5 ::

MrStein je izjavil:

PS: Kot že milijonkrat povedano: čas zagona je odvisoen od milijon faktorjev in so primerjave praktično nesmiselne.

Drži. Čas zagona na mojem PC meri 360TS. Slednjemu so njegovi avtorji funkcijo merjenja časa zagona verjetno "podtaknili" z namenom dokazovanja, da sam AVP ni tisti dejavnik, ki bi podaljševal čas zagona. Čas zagona je res odvisen od vrste dejavnikov, npr. od raznih rezidentnih programov, v skupino katerih se umeščajo tudi AVP, ki delujejo v ozadju in se postopno vključujejo ob zagonu.
««
29 / 141
»»