» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
28 / 141
»»

andromedar ::

Lonsarg je izjavil:

andromedar je izjavil:


Fakt je, da je desetka še globoko v beta stadiju. Ta tema je živi dokaz. Pa jaz imam doma tudi enga.

Hec je v kakem beta stadiju je šele Windows Xp ker ima še toliko hujše problem z driverji. Aja ups driverji so ločena debata od OSa in občasno novi OSi zahtevajo na novo spisane driverje, logično...

Odstrani probleme z driverji iz te teme in odkril boš da število reportanih napak pade za okoli faktor 100. Odstrani še problem z upgradom in pade še za dodani factor 10.


XPja jaz nisem omenjal. Za 7ko pa vem, da mi ni bilo treba instalirat video (intel) ali wifi (mediatek) driverjev. Vseboval jih je sam OS, delalo je out-of-the-box. V win10 pač ne dela, ker os nima gonilnika (microsoftovega, drugega ne rabim). Zakaj ga nima? Ker ga MS ni spisal?
Aja, še to... :) Ko sem gledal oni app, ki se je v 7ki pojavil v orodni vrstici je napisalo, da je ta pc pripravljen za nadgradnjo. Pri driverjih so bile zelene kljukice. Vseeno po upgradu ni gonilnikov za omenjeno in NE DELA!
Torej, zakaj bi izključil iz tega probleme z driverji?
Pa zakaj bi izključil probleme z nadgradnjo? A to kao tud ni MSjev problem? Čigav pa je? Moj, ne?
Ne me j**at, no.
Obupno so potrebni Quality Controla, obupno.
Če ne bi imeli podjarmljenega praktično celega sveta bi pri takih kiksih zadeva bila zelo črna. Tako pa folk itak "kao"
nima izbire.

Edits:typos
Eh?

Zgodovina sprememb…

paliskic ::

Dober večer vsem,

sem pred posodabljanjem win 8.1 na win 10. Gre se za inštaliranje preko windows updeat, ne clean install.
Imam ssd za sistemsko particijo + 1tb disk za storage. Zanima me, če je dobro izklopiti ta 1 tb disk pred namastitev updeat-a za win 10, kot ponavadi priporočajo v raznih tutorialih za namestitev clean win 7 ali win 8?

Hvala za odgovore pa lp

Seljak ::

Zdaj ali sem jaz malo nor,ali pa imaste nekateri čudne probleme. Win 10 sem inštaliral preko win 8.1. Niti 1x BSOD-a,nobenega problema z gonilniki,kodeki vsi torej lahko normalno gledam video,brskam po spletu,igram igre in ostalo kar sem prej počel na win 8.1.

Dober dan ::

Ne potrebuješ izklapljat ničesar. Vse bo ostalo, kot je sedaj.

Za vse, ki imate kakršno koli težavo pri nadgradnji preko Windows update oz. vam javlja napake, obstaja preprosta rešitev: Aktivirajte lokalni račun Administrator na vaši mašini in se prijavite v račun. Tam poženite Update in bo šlo skozi brez težav. Tudi jaz sem dobil pri nadgradnji milijon in eno napako, ko pa sem nalašč poskusil zgornji način, pa je zadeva stekla brez težav na vseh strojih.

Tudi meni zadeva špila brez težav, Igre letijo, programi delajo, edini gonilnik, ki sem ga moral naknadno namestit, je bil za grafično kartico. Glavni problem, kot ste že vsi ugotovili, ostaja njihova politika.

Seljak ::

Kakšna politika? Kolikor sem opazil sem moral tudi na win 8.1 dosti klikat,da sem preprečil določene zadeve. Torej nič novega.

miko22 ::

Kaj z MediaCreationToolx64 vedno preneseš datoteke z serverjev?
Jaz bi si rad naredil zagonski usb iz obstoječe nadgradnje. Moram uporabit kero drugo orodje?

L1nK ::

ne, kar tega
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

miko22 ::

Ja, sem naredil, pa mi na koncu javi, da naj preverim pred instalom, če imam ključ....nimam ga, ker je ta win8 bil pred leti snet z MSDNAA

vezalke ::

slikar je izjavil:

Zdravo!
Imam problem z zvočno, Realtek hd (ALC 889) plošča je Gigabyte 990XA-UD3 rev.1.
Zvočna mi sicer dela, nimam pa zavihka za nastavitev zvočnikov.
Ne morem namreč nastavit da bi stereo zvok igral na vseh 5.1 zvočnikih.
Probal sem pa že gonilnike iz Gigabyte-ove strani ter iz Realtek-ove strani.

V naprej hvala za kakeršno koli pomoč.


Tudi pri meni je ista pesem. Bo treba počakat kak mesec ali dva, da to uštimajo. V bistvu ne deluje 'fill speakers' opcija ostalo dela.

Malajlo ::

Seljak je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Ker se ponavlja vprašanje glede ključa po nadgradnji ...
MS je ponudil brezplačno nadgradnjo win7 oz. win8.1 na win10. Njihovi license serverji si ob _nadgradnji_ zapišejo device ID, ki velja potem vedno na tisti mašini, pa če delaš vsak dan fresh install.
ko zamenjaš toliko hardvera, da postane mašina nov stroj, je aktivacija nemogoča.
Kot primer - nameščen sem imel win10 v virtualki. Naredil sem sysprep in prestavil VHD na prenosnik. Win10 so zahtevali ključ, ki seveda ne obstaja nikjer. Ko sem razvil sysprepan VHD v virtualki na istem serverju, je win10 samodejno aktiviralo.

Če boš menjal matično ploščo (za disk nisem prepričan, ker je menjava HDD postalo tako normalno kot menjati DVD plošček), boš moral namestiti win7 (oz. win81) in uporabiti tisti ključ. Seveda boš moral težiti za ponovno aktivacijo po telefonu, ker bo javkalo, da je ključ nepravilen.
Če boš to delal do 29. julija 2016, boš lahko še naredil (brezplačen) upgrade na win10.
Zato MS govori, da takole nadgrajeni Win10 veljajo do konca življenjske dobe naprave (karkoli pač že to je). Če bo to 25 let, pa naj bo. Računajo pa, da bodo tablice zdržale dve leti (ker jih potem enkrat zavržemo zaradi oslabljene baterije), telefoni prav tako, prenosnik šest, sedem let, podmizne piksne pač kolikor bo boh dal.

Torej še enkrat - upgrade obsoječega sistema do konca, preveri, da so win10 aktivirani, potem pa lahko delaš fresh install.
Mimogrede, vgrajena funkcija obnovitve sistema naredi fresh install. V registru ne ostane nič, kvečjemu fajl je lahko kje kak preveč.


Odvisno kakšno verzijo OS si imel predhodno. Če sem jaz nabavil predhodno win 8.1,ki jih lahko prenašam iz računalnika na drug računalnik in ni vezan na strojno opremo,potem je druga pesem. Torej bom imel pri migraciji na win 10 popolnoma enako licenco z pač drugim operacijskim sistemom (win 10).

Če prenašaš licenco, je veljavna samo na enem računalniku. In do win10 na legalen način in z win81 licenco prideš samo in izključno z upgradeom. Do 29.7.2016.
Licenca JE vedno vezana na strojno opremo. Na kaj pa bi lahko bila drugega? Resolucijo monitorja?

Disconnected ::

andromedar je izjavil:

This is WindowsME (ali pa Vista, za tiste mlajše) happening in front of our eyes.


Lonsarg je izjavil:

Odstrani probleme z driverji iz te teme in odkril boš da število reportanih napak pade za okoli faktor 100. Odstrani še problem z upgradom in pade še za dodani factor 10.


Zanimivo, ampak jaz sem naletel že na najmanj 10 problemov in niti eden od njih ni bil povezan z driverji. Pravzaprav je šlo pri prav vseh za težave z OS-om.

Primerjave z WinME so morda res neumestne, ampak ni pa treba prodajat olepšanih zgodbic o tem, kako je vse fino pa fajn. Ni. Ampak tega se moraš kot early adopter itak prekleto dobro zavedat, razen če si bolj "počasne" sorte. Kar spomnite se na "rock-solid" XP-je in na to, kakšno virus-infested-bug-ridden sranje od OS-a so bili pred SP2. Pa so kljub temu še vedno praktično sinonim za dober MS OS.

Modri dirkač ::

Disconnected je izjavil:

andromedar je izjavil:

This is WindowsME (ali pa Vista, za tiste mlajše) happening in front of our eyes.


Lonsarg je izjavil:

Odstrani probleme z driverji iz te teme in odkril boš da število reportanih napak pade za okoli faktor 100. Odstrani še problem z upgradom in pade še za dodani factor 10.


Zanimivo, ampak jaz sem naletel že na najmanj 10 problemov in niti eden od njih ni bil povezan z driverji. Pravzaprav je šlo pri prav vseh za težave z OS-om.

Primerjave z WinME so morda res neumestne, ampak ni pa treba prodajat olepšanih zgodbic o tem, kako je vse fino pa fajn. Ni. Ampak tega se moraš kot early adopter itak prekleto dobro zavedat, razen če si bolj "počasne" sorte. Kar spomnite se na "rock-solid" XP-je in na to, kakšno virus-infested-bug-ridden sranje od OS-a so bili pred SP2. Pa so kljub temu še vedno praktično sinonim za dober MS OS.

Itak, samo glede na to kakšno dobro izhodišče so Win8.1 nisem pričakoval takšno šlamparijo in ponovno čakanje na SP1, da bo končno vse delalo.

Recimo ena čisto banalna, ko sta dva uporabnika hkrati prijavljena iz ploščic v start meniju izginejo ikone, na nekaterih ostanejo napisi, ikonc pa ni.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

klemenSLO je izjavil:

Snipping Tool: (orodje za izrezovanje)
+ Ima krasno novo opcijo DELAY, kjer lahko nastaviš zakasnitev proženja
- Sedaj moraš obvezno kliknit NEW, da začneš izrezovati, to je en klik več, prej si po odportju orodja takoj lahko začel z izrezovanjem

Fajn bi blo, če bi naredil ene podobne bližnjice, kot jih recimo fura OS X. command + shift + "1-4", ali hočeš fullscreen, ali samo en del, ali custom del ali windows screnshot.
Mogoče bi lahko naredil win + screenshot + "1-4", čeprav bi si človek skoraj zlomil roko pri taki bližnjici...
Ideja pač, če že itak kopirajo OS X na veliko vogalih, bi lahko pa še to skopirali...

abyssus ::

Nummy je izjavil:


Fajn bi blo, če bi naredil ene podobne bližnjice, kot jih recimo fura OS X. command + shift + "1-4", ali hočeš fullscreen, ali samo en del, ali custom del ali windows screnshot.
Mogoče bi lahko naredil win + screenshot + "1-4", čeprav bi si človek skoraj zlomil roko pri taki bližnjici...
Ideja pač, če že itak kopirajo OS X na veliko vogalih, bi lahko pa še to skopirali...


Ni glih namen te teme, ampak jaz za to furam puush.me aplikacijo, ki omogoča prav to, uplovda pa vsako sliko tudi na strežnik, da lahko naprej sharas.

Sam še vedno pogrešam ta app Sticky Notes, samo da bi bili zapiski malce bolj Sticky oziroma da bi jih lahko postavil kot "always on top".

ziga1990 ::

Ali še kateremu drugemu ta email aplikacija ne obvešča vedno o novih emailih?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Modri dirkač ::

ziga1990 je izjavil:

Ali še kateremu drugemu ta email aplikacija ne obvešča vedno o novih emailih?

Meni, če ni prižgana v ozadju ne obvešča spljoh...
Pa tudi ko je, se mi zdi syncanje skrajno čudno, čeprav je nastavljeno, da tako maile pobere dol.
Everybody lies!

tomaz- ::

jaz ravno zaradi tega problema še vedno uporabljam mailbird

klinker ::

miko22 je izjavil:

Ja, sem naredil, pa mi na koncu javi, da naj preverim pred instalom, če imam ključ....nimam ga, ker je ta win8 bil pred leti snet z MSDNAA


Ce mas win aktiviran bi kay mogu videt v aktivaciji.
Al pa http://www.nextofwindows.com/how-to-ret...

abyssus ::

ziga1990 je izjavil:

Ali še kateremu drugemu ta email aplikacija ne obvešča vedno o novih emailih?


Ni nekje v nastavitvah možnost nastavljanja, na kakšen interval synca? Se mi zdi da sem nekje videl in je privzeto bilo na 2 uri.

ziga1990 ::

@abyssus hvala sem našel nastavitve in dal intrvale na 15 min
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

miko22 ::

miko22 je izjavil:

Kaj z MediaCreationToolx64 vedno preneseš datoteke z serverjev?
Jaz bi si rad naredil zagonski usb iz obstoječe nadgradnje. Moram uporabit kero drugo orodje?


Kaj res noben ne zna s karterim orodjem si narediš zagonski usb? Z MediaCreationToolx64 si preneseš novi iso(preverjeno na MS).

abyssus ::

In s taistim orodjem ustvariš zagonski usb. Kasneje, po prenosu, te vpraša, kateri medij želiš uporabiti.

klinker ::

Jst uporabljam UltraISO ze nekaj let.

Egidij88 ::

Rufus.

Invictus ::

YUMI
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat3 ::

Program WinToFlash je boljši, Rufus mi je naredil zagonski USB, potem pa Install ni videl diskov...
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

darkolord ::

Windows USB/DVD Download Tool od Microsofta je najbolj enostavna zadeva za Windows ISO-te.

pol3ni ::

Naredil nadgradnjo vse o.k.
Edino če mi lahko kdo preveri tole povezavo http://www.speedtest.net/
Poizkusil na dveh računalnikih pa na nobenemu ne morem stestirat povezave.
Preikušeno na treh različnih brskalnikih.Naloženi so vsi dodatki tudi vse add blokerje sem onemogočil pa še zmeraj nič.
Hvala

ziga1990 ::

@pol3ni meni dela uporabljam pa Edge brskalnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pol3ni ::

ziga1990 je izjavil:

@pol3ni meni dela uporabljam pa Edge brskalnik


Hm zanimivo meni tudi na Edge ne dela.Javlja mi sicer nekaj okoli piškotkov samo te imam vklopljene.Ma kdo bi vedel.Se bom še malo poigral.
Hvala

miko22 ::

darkolord je izjavil:

Windows USB/DVD Download Tool od Microsofta je najbolj enostavna zadeva za Windows ISO-te.


Mah, nočem narediti zagonski usb iz iso fajla. Jaz bi rad iz windowsa, ki mi laufa naredim zagonski usb, zato ker nimam ključa, imam pa delujoči windows licenčen. Če naredim usb iz delujočega winsa ne rabim ključa, ker je že not.

L1nK ::

msdnaa aktiviranih winsev NE MOREŠ nadgraditi zastonj z Win 10, kaj ti še ni jasno? Če bi rad imel licenčno aktivirano 10, boš moral kupiti nadgradnjo ali pa kakšno drugo obliko, pač nadgradnja je cenejša. Ti bi rad iz nameščenih windows delal usb zagonski medij za clean install? tega ne moreš, rabiš sveže namestitvene datoteke.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

L1nK ::

https://www.facebook.com/link.zhizhekian

L1nK ::

lahko sicer skipaš vnos keya, ko delaš nadgradnjo. če si še študent, si dobi z dreamsparka windows 10 education ali multiple editions in dobiš keye zraven
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

miko22 ::

L1nK je izjavil:

msdnaa aktiviranih winsev NE MOREŠ nadgraditi zastonj z Win 10, kaj ti še ni jasno? Če bi rad imel licenčno aktivirano 10, boš moral kupiti nadgradnjo ali pa kakšno drugo obliko, pač nadgradnja je cenejša. Ti bi rad iz nameščenih windows delal usb zagonski medij za clean install? tega ne moreš, rabiš sveže namestitvene datoteke.


Sem nadgradil z 7.1 na 10 pa je aktivacija šla skoz. Samo clean instal se bojim da ne bom mogel naret.

klinker ::

Key pac preberi v sistemu, ane.

Malajlo ::

miko22 je izjavil:

L1nK je izjavil:

msdnaa aktiviranih winsev NE MOREŠ nadgraditi zastonj z Win 10, kaj ti še ni jasno? Če bi rad imel licenčno aktivirano 10, boš moral kupiti nadgradnjo ali pa kakšno drugo obliko, pač nadgradnja je cenejša. Ti bi rad iz nameščenih windows delal usb zagonski medij za clean install? tega ne moreš, rabiš sveže namestitvene datoteke.


Sem nadgradil z 7.1 na 10 pa je aktivacija šla skoz. Samo clean instal se bojim da ne bom mogel naret.

na isti mašini boš. Ne skrbi.

Modri dirkač ::

Po današnjem update-u se mail app po nekaj sekundah sesuje, konstantno ...
Everybody lies!

s1m0n ::

L1nK je izjavil:

https://www.reddit.com/r/windows/commen...


Dela BP tudi po clean installu je drug dan Win 10 bil aktiviran. Mogoče so pa kakšne izjeme, da komu ni uspelo.

Alex911 ::

Živjo,

jaz bi tudi imela eno vprašanje ...
Sodelavki, ki ima dober mesec star računalnik, sem namestila Windows 10 preko update-a. Imela je seveda original Windows 8.1 naložene.

Med inštalacijo sem ji naredila dve particiji in mislim da je v tem problem, da se mi sedaj windowsi ne aktivirajo.

Moje vprašanje ... Če bi šla nazaj na windows 8, bi zopet dobila obvestilo, da naj nadgradim na windows 10? Tako bi praktično šla še enkrat od začetka. Vem, sama sem naredila napako, ker nisem vedela, da lahko particije urejaš direkt v raziskovalcu ...

Bom vesela vseh odgovorov ...
Hvala!

Mare2 ::

Alex911 je izjavil:

Živjo,

jaz bi tudi imela eno vprašanje ...
Sodelavki, ki ima dober mesec star računalnik, sem namestila Windows 10 preko update-a. Imela je seveda original Windows 8.1 naložene.

Med inštalacijo sem ji naredila dve particiji in mislim da je v tem problem, da se mi sedaj windowsi ne aktivirajo.

Moje vprašanje ... Če bi šla nazaj na windows 8, bi zopet dobila obvestilo, da naj nadgradim na windows 10? Tako bi praktično šla še enkrat od začetka. Vem, sama sem naredila napako, ker nisem vedela, da lahko particije urejaš direkt v raziskovalcu ...

Bom vesela vseh odgovorov ...
Hvala!


Dva particiji zagotovo niso razlog za neaktiviranje. Imam jih tudi jaz, pa se je aktiviralo. Mogoče je treba počakat malo pa biti prijavljen na internetu?

Instalaijo win 10 preneseš kadarkoli http://www.microsoft.com/sl-si/software...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Alex911 ::

Ja, to razumem.
Ampak windows 8.1 je bil inštaliran na samo eni particiji. Ko sem pa delala clean install windows 10, sem pa med inštalacijo naredila dve particiji. A to bi lahko bila težava?

Mare2 ::

Alex911 je izjavil:

Ja, to razumem.
Ampak windows 8.1 je bil inštaliran na samo eni particiji. Ko sem pa delala clean install windows 10, sem pa med inštalacijo naredila dve particiji. A to bi lahko bila težava?


Enako je pri meni. Vedno naredim še eno particijo za shranjevanje datotek itd.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Alex911 ::

Ok :-)
Dobra novica. Bom pa torej še malo počakala ... To je treniranje potrpežljivosti :)
Hvala!

Mare2 ::

Jaz imam HP prenosnik. Ampak se mi je takoj aktiviralo. Tista koda je verjetno zapisana v BIOSu. :) Ti?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Alex911 ::

Sodelavkin, s katerim se ubadam, je Toshiba Satellite.

Ja, sem tudi jaz razmišljala, da more to nekje v biosu biti shranjeno. No, upajmo na najboljše.
Drugače bom šla pa nazaj na windows 8.1 in upala, da znova dobim obvestilo, da naj nadgradim.
Čeprav mi je to precej smešno. Na svojem prenosniku Sony Vaio sem mela inštalirano piratsko verzijo Win 8.1, šla po istem koraku do win 10 in se je brez težav vse naložilo in aktiviralo. Prav bizarno, da imam z licenčnimi win težave ...

Clubraider ::

Prosim lepo, naj mi samo nekdo potrdi, če sem prav razumel.
V pisarni imam računalnik na katerem je bil original W7.
Potem sem naredil upgrade na W10, zdaj pa preko MediaCreationToolx64
pripravljam ISO file, ker želim na ta isti računalnik na novi disk namestiti
W10. Ali bo aktivacija ostala? Prosim za potrditev ali pa napotek.

Hvala!
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Spock83 ::

Točno tako sem tudi jaz naredil in se je aktiviralo. Ampak ne na začetku, ko je zahtevalo serijsko. To sem preskočil in potem se je samo aktiviralo preko neta.

Predpostavljam, da ko enkrat narediš upgrade in s tem live račun oz že z rezervacijo win 10 imajo tvojo serijsko v bazi. Dosti cool in preprosta zadeva.

Clubraider ::

Spock83 je izjavil:

Točno tako sem tudi jaz naredil in se je aktiviralo. Ampak ne na začetku, ko je zahtevalo serijsko. To sem preskočil in potem se je samo aktiviralo preko neta.

Predpostavljam, da ko enkrat narediš upgrade in s tem live račun oz že z rezervacijo win 10 imajo tvojo serijsko v bazi. Dosti cool in preprosta zadeva.

Hvala ti za potrditev. :)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

CyberPunk ::

Ene dva tedna sem bil malo "out" glede tega, pa me zanima - ce imam virtualno masino, kjer je gor Windows 10 Insider Preview, se lahko to rec apdejta na uradno izdano verzijo? Nekaj sem probal skozi update, ampak ima tezave, na spisku pa so eni drugi apdejti.
««
28 / 141
»»