» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
30 / 141
»»

Miha20 ::

meni je odpovedal driver za grafično kva nej nardim mam pa windows 10 in po zadnji posodobitvi se grafični driver ne zažene sam napiše napako

kotnikd3 ::

Mogoče je bilo že 100x odgovorjeno, pa vseeno bom vprašal: v windows 8.1 mi je v windows update preneslo windows 10. kako lahko slednje zapečem na DVD? hvala

miko22 ::

potegni še 1x dol

Mare2 ::

kotnikd3 je izjavil:

Mogoče je bilo že 100x odgovorjeno, pa vseeno bom vprašal: v windows 8.1 mi je v windows update preneslo windows 10. kako lahko slednje zapečem na DVD? hvala


Od tule http://www.microsoft.com/sl-si/software...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dr_M ::

A je slucajno ze kje pisalo, kako hudica se izklopi notification sound, ki je glasen kot sam satan?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Don Vincenzo ::

nadzorna plošča - zvok

Clubraider ::

Lepo prosim, če mi lahko kdo pove ali je pomembno kaj označim, čigav je računalnik.
To me zdaj sprašuje med namestitvijo (slean install).

Nebi rad kaj narobe označil, da mi nebi potem zaznalo ključa.
Gre se za službeni računalnik.

Lepo prosim pomoč!! Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

BorutK-73 ::

Miha20 je izjavil:

meni je odpovedal driver za grafično kva nej nardim mam pa windows 10 in po zadnji posodobitvi se grafični driver ne zažene sam napiše napako

Katera grafična? Probaj starejši driver, nekateri imajo driverje od win 8.1.

cekr ::

Clubraider je izjavil:

Lepo prosim, če mi lahko kdo pove ali je pomembno kaj označim, čigav je računalnik.
To me zdaj sprašuje med namestitvijo (slean install).

Nebi rad kaj narobe označil, da mi nebi potem zaznalo ključa.
Gre se za službeni računalnik.

Lepo prosim pomoč!! Hvala.


Označi, da je tvoj.
Če si v domeni, boš pa že kasneje to vpisal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Clubraider ::

cekr je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Lepo prosim, če mi lahko kdo pove ali je pomembno kaj označim, čigav je računalnik.
To me zdaj sprašuje med namestitvijo (slean install).

Nebi rad kaj narobe označil, da mi nebi potem zaznalo ključa.
Gre se za službeni računalnik.

Lepo prosim pomoč!! Hvala.


Označi, da je tvoj.
Če si v domeni, boš pa že kasneje to vpisal.

Hvala.

Ja točno tako sem naredil. Označil, da je moj.
Nisem vedel kaj naj, pa sem se tak odločil.
Me veseli, da je ok vse, pa Windows mi je tudi takoj
aktiviralo, ko sem se povezal na internet, tako
da zadeva deluje suuuper.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Aphanisis ::

Ali ima Windows 10 dovolj dober integriran antivirus in firewall? Raje ne bi nič dodatno nameščal, če ni potrebno.

b00mer ::

Se komu ne odpre Start menija, Search... ?

Sem probal par "fixov" z neta, vendar neuspesno ..

Seljak ::

@Aphanisis Isto kot XP,Vista,7,8, ima tudi win10 integriran win defender in požarni zid. Kako pa se obneseta pa ne vem,ker uporabljam AV,ki ima požarni zid in vse ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Tr0n ::

Aphanisis je izjavil:

Ali ima Windows 10 dovolj dober integriran antivirus in firewall? Raje ne bi nič dodatno nameščal, če ni potrebno.

Ima. Morda se kak NOD32 zraven, pa je.

darkolord ::

b00mer je izjavil:

Se komu ne odpre Start menija, Search... ?

Sem probal par "fixov" z neta, vendar neuspesno ..
Si imel prej (pred nadgradnjo) nameščeno kakšno alternativno varianto start menija?

koledj ::

zakaj mi na windows 10, ko hočem prenašati na usb oziroma sd kartico vedno zazna kot zlonamirno datoteko in ter zbriše, ni pa važno kaj kopiram

b00mer ::

darkolord je izjavil:

b00mer je izjavil:

Se komu ne odpre Start menija, Search... ?

Sem probal par "fixov" z neta, vendar neuspesno ..
Si imel prej (pred nadgradnjo) nameščeno kakšno alternativno varianto start menija?


Ne naredil sem clean install, vsi updejti so bili v installu, zdej pa ze 2 dni ne dela.

modelno1 ::

Odkar sem naredil clean install, se mi naključno pojavi vrteči se krogec, ob tem pa je sistem normalno uporaben, nič ne šteka. Še kdo opaža podobno?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dev ::

Čeprav nimam rezervirane kopije Win10, mi je danes preneslo mapo $Windows.~BT, ki je velika cca 5.5GB. Predvidevam da je to Win10, ampak zakaj če nimam rezervacije in ga nočem namestit. Ali lahko to mapo zbrišem in pa ali bo potem spet začelo prenašat? WTF
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

dunda ::

Se še komu dogaja, da Windows iskanje kdaj ne deluje?
Enostavno se kdaj zgodi, da iskanje ne dela, po ponovnem zagonu pa recimo spet deluje. Nisem našel nobenega pametnega razloga. Indekser ne javlja nobenih napak/težav.
https://www.kacnje.eu

Alexius Heristalski ::

dev je izjavil:

Čeprav nimam rezervirane kopije Win10, mi je danes preneslo mapo $Windows.~BT, ki je velika cca 5.5GB. Predvidevam da je to Win10, ampak zakaj če nimam rezervacije in ga nočem namestit. Ali lahko to mapo zbrišem in pa ali bo potem spet začelo prenašat? WTF

Na tvojem mestu bi naredil System Restore na datum, ko te mape ni bilo. Potem odpri Windows Update, preveri, če so na voljo posodobitve in če bo našel Update na Windows 10, klikni z desno in skrij posodobitev. Enako bi storil tudi za KB2952664. Če je že nameščena, jo moraš prej odstraniti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

mail app - že 14 ur noče syncat gmail, največja budalaština je pa, da ne moreš spreminjat naprednih nastavitev, medtem ko app kao synca, katastrofa....

A je komu uspelo povečat virtualno tipovnico, ko je deljena? medium pa large sta siva in se ne da spreminjat...
Everybody lies!

Yossarian ::

Danes sem dobil obvestilo, da si lahko namestim Windows 10. Prenesel sem ga, nato pa sem si nastavil, da se mi bo inštaliral čez 2 dni. Zanima me:

1. v kateri mapi je shranjena 10-ka
2. rad bi si ga namestil morda čez en mesec. Kako bi to izpeljal?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Gogo ::

Uporabljam lokalni račun. Ko zaženem sistem me avtomatsko vrže v moj lokalni račun. Rad pa bi, da bi imel možnost izbire med vsemi lokalnimi računi, ko so nameščeni. Je to možno in kako? Thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

soldat43 ::

Jaz pa imam problem z defragmentiranjem diska v windows 10. Nikakor mi ne ponudi opcije za defragmentacijo in nimam pojma kaj narediti. Namesto diska mi v programu za defragmentiranje piše polprevodniški pogon in da optimiranje ni na voljo. Če ima kdo kakšno rešitev bi se priporočal za nasvet. Thx

darkolord ::

Če imaš SSD defragmentiranje ni potrebno.

soldat43 ::

nimam

darkolord ::

Kateri disk pa imaš?

soldat43 ::

Model ST315005 41AS SATA Disk Device Seagate

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: soldat43 ()

darkolord ::

Poženi cmd kot administrator in noter poženi "winsat formal"

Zgodovina sprememb…

soldat43 ::

Hvala ti za pomoč. Evo zdaj pa deluje. In v čemu je bila fora?

MrStein ::

Windows je "mislil", da je SSD. S temu ukazom pa je "prišel k pameti". (oziroma "šel še enkrat pogledati")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jerry000 ::

Ok glede na to da je kar nekaj časa poteklo od izida me zanima, se zdaj že splača updejtat na win10 ali je bolje še počakati malo? Imam namreč 7 let star PC in grafično nvidia 8800GT...ter brat ima eno radeonko, tudi 7 let star PC. Nebi rad ubdejtal potem pa imel probleme z driverji.

AnotherMe ::

Cez vikend sem upgredal w8.1 na 10 - ali je normalno, da je ful "požrešen"? Baterija v laptopu se mi skuri v slabih dveh urah (prej 5-8), nastavitve sem nastavil približno enako, ventilatorji delajo praktično ves čas (laptop je asus z i7 procu, 16gb rama, ločena nvidia grafa, ssd...).

Po parih polnjenjih/praznjenih in še dodatnimi nastavitvami, pridem na max 3h...

starboi ::

Jerry000 je izjavil:

Ok glede na to da je kar nekaj časa poteklo od izida me zanima, se zdaj že splača updejtat na win10 ali je bolje še počakati malo? Imam namreč 7 let star PC in grafično nvidia 8800GT...ter brat ima eno radeonko, tudi 7 let star PC. Nebi rad ubdejtal potem pa imel probleme z driverji.


Najbolje da naredite Windows Image Backup .. potem updejtate na 10ko in sami vidite, če vam odgovarja in ali imate kakšne težave. V nasprtonem primeru samo restorate WIB in to je vsa umetnost. Lp

stara mama ::

AnotherMe je izjavil:

Cez vikend sem upgredal w8.1 na 10 - ali je normalno, da je ful "požrešen"? Baterija v laptopu se mi skuri v slabih dveh urah (prej 5-8), nastavitve sem nastavil približno enako, ventilatorji delajo praktično ves čas (laptop je asus z i7 procu, 16gb rama, ločena nvidia grafa, ssd...).

Po parih polnjenjih/praznjenih in še dodatnimi nastavitvami, pridem na max 3h...

Bojo driverji krivi.

GregiB ::

GregiB je izjavil:

Na prenosnik HP Pavilion dv7 sem upgradeal iz 7ke na 10ko. Zdaj me vsake 30min vže ven z BSOD MEMORY_MANAGEMET. Na netu sem videl, da jih ima ogromno s prenosniki (HP in ASUS predvsem) podobne probleme, baje bi naj bilo zaradi driverjev, katerih izboljšanih še ni.... Naj čakam ali grem nazaj na 7ko?! What to do... what to do???

No, updateal sem driver za NVidia GF grafično kartico in intelov driver za Rapid Storage, ki mi je pojedel ogromno resursov... Zaenkrat dela bp...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

aljaz1988 ::

Mene tudi neki zanima in sicer včeraj sem posodobil na windows 10 :) ko pa hocem v start ikonco mi noče odpreti Nastavitve :( kliknem pa se mi samo delno odpre okencek pa hitro izgine :( ne morm niti windows update dat nič ? prosim za odgovor hvala :)

vesoljčica ::

živjo,

se je pri prehodu na win10 mogoče kdo srečal z napako 80004005-20004? kako jo "popraviti"?

DarkSite ::

A še komu ne delajo Live Tiles v start meniju? Primer za weather in news.
Na enmu compu mi delajo na drugmu pa ne.

AvtoR ::

Na enem starem pc imam inštalirane in aktivirane insider preview Win 10. Kakih 14 dni nazaj sem nadgradil na 10240 in od takrat same težave. pred tem mi je delovalo vse BP. Ne dela mi več mail in polovica metro programov, vklučno s trgovino. poskušal sem narediti reset PC, vendar mi javi napako " There was a problem reseting your PC. No changes were maid". Poskušal sem povoziti inštalacijo, vendar namestitveni program zahteva kodo, ki pa je nimam (imam samo kode od insider preview, ki pa verjetno ne dela več).
Kaj lahko še storim, da obdržim aktivacijo?

miko22 ::

wow, kake probleme mate.
Meni vse dela....že trkam....

Machete ::

Dobro, da si prišel to povedat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Lonsarg ::

AvtoR je izjavil:

Na enem starem pc imam inštalirane in aktivirane insider preview Win 10. Kakih 14 dni nazaj sem nadgradil na 10240 in od takrat same težave. pred tem mi je delovalo vse BP. Ne dela mi več mail in polovica metro programov, vklučno s trgovino. poskušal sem narediti reset PC, vendar mi javi napako " There was a problem reseting your PC. No changes were maid". Poskušal sem povoziti inštalacijo, vendar namestitveni program zahteva kodo, ki pa je nimam (imam samo kode od insider preview, ki pa verjetno ne dela več).
Kaj lahko še storim, da obdržim aktivacijo?

Pojdi pod setting in update in advance in klikni Stop Insider preview al nekaj takega. Ko boš to naredil boš šele dejansko izstopil iz preview programa in se ti bodo windowsi aktivirali normalno. Šele ko se ti po izstopu iz preview programa aktivirajo ilahko narediš clean install. Če bo ob izstopu iz preview programa zahteval serijsko pa pomeni da moraš še enkrat inštalirat Windows7/8 in ponovno narediti upgrade.

Modri dirkač ::

V glavnem, toplo priporočam clean install, sam sem danes na novo naložil zadevo na tablico in dela precej bolje kot po updateu.
No nekatere stvari še vedno ne delajo kot je treba:

- ta *eben mail app ima še vedno probleme s syncanjem, da ne govorimo o manjkajočih nastavitvah
- v chrome sync se na tablici ne moreš prijaviti brez da priklopiš prave tipkovnice, virtual keyboard v tistem okencu ne deluje
- nastavitve so all over the place
- here maps app ne prikazuje zemljevida po celem viewportu ampak ima desno in spodaj 2cm črn okvir
Everybody lies!

abyssus ::

Še vedno ne gre uvoziti datoteke .ics v ta nov koledar, brez da bi šel s pomočjo brskalnika na outlook.com?

Alexius Heristalski ::

DarkSite je izjavil:

A še komu ne delajo Live Tiles v start meniju? Primer za weather in news.
Na enmu compu mi delajo na drugmu pa ne.

Zaženi app troubleshooter.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tamali ::

A se še komu pregreva računalnik? Na WIN7 sem imel v mirovanju okoli 50 stopinj, sedaj imam konstantno nad 60, tudi ventilator dela veliko več kot prej, čeprav uporabljam enake aplikacije. Prenosnik je lenovo.

Tamali ::

Opažam,da Runtime Broker uporabi ogromno količino ram-a. Če ga onesposobim, je nekoliko bolje...

Mare2 ::

Čemu služi Runtime Broker? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
30 / 141
»»