» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
27 / 141
»»

Modri dirkač ::

Dlje kot to uporabljam, bolj se čudim.
Kako so lahko iz rock solid win7 in win8.1 naredili tale polizdelek?
Everybody lies!

s1m0n ::

Polizdelek v kakšnem smislu?

Lonsarg ::

Pač graphic subdriver model so spremenili, kar pomeni da bo trajalo še pol leta da za čisto vse obskurne grafike se NVidia/Intel in AMD zmigajo da dela rock solid, večino jih seveda že sedaj rock solid.

Kar se pa tiče kakih nestabilnih driverjev, ki se pojavijo na Windows Update in sami inštalirajo jih bo pa tudi Microsoft počasi počistil, sam pač rabi maso folka ki upgrada da mu vse stestira. Zato bodo pač firme počakale še vsaj kak mesec ali dva;)

Skratka nekaj je software v kontroliane okolju, nekaj drugega pa ko ga spustiš v divjino miljonih računalnikov z različnimi driverji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matjash ::

Mare2 je izjavil:

matjash je izjavil:

Pravkar naložil na hibridno tablico Asus T100TA, zagon mogoče malenkost počasnejši, a v primerjavi z 8ko postavitev gumbov in cela logika delovanja mnogo boljša. Edge je pa res bliskovit v primerjavi z prejšnjim Chromom, ki sem ga uporabljal.Prav tako je končno uporaben tablični način in preklapljanje med navadnim.

V glavnem en velik+ za prvi vtis.

Ne moreš swipat z leve.


Meni normalno dela. Z leve mi prikaže odprta okna, iz desne pa središče za opravila.
... bolje pozno kot nikoli.

Miha20 ::

 win

win

3 take opozorila ven vrže pa nekaj aplikacij in iskanje ne deluje, moti me preusem to ker trgovina ne deluje jo sploh ni na seznamu aplikacij. Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

MrStein ::

Uf, a DOS 8.3 fajl nejmov se še vedno niso znebili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

@miha, če praviš da nimaš sploh Store aplikacije sumim da sploh še nisi uspel počakat da Day One updajte namesti. V nasprotnem primeru gre lahko za kako okvaro filov pri inštalaciji.

Looooooka ::

Miha20 je izjavil:

 win

win

3 take opozorila ven vrže pa nekaj aplikacij in iskanje ne deluje, moti me preusem to ker trgovina ne deluje jo sploh ni na seznamu aplikacij. Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Jst tega fajla sploh nimam.
Kok je možnosti, da si mel pred nadgradnjo inštaliran nek 3d party tool?

No v bistvu ti google takoj najde rešitev.
https://social.technet.microsoft.com/Fo...

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Lonsarg je izjavil:

@miha, če praviš da nimaš sploh Store aplikacije sumim da sploh še nisi uspel počakat da Day One updajte namesti. V nasprotnem primeru gre lahko za kako okvaro filov pri inštalaciji.

V bistvu zgleda kot da je mel pred nadgradnjo spyware inštaliran(vsaj glede na antivirus scan rezultate ljudi, ki so mel ta file) in je bil med nadgradnjo oziroma po njej odstranjen, ostal pa je registry key.

Miha20 ::

to je ratalo z predzadnijim buildom z končno verzijo se pa tud ni zbrisalo kakšna rešitev? da nebi sistema nanovo nalagal k je disk že kr bogi

L1nK ::

Ali lahko prenesem licenco oem win7 home premium SLO na oem windows 10 Home ANG ? se pravi download iso datoteke z media creator toolom, peka na dvd, setup, prenos licence in potem clean install z dvd-ja?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

vilonja ::

Pozdravljen!
Mene pa zanima, zakaj ho hočem inštalirati gta iv na win10 mi reče, da ni igra kompatibilna s sistemom?

rejven ::

če ima še kdo problem z updejtom ( da mu kljub temu, da ima updejtan sistem ne prikaže upgrade opcije) in mu "brisanje fajlov in cmd" ne pomaga, pri meni je delovalo tole:
http://www.filecritic.com/how-to-fix-th...

Nummy ::

MrStein je izjavil:

Uf, a DOS 8.3 fajl nejmov se še vedno niso znebili?

Ne in se jih očitno tudi ne bodo... na žalost. Saj dostikrat tudi šumniki ne delajo.

Egidij88 ::

L1nK je izjavil:

Ali lahko prenesem licenco oem win7 home premium SLO na oem windows 10 Home ANG ? se pravi download iso datoteke z media creator toolom, peka na dvd, setup, prenos licence in potem clean install z dvd-ja?


Kot rečeno, ti moraš najprej upgrejdati na win10, se ti aktivira in potem greš delati clean install - tukaj pa klikneš skip activation in se bo sam spet aktiviral po namestitvi.

PromeuZ ::

Če imate napako 80240020, se jo reši z enim ključem v registru. Je pa napaka lahko posledica nekompatibilne programske opreme, ki še ni podprta na Win 10.

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Warning: Serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Before you modify it, back up the registry for restoration in case problems occur.

Locate the registry key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade]
It should exist, but if not, create it.
Create a new DWORD (32-bit) Value with Name = "AllowOSUpgrade" (without the quotes), and set the Value = 0x00000001.

Once the registry key is modified, close and reopen the desktop Control Panel, go to Windows Update and check for updates. You should now be able to click the Get Started button to upgrade to Windows 10. Note: Windows 8.1 users must go to the desktop Control Panel, and not the modern Windows Update UI."
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

klemenSLO ::

Če ne bom našu rešitve bom kmalu presedlal nazaj na sedmico:
Meni bistvena funkcija SEARCH (windows tipka + vnesi iskalni niz) deluje samo delno. Vse sorta sem že probal, ponovno indeksiral vendar
1:sploh ne izpiše / ne najde rezultatov iz OUTLOOKA .
2:če hočem priti do rezultatov od offline datotek (MY DOCUMENTS so na mreži in syncani) vneseš iskalni niz in ne dobiš rezultatov, nato moraš kliknit MY STUFF, ter nato pod 'other places to look' klikneš File Explorer. Šele sedaj dobiš rezultate. V uknu zgoraj pa piše 'Search result in Offline Fiels, Users ...'

Offline files in Outlook sta navedena med indeksiranimi mesti. A ma še kdo take težave?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

luky ::

Naletel sem na naslednji problem in sicer pri Windows pošti.
Vpisal sem dva različna e-mail naslova, vendar z isto kočnico siol.net.
Zgodi se to da prvi vpisan naslov sihronizira normalno drugega ne, ampak piše da poteka sihronizacija, naredi pa nič, pa imam pošto, ki bi jo moralo prinesti.

Mogoče je imel že kdo to težavo in rešil?

Hvala.
luky!

s1m0n ::

@luky, kater AV imaš?

luky ::

Eset Security 8.0 če si mislil AV.
luky!

s1m0n ::

Meni je požarni zid AVja blokiral sinhronizacijo Windows pošte in mi nikakor ni uspelo sinhronizrat drugega epoštnega naslova.

solatko ::

Čemu rabite dodaten AV program?
Po 14-h dneh (tehnical previev in potem čisti instal 10-ke), mi super spyware najde samo nekaj piškotkov, pa sem se sprehajal po okuženih straneh, katere vklopljeni MT ne spusti skozi.
Najprej uporabite orodja, ki so namensko v sistemu, če vam niso dovolj, pa instalirajte preverjeno alternativo. To ni XP z vsemi svojimi luknjami in pomanjkljivostmi.

A ne morete spat, če nimate na mašini vsaj en bloatware od free AV programja?
Delo krepa človeka

s1m0n ::

Če imam licenco jo bom ja uporabil in to že šesto leto (Bitdefender).
Boljše to kot Windows defender.

Modri dirkač ::

s1m0n je izjavil:

Polizdelek v kakšnem smislu?


V smislu "don't fix it if it ain't broken".
Vse kar je verzija 8.1 potrebovala je bil facelift in malo poliranja.

Upam, da bojo to res hitro posodabljal in da bo kmalu "10.1".

Gradiš na stvareh, ki delujejo, ne pa da jih zavržeš in skupaj spraviš neko skropucalo.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

solatko
Čemu rabite dodaten AV program?

Ker si MSE/WD ne zasluži imena AV.

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Dela k šus, brez težav.8-)

s1m0n ::

Modri dirkač je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Polizdelek v kakšnem smislu?


V smislu "don't fix it if it ain't broken".
Vse kar je verzija 8.1 potrebovala je bil facelift in malo poliranja.

Upam, da bojo to res hitro posodabljal in da bo kmalu "10.1".

Gradiš na stvareh, ki delujejo, ne pa da jih zavržeš in skupaj spraviš neko skropucalo.


Pa saj je 10-ka facelift 8/8.1 in kaj je skropucalo še zdaj ne vemo UI al kaj?

solatko ::

konspirator - Kakšen argument, podkrepljen z dokazano namestitvijo zlobne opreme mimo defendrja, mimo drugih AV bloatware-ov pa ne.

Od kar je M$ kupil AV firmo in razvil program za zaščito Windows sistemov, nisem uporabljal drugega, kot MT. Niti ene resne okužbe nisem doživel v 10+ letih, pa se zaradi testiranj sprehajam po raznih straneh, tudi zelo okuženih.
Sem pa imel veliko računalnikov v rokah, kjer je bilo gor vse živo, defender ugasnjen in za AV instalirani reklamirani programi. Govorim o sistemih z enim, da pa ne bi omenjal naprav, na katerih so se svetili celo 3-je+ istočasno in je sistem zaradi tega počepnil.

Windows defender (MSE) ustavi tisto, kar je treba, več pa normalni uporabnik ne potrebuje.

Če pa uporabniki odpirajo razne okužene priponke, direktno v brovserjih, pa ni AV sistema, ki bi jih pred okužbo zaščitil.
Delo krepa človeka

L1nK ::

a je treba imeti 100% posodobljene windows (7 x64 HP), da je upgrade na 10 uspešen? pri 79% se mi je namreč ustavila nadgradnja v windows update.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Modri dirkač ::

s1m0n je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Polizdelek v kakšnem smislu?


V smislu "don't fix it if it ain't broken".
Vse kar je verzija 8.1 potrebovala je bil facelift in malo poliranja.

Upam, da bojo to res hitro posodabljal in da bo kmalu "10.1".

Gradiš na stvareh, ki delujejo, ne pa da jih zavržeš in skupaj spraviš neko skropucalo.


Pa saj je 10-ka facelift 8/8.1 in kaj je skropucalo še zdaj ne vemo UI al kaj?

Delovanje samo, app-i se sesuvajo, nepotrebno izpuščanje določenih opcij, nepravilno delovanje v touch načinu ...
V glavnem, tisto kar je delalo v 8.1 BP tukaj žal ne dela kot bi moralo.

Govorim pa za uporabo na tablci, na laptop si tega žal ne upam namestit.
Everybody lies!

Spock83 ::

solatko je izjavil:

konspirator - Kakšen argument, podkrepljen z dokazano namestitvijo zlobne opreme mimo defendrja, mimo drugih AV bloatware-ov pa ne.

Od kar je M$ kupil AV firmo in razvil program za zaščito Windows sistemov, nisem uporabljal drugega, kot MT. Niti ene resne okužbe nisem doživel v 10+ letih, pa se zaradi testiranj sprehajam po raznih straneh, tudi zelo okuženih.
Sem pa imel veliko računalnikov v rokah, kjer je bilo gor vse živo, defender ugasnjen in za AV instalirani reklamirani programi. Govorim o sistemih z enim, da pa ne bi omenjal naprav, na katerih so se svetili celo 3-je+ istočasno in je sistem zaradi tega počepnil.

Windows defender (MSE) ustavi tisto, kar je treba, več pa normalni uporabnik ne potrebuje.

Če pa uporabniki odpirajo razne okužene priponke, direktno v brovserjih, pa ni AV sistema, ki bi jih pred okužbo zaščitil.


Jaz imam kontra izkušnje. Ko sem imel defenderja na win 8.1 je PC bil kar precej okužen. Odkar sem dodal antivirusnik in spybot pa ni več problemov. Seveda imam vse originalno licenco.

s1m0n ::

@Modri dirkač, mogoče pa problem tiči na tvoji tablici/sistemu.

Pri meni, namizni, 2x prenosnik (1x s touch) niti enega problema!
Vse aplikacije delujejo nobena se še ni sesipala ali "zaštekala".

Pač lahko si izmed tistih, ki jim pač kak del SWja ali HWja dela probleme z W10.

Nummy ::

solatko je izjavil:

Čemu rabite dodaten AV program?
Po 14-h dneh (tehnical previev in potem čisti instal 10-ke), mi super spyware najde samo nekaj piškotkov, pa sem se sprehajal po okuženih straneh, katere vklopljeni MT ne spusti skozi.
Najprej uporabite orodja, ki so namensko v sistemu, če vam niso dovolj, pa instalirajte preverjeno alternativo. To ni XP z vsemi svojimi luknjami in pomanjkljivostmi.

A ne morete spat, če nimate na mašini vsaj en bloatware od free AV programja?

Jaz osebno ga ne rabm, ampak v firmi je taka politika in moramo imet gor določen antivirus, pa tud če mašina pol 50% počasnejš dela nobenga ne briga. Varnost je veliko več vredna kot kompatibilnost in hitrost. :)

klemenSLO ::

Snipping Tool: (orodje za izrezovanje)
+ Ima krasno novo opcijo DELAY, kjer lahko nastaviš zakasnitev proženja
- Sedaj moraš obvezno kliknit NEW, da začneš izrezovati, to je en klik več, prej si po odportju orodja takoj lahko začel z izrezovanjem
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

MrStein ::

solatko je izjavil:


Če pa uporabniki odpirajo razne okužene priponke, direktno v brovserjih, pa ni AV sistema, ki bi jih pred okužbo zaščitil.

Praktično vsak AV blokira ta scenarij.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slikar ::

Zdravo!
Imam problem z zvočno, Realtek hd (ALC 889) plošča je Gigabyte 990XA-UD3 rev.1.
Zvočna mi sicer dela, nimam pa zavihka za nastavitev zvočnikov.
Ne morem namreč nastavit da bi stereo zvok igral na vseh 5.1 zvočnikih.
Probal sem pa že gonilnike iz Gigabyte-ove strani ter iz Realtek-ove strani.

V naprej hvala za kakeršno koli pomoč.

ziga1990 ::

@slikar nisi edini in mislim da je to povezano z WIN 10 in ne z driverji
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

slikar ::

To mislim tudi sam, nikjer pa ne najdem rešitve.

gus5 ::

Nemalo uporabnikov želi omejiti Microsoftovo zajemanje njihovih podatkov. En izmed ukrepov zoper zajemanje je odprtje lokalnega uporabniškega računa. Vendar, kot opozarjajo nekateri, zgolj odprtje/uporaba lokalnega računa ni dovolj, za učinkovitejše omejevanje zajemanja podatkov je baje treba izbrisati tudi uporabniški račun pri MS. Kakšna so tveganja izbrisa MS-računa?


Zaprtje kateregakoli računa pomeni izbris vrste datotek, ki jih je ustvaril uporabnik posameznega računa (administrator ali "lokalni" uporabnik). Vendar če uporabnik svoje dokumente ne shranjuje na isti particiji, na katero je nameščen OS, potem izbris uporabniškega računa verjetno ne pomni tudi izbrisa dokumentov, ki jih je ustvaril uporabnik preko računa. Se motim? In kako je s programi? Če uporabnik izbriše svoj MS-račun, bo lahko preko lokalnega računa uporabljal npr. MS Office? Bo potrebna nova namestitev (nekaterih) programov?

Po tem, ko uporabnik ustvari lokalni račun, Win10 ponujajo možnost, da ta račun upravlja kot administrator ali pa kot "standardni" uporabnik.


Če uporabnik izbere administratorsko opcijo, ali s tem ne izniči omejitev zajemanja podatkov, ki jih je ustvaril z izbrisom svojega MS-računa?

Če kdo pozna odgovore na omenjene dileme, se že v naprej zahvaljujem za pojasnila. :)

TH321 ::

Zdravo, mogoče kdo ve, kje bi lahko spremenil ime računa iz gmaila v normalno ime ...
Pri inštalaciji Win 10 sem ustvaril uporabnika, nato pa še enega - zanj pa sem moral vpisati mail, ki je sedaj viden, ko se vpisuješ v sistem; Torej normalno ime ter mail. Je kakšna možnost, da se to odpravi?

Bedno vprašanje, ampak se zaenkrat še ne znajdem v Win 10 in nimam časa se poglabljati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TH321 ()

Tr0n ::

Modri dirkač je izjavil:

Dlje kot to uporabljam, bolj se čudim.
Kako so lahko iz rock solid win7 in win8.1 naredili tale polizdelek?

Zgresil si point. Windows bo od sedaj naprej servis, ki se po stalno posodabljal, in ne vec klasicen izdelek. :)

Lonsarg ::

L1nK je izjavil:

Ali lahko prenesem licenco oem win7 home premium SLO na oem windows 10 Home ANG ? se pravi download iso datoteke z media creator toolom, peka na dvd, setup, prenos licence in potem clean install z dvd-ja?

NE, najprej moraš pri upgrade uporabit isti jezik(torej v tvojem primeru SLO ISO), šele nato, ko enkrat upgrade gre skozi in se aktivirajo lahko delaš clean install, ko delaš clean install jezik ni več važen.

PP111 ::

Zdravo!

Imam eno vprašanje. Na dveh računalnikih imam windows 10 in ustvarjen homegroup. Laptop dela brez težav, desktop pa ne.
In sicer, ko se računalnik pridruži skupini (homegroup-u) se pri logon screenu pojavita dva userja, čeprav je ustvarjen samo en in zahteva vpis gesla, čeprav sem v nastavitvah izklopil vpis gesla.

Ima še kdo podobno težavo oziroma kdo ve kako to rešiti?

Hvala.

weasel ::

Kako je pa s tem, če hočeš nadgraditi računalnik in ponovno inštalirat Windowse? Glede na to, da ni nobene serijske številke za vpisat in se inštalacija zanaša na prepoznavo strojne opreme?

andromedar ::

Tr0n je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Dlje kot to uporabljam, bolj se čudim.
Kako so lahko iz rock solid win7 in win8.1 naredili tale polizdelek?

Zgresil si point. Windows bo od sedaj naprej servis, ki se po stalno posodabljal, in ne vec klasicen izdelek. :)



S tem, da so rekli da je win od zdaj naprej "servis", ki se stalno posodablja, so legalizirali to, da zdaj lahko za denar nudijo polizdelek. Češ, "Saj se stalno razvija, bo že prišel popravek, nekoč, morda. Do takrat pa nam dajajte denar."
Fakt je, da je desetka še globoko v beta stadiju. Ta tema je živi dokaz. Pa jaz imam doma tudi enga.

Med instalacijo sem najprej 10 minut gledal napis "Pripravljamo", nato pa pol ure "POpravljamo". Kaj je bilo za popravljat pri nadgradnji sveže (samo za nadgradnjo) naložene licenčne 7ice mi je uganka. Popravkov ni nameščalo, ker WiFi od nadgradnje ne dela več (v 7ki sem dongle samo vtaknil v mašino in je delal, brez nalaganja driverjev).
Aja, pa restartat se ne da mašine. Oni krogec se vrti v neskončnost.

Da niti ne omenjam fontov in napisov oken. Kaj tako ogabnega in kockastega še nisem videl od Windows 3.1 dalje.

This is WindowsME (ali pa Vista, za tiste mlajše) happening in front of our eyes.
Eh?

L1nK ::

Že dvakrat sem poskusil namestit win 10 prek windows update-a, pa mi je obakrat po dolgem pobiranju paketov vrglo ven error 802000013 in namestitev se je končala. imam pa nameščene vse posodobitve za win 7 x64 home premium. enak error pri media creation tool x64. kako naj pridem zdaj do seriala za clean install? zbrisal sem namestitvena folderja na sistemski particiji in windows/softwaredistribution/download

točen error je 0x802000013 - 0x90017

v bazi ga pa ni
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Malajlo ::

Ker se ponavlja vprašanje glede ključa po nadgradnji ...
MS je ponudil brezplačno nadgradnjo win7 oz. win8.1 na win10. Njihovi license serverji si ob _nadgradnji_ zapišejo device ID, ki velja potem vedno na tisti mašini, pa če delaš vsak dan fresh install.
ko zamenjaš toliko hardvera, da postane mašina nov stroj, je aktivacija nemogoča.
Kot primer - nameščen sem imel win10 v virtualki. Naredil sem sysprep in prestavil VHD na prenosnik. Win10 so zahtevali ključ, ki seveda ne obstaja nikjer. Ko sem razvil sysprepan VHD v virtualki na istem serverju, je win10 samodejno aktiviralo.

Če boš menjal matično ploščo (za disk nisem prepričan, ker je menjava HDD postalo tako normalno kot menjati DVD plošček), boš moral namestiti win7 (oz. win81) in uporabiti tisti ključ. Seveda boš moral težiti za ponovno aktivacijo po telefonu, ker bo javkalo, da je ključ nepravilen.
Če boš to delal do 29. julija 2016, boš lahko še naredil (brezplačen) upgrade na win10.
Zato MS govori, da takole nadgrajeni Win10 veljajo do konca življenjske dobe naprave (karkoli pač že to je). Če bo to 25 let, pa naj bo. Računajo pa, da bodo tablice zdržale dve leti (ker jih potem enkrat zavržemo zaradi oslabljene baterije), telefoni prav tako, prenosnik šest, sedem let, podmizne piksne pač kolikor bo boh dal.

Torej še enkrat - upgrade obsoječega sistema do konca, preveri, da so win10 aktivirani, potem pa lahko delaš fresh install.
Mimogrede, vgrajena funkcija obnovitve sistema naredi fresh install. V registru ne ostane nič, kvečjemu fajl je lahko kje kak preveč.

Modri dirkač ::

Odlično, IMAP folderjev v mail appu se ne da spreminjat, bolano...
https://www.aeyoun.com/security/windows...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

andromedar je izjavil:


Fakt je, da je desetka še globoko v beta stadiju. Ta tema je živi dokaz. Pa jaz imam doma tudi enga.

Hec je v kakem beta stadiju je šele Windows Xp ker ima še toliko hujše problem z driverji. Aja ups driverji so ločena debata od OSa in občasno novi OSi zahtevajo na novo spisane driverje, logično...

Odstrani probleme z driverji iz te teme in odkril boš da število reportanih napak pade za okoli faktor 100. Odstrani še problem z upgradom in pade še za dodani factor 10.

Seljak ::

Malajlo je izjavil:

Ker se ponavlja vprašanje glede ključa po nadgradnji ...
MS je ponudil brezplačno nadgradnjo win7 oz. win8.1 na win10. Njihovi license serverji si ob _nadgradnji_ zapišejo device ID, ki velja potem vedno na tisti mašini, pa če delaš vsak dan fresh install.
ko zamenjaš toliko hardvera, da postane mašina nov stroj, je aktivacija nemogoča.
Kot primer - nameščen sem imel win10 v virtualki. Naredil sem sysprep in prestavil VHD na prenosnik. Win10 so zahtevali ključ, ki seveda ne obstaja nikjer. Ko sem razvil sysprepan VHD v virtualki na istem serverju, je win10 samodejno aktiviralo.

Če boš menjal matično ploščo (za disk nisem prepričan, ker je menjava HDD postalo tako normalno kot menjati DVD plošček), boš moral namestiti win7 (oz. win81) in uporabiti tisti ključ. Seveda boš moral težiti za ponovno aktivacijo po telefonu, ker bo javkalo, da je ključ nepravilen.
Če boš to delal do 29. julija 2016, boš lahko še naredil (brezplačen) upgrade na win10.
Zato MS govori, da takole nadgrajeni Win10 veljajo do konca življenjske dobe naprave (karkoli pač že to je). Če bo to 25 let, pa naj bo. Računajo pa, da bodo tablice zdržale dve leti (ker jih potem enkrat zavržemo zaradi oslabljene baterije), telefoni prav tako, prenosnik šest, sedem let, podmizne piksne pač kolikor bo boh dal.

Torej še enkrat - upgrade obsoječega sistema do konca, preveri, da so win10 aktivirani, potem pa lahko delaš fresh install.
Mimogrede, vgrajena funkcija obnovitve sistema naredi fresh install. V registru ne ostane nič, kvečjemu fajl je lahko kje kak preveč.


Odvisno kakšno verzijo OS si imel predhodno. Če sem jaz nabavil predhodno win 8.1,ki jih lahko prenašam iz računalnika na drug računalnik in ni vezan na strojno opremo,potem je druga pesem. Torej bom imel pri migraciji na win 10 popolnoma enako licenco z pač drugim operacijskim sistemom (win 10).
««
27 / 141
»»