» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
26 / 141
»»

Invictus ::

A še kdo dobiva ekran ...

"It's taking a bit longer than usual, but it will be ready soon".

Meni to traja že malo predolgo ... 2 uri ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

abyssus ::

Danes doživel že tretji BSOD, takoj ob vklopu (ko bi se moral pokazati login screen - to se mi je sedaj zgodilo drugič). Tokratna napak: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (cng.sys). Hitro iskanje po googlu spet kaže na driver ampak je sedaj težava, da nimam pojma, kateri driver bi to bil. S pomočjo programa BlueScreenView sem preveril, pa ne pove kaj dosti - sta pa vedno zraven cng.sys in ntoskrn.exe, kar pa ne pove nič. Kako bi sedaj ugotovil, kateri driver je problematičen? V Device Manager-ju ni nič narobe (nobenega klicaja).

Je možno, da bi bilo kakorkoli kaj povezano z Visual Studio emulator for Android in Hyper-V? Trenutno je vse, kar imam na PC-ju Android Studio in ta emulator.

Dober dan ::

Meni zadeva špila brez kakršnega koli problema. Me pa zanima, ali je samo pri meni tako, da ko kliknem v raziskovalcu na neko ikono, se ta ne obarva? Kot da nisem izbral nič.. Malo je tečno, če želim npr. kaj brisati, označevati, itd..

mtosev ::

Alexius Heristalski je izjavil:

mtosev je izjavil:

When I upgrade a preinstalled (OEM) version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from an OEM base qualifying license, Windows 10 will carry this type of licensing too.

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.
...

Vir?
tole ne znaš zgooglati?
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mare2 ::

Kje ja je Internet Explorer?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lonsarg ::

Mrtev, zdaj maš Edge;)

Modri dirkač ::

Evo po treh urah igranja, tole je en huge work in progress.

1. mail app - naprednih nastavitev ni več (ignore certificate errors, porti, itd...) prijava na nekaj e-mail računov nemogoča
2. V edge in IE11 pure css3 dropdown meniji ne delujejo pravilno v tablet mode (kratek tap ne prikaže menija, če dolgo držiš se sicer pokaže ampak skupaj z menijem desnega klika, res nadležno), v chrome dela vse normalno.
3. lock screen ne zaklene profila
4. iz nerazumljivega razloga je izbira app-ov za detailed status v lock screenu hudo omejena
...
Pa še se bo kaj našlo ...
Everybody lies!

Alexius Heristalski ::

mtosev je izjavil:

Alexius Heristalski je izjavil:


Vir?
tole ne znaš zgooglati?
http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Te pa vrei. Upam, da se od 1. junija ni kaj spremenilo. V Win 10 upgrade FAQ je tako napisano, da si tolmačim drugače.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Anney ::

abyssus je izjavil:

Danes doživel že tretji BSOD, takoj ob vklopu (ko bi se moral pokazati login screen - to se mi je sedaj zgodilo drugič). Tokratna napak: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (cng.sys). Hitro iskanje po googlu spet kaže na driver ampak je sedaj težava, da nimam pojma, kateri driver bi to bil. S pomočjo programa BlueScreenView sem preveril, pa ne pove kaj dosti - sta pa vedno zraven cng.sys in ntoskrn.exe, kar pa ne pove nič. Kako bi sedaj ugotovil, kateri driver je problematičen? V Device Manager-ju ni nič narobe (nobenega klicaja).

Je možno, da bi bilo kakorkoli kaj povezano z Visual Studio emulator for Android in Hyper-V? Trenutno je vse, kar imam na PC-ju Android Studio in ta emulator.


ntoskrn.exe = knjižnjica winsa, kernel
cng.sys = Microsoft Windows Kernel Cryptography, Next Generation file. (uporabi ga pri zagonu)
Niso driverji ampak sistemske datoteke.
Poskusi tole, ali pa system repair.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

D3m ::

Dobil, inštaliral, ostal v win bootu, roolback na win7. Očitno ne bom uporabljal WinX še dolgo.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

harvey ::



En velik bug. Pri DPI scaling 125% naredi nekatere aplikacije vse motne - npr. device manager, disk management. Pri Windows 8.1 je povsem normalno delovalo in je bil pri nastavitvah še dodaten slider in pa menu - Let me choose one scaling level for all my displays. Vse bolj kaže, da je tale Windows 10 še bolj preview stuff.

Začasna rešitev - http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplo...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Disconnected ::

Pozdrav,

Je imel kdo težave z Outlookom 2013 in connectom na Exchange v desetki? Računalnik je v domeni, pa mu nikakor ne uspe retrievat in sconnectat accounta.

crniangeo ::

meni to dela brez težav, lahko da imaš probleme s kakšnimi certifikati ali pa slabo nastavljenimi autodiscover nastavitvami?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

harvey ::

Mare2 je izjavil:

Kje ja je Internet Explorer?

Še vedno tam kjer je bil na disku, z imenom iexplore.exe - "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

F474N ::

ziga1990 je izjavil:

kevaliz, če moj star PC(i5 760, 8gb, r9 270 OC, HDD disk) nima težav z driverji zakaj bi jih imel tvoj?


A potem nimaš nobenih driver-jev inštaliranih?

ziga1990 ::

@Fatal1ized: vsi driverji so bili inštalirani med upgradom na win 10 sem pa sam ročno posodobil driverje od grafične, ker mi je AMD program javil po inštalaciji da so novi na voljo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Disconnected ::

crniangeo je izjavil:

meni to dela brez težav, lahko da imaš probleme s kakšnimi certifikati ali pa slabo nastavljenimi autodiscover nastavitvami?


Kje in kaj pa lahko pogledam? Vsi drugi računalniki v domeni seveda delujejo normalno in nimajo teh težav.

Mare2 ::

Eno je inštalirat digitalno podrdilo, druga pa še cel kup nastavitev predno lahko oddaš na edavki.durs.si dokument in ga podpišeš.

Je kdo to že uredil v Edge-u? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

harvey ::

Je kdo to že uredil v Edge-u? :)

V Edge-u ne bo šlo, ker zaenkrat še ne podpira vtičnikov, ki so potrebno za podpis.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Nummy ::

Invictus je izjavil:

A še kdo dobiva ekran ...

"It's taking a bit longer than usual, but it will be ready soon".

Meni to traja že malo predolgo ... 2 uri ...

Men je trajala celotna inštalacija 5+ ur, samo kot je en reku je to bojda pebkac....

ziga1990 ::

@nummy: men je bilo vse skupaj cca 3 ure
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Modri dirkač ::

Tablica je meni prebavla namestitev v slabi uri, je pa res, da sem prej naredil reset 8.1, ker se jim je en dan prej zmešalo.
Everybody lies!

abyssus ::

Anney je izjavil:


ntoskrn.exe = knjižnjica winsa, kernel
cng.sys = Microsoft Windows Kernel Cryptography, Next Generation file. (uporabi ga pri zagonu)
Niso driverji ampak sistemske datoteke.
Poskusi tole, ali pa system repair.


Je možno, da bi sistemske datoteke bile poškodovane/manjkajoče že takoj po novi instalaciji? Hvala sicer za tale linka, zaenkrat sem nazaj na WIN8.1. Bom počakal do teh prvih večjih poprakov, ki bi naj prispeli septembra(?).

Anney ::

Lahko poskusiš tako, da ti dve datoteki izvoziš na en ključek iz win 8.1, upgrejdaš na 10, če ti spet teži jih pa ročno zamenjaš, verjetno je prišlo do kakšne majhne napake in jih ni vredu zamenjalo pri prvem upgrejdu.
Večji propravek se potrebuje samo za DPI scaling (125%), ostalo je vse kolikor toliko ok.

PromeuZ ::

Kateri free firewall dela na Win 10? Oba osebna favorita ZoneAlarm in Comodo sta trenutno "incompatible with win 10".
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

abyssus ::

Anney je izjavil:

Lahko poskusiš tako, da ti dve datoteki izvoziš na en ključek iz win 8.1, upgrejdaš na 10, če ti spet teži jih pa ročno zamenjaš, verjetno je prišlo do kakšne majhne napake in jih ni vredu zamenjalo pri prvem upgrejdu.
Večji propravek se potrebuje samo za DPI scaling (125%), ostalo je vse kolikor toliko ok.


Sem naredil clean install, tako da do napake pri tem ni moralo priti. Bom pa poskusil s tem, vendar se mi trenutno ne da ubadati vec. Hvala :)

am-on ::

luxxx7 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me instalacija Windows 10 iz DreamSpark-a, namreč na DreamSpark-u je trenutno na voljo samo WIN10 Education, kdaj bo na voljo PRO verzija ne vem. Bi bilo bolje, da bi naložil WIN8.1 PRO in nato nadgradil na WIN10 PRO ali to ne bo mogoče, ker WIN10 PRO še ni na DreamSparku?

Naloži si Windows 10 PRO, za aktivacijo pa vzemi ključ iz DreamSparka od Windows 10 (Multiple Editions). Meni je ta ključ aktiviral PRO verzijo, katere verzije so pa zraven Multiple Editions pa ne vem (PRO sem prenesel iz https://www.microsoft.com/sl-si/softwar....

b3D_950 ::

A še komu lag-a v photoshopu (cc 2015), če rišeš črte s čopičem oz. je cel interface počasn na momente?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

konspirator ::

Nummy je izjavil:

Invictus je izjavil:

A še kdo dobiva ekran ...

"It's taking a bit longer than usual, but it will be ready soon".

Meni to traja že malo predolgo ... 2 uri ...

Men je trajala celotna inštalacija 5+ ur, samo kot je en reku je to bojda pebkac....

Na 10 let starem single core cpu brez ssdja (cpubenchmark score 496) je bil upgrade iz win7 v VMware Player končan v pol ure.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Men win10 steka na momente.je pa res da nism imel kaj vec kot kako uro, napaljeno zadevo. se bere da scajtom stvari gredo nabolje. Pa kot ponavadi bo ps moral izdat popravke, da bo stvar uporabna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

am-on je izjavil:

luxxx7 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me instalacija Windows 10 iz DreamSpark-a, namreč na DreamSpark-u je trenutno na voljo samo WIN10 Education, kdaj bo na voljo PRO verzija ne vem. Bi bilo bolje, da bi naložil WIN8.1 PRO in nato nadgradil na WIN10 PRO ali to ne bo mogoče, ker WIN10 PRO še ni na DreamSparku?

Naloži si Windows 10 PRO, za aktivacijo pa vzemi ključ iz DreamSparka od Windows 10 (Multiple Editions). Meni je ta ključ aktiviral PRO verzijo, katere verzije so pa zraven Multiple Editions pa ne vem (PRO sem prenesel iz https://www.microsoft.com/sl-si/softwar....
Mimogrede, Education je ekvivalentna Enterprise verziji.

Aphanisis ::

Če kupim prenosnik z Win10, ki ima navaden HDD in želim menjat s SSD, potem opravim prvo inštalacijo Win10 na HDD. MS serverji si zapomnijo hardware in povežejo serijsko avtomatično, ko naredim clean install iste verzije Win10 na SSD. Ali to drži? Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

Tako je. Aktiviraš, zaženeš clean install in daš kar skip activation. Se bo sam aktiviral, ko prideš skozi.

opeter ::

Mare2 je izjavil:

Kje ja je Internet Explorer?


Vpiši v spodnji iskalnik Internet Explorer. Še vedno je na voljo (verzija 11), samo je skrit.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pesimist ::

Seljak je izjavil:

Fantje eno vprašanje. Naročil sem windows 8.1 https://www.mimovrste.com/programska-op... in me zanima ta kratica "FPP". Ali imam prav,da OS z to kratico pomeni,da je prenosljiv tudi na druge kište in,da ni vezan na en računalnik? To pomeni,da namestim ta OS in nato nadgradim na Win10?


in v cem je fora 8.1 narocat ce lahko direkt 10 ze? Ali se ti gre res za teh par evrov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

lopov ::

Seljak je izjavil:

Fantje eno vprašanje. Naročil sem windows 8.1 https://www.mimovrste.com/programska-op... in me zanima ta kratica "FPP". Ali imam prav,da OS z to kratico pomeni,da je prenosljiv tudi na druge kište in,da ni vezan na en računalnik? To pomeni,da namestim ta OS in nato nadgradim na Win10?


Da, to pomeni to.

Seljak ::

Pesimist je izjavil:

Seljak je izjavil:

Fantje eno vprašanje. Naročil sem windows 8.1 https://www.mimovrste.com/programska-op... in me zanima ta kratica "FPP". Ali imam prav,da OS z to kratico pomeni,da je prenosljiv tudi na druge kište in,da ni vezan na en računalnik? To pomeni,da namestim ta OS in nato nadgradim na Win10?


in v cem je fora 8.1 narocat ce lahko direkt 10 ze? Ali se ti gre res za teh par evrov?


Ja ;) zakaj pa ne?

matija14 ::

Meni pa pri updatu iz Windows 8.1 javlja error 80240020. Sem že poskusil pobrisati datoteke iz C:\Windows\SoftwareDistribution\Download tako kot pravijo po forumih in na novo downloadat vse skupaj, ampak še vedno začne nameščati (Pripravljanje namestitve), potem pa pri okrog 15% to napiše.

 error

error

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matija14 ()

NLight ::

matija14 je izjavil:

Meni pa pri updatu iz Windows 8.1 javlja error 80240020. Sem že poskusil pobrisati datoteke iz C:\Windows\SoftwareDistribution\Download tako kot pravijo po forumih in na novo downloadat vse skupaj, ampak še vedno začne nameščati (Pripravljanje namestitve), potem pa pri okrog 15% to napiše.

 error

error



Naredi ISO datoteko in zaženi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

matija14 ::

O super, hvala za info! :) (predvidevam, da bo potem normalno "upgradalo", tako kot bi preko Windows update in da programi/datoteke ostanejo?)

MrStein ::

Zakaj pa bi sledil tem kompliciranim navodilom. Ki za nameček uporabljajo update fajle, ki so pri njemu verjetno pokvarjene?

Sploh, če vtipkaš v google "download windows 10" in dobiš tole: Download Windows 10 direkt od mikrosofta, z enim klikom?

Aja, pozabil, folk rad komplicira...

PS: Plus da tam ponuja ključe za Preview, ki so vmes bili deaktivirani.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Seljak ::

Kaj pa to je že morda kdo sprobal,da potegneš dol z microsofta nov OS,ga inštaliraš in na to vneseš kodo od recimo win 7 ali 8?

gugl_bot ::

od cesa je odvisno kdaj dobis ta avtomatski update za win 8.1?

modelno1 ::

Tako ne gre. Potegneš ISO, ga zapečeš na DVD/USB, poženeš setup pri zagnanih Windows, da naredi upgrade in prenese licenco, potem pa lahko narediš clean install, in se ti avtomatsko aktivirajo, brez serijske. Že n-krat napisano.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Modri dirkač ::

A še komu napisi na tile-ih zginjajo?
Zakaj se ne da povečat velikost deljene virtualne tipkovnice?
Zakaj v mail app-u ni več možnosti določanja IMAP map?
Še dobro, da nisem posodobil "work mašin" ampak samo tablico...
Everybody lies!

Seljak ::

@modelno1 se opravičujem,ker nisem vedel in seveda hvala za odgovor.

Libertas ::

opeter je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Kje ja je Internet Explorer?


Vpiši v spodnji iskalnik Internet Explorer. Še vedno je na voljo (verzija 11), samo je skrit.

Še vedno je na voljo zato, ker Edge še vedno ne podpira oz. ne more izvajati čisto vseh stvari, ki jih lahko ostali brskalniki, saj jim še ni uspelo implementirati vseh. Za tiste, ki jih Edge ne zmore, je na voljo IE - zato ga je Microsoft še vedno obdržal.
Drugače je pa Edge kar všečen - minimalističen videz, dela kar lepo; moram rečt, da je presegel moja pričakovanja.

Mare2 ::

Libertas je izjavil:


Drugače je pa Edge kar všečen - minimalističen videz, dela kar lepo; moram rečt, da je presegel moja pričakovanja.

Lepo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Saintek ::

A gre z ISO win 10, upgradat win 8 originalne (ne win 8.1) in se nato naredi clean install ? Ali morajo obvezno biti win 8.1 ? Hvala

luxxx7 ::

Saintek je izjavil:

A gre z ISO win 10, upgradat win 8 originalne (ne win 8.1) in se nato naredi clean install ? Ali morajo obvezno biti win 8.1 ? Hvala

Seveda se da nadgradit iz WIN8 na WIN10.
««
26 / 141
»»