» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
25 / 141
»»

Pesimist ::

Meni osebno se ne zdi da windows 10 kaj hitreje dela. Mogoce celo pocasneje ko Win7 na i3 4170,8GB, SSD.

NLight je izjavil:

Thomy je izjavil:

Hmm čudn k na drugmu računalniku k so glih tko piratski gor mi je že prvi dan upgradu.


Gor nekje sem napisal kako lahko sam sprožiš nadgradnjo... Pobrskaj pa boš našel ukaz za command line


Upgrej se lahko sprozi prko windows media creation toola. Sej ponudi upgrej obsojecega ali creacijo ISO/USB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

opeter ::

mtosev je izjavil:

opeter je izjavil:

Imam eno vprašanje: prej sem imel Windows 8.1 FPP, zdaj pa je po namestitvi Windows 10 Home. Če mi slučajno crkne matična ali zamenjam strojno opremo, a se bo sistem samodejno aktiviral? Da ali ne?
ja, bi rabilo iti, ker ti še vedno maš fpp licenco samo da je bila upgraded na win 10 fpp. če slučajno ne bi delalo pač pokličaš ms in ti uredijo


Hvala, mtosev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jest10 ::

Dobiš OEM, tako kot vsi. Verjetno pa bo šlo prenesti na drug sistem, če na starem sistemu deaktiviraš in težiš MS po telefonu.

Tamali ::

Nadgradnja načeloma sicer ponuja možnost ohranjanja nastavitev in aplikacij, vendar se mora jezik na PC-ju ujemati z jezikom nadgradnje. Sicer imam PC nastavljen na angleščino in regijo USA, vendar mi nadgradnjo preko Download Toola ponudi le v slovenščini. Je potem možno, da nadgradim z angleško verzijo WIN10?

MajorM ::

Posodobil HPProBook 4720s iz Win 8 => Win 10.
Update brez težav. Guest account se ni prenesel. Moj osnovni administratorski se je.

Imam pa sedaj težave s črnim ekranom predno mi pokaže Login. Vidim prvo ikono za nalaganje windowsov potem pa 60+ sekund črn ekran. Brez mouse kurzorja.
Pososdobil GFX driverje pa ni pomagalo.

Ima kdo še kakšno idejo?

Morda ima ta vrag še intel grafiko za katero bi bilo tudi dobro posodobiti driverje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()

kevaliz ::

Mene pa zanima če se mi splača iti na windows 10. Sem si kupil nov PC ( i3 4160, msi r9 380,8gb rama, SSD disk...). Bi bilo boljše win10 ali win7 za kompatibilnost oziroma za driverje? Ker niso glih najnovejše komponente

ziga1990 ::

kevaliz, če moj star PC(i5 760, 8gb, r9 270 OC, HDD disk) nima težav z driverji zakaj bi jih imel tvoj?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kevaliz ::

Samo vprašam iz preventive, sem malo prebiral to temo pa sem bil zaskrbljen :). Hvala bom namestil win10

ziga1990 ::

glej jaz jih nimam lahko pa bi jih imel nikoli ne veš. En manjši predlog ko boš namestil Windowse preglej vse nastavitve posebno tiste za zasebnost in update, da te nebo skrbelo, ker je nekaj stvari ki so mene malo zmotile npr da dovoliš Microsoftu in njihovem programom da uporabljajo tvojo kamero,mikrofon pa še bi se našlo kaj.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Tamali ::

Skušal sem posodobiti Lenovo Z570 in nikakor nisem mogel namestiti gonilnikov za omrežje. Tako ni delal wireless, tudi kabla za internet ni zaznalo. Sem skušal instalirati gonilnike, vendar ni pomagalo. Kakšna ideja?

JerryP ::

MajorM je izjavil:

Posodobil HPProBook 4720s iz Win 8 => Win 10.
Update brez težav. Guest account se ni prenesel. Moj osnovni administratorski se je.

Imam pa sedaj težave s črnim ekranom predno mi pokaže Login. Vidim prvo ikono za nalaganje windowsov potem pa 60+ sekund črn ekran. Brez mouse kurzorja.
Pososdobil GFX driverje pa ni pomagalo.

Ima kdo še kakšno idejo?

Morda ima ta vrag še intel grafiko za katero bi bilo tudi dobro posodobiti driverje...


Če imaš radeon mobility grafično kot sm vidu, da nj bi ga ta model imel, sem imel podobne težave s črnim zaslonom pred loginom že na 8ki. Takrat je bilo priporočeno izklopiti fast startup, ker nj bi kao pokvaril grafične gonilnike na določenih konfiguracijah. Odkar se tega držim nimam teh težav, tudi v 10ki ne.

NLight ::

Paranoje glede zasebnosti so čisto odveč... Čez 10 let bo na vsakem vogalu HD kamera, ISP nam že zdaj sledi povsod, shranjuje SMSe in klice, zdaj delat scene ker MS, Google hranijo naše podatke je brezveze... Pravzaprav so multinacionalke še najmanjši problem ker se ne prodajo zlahka oz. ima dostop do podatkov kvečjemu NSA, nikogar pa ne skrbijo free programi, video / music playerji, katere le redko kdo preverja pa mogoče 'kradejo' še več podatkov kot giganti brez da bi uporabnik za to vedel... Taki bi vas morali skrbet, free media player oh in sploh super potem pa za 1500€ sosedu proda vse tvoje podatke...

MajorM ::

JerryP je izjavil:

MajorM je izjavil:

Posodobil HPProBook 4720s iz Win 8 => Win 10.
Update brez težav. Guest account se ni prenesel. Moj osnovni administratorski se je.

Imam pa sedaj težave s črnim ekranom predno mi pokaže Login. Vidim prvo ikono za nalaganje windowsov potem pa 60+ sekund črn ekran. Brez mouse kurzorja.
Pososdobil GFX driverje pa ni pomagalo.

Ima kdo še kakšno idejo?

Morda ima ta vrag še intel grafiko za katero bi bilo tudi dobro posodobiti driverje...


Če imaš radeon mobility grafično kot sm vidu, da nj bi ga ta model imel, sem imel podobne težave s črnim zaslonom pred loginom že na 8ki. Takrat je bilo priporočeno izklopiti fast startup, ker nj bi kao pokvaril grafične gonilnike na določenih konfiguracijah. Odkar se tega držim nimam teh težav, tudi v 10ki ne.


Hmmm...hec je da na Win 8 nisem imel teh težav. Anyway...poizkusil in ni pomagalo. Po moje je nekaj z grafiko.

D3m ::

Dobro, da so pirati že dobili. Nekateri z licenčnimi še zmeraj čakamo na update. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

NLight je izjavil:

Paranoje glede zasebnosti so čisto odveč... Čez 10 let bo na vsakem vogalu HD kamera, ISP nam že zdaj sledi povsod, shranjuje SMSe in klice, zdaj delat scene ker MS, Google hranijo naše podatke je brezveze... Pravzaprav so multinacionalke še najmanjši problem ker se ne prodajo zlahka oz. ima dostop do podatkov kvečjemu NSA, nikogar pa ne skrbijo free programi, video / music playerji, katere le redko kdo preverja pa mogoče 'kradejo' še več podatkov kot giganti brez da bi uporabnik za to vedel... Taki bi vas morali skrbet, free media player oh in sploh super potem pa za 1500€ sosedu proda vse tvoje podatke...


Se strinjam, bolj ko se bo po svetu paranoja glede tega gonila okoli manj ljudi bo kupilo ali pa ndgradilo na win 10 prej bo Microsoft kaj uredil.

ljudje se bojijo Win 10-ke a po Facebooku,twiter-ju,itd pišejo in delijo veliko osebnih stvari
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MajorM ::

Imel sem prav. Vzrok je v povezavi ker je v prenosniku dvojna grafična kartica (Intel HD 3000 in ATI Radeon 7400M).
Če disablam eno ali drugo je boot normalen. Je pa potem žal resolucija neuporabna. Se pravi delovanje brez obeh tudi ni OK.

mikimisek ::

Moj povzetek z win10

PC w7 msdnaa... i5, hd7870, ssd... prehod download iz ms strani iz ang>slo tako da ni obdržal programov. Ostalo je vse ostalo kot obljubljeno. Ob prehodu delalo vse kasneje sem dodatno namestil gonilnike za grafično iz uradne strani. Na začetku so se mi zdeli win10 malo laggy in potek ko sem ugasnil animacije je delalo kot bi moralo - takojšnje odpiranje vsega. Hitrost bi lahko primerjal z w7 oz malo hitrejše. Prenos certifikatov (GB link) v edge je bil avtomatski.

Laptop w8.1 OEM... i7, gtx660m, hd... prehod je bil avtomatska nadgradnja eng-eng. Prenesel vse brez problema. Dodatnih stvari ni bilo potrebno nalagati. Računalnik dela mogoče malo počasneje kot je z 8.1... bo potrebno dodati ssd nekega lepega popoldneva.

Tablica hofer 8.1 OEM... prehod download is ms strani ang-ang. Prenesel vse brez problema. Dodatno je prek Windows updata prenesel gonilnike za grafično. Pred tem je prenesel osnovno in je bilo laggy. Hitrost primerljiva z w8.1. Nov vmesnik na tablici je ok vendar za moj občutek na 10" in full HD premajhen. Verjetno se da nastavit kje se nisem še veliko poglabljal. Všeč mi je action center. Vse na dosegu prsta. Za 250€ tablico dela odlično.

Zaenkrat zadovoljen z vsem tako da ostajam na w10.

noraguta ::

ziga1990 je izjavil:

NLight je izjavil:

Paranoje glede zasebnosti so čisto odveč... Čez 10 let bo na vsakem vogalu HD kamera, ISP nam že zdaj sledi povsod, shranjuje SMSe in klice, zdaj delat scene ker MS, Google hranijo naše podatke je brezveze... Pravzaprav so multinacionalke še najmanjši problem ker se ne prodajo zlahka oz. ima dostop do podatkov kvečjemu NSA, nikogar pa ne skrbijo free programi, video / music playerji, katere le redko kdo preverja pa mogoče 'kradejo' še več podatkov kot giganti brez da bi uporabnik za to vedel... Taki bi vas morali skrbet, free media player oh in sploh super potem pa za 1500€ sosedu proda vse tvoje podatke...


Se strinjam, bolj ko se bo po svetu paranoja glede tega gonila okoli manj ljudi bo kupilo ali pa ndgradilo na win 10 prej bo Microsoft kaj uredil.

ljudje se bojijo Win 10-ke a po Facebooku,twiter-ju,itd pišejo in delijo veliko osebnih stvari

Previdnost ni odveč. je pa fajn vsaj prebrat v katerih primerih si pridržujejo poseg v zasebnost. Konckoncev ti tud google pošilja maile , da daj zaboha že enkrat odinštaliraj gtalk.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mtosev ::

opeter je izjavil:

mtosev je izjavil:

opeter je izjavil:

Imam eno vprašanje: prej sem imel Windows 8.1 FPP, zdaj pa je po namestitvi Windows 10 Home. Če mi slučajno crkne matična ali zamenjam strojno opremo, a se bo sistem samodejno aktiviral? Da ali ne?
ja, bi rabilo iti, ker ti še vedno maš fpp licenco samo da je bila upgraded na win 10 fpp. če slučajno ne bi delalo pač pokličaš ms in ti uredijo


Hvala, mtosev.
če hočeš preveriti katero licenco imaš sedaj lahko to takoj storiš.
odpri cmd napiši slmgr /dlv
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

Hvala. Dobim tole:

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Heisenberg ::

Sem ravno namestil WIn10 in seveda kot prvo sem dlje časa porabil, da sem skoraj vse izklopil, kot pa je trajala sama instalacija in download :/
Neverjetno koliko nastavitev je skritih po raznih oknih in podmenijih itpd... uf se kar namatraš da vse skupaj skapiraš, ker so dali nove prevleke čez nastavitve, spodaj pa je vse seveda tako kot je bilo že 10let prej.

Imam pa problem, in sicer mi na vsake toliko prekine Wifi in je prav nadležno, ima še kdo tak problem (in ja problem je v win10,ker pred 4urami je bilo še vse OK).
Ali bostaja kje da si naložim stari Windows Photo Viewer, ker ta novi je podn!!! Ker kolešček na miški ni zoom in me spravlja ob živce!
Čeprav sem namestil vse v angleščini mi Store predvaja v slovenščini (trgovina,fotografije,ipdd...)želim pa VSE v angleščini?!!?
Drugače pa zelo vredu OS!

Zgodovina sprememb…

Matej M ::

Ko hočem updejtat na windows 10 se mi pokaže tole:
http://fud.community.services.support.m...
kaj naj naredim?

Heisenberg ::

Matej M je izjavil:

Ko hočem updejtat na windows 10 se mi pokaže tole:
http://fud.community.services.support.m...
kaj naj naredim?



Imaš dovolj prostora na glavni particiji?! Meni je tudi zajebaval dokler nisem udaril format!

Matej M ::

In kako naj vem če imam dovolj prosotra?

Heisenberg ::

Matej M je izjavil:

In kako naj vem če imam dovolj prosotra?


Matej M ::

53 GB mam prosto

MrStein ::

system reserved partition je verjetno ta druga (ki ni vidna na sliki).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ziga1990 ::

a je še kdo tu ki uporablja to že naloženo vremensko aplikacijo?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ganon ::

ziga1990 je izjavil:

a je še kdo tu ki uporablja to že naloženo vremensko aplikacijo?


Jaz. Ponuja vse, kar potrebujem.

Mare2 ::

Ne še. A je točna?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ziga1990 ::

Mare2 men osebno se zdi da je.

Ganon: kake intervale posodabljanja ima tvoja?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mtosev ::

opeter je izjavil:

Hvala. Dobim tole:

btw, če te zanima fpp/retail licence lahko 10x aktiviraš preden je potrebno na Ms poklicati, da ti oni aktivirajo. tole sn nekje pred časom prebral
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

mtosev je izjavil:

btw, če te zanima fpp/retail licence lahko 10x aktiviraš preden je potrebno na Ms poklicati, da ti oni aktivirajo. tole sn nekje pred časom prebral


Hvala ti!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Seljak ::

ziga1990 je izjavil:

a je še kdo tu ki uporablja to že naloženo vremensko aplikacijo?


Ravno sedaj sem pogledal in mi je ful všeč. Vsa ta statistika je super,kako pa je z natančnostjo pa še nisem preverjal.

Ganon ::

ziga1990 je izjavil:

Mare2 men osebno se zdi da je.

Ganon: kake intervale posodabljanja ima tvoja?


Ne vem, kje to pogledam?

Sem pa večkrat preveril stanje na slovenskih straneh in so se številke ujemale. Torej je točna.

ziga1990 ::

ne sem mislil da veš, drugače pa ko odpreš aplikacijo je spodaj levo napisano kdaj je bilo posodobljeno
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

matjash ::

Pravkar naložil na hibridno tablico Asus T100TA, zagon mogoče malenkost počasnejši, a v primerjavi z 8ko postavitev gumbov in cela logika delovanja mnogo boljša. Edge je pa res bliskovit v primerjavi z prejšnjim Chromom, ki sem ga uporabljal.Prav tako je končno uporaben tablični način in preklapljanje med navadnim.

V glavnem en velik+ za prvi vtis.
... bolje pozno kot nikoli.

krepki ::

D3m je izjavil:

Dobro, da so pirati že dobili. Nekateri z licenčnimi še zmeraj čakamo na update. :)

Imeti moraš vse posodobitve nameščene,na win8,1 ali kar pač imaš.
Potem pa klikneš na ikono,kjer imaš rezerviran vindows in sam zaženeš nadgradnjo.

Mare2 ::

matjash je izjavil:

Pravkar naložil na hibridno tablico Asus T100TA, zagon mogoče malenkost počasnejši, a v primerjavi z 8ko postavitev gumbov in cela logika delovanja mnogo boljša. Edge je pa res bliskovit v primerjavi z prejšnjim Chromom, ki sem ga uporabljal.Prav tako je končno uporaben tablični način in preklapljanje med navadnim.

V glavnem en velik+ za prvi vtis.

Ne moreš swipat z leve.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Alexius Heristalski ::

opeter je izjavil:

mtosev je izjavil:

opeter je izjavil:

Imam eno vprašanje: prej sem imel Windows 8.1 FPP, zdaj pa je po namestitvi Windows 10 Home. Če mi slučajno crkne matična ali zamenjam strojno opremo, a se bo sistem samodejno aktiviral? Da ali ne?
ja, bi rabilo iti, ker ti še vedno maš fpp licenco samo da je bila upgraded na win 10 fpp. če slučajno ne bi delalo pač pokličaš ms in ti uredijo


Hvala, mtosev.

Kakor jaz razumem, upgrade Windows 10 ni FPP, ampak je licenca vezana na napravo.

What are the basic facts of the free Windows 10 upgrade?
Microsoft is making Windows 10 available as a free upgrade1 for qualified and genuine Windows 7 and Windows 8/8.1 devices. The free upgrade for select Windows Phone 8.1 devices will start to be available later this year.

If you have reserved, we’ll notify you when your upgrade is ready. You have until July 29, 2016 to take advantage of this free upgrade offer. Once you upgrade, you’ll have Windows 10 for free on that device.


Can I reinstall Windows 10 on my computer after upgrading?
Yes. Once you’ve upgraded to Windows 10 using the free upgrade offer, you will be able to reinstall, including a clean install, on the same device. You won’t need a product key for re-activations on the same hardware. If you make a meaningful change to your hardware, you may need to contact customer support to help with activation. You’ll also be able to create your own installation media like a USB drive or DVD, and use that to upgrade your device or reinstall after you’ve upgraded.


Drobni tisk:
1 Windows Offer Details

Yes, free! This upgrade offer is for a full version of Windows 10, not a trial. 3GB download required; internet access fees may apply. To take advantage of this free offer, you must upgrade to Windows 10 within one year of availability. Once you upgrade, you have Windows 10 for free on that device.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

When I upgrade a preinstalled (OEM) version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from an OEM base qualifying license, Windows 10 will carry this type of licensing too.

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.

Full version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- Doesn't require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive

Upgrade version (Retail):

- Includes transfer rights to another computer.

- require a previous qualifying version of Windows.

- Expensive, but cheaper than full version

OEM :

OEM versions of Windows are identical to Full License Retail versions except for the following:

- OEM versions do not offer any free Microsoft direct support from Microsoft support personnel

- OEM licenses are tied to the very first computer you install and activate it on

- OEM versions allow all hardware upgrades except for an upgrade to a different model motherboard

- OEM versions cannot be used to directly upgrade from an older Windows operating system
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

am-on ::

Mare2 je izjavil:

Ne še. A je točna?

Podatke jemlji bolj z rezervo. Pri meni trenutno kaže 2°C preveč glede na meteo.si in "delno sončno" zunaj pa dež ;((
napoved je posodobilo 5 minut nazaj, tako da so "sveži" podatki

spucek ::

Moj mini test brskalnikov v Win10. (i5 4690)

 Test

Test

Previdnost je mati modrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spucek ()

luxxx7 ::

Pozdravljeni, zanima me instalacija Windows 10 iz DreamSpark-a, namreč na DreamSpark-u je trenutno na voljo samo WIN10 Education, kdaj bo na voljo PRO verzija ne vem. Bi bilo bolje, da bi naložil WIN8.1 PRO in nato nadgradil na WIN10 PRO ali to ne bo mogoče, ker WIN10 PRO še ni na DreamSparku?

darkolord ::

Imaš en sam samcat razlog, da bi raje imel PRO namesto Education?

luxxx7 ::

Ne, samo iz principa...

Ganon ::

spucek je izjavil:

Moj mini test brskalnikov v Win10. (i5 4690)

 Test

Test



Ni Opere? Test ni vreden nič.

Seljak ::

Fantje eno vprašanje. Naročil sem windows 8.1 https://www.mimovrste.com/programska-op... in me zanima ta kratica "FPP". Ali imam prav,da OS z to kratico pomeni,da je prenosljiv tudi na druge kište in,da ni vezan na en računalnik? To pomeni,da namestim ta OS in nato nadgradim na Win10?

Anney ::

Alexius Heristalski ::

mtosev je izjavil:

When I upgrade a preinstalled (OEM) version of Windows 7 or Windows 8/8.1 license to Windows 10, does that license remain OEM or become a retail license?

If you upgrade from a OEM version of Windows 7 or Windows 8/8.1 to the free Windows 10 upgrade this summer, the license is consumed into it. Because the free upgrade is derived from an OEM base qualifying license, Windows 10 will carry this type of licensing too.

If you upgrade from a retail version, it carries the rights of a retail version.
...

Vir?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
««
25 / 141
»»