» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
24 / 141
»»

Ganon ::

V Windows 8 sem imel v meniju na desnem robu zaslona opcijo, da lahko s parimi kliki pošljem sliko na drug zaslon, TV v mojem primeru. Kje je to sedaj? :|

gddr85 ::

win + p

opeter ::

Magična ikona za spreminjanje barv:



TADAAAM!!!

Vauuu, magične barve, neomejeno, neverjetno :D

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki0001 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Moram reči, da sem precej razočaran nad Dell in Windows 10.
Na XPS prenosniku sem se spravil delat nadgradnjo 64bitnih Win7Pro, ki so odlično delovali. Z Microsofta sem si prenesel tisti njihov uradni ISO za 10Pro in inštalacija dejansko ni delala težav.

Razočaranje je prišlo potem, ko sem moral ugotoviti, da zadeva ni prepoznala Nvidia grafike in mi vsilila tisto mizerno Microsoftovo splošno varianto z resolucijo, ki ni ničemur podobna.

Ročno poiščem Nvidia Win10 whql gonilnik in ga hočem namestit....zajamra, da moram najprej namestit Intel gonilnik - nič pa kateri ali za kaj. Obup!

Še malo, pa bom šel backup naložit nazaj in lepo fural Win7 dokler prenosnik ne crkne.....

V biosu izklopi eno grafično in daj gor driver za drugo, potem pa še enkrat to naredi z drugo grafično, pa bo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Ganon ::

gddr85 je izjavil:

win + p


Točno to, hvala!

Pesimist ::

voyo nedela na win 10. :\ vsej ne skoz app.

F474N ::

Vas smem vprašati kako je kaj z driver-ji? Imam namreč starejši računalnik na katerega bi rad namestil ta windows ampak ni driver-jev in jih sigurno tudi nikoli nebo. Ali bo windows delal normalno brez njih, ali se inštalira driver-je od windows 7, 8.1?? Preprosto ne vem kako to gre ker se na to ne spoznam najbolje. Sem bral nekatere komentarje od ljudi kateri imajo tudi starejše računalnike in pravijo da jim vse normalno dela brez njih

SeMiNeSanja ::

krneki0001 je izjavil:

V biosu izklopi eno grafično in daj gor driver za drugo, potem pa še enkrat to naredi z drugo grafično, pa bo.

Še sam ne vem več, kaj sem čaral. Verjetno je pomagalo, da sem pognal Windows Update, da je potegnil še 4 dodatne popravke. Vsaj takrat nekje se je zadeva 'normalizirala', pa tudi Device Manager zdaj vidi tako Intel HD, kot Nvidio - pa še celo Nvidia gonilnik s svojimi nastavitvami se je pojavil, ki se je pred tem skril nekam.

Potem pa ti Windows Update reče, da bo treba reštartat računalnik, da lahko dokonča nadgrajevanje. O.k., naj se reštarta....

Gledaš tisti 'Working on updates', šteje odstotke, pride do 100% in Prikaže tisti začetni screen z oknčkom in krogcem, ki se rola. Zadeva nekaj časa rola, izgine in se ti napiše, da mora reštartat, ker je nekaj kreširalo. Grrrrrrrrr!

Reštarta... spet 'working on updates'...zagonski screen....Wau! Dobim končno screen za prijavo.

Bemtiš, a je to na vseh sistemih, tako stresno? :)

Pa hvala za namig, @nebivedu - če nebi že Update rešil stvar, bi zagotovo prav prišel.

Alexius Heristalski ::

OEM strani Windows 10:

Acer
ASUS
Dell
HP
Lenovo
Samsung
Sony
Toshiba

Zanimivo, da Sony zazdaj odsvetuje nadgradnjo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Auba ::

A se mi splača iz perfektno delujočega Win 7 professional nadgraditi na Win10 Pro?
Živjo :)

Ganon ::

Seveda.

XsenO ::

Hmm imam angleške winse toda nekaj aplikacij je v slovenščini (tipo pošta, kiledar, fotografije,..) Kje bi lahko to spremenil? Nekaj sem poskušal okoli location settings toda nič pametnega
1 + 1 = 1

bambam20 ::

Auba je izjavil:

A se mi splača iz perfektno delujočega Win 7 professional nadgraditi na Win10 Pro?


Seveda. MS tudi to pričakuje. Potem se boš pa zajebaval z tisoč in eno nepomebnostjo, ki ni vključena v sistem.

Pa, drugače bo tale tema zamrla.

Enterprise ::

konspirator je izjavil:

tomzzi je izjavil:

A je potreben dodaten antivirusni program ali bo dovolj Windows Defender?

Windows Defender dosega zadnja leta na Av testih porazne rezultate.

Tega nisem nikoli razumel. Ko je izšel brezplačni Microsoft Security Essential so ga vsi reviewi postavljali na vrh brezplačnih antivirusnikov. Potem je prišel Windows 8, kjer MSE ni bil več opcija, ampak le privzeti Windows Defender, ki je uporabljal enako bazo definicij kot MSE, in kar naenkrat je ta program postal največji poden od antivirusnikov.

Sam sem uporabljal MSE, od izida 8-ke naprej pa Defender, in nikoli nisem imel problemov. Čeprav včasih vlečem stvari - tudi exe datoteke - iz čudnih virov. Sedaj sem preklopil na BitDefender Free, ampak v osnovi je tudi Defender dober, če le ne pobereš vsega kar vidiš na internetu.

gus5 je izjavil:

1) Obstaja kak soliden univerzalni Adblock, ki bi deloval tudi v Edge?

Edge še ne podpira plug-in-ov. Kmalu (v začetku avgusta) bo prišla prva večja posodobitev za Windows 10, ki bo v Edge prinesla tudi plug-in-e. Vir

SeMiNeSanja je izjavil:

Ročno poiščem Nvidia Win10 whql gonilnik in ga hočem namestit....zajamra, da moram najprej namestit Intel gonilnik - nič pa kateri ali za kaj. Obup!

Vidim, da si že rešil problem. Jaz na mojem Asusu vedno dobim to napako ob prvi namestitvi. Rešitev je, vsaj pri meni, precej enostavna. Iz strani proizvajalca potegneš najprej gonilnike za integrirano grafiko (oz. še bolje, direktno iz Intelove strani, ker so tisti na strani proizvajalca že precej verzij zadaj), naložiš, za tem pa naložiš še gonilnike za Nvidio. Tako ni problemov.

XsenO je izjavil:

Hmm imam angleške winse toda nekaj aplikacij je v slovenščini (tipo pošta, kiledar, fotografije,..) Kje bi lahko to spremenil? Nekaj sem poskušal okoli location settings toda nič pametnega

Tudi jaz bi rad rešitev za to. Windowse imam v angleščini, ker mi gre pač na živce slovenski prevod, ampak "metro" aplikacije so vedno slovenske, kljub igranju z jezikovnimi nastavitvami. Že v 8-ki se je to dogajalo.

opeter je izjavil:


Mi je všeč minimalizem, in upam, da bodo sčasoma vse ikone predelali na ta stil.
Samo tukaj se s slike spet vidi, da tudi novi dizajn ni enoten. Recimo ikona za Twitter ali Settings je minimalistična ikona na enobarvnem ozadju. Potem je tukaj Mail, Store, Music, ki imajo neke ogromne bele ikone.

Želijo narediti konec zaobljenim oblikam, pa jih spet uporabljajo. Recimo trak v Windows Explorerju, kjer izbiraš med "Home, Share in View" trakovi, je izbrani trak poudarjen s "kvadratom". Potem odpreš Univerzalno aplikacijo za Office, ali pa Mail in je odprt trak za "Format, Insert, Review" poudarjen z zaobljenim kvadratom.

Malajlo ::

XsenO je izjavil:

Hmm imam angleške winse toda nekaj aplikacij je v slovenščini (tipo pošta, kiledar, fotografije,..) Kje bi lahko to spremenil? Nekaj sem poskušal okoli location settings toda nič pametnega

Poženi Store (Trgovino), pa posodobi appe. Jaz sem imel ravno kontra problem (Starter 7 ENG na 10 Home s SLO lng packom)

XsenO ::

Malajlo je izjavil:

XsenO je izjavil:

Hmm imam angleške winse toda nekaj aplikacij je v slovenščini (tipo pošta, kiledar, fotografije,..) Kje bi lahko to spremenil? Nekaj sem poskušal okoli location settings toda nič pametnega

Poženi Store (Trgovino), pa posodobi appe. Jaz sem imel ravno kontra problem (Starter 7 ENG na 10 Home s SLO lng packom)



Probal pa mi ne kaže da bi lahko kaj lahko updajtav
1 + 1 = 1

njyngs ::

Koliko pa je zadnji teden dni jamranja o privacy-ju na Win10. Najbolj ironično so to dogaja na raznih Google+ in Facebook debatah. Folk na omenjenih storitvah jamra čez Win10 privacy in še zraven tega verjamejo, da na Win7, Win8, OSX ni mehanizmov za zbiranje podatkov.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

NLight ::

njyngs je izjavil:

Koliko pa je zadnji teden dni jamranja o privacy-ju na Win10. Najbolj ironično so to dogaja na raznih Google+ in Facebook debatah. Folk na omenjenih storitvah jamra čez Win10 privacy in še zraven tega verjamejo, da na Win7, Win8, OSX ni mehanizmov za zbiranje podatkov.


Še bolj ironično je da Google in Facebook ne zbirata podatkov...

modelno1 ::

@uxbal:
Cetifikate se uvaža na stari način. V stari nadzorni plošči izbereš Internetne možnosti, greš na tab Vsebina, klikneš potrdila in uvoziš.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Alexius Heristalski ::

XsenO je izjavil:

Probal pa mi ne kaže da bi lahko kaj lahko updajtav

Kaj pa, če odstraniš app in ga ponovno namestiš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Anze90 ::

Nekje sem zasledil, da se bo lahko tudi nelicenčne Windowse 7 nadgradilo na Windows 10. Sedaj mi je pokazalo free upgrade. Kaj naj storim, ker ne bi rad brisal podatkov iz računalnika, kupil pa bi rad tudi licenčni ključ, da v prihodnosti ne bo težav z licenco oz. posodobitvami.

Ganon ::

Hm. Analiziral sem trde diske, da jih defragmentiram. Enega je normalno defragmentiralo in sedaj piše "OK (0% fragmented)", pri drugem pa popolnoma enako, kot pred defragmentacijo, "Needs optimization (15% fragmented). Poskusil sem dvakrat in obakrat je bil rezultat enak. Zakaj?

abyssus ::

Danes ob zagonu doživel nov BSOD: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (cng.sys). Eno šanso še dobi WIN10, potem pa nazaj na 8.1., ker tega res ne mislim trpet.

dvihtelic ::

Anze90 je izjavil:

Nekje sem zasledil, da se bo lahko tudi nelicenčne Windowse 7 nadgradilo na Windows 10. Sedaj mi je pokazalo free upgrade. Kaj naj storim, ker ne bi rad brisal podatkov iz računalnika, kupil pa bi rad tudi licenčni ključ, da v prihodnosti ne bo težav z licenco oz. posodobitvami.


jaz sem nadgradil brez težav in ohranil podatke

opeter ::

Imam eno vprašanje: prej sem imel Windows 8.1 FPP, zdaj pa je po namestitvi Windows 10 Home. Če mi slučajno crkne matična ali zamenjam strojno opremo, a se bo sistem samodejno aktiviral? Da ali ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

XsenO ::

abyssus je izjavil:

Danes ob zagonu doživel nov BSOD: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (cng.sys). Eno šanso še dobi WIN10, potem pa nazaj na 8.1., ker tega res ne mislim trpet.


Clean install ali upgrade?

Ker meni po upgradu se je nonstop sesuval driver od intela. Zdej po clean installu dela vse top
1 + 1 = 1

abyssus ::

@XsenO, clean install. Vsi driver-ji so od avtomatskega update-a, edino touchpad sem namestil ročno.

Prav tako sem prenosnik samo dol zaprl in je šel v sleep, ko sem ga pa ponovno odprl pa nisem več mogel vpisati gesla (računalnik se je odzival, samo ne na tipkovnico) - pomagal je ponoven zagon. Čeprav sem bil zelo navdušen nad WIN10, sploh z zadnjimi preview buildi, me je zaenkrat precej razočaral in resno razmišljam o prehodu nazaj na 8.1.

Egidij88 ::

Sem naredil clean install vceraj. Kaksno minuto uporabljam in freezne use skupaj, obup.

Alexius Heristalski ::

Tačas, ko jokcate, bi lahko že stokrat pobrali driverje iz uradnih strani proizvajalcev. Če jih ni, greš pač nazaj na stari Windows in počakakaš. V enem letu jih bodo že spackali skupaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

cekr ::

Men se tudi zdi, da so datum 29.7. postavili preveč korajžno.
Preveč zadev je še, ki povzročajo neznane napake.
Recimo OneNote se mi stalno razsuva. Pošta tudi ni nič boljša.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ziga1990 ::

ne vem meni pošta dela sem se vpisal na moj gmail račun edino Edge brskalnik se mi je včeraj trikrat sesul danes se še ni sesul.

So pa kdajkrat kaki hrošči opaženi sicer pa me ne motijo, ker sem dal za Windowse 0,00€ in kot se pravi da se podarjenemu konju ne gleda v zobe:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Egidij88 ::

Jah, ampak to da je zastonj ni noben izgovor. To da daš na main pc in imaš shit to do... potem se moraš pa s kakšnimi jajčkami od OS-ja samega ukvarjati... pištola. Jaz sem zdaj naredil reset in zaenkrat dela - manj kot tikaš boljše je.

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

ker sem dal za Windowse 0,00€ in kot se pravi da se podarjenemu konju ne gleda v zobe:D

Ni podarjeno. Ko si kupil win 8 so bili prez gumba start. Sedaj so ti ga dali, ker ti je pripadal. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ziga1990 ::

jaz nisem kupil win 8 sem pa kupil win 7
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MrStein ::

modelno1 je izjavil:

@uxbal:
Cetifikate se uvaža na stari način. V stari nadzorni plošči izbereš Internetne možnosti, greš na tab Vsebina, klikneš potrdila in uvoziš.

Ali preprosto (dvo)klikneš na PFX (oz. P12) fajl.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

abyssus je izjavil:

Danes ob zagonu doživel nov BSOD: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED (cng.sys). Eno šanso še dobi WIN10, potem pa nazaj na 8.1., ker tega res ne mislim trpet.

Pametni počakajo z namestitvijo kaki mesec, da se tanajhujši bugi odpravijo. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

opeter je izjavil:

Imam eno vprašanje: prej sem imel Windows 8.1 FPP, zdaj pa je po namestitvi Windows 10 Home. Če mi slučajno crkne matična ali zamenjam strojno opremo, a se bo sistem samodejno aktiviral? Da ali ne?
ja, bi rabilo iti, ker ti še vedno maš fpp licenco samo da je bila upgraded na win 10 fpp. če slučajno ne bi delalo pač pokličaš ms in ti uredijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pikeec ::

Danes sem tudi sam podlegel skušnjavi in nadgradil win7na win 10. Vse je potekalo brez težav. Edino kar mi je od programov izginilo je antivirusni program Eset, vse drugo je bilo nedotaknjeno. Sprva mi je bilo na videz vse OK. Potem pa sem se lotil raziskovanja in.......... zadeva je neverjetno počasna. IE in Chrome v win 7 delujeta veliko hitreje in brez zatikanja. Edge pa je res katastrofa. Če je odprt en zavihek še nekako gre, čim pa jih je več, pa melje in melje preden odpre. Nekaj časa sem še pregledoval in testiral. Potem pa sem imel vsega zadosti in povrnil staro dobro 7 nazaj. Ne spomnim se, da bi bil kakšen OS tako hroščat.............aja, ja je bil Vista.
Kot je že napisal MrStein: Počakati, počakati, počakati...........

cekr ::

Lahko bi počakali do jeseni, vmes pa še vse postorili.
Verjetno so jim pa proizvajalci škatel skakali v rit in so morali pohitet.

Za desktop so še uredili. Za tablice bi pa lahko pustili rešitve, ki so bile že na 8.1 OK.
Vsaj pustili bi Metro IE, če jim še Edge ni uspelo spravit v red.

Edge se še kar dobro obnese. Vse šiba. Manjkajo pa funkcije npr. private..., pa še nekaj nastavitev. Samo še funkcionalnost od Metro IE bi mu lahko dodali. Seveda, če nekdo želi to imeti vklopljeno. Na nekaterih straneh so sicer design problemi. Recimo Siolov Mail, v katerem je pa že tako precej napak, ki se pojavljajo tudi v drugih brskalnikih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

user-pass ::

karafeka ::

cekr je izjavil:

Edge se še kar dobro obnese. Vse šiba. Manjkajo pa funkcije npr. private...,


Kako misliš manjka private funkcija pri Edgeu? Reče se ji inPrivate window.
Sicer uporabljam chrome, kjer lahko s potegom levo oz. desno prehajam na prejšnjo ali naslednjo stran. Tega v IE oz. Edgeu ne morem.

Jaz sicer imam win10 samo na hoferjevi tablici (upgrade iz win8.1), pa nekih groznih razlik ni. Mogoče me moti samo neprikaz ure, ko potegneš iz desne strani, ko se prikaže novi Action centre; v 8.1 se je v takem primeru ura prikazala v levem kotu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

blenx ::

Živjo.

Nevem več kaj naj naredim prek microsfota potegnu dol windowse prek cmdja(administrator) jih zagnal v updajte..in povsod isti problem pridem do nameščenje sistema windows 10 do 20% nato mi prekine in napiše - nekaj se je zgodilo / nameščeščanje windowsa 10 ni uspelo.

Trenutno imam pa naložeene windowse 8.1.

Hvala za pomoč.

modelno1 ::

Poiskusi z MediaCreationToolom. Zaženeš, izbereš ISO, izbrati moraš tudi pravilno verzijo (Win 8 Home gre v 10 Home itd...). Iso zapečeš na DVD/USB in zaženeš setup pri zagnanih Windowsih. Tako poženeš nadgradnjo. Če imaš slučajno angleško 8 in zlovdaš slovensko 10, ti ne bo ponudolo možnosti za ohranitev programov ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

blenx ::

modelno1 je izjavil:

Poiskusi z MediaCreationToolom. Zaženeš, izbereš ISO, izbrati moraš tudi pravilno verzijo (Win 8 Home gre v 10 Home itd...). Iso zapečeš na DVD/USB in zaženeš setup pri zagnanih Windowsih. Tako poženeš nadgradnjo. Če imaš slučajno angleško 8 in zlovdaš slovensko 10, ti ne bo ponudolo možnosti za ohranitev programov ...


Tut to sm že probal zle sm še enkrat to naredil in mi isto pride do 20% nato napiše - nekaj se je zgodilo/nameščanje sistema windows 10 ni uspelo.

andromedar ::

Naj se citiram izpred cca. 10 dni :D

andromedar :: 20. jul 2015, 13:24:18citiraj
#
Draconis je 20. jul 2015 ob 13:07:04 izjavil:
seveda bo. Če se premislijo pa boš lahko jamral po forumu kot tečen starček. Do takrat pa ni razloga da ne bi uporabljal.

Win 10 dela fantastično. Kdor tokrat karkoli jamra, je pa resno samo katastrofalno sitna tečnoba.


Kar dela, dela hitro. Vendar marsikaj ne dela, sploh.
Hkrati je v sistemu še vedno toliko neumnosti (glej post od Enterprise), da me je malo strah, da bi tak polizdelek kmalu postal final.


Dejansko so dovolj predrzni, da za to hroščato zmedo zahtevajo denar!
Eh?

ziga1990 ::

se še kakšnemu zdi, da ko pošto dobiš kdajkrat ni obvestila v središču za opravila?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Thomy ::

Mi zna kdo povedat kakšna je razlika med avtomatskim updatomna win10 in ročnim ko potegnemo download tool iz microsoftove strani. Namreč z updatom še zmer nism prižel na vrsto mam pa piratske win7.

NLight ::

Thomy je izjavil:

Mi zna kdo povedat kakšna je razlika med avtomatskim updatomna win10 in ročnim ko potegnemo download tool iz microsoftove strani. Namreč z updatom še zmer nism prižel na vrsto mam pa piratske win7.


Pirati menda pridejo na vrsto zadnji... Nadgradnje ne moreš narediti dokler ti tega MS ne odobri oz. lahko če ročno spremeniš neke ključe v registru

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Thomy ::

Hmm čudn k na drugmu računalniku k so glih tko piratski gor mi je že prvi dan upgradu.

NLight ::

Thomy je izjavil:

Hmm čudn k na drugmu računalniku k so glih tko piratski gor mi je že prvi dan upgradu.


Gor nekje sem napisal kako lahko sam sprožiš nadgradnjo... Pobrskaj pa boš našel ukaz za command line
««
24 / 141
»»