» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
2 / 141
»»

Mesar ::

V večini primerov je za problem tako ali tako kriv uporabnik, ker je misconfiguriral Windoze ali pa nameščal kakšne čudne aplikacije. Pa še v teh primerih maš svašta od logov, ki jih Windowsi generirajo pri vsakem failjenem updejtu/upgrejdu.

Sam večini se tega itak ne da gledat pa raje v prazno nabijajo in jokajo kak je vse hudo in slabo.
Your turn to burn!

CyberPunk ::

Ne vem, kaj imajo za komplicirati, da ne bi bila mozna nadgradnja, saj gre za bolj ali manj isto arhitekturo OS, enako strukturo file systema (hell, se hardlinke imajo nastavljene za folderje izpred Vista cajtov zaradi ljube kompatibilnosti - Documents and Settings, Application Data ipd.), isti registry, iste lokacije programov in njihovih nastavitev v uporabniskih in drugih direktorijih in registru...

Ce imas v hisi za prepleskati en ali dva prostora, je verjetno tudi najlazje hiso podreti in jo postaviti na novo - kdo bi se ukvarjal s prestavljanjem pohistva in primerno zascito, preden bi se lotil pleskanja, a ne. ;((

Lonsarg ::

Z updajti zelo redko gre kaj narobe in so v splošnem dobra stvar. Če mene vpraša bi moral Microsoft vse update narediti zastonj in AVTOMATSKE, kar preko windows update. Obstajajo govorice da bo z Windows 10 dejansko tako, torej da je to zadnja verzija windowsev, ki jo rabiš inštalirati, bomo videli...

harmony ::

Jaz vedno govorim s poslovnega stalisca ne s stalisca navadnih uporabnikov. Se vedno je bil prehod iz ene verzije na drugo lazje izvesti s clean install nacinom.

bluefish ::

solatko ::

harmony - In se mučit nekaj ur ali dni, da potem instaliraš vse kar dejansko rabiš. OS je praviloma samo osnova, s katero se naj uporabnik nebi kaj dosti ukvarjal.
Imaš določene uporabne programe, ki perfektno delajo na upgrade-nih sistemih, na novo instaliranih pa ne delajo, ker vlečejo določene operacije iz xp osnove.
Konkretno programi za stare registrske blagajne, CNC krmiljenja.......

Če gre je vsekakor bolje obdržat prvotni sistem in ga z novimi verzijami nadgrajevati. Sledi samo nekaj minutno čiščenje nepotrebnega balasta in dobiš sistem, ki dela bolje, na njem pa ostanejo vsi programi, ki jih rabiš.

Se pa strinjam s teboj, kadar gre za domače računalnike, polne nesnage - takrat je pa smiselno vse na novo in se naj pol mulc zajebava z instalacijo iger in vsega sranja, ki ga ima gor.
Delo krepa človeka

Pesimist ::

kaj se updejta build in je dovol dober ze da nadomestim kar 8.1?

bluefish ::

MS sam ne priporoča uporabe W10 na primarnem računalniku. Poleg tega si preberi pogoje uporabe oz. sodelovanja pri TP programu.

Qushaak ::

@solatko: Imaš prav, samo ta trend se počasi na srečo spreminja in odpovedi na prehodu v nov sistem je vseeno čedalje manj (čeprav še vedno veliko). Vsaj taka so moja opažanja.

solatko ::

Qushaak - Še vedno je veliko tehnologije in programja, ki dela na 8-ih ali 16-ih bitih in te zadeve v novih OS pač ne delujejo. Delujejo pa na nadgrajenih OS brez problema. Ravno zaradi takih problemov, se je nekaj držav zmenilo z M$ za nadaljno podporo XP.

Trend se ne spreminja rine v 64-bitno delovanje in verjetno še višje (Apple).
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

8 bitni programi na XP ne delajo, 16 bitni pa samo v 32 bitni različici win (tudi v win10).

Samo ne vem zakaj bi leta 2014 še delal v 16 bitnih aplikacijah? Mi ni jasno, kako ne morejo vsaj na 32bitne pretumbat zadeve. Mislim zakaj sploh delat še v dosu ali dos oknu danes?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Zato ker imajo nekateri namenske naprave, katerih vrednost je taka, da jih ni smiselno zamenjat z novimi.
Tudi 8 bitni programi delajo v verzijah Windows-a, ki je bil nadgrajen od W95 tudi na 8.-ici, tako kot stari DOS programi. Seveda vse deluje na 32-bitni verziji 8-ice.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

katere pa so te namenske naprave. So še na com ali paralelne porte priklopljene?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Tako je v glavnem stara mašinerija, ki je bila procesorsko posodobljena, vendar zaradi samih krmilnikov v napravah, s sistemi z višjo bitno povezavo, pač ne delujejo. So pa to mašine, katerih nova vrednost je preko miljon €.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Meni se pri takih zadevah porjajo vprašanjsa kot;
1.) Zakaj bi take mašine procesorsko posodabljal? Sej to je zaprtega tipa.
2.) Vmesnik za tako mašino najbrž ni prav drag, pa preko tega vmesnika vodiš stroj lahko iz najnovejše mašine z najnovejšim sistemom.

3.) Zakaj že v osnovi nimajo embedded Windowsov gor? (imaš namenske Windows 8, ki si jih po želji predelaš)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

nebivedu - To pa je stvar vodstev in lastnikov takih podjetij. Saj krmiljenje je novo (sam računalnik), vmesniki pa pač ne prepoznajo ukazov, če niso 8 ali 16 bitni. Če pa je sistem nadgrajevan, pa zadeve delujejo čisto normalno.
Instalacija na take mašine traja po navadi cel dan, ker je potrebno vsak sistem nadgraditi iz xp ali celo iz 95-ke, tako, da osnova ostane ista.
Direktno iz Viste naprej, določene mašine pač ne dajo miga od sebe.
Delo krepa človeka

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

katere pa so te namenske naprave. So še na com ali paralelne porte priklopljene?

Veliko industrijskih zadev ima gor neke stare Windows in DOS aplikacije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Ne boste verjeli, celo na UKC se najde nekaj takih naprav.
Delo krepa človeka

bluefish ::

Je kdo na svežem buildu že testiral out of the box podporo za MKV?

http://www.neowin.net/news/windows-10-m...

GTX970 ::

solatko je izjavil:

harmony - In se mučit nekaj ur ali dni, da potem instaliraš vse kar dejansko rabiš. OS je praviloma samo osnova, s katero se naj uporabnik nebi kaj dosti ukvarjal.
Imaš določene uporabne programe, ki perfektno delajo na upgrade-nih sistemih, na novo instaliranih pa ne delajo, ker vlečejo določene operacije iz xp osnove.
Konkretno programi za stare registrske blagajne, CNC krmiljenja.......

Če gre je vsekakor bolje obdržat prvotni sistem in ga z novimi verzijami nadgrajevati. Sledi samo nekaj minutno čiščenje nepotrebnega balasta in dobiš sistem, ki dela bolje, na njem pa ostanejo vsi programi, ki jih rabiš.

Se pa strinjam s teboj, kadar gre za domače računalnike, polne nesnage - takrat je pa smiselno vse na novo in se naj pol mulc zajebava z instalacijo iger in vsega sranja, ki ga ima gor.

Na takih napravah je itak prva skrb, da imajo gor najnovejše winse :)).
Ahem, don't fix it if it ain't broken.

krneki0001 ::

solatko je izjavil:

nebivedu - To pa je stvar vodstev in lastnikov takih podjetij. Saj krmiljenje je novo (sam računalnik), vmesniki pa pač ne prepoznajo ukazov, če niso 8 ali 16 bitni. Če pa je sistem nadgrajevan, pa zadeve delujejo čisto normalno.
Instalacija na take mašine traja po navadi cel dan, ker je potrebno vsak sistem nadgraditi iz xp ali celo iz 95-ke, tako, da osnova ostane ista.
Direktno iz Viste naprej, določene mašine pač ne dajo miga od sebe.


Od viste naprej se je dos končno poslovil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

solatko ::

Kar zna biti problem, pri starejših napravah.
Delo krepa človeka

Mesar ::

Nič ni večno.
Your turn to burn!

Pesimist ::

kaj windows 10 buildi se updejtajo z win updejti ali ne? ker mam probleme z soundom na laptopu, ni ga. Zdaj ap me zanima ce moram kaiki novejsi build dat dol? Drugace raje win 8.1 gor vrzem.

Invictus ::

Počakaj na uradno verzijo ...

Windows 10 je preview, ne production verzija ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pesimist ::

sej je vse ok v biosu sem mel izkloplen speaker. Works great.

ezikielrage ::

Hmm, očitno Nvidia optimus in pa Win10 še nista ravno najbolje porihtana. Če inštaliram gonilnike z Win updejta mi ne dela HDMI izhod na prenosniku, če pa inštaliram Nvidia gonilnike, mi pa ne dela grafa, samo Intelova (run with nvidia= no display connected) :(

m0LN4r ::

Optimus je že nekaj časa neprioriteta...
As of May 2013, power management for discrete card is not supported, which means it cannot save battery by turning off Nvidia graphic card completely.[7]
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ezikielrage ::

m0LN4r je izjavil:

Optimus je že nekaj časa neprioriteta...
As of May 2013, power management for discrete card is not supported, which means it cannot save battery by turning off Nvidia graphic card completely.[7]


Šti :( Na Windows 8.1 (in RPiju) mi dela zunanji monitor preko HDMIja, v Win 10 pa ne.
Sem mislil da je kriv Optimus, a očitno sploh 'ne obstaja več'. Kar težko razumeti da v času šparanja z energijo naredijo tako potezo.

Škoda, ker mam tako lepo nalepko Optimus na prenosniku :)

solatko ::

ezikielrage - Počakaj, da pride ven končna verzija.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Lahk si srečen, da ti dela. Nekateri sploh ne morejo namestit novejših driverjev od 2013 v še starejših optimusih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ezikielrage ::

solatko je izjavil:

ezikielrage - Počakaj, da pride ven končna verzija.


Ne morem, ker sem inteligenčno prikrajšan in se ne zavedam te opcije. Mi boš moral malce bolje razložiti (meni in miljonu drugih beta testerjev).

m0LN4r je izjavil:

Lahk si srečen, da ti dela. Nekateri sploh ne morejo namestit novejših driverjev od 2013 v še starejših optimusih.


Grafa je GTX770M. Original driverje od Nvidie lahko namestim, samo potem mi ne dela Nvidia na integriranem displayu.

Bom na Duru3D malo povprašal, ziher obstaja kakšen 'hack'.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

ezikielrage je izjavil:


Ne morem, ker sem inteligenčno prikrajšan in se ne zavedam te opcije. Mi boš moral malce bolje razložiti (meni in miljonu drugih beta testerjev)

Saj si beta tester. Prijavi bug ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Qushaak ::

Osebno sem precej sit teh milijon varčevalnih funkcij. So na strojnem nivoju (kontrolirani iz BIOS-a oz (U)EFI-ja), na nivoju operacijskega sistema pa še v gonilnikih. Te stvari pa velikokrat povzročajo težave pri DAW-u.
Potem pa najdet vse to in izklopit. Kakšne varčevalne funkcije so prav nemarno zakopane samo v registru Windows-ov.
Pa te "dvojne" grafične v stilu integriranih in diskretnih. Sama zmeda na programskem nivoju. Fino je samo, če je opcija eno permanentno izklopit.

solatko ::

Seveda za te stvari ni kriv M$. Varčevanje zahtevajo tako ekologi, kot kvaliteta in kapaciteta baterij. Sicer pa vsak sistem vsebuje tudi navodila za uporabo, tudi za novi W10.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

V win10 pejte na "To enter, just go to the Insider Hub on the Windows 10 Start menu." in se prijavite

Mogoče dobite dvodnevni obisk redmonda zastonj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Netrunner ::

Z vsakim drugim Win. sistemom ga polomijo. Zadnji polom je bil win 8, kar so popravili z win 8.1. Zdaj pa raje kar preskočijo na Win 10 ker ver. 9 je statistično gledano obsojkena na še en polom :)

[D]emon ::

To je seveda navaden bullshit.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Netrunner je izjavil:

Z vsakim drugim Win. sistemom ga polomijo. Zadnji polom je bil win 8, kar so popravili z win 8.1. Zdaj pa raje kar preskočijo na Win 10 ker ver. 9 je statistično gledano obsojkena na še en polom :)

To je en navaden Schadenfreude ...

Schadenfreude @ Wikipedia
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Mah, meni ta 10ka ni prevec ok, mi je 8.1 precej boljsi, za zdaj. Uni start meni je pa enostavno ogaben napram Start screenu od 8.1. Sem ga pa res da imel gor le 3 dni in pol nazaj namestil 8.1, tako da ga neki na polno nisem predrkaval.

solatko ::

10-ka še ni končni izdelek, bo še kar nekaj sprememb do junija.
Delo krepa človeka

keitai ::

Meni je že sedaj dosti bolj všečna, kot 8.1. Edino upam, da bo v naslednjem buildu spet deloval x-fi.

solatko ::

Saj je kar v redu, samo to še ni to.
Delo krepa človeka

klinker ::

solatko je izjavil:

10-ka še ni končni izdelek, bo še kar nekaj sprememb do junija.


Res je, vsekakor bo treba na final verzijo pocakat, pa jo kaj vec od par dni uporabljat.
Je pa meni sicer start screen v 8.1 precej bolj vsec od klasicnega start menija, se pa bo mislim da to dalo vklopit v 10ki, al se ze da, ne vem...nisem se poglabljal v to ker me je zvok nekaj zajebaval in sem ga hitro dol vrgu.

NLight ::

Meni je 10ka super... Ve kdo kakšna bo kaj cena za Microsoft HoloLens? Na tistem videu zgleda zanimiva zadeva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Spc ::

 

Crimson_Shadow ::

Pa resno, no?

Od včerajšenga major update (build 10041), mi je sistem že kar 3 kar konkretno zmrznil. Pomaga le in samo "hard reset" ali pa izklop in ponovon zagon

Kar se mi pred tem sploh ni zgodilo. Mislim????

Ma še kdo take težave?
We create worlds

Lonsarg ::

Insider fast ring prinaša svoje tveganje. Če hočeš malo bolj stabilne bete bo treba na slow ring, ki ima kak teden zamude z buildom ampak marsikater veliki bug že popravili. Še slow ring pa je bolj nestabilen od RC verzij, ki smo jih včasih dobivali.

Pesimist ::

pa ki je zaj spartak jebela cesta. lih upgrejdo na 10041 pa nic. Zdaj mi ze 10049 downloada. Upam da ma ta!

abyssus ::

V tej naj bi bil, vsaj na neowin piše tako :) http://www.neowin.net/news/windows-10-b...
««
2 / 141
»»