» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
31 / 141
»»

stara mama ::

Tamali je izjavil:

A se še komu pregreva računalnik? Na WIN7 sem imel v mirovanju okoli 50 stopinj, sedaj imam konstantno nad 60, tudi ventilator dela veliko več kot prej, čeprav uporabljam enake aplikacije. Prenosnik je lenovo.

Ljudem enostavno ne potegne, a ne?
Pa če bi 1000x napisal, bi nekdo spet vprašal in bi moral odgovorit še enkrat.
Sam OS nima s tvojim pregrevanjem popolnoma nič. Imajo pa tvoji gonilniki za tvoj hardware.
Torej poštimaj gonilnike, če pa jih še ni, boš pa žal moral počakat da jih tvoj proizvajalec izda.

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

@Tamali: moj je celo dve stopinje hladnejši na Win 10.

mene pa informativno zanima koliko sekund vaš računalnik rabi od pritiska gumba za vklop pa do zakljenjenega zaslona, ker noj računalnik je zelo počasen pri tem rabi celih 57sekund?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

solatko ::

ziga1990 - Poštimaj si zagon programov. Poglej koliko časa se ti povezuje na omrežje. One note sinhronizira z oblakom, če imaš avtomatski vklop. Če se prijaviš z lokalnim računom, je zagon veliko hitrejši.
Delo krepa človeka

Relanium ::

Aktivacija po nadgradnji z lokalnim računom je zadosti za clean instal in ponovno aktivacijo?
Ali je kak hakeljc z online računom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

ziga1990 ::

solatko je izjavil:

ziga1990 - Poštimaj si zagon programov. Poglej koliko časa se ti povezuje na omrežje. One note sinhronizira z oblakom, če imaš avtomatski vklop. Če se prijaviš z lokalnim računom, je zagon veliko hitrejši.


na omrežje se poveže v 2-h sekundah pri meni je tisti del od pritiska gumba pa do znaka Windows počasen, ker ko znak se pokaže rabi cca 10 sekund da pride do zakljenjenega zaslona
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

NLight ::

ziga1990 je izjavil:


mene pa informativno zanima koliko sekund vaš računalnik rabi od pritiska gumba za vklop pa do zakljenjenega zaslona, ker noj računalnik je zelo počasen pri tem rabi celih 57sekund?


3-4 sekunde na prenosniku in 5-6 na stacionarnem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

ziga1990 ::

nlight ali ti ugasneš ali daš samo v spanje?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

NLight ::

ziga1990 je izjavil:

nlight ali ti ugasneš ali daš samo v spanje?


Power -> Shut down... Torej ugasnem

EDIT: Zgleda da slabo ocenjujem čas :D sem štopal pride 6-7s na prenosniku... Stacionaren je nekaj sekund več

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Darko! ::

Inštaliru sem Win 10 pro.
Imam SSD, 8 Gb RAM, i34160, Asrock H81M-HDS. Zagon in odpiranje brskalnika sta počasnejša kot v 7. Drugače vse dela bp razen:

Izredno me moti, da je OSTRINA ČRK (na Samsung Syncmaster P2350, 1920x1080)zelo slaba. Igranje s povečavo, glajenjem robov itd ni dalo rezultata.

http://www.tenforums.com/general-discus...

Enostavno je tekst bolj zamegljen.
Kdo pozna rešitev ?

Invictus ::

Relanium je izjavil:

Aktivacija po nadgradnji z lokalnim računom je zadosti za clean instal in ponovno aktivacijo?
Ali je kak hakeljc z online računom?

Ne rabiš online računa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Relanium ::

Invictus je izjavil:

Relanium je izjavil:

Aktivacija po nadgradnji z lokalnim računom je zadosti za clean instal in ponovno aktivacijo?
Ali je kak hakeljc z online računom?

Ne rabiš online računa.

Ok hvala
Se sprašujem kako potem MS ve, da si instaliral na enaki škatli.

L1nK ::

ali mislite, da bom lahko aktiviral windows 10 pro, potem ko sem nadgradil preko win update z win 7 pro dreamspark licenca, s keyem od win 10 education - dreamspark ? direkten upgrade na Win 10 Education dreamspark je unsupported path in se prekine
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

direstrait ::

Katere stvari je sedaj treba nujno narediti po inštalaciji?
- izklop keyloggerja
- onemogočit uploadanje windows updata drugim uporabnikom (velikokrat sem preko mobitela povezan)
- ?

Hvala

solatko ::

NLight - Poglej v nastavitve napajanja, po defaultu imaš na vseh treh sleep - spanje. Če nisi spreminjal, ti gre prenosnik samo v spanje, zato imaš dvig tako hiter.
Delo krepa človeka

miko22 ::

Invictus je izjavil:

Relanium je izjavil:

Aktivacija po nadgradnji z lokalnim računom je zadosti za clean instal in ponovno aktivacijo?
Ali je kak hakeljc z online računom?

Ne rabiš online računa.


Jaz se z lokalnim računom ne morem odaljeno povezat. Ko sem kreiral MS račun pa je šlo bp.

MrStein ::

Darko! je izjavil:

Inštaliru sem Win 10 pro.
Imam SSD, 8 Gb RAM, i34160, Asrock H81M-HDS. Zagon in odpiranje brskalnika sta počasnejša kot v 7. Drugače vse dela bp razen:

Izredno me moti, da je OSTRINA ČRK (na Samsung Syncmaster P2350, 1920x1080)zelo slaba. Igranje s povečavo, glajenjem robov itd ni dalo rezultata.

http://www.tenforums.com/general-discus...

Enostavno je tekst bolj zamegljen.
Kdo pozna rešitev ?

Taki problem je nekdo še prej omenil.
Je bil link na reddit, če se prav psomnim.
Je tudi ena rešitev bila podana.
Tako da pogledat/poiskat starejša sporočila.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Modri dirkač ::

Večkratno prijavljanje/menjavanje up. računov tudi povzroča težave, ko že misliš, da so tole v Win8.1 spodobno rešili smo spet pristali v obdobju xp-jev.
Everybody lies!

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NLight ::

solatko je izjavil:

NLight - Poglej v nastavitve napajanja, po defaultu imaš na vseh treh sleep - spanje. Če nisi spreminjal, ti gre prenosnik samo v spanje, zato imaš dvig tako hiter.


Sem preveril (in vse nastavil na shutdown) ampak to nima veze z ugašanjem računalnika... Tam samo piše kaj naredi če fizično pritisnem gumb/zaprem ekran... Računalnik se zagotovo ugasne, ker če je v sleep mode potem na prenosniku gori lučka...

EDIT: Sem štopal še zagon iz sleep mode - 2.30 sekunde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Mare2 ::

Štopat začne šele po petih sekundah. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Highlag ::

Še vedno čakam na update na W10. Inštalacija še vedno faila s kodo 80240020. Nekako nimam poguma, da bi sprožil nadgradnjo. Se da kje videti kaj moti nadgradnjo? Imam pa W7 pro.

Sumim Creative audigy kartico, ki ima že na W7 gameport nedelujoč. Rahlo dvomim, da bi pri Creativu naredili kakšne gonilnike za W10.
Never trust a computer you can't throw out a window

hojnikb ::

si probal z media creation toolom ?

jst sn tako upgrejdal iz w8.1 (ni še ponudilo upgrejda) in je šlo smooth.
#brezpodpisa

Highlag ::

Ne, sem za laptop počakal 4 dni pa je potem šlo avtomatsko. Nebi hotel 2x nalagat OS. Nimam kakšnega posebnega veselja s tem se ukvarjat. Tale W7 je še prva in edina inštalacija W7 od nabave PC-ja. Ni več ravno najmlajši....
Never trust a computer you can't throw out a window

hojnikb ::

sj media creation tool ti omogoča točno to: forced upgrade
#brezpodpisa

broken/link ::

z media creation toolom sem zupdejtal komp, na katerega so bili frišno naloženi originalni win7 SP1 brez enega update-a (torej nisem imel niti "ikonce" za win10 upgrade), sem direkt polaufal update iz USBja, narejenega s pomočjo toola, celoten postopek šel čez brez najmanjšega problema. porabljen čas za namestitev + upgrade na win10 je bil cca 2h (toshibin laptop s SSD diskom, intel N procesor z integrirano grafiko, 4GB rama).

Lonsarg ::

Do konca Updajtani Windows 7 Sp1 oziroma Windows 8.1 so potrebni samo če želiš ohranit inštalirane programe pri updajtu. Updajte, ki tega ne ohrani je praktično clean install in nima omejitev katere updajte imaš.

solatko ::

S sedmice ne moreš prenesti programja, samo osebne podatke in mape. Naredi se clean instal, sedmico pa ti z vsem programjem drži v mapi windows.old.
Delo krepa človeka

Malajlo ::

solatko je izjavil:

S sedmice ne moreš prenesti programja, samo osebne podatke in mape. Naredi se clean instal, sedmico pa ti z vsem programjem drži v mapi windows.old.

Programja v Windows mapi naj ne bi bilo. Sem delal upgrade, pa je VLC ostal tudi v win10. Brez reinštalacije.

šernk ::

nisem si mislil da bom po skoraj 13ih letih prvič spet lahko rekel: M$ je končno izdal nekaj kar vsaj prvi dan deluje solidno :D

čeprav nadgradnja iz win 8.1 na 10 je bila še vedno pain in the ass...;(

nadgradnja -> missing some shit ->zagnal se je spet win 8.1 -> komplet ponastavitev na 8.1 -> nadgradnja -> download -> vse skup zmrzne -> tretji poskus -> niti začet ne želi downloada ;(

je pa vsaj končno prvič po win XP clean install vsaj zaenkrat uspel brez nepotrebnega sranja in prepucavanja z varnostjo...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mare2 ::

šernk je izjavil:


je pa vsaj končno prvič po win XP clean install vsaj zaenkrat uspel brez nepotrebnega sranja in prepucavanja z varnostjo...


Kako se naredi clean install?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

šernk ::

iz njihove spletne strani pobereš .iso dol pol ti umes nekaj teži z nadgradnjo ohranitvijo datotek pa kaj vem česa vse še in enostavno zahtevaš da ti izbriše vse.


download link: https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jerry000 ::

na kerem koraku pa novo serijsko dobiš? Trenutno imam serijsko od win8.1 pobrano iz dreamspaka, ampak kolikor razumem dobimo ob nadgradnji drugo serijsko samo za win10.

By the way, se splača še počakati z nadgradnjo? Da odpravijo še kakšne probleme?

stara mama ::

Serijske ne dobiš. Samo windows se ti pač aktivira.

šernk ::

meni dela na pol leta starem prenosniku super. glede serijske pa ne vem...jajca so integrirana v jajca od UEFI "biosa" in mi je windows tudi samo aktiviralo na koncu (del ko zahteva serijsko sem preskočil).

ko bom delal na mojem laptopu nadgradnjo iz win 7 lahko povem kaj več, ampak za to moram stestirat najprej določene programe na win10 če bodo delali, drugače je to strel direktno v koleno. torej še kak mesec, dva, tri...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

stara mama ::

Tud UEFI nima veze, ker imam jaz še BIOS.

Jerry000 ::

stara mama je izjavil:

Serijske ne dobiš. Samo windows se ti pač aktivira.

Kako pa potem do clean instala če ne dobiš serijske? Uporabiš kar serijsko od win8.1?

stara mama ::

Learn to read, then learn to reinstall!
Win8.1 -> nadgradi na 10 -> se aktivira (brez serijskih) -> reinstall -> se aktivira spet (brez serijskih)
(če preskočiš vmesni korak se ti reinstall ne bo aktiviral)
Zgleda so serijske zgodovina. Gre bolj v smer en OS na eno napravo.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Win8.1 -> nadgradi na 10 -> se aktivira (brez serijskih) -> reinstall -> se aktivira spet (brez serijskih)


jaz sem umesni korak preskočil in se je aktiviral, ampak kot pravim imam UEFI in baje serijsko v njemu. zakaj sem preskočil umesni korak sem pa zgoraj opisal 3x ni delalo...

edit: še to, win 7 trenutno nimam originalnega, ker je win 7 home bil neuporaben in niti podrazno ne mislim inštalirat win 7 home za licenco in nato nadgradit...če kaj delam na računalniku delam vedno clean install...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

stara mama ::

Torej sklepam da ti je zarad UEFIja že v štartu dodalo serijsko v njega za vse nadaljne instalacije.
Ostali z BIOSi pa zgleda morajo naredit komplet nadgradnjo in potem šele reinstall.

Če zdaj prav razumem

Zgodovina sprememb…

šernk ::

na začetku inštalacije mi je ponudilo za vpisat serijsko in sem zadevo preskočil, ker je nisem imel ( in upal da jo bo pobralo iz UEFIja.

ampak kar razumem naj bi delovala stara serijska, torej tista iz nalepke pod prenosnikom?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Jerry000 ::

stara mama je izjavil:

Learn to read, then learn to reinstall!
Win8.1 -> nadgradi na 10 -> se aktivira (brez serijskih) -> reinstall -> se aktivira spet (brez serijskih)
(če preskočiš vmesni korak se ti reinstall ne bo aktiviral)
Zgleda so serijske zgodovina. Gre bolj v smer en OS na eno napravo.

Torej potemtakem ko bom imel win10 in se bom odločil za format...če ni nobenih serijskih potem sklepam da ko se povežeš na MS račun te aktivira? Ne razumem in zbegan sem...kolikor sem bral naj bi dobili serijsko da lahko kadarkoli naredimo format in inštaliramo win10 direktno. A zdaj bo potrebno prvo win8.1 in potem spet nadgraditi na 10? Če ne dobimo serijske

modelno1 ::

Licenca ni vezana na MS račun, ampak na računalnik. Ko enkrat nadgradiš 7/8 na 10 in se aktivirajo, jih lahko brez problem ponovno naložiš na isti računalnik, brez serijske, se sami aktivirajo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Lonsarg ::

Pac aktivacija je vazana na ID maticne/procesorja namesto na serijsko, folk je sposoben se registrirat na forumu ni pa sposoben poiskat te informacije, svasta.

@sernk, mozno da ti dela ker si zagnal upgrade in ze takrat ko zazenes upgrade se poslje na Microsoft streznike ta ID, tako da ocitno sploh ni treba dokoncat upgrada.

Druga moznost pa je, da imas v UEFI zapeceno serijsko in da se Windows 10 na takih sistemih aktivira kar direkt brez upgrada.(da v bistvu sam izvede upgrade licence ob clean installu).

Mare2 ::

šernk je izjavil:


download link: https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

A ni potrebno narediti še restore?

A je za tablico isti link, so isti wondowsi?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Jerry000 ::

modelno1 je izjavil:

Licenca ni vezana na MS račun, ampak na računalnik. Ko enkrat nadgradiš 7/8 na 10 in se aktivirajo, jih lahko brez problem ponovno naložiš na isti računalnik, brez serijske, se sami aktivirajo.

Kaj če novi PC kupim brez windowsou? Ne morem več win10 naložiti po tej logiki. Je pa zanimiu pristop, samo meni še malo neznan ker nisem vajen :)

šernk ::

A ni potrebno narediti še restore?


moj postopek je bil kot sem ga napisal:

nadgradnja -> missing some shit ->zagnal se je spet win 8.1 -> komplet ponastavitev na 8.1 (tisto ki je na disku od prenosnika) -> nadgradnja -> download -> vse skup zmrzne -> tretji poskus -> niti začet ne želi downloada -> naredu DVD iz iso fila in naredil popolen wipe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Mare2 je izjavil:


A je za tablico isti link, so isti wondowsi?

Jap Windows ne ločuje med x86 napravami, tudi za tablico je isti link.

Te pa moram opozorit da v clean install windowsov NISO vključeni touch screen driveji, kar pomeni da rabiš nujno USB tipkovnico, zelo verjetno pa boš rabil tudi miško in USB razdelilec da oboje hkrati povežeš. Namreč v mojem primeru Installer za driverje od Dell Venue 8 pro ni hotel z tipkovnico označiti Next, sem rabil nujno miško, da sem lahko next kliknil:)

Modri dirkač ::

Res je, za clean install na tablico rabiš tipkovnico in miš, drugače ne bo šlo ...
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Ma še kdo drug bug, da ni mogoče dodati novega uporabniškega računa? Mi že precej najeda živce, in če danes ne usposobim bom preklopil na Ubuntu.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

njyngs ::

Sem zdaj uporabil kar Computer management in "na roko" dodal userja. Žalostno da taka osnovna funkcija ne dela na opevanem novem Settings GUI-ju.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
««
31 / 141
»»