» »

Samsung S3 LTE ali S4 mini

Samsung S3 LTE ali S4 mini

TH321 ::

Pozdrav vsem,


za kateri telefon od zgornjih dveh bi se vi odločili? Za S3 LTE bi me prišlo 30€ več vendar me to (trenutno) ne zanima. Nekako mi je bolj pomembno da bo telefon še OK za naslednji dve leti, ne bo tistih laggov animacij/preklopov med meniji, ki so postali po android 4.0 na npr. S2 nekaj stalnega.
Vem da ima S3 LTE 500mb RAMa več + 2 dodatna CPU jedra + 8gb spomina ... Ampak me to ne prepriča za nakup, saj imam telefon bolj kot ne za brskanje po internetu, GPS in tiste osnovne stvari, ne pa za nabijanje nekih igric itd...
Najbolj važno mi je, da bo ekran 100% ODZIVEN (in ne nek zaostanek kot se mi je dogajalo na S2 npr.), majhnost, ZANESLJIVOST baterije (vsakodnevnega polnenja imam dovolj).

Osebno se bolj nagibam proti S4 mini.

Katerega od teh dveh bi pa vi vzeli? Vem da gre za že kar stare telefone, pa vendar bom menjal (trenutno imam LG Opt. 4x HD - sicer odličen ampak hočem osvežitve in vrnitev na Samsung :) ).

Če si kdo lasti katerega od teh dveh telefonov se ne bi branil mnenj.


Lp

eatinggrin ::

Tudi 0,5GB RAMa in jedra se poznajo pri brskanju po spletu...
S3 definitivno.

TH321 ::

Dobro že že, ampak verjetno tudi večje število pixlov pobere tisto dodatno moč pri S3?
Hkrati me moti dejstvo, da je baterija pri S3 obupna, vsaj tako trdi znanec, ki si lasti ta telefon. Pri S4 mini bi sigurno morala držati dlje. In še velikost je tisti faktor kot sem že omenil.

Nekako se bolj nagibam k S4 mini, čeprav se mi oba telefona zdita super - vsaj ima nek svoj plus. Upam, da še kdo pokomentira zadevo, ker se res nemorem odločiti ;((

TOP ::

Glej po besedah si se ti že odloču jaz bi takoj vzel s3, čeprav raje s4 ker s3 je že mal zastarela nove ne dobiš sepravi bolha. Mini pa niti ne povoham, ker tisto je nek zmazek kao kopja velikega brata ki je bolj slabo narejena, ker mam kar nekaj prijateljev ki so ga mel in kar veliko težav. S3 bo ziher baterija slabša saj je močnejši in velik ekran. To je moje mnenje. Na koncu se odloči sam, sam 4 jedra ali 2 jedra se pozna razlika in ni zanemarljiva.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

TH321 ::

Glede zastarelosti se ne sekiram, saj sta ta dva telefona več kot dovolj dobra zame. Hkrati je danes še precej telefonov slabših od teh dveh.

Sem pogledal par testov in ugotovil, da S3 LTE res drži neko prednost. Bom kar S3 vzel, da mi ne bo žal... Vseeno me pa skrbi zaradi baterije, ker vsak dan priklapljati polnilec tudi ni fajn.

DonRan ::

Definitivno S3, nimaš kaj drugega razmišljat!

Dejan_007 ::

Pri S3 me moti, da se v nekaterih trenutkih zelo slabo odziva. Po moje je krivec sam android. Pri jabolku definitivno dela vse dosti bolj gladko.

TH321 ::

Dejan_007 je izjavil:

Pri S3 me moti, da se v nekaterih trenutkih zelo slabo odziva. Po moje je krivec sam android. Pri jabolku definitivno dela vse dosti bolj gladko.


Aha vidim da si lastnik S3. Imaš 1gb ali 2gb (LTE) verzijo? Kako pa je z baterijo (na koliko časa polniš)?

Mavrik ::

Noben izmed teh telefonov ti ne bo delal 48 ur če boš mel karkoli prižganega na njem.
The truth is rarely pure and never simple.

Dejan_007 ::

Ne nimam LTE verzije. Na splošno je telefon OK. Na začetku je bil telefon odziven. Po dobrih dveh letih in mnogimi posodobitvami pa telefon kar lepo šteka. Če ga imaš skoz v roki ti bo zdržal 12h, če ga pa ne tikaš kaj preveč razen sms, klici, pa dva dni. Res pa je kar je napisal Mavrik. Tile novodobni telefoni ne zdržijo bog ve kaj.

Zgodovina sprememb…

Scorpia ::

Pri s3 precej laga na 4.3, sploh če si posodobil od nazadnje 4.1 in obdržal aplikacije/nastavitve. Tovarniška ponastavitev pomaga, ampak sem pa tja se zalaga. Najbolj mi zalaga pri aplikacijah Chrome in Messenger, tako da bolj ali manj te aplikacije krivim. Drugače dela ok. Če je možnost, je telefon dober imeti na 4.1 ker na tem androidu dela zadovoljivo ali pa naložiti CM10 kjer pa šele pol dela odlično in nobenega laga.
Glede na to, da Samsung zelo slabo daje nadrgadnje in če že da, so površni kot je v primeru pri nadrgadnji na 4.3. Ta zadnji rom so na hitro spackali (vmes celo šlampasto popravljali), samo zaradi podpore za uro, ko je le ta prišla ven. Če že vzemi Nexus 5.
////

TH321 ::

No, kot ste svetovali - vzel sem S3 (LTE). Zaenkrat sem zelo zadovoljen, telefon je lepo odziven, precej bolje "pade" v roko kot sem pričakoval.
Naredil sem pa napako ... Telefon sem si že naštelal, naložil par bistvenih aplikacij, ki jih rabim ... Potem se pa spomnim ... Android 4.3 je gor jao :D In sedaj še tole preberem :D No, res je na čase kakšen majhen lag, ampak nič kritičnega, če smo iskreni. Sem probal posodobitev preko Nastavitev pa ni šlo (piše da je zadnja verzija). Preko Odina pa ne bom nalagal, ker ne mislim spet vse nastavljat. Je še kakšen drug način (kot npr. LG PC Suite, kjer si posodabljal)?
Drugače pa za tako star telefon in tako majhno ceno ;) ;) ;)
Lahko iz prve roke povem, da je S4 glede na ceno in nenapredek brca v prazno proti S3 LTE (2gb rama).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TH321 ()

Egidij88 ::

Koliko si dal in kje?

bobby ::

katergakol pa custom rom gor pa ne bo nobenih problemov z laganjem,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

floyd1 ::

Fotoaparat in ostale "malenkosti" delajo s katerim od custom rom-ov na S3?

bobby ::

Vse dela
probano z CM, Slim rom in Paranoid

že S2 dela brez konkretnega laganja, pa je samo 1Gb pa dual core
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

TH321 ::

No, custom romov sigurno gor ne bom dajal, sem imel CM9/10 na SGS2 in nisem bil ravno navdušen - že sam stock izgled je grd.

Zanima me samo, če je možno obdržati vse podatke & aplikacije in nekako nadgraditi na KikKat 4.4 - sedaj imam 4.3 in v nastavitvah preko posodovitve prog. opreme ne gre ...

Scorpia ::

Uradnega roma 4.4 za s3 ni. Ceprav se je govorilo, da bo, zgleda ne bo nic od tega.

Malo lazem, sem pogledal na sammobile in imas nemsko razlicico 4.4.4, lahko ga prek kies-a updejtas.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

bobby ::

TH321 je izjavil:

No, custom romov sigurno gor ne bom dajal, sem imel CM9/10 na SGS2 in nisem bil ravno navdušen - že sam stock izgled je grd.

Zanima me samo, če je možno obdržati vse podatke & aplikacije in nekako nadgraditi na KikKat 4.4 - sedaj imam 4.3 in v nastavitvah preko posodovitve prog. opreme ne gre ...


Od 9/10 so precej napredoval, kar se delovanja tiče, Je pa res, da je marsikomu vsa tista lepota premikanja, ki ga vendorji gor namečejo oh in sploh, meni ni, čim manj nekih animacij pa lepotnih zadev, razen en ok slika ozadja, pa še to imam najraje črno.

meni je poglavitno, da je odziven pa simpl.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

TH321 ::

Sem probal preko Kiesa pa piše da imam zadnjo verzijo. Je 4.4.4 verzija (kao uradna) prišla ven šele prejšni teden tako da zaradi tega verjetno še noče posodobiti.

Sem pa s telefonom zadovoljen. Napram S2 ali 4x HD PRECEJ bolje odziven in hiter.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162806 (53609) Dr-4Skull
»

Samsung Galaxy S3 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
600137416 (59177) Mad_Lion
»

Prve napovedi o Galaxy S5 Mini

Oddelek: Novice / Android
3316047 (13211) Jackass
»

kater android telefon do 100 evrov ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
483227 (1946) Dober dan

Več podobnih tem