» »

Home cinema

Home cinema

negot ::

DarwiN ::

Se bojim, da še na kakšnem globalnem forumu ne boš dobil zadovoljivega odgovora, kaj šele tukaj.

Ko sem jaz pred kratkim kupoval, sem si na netu ogledoval tudi te B&W zvočnike, a se nazadnje odločil za KEF T305 zaradi malo boljšega mnenja uporabnikov, boljšega p/p, 8 vs 10 colskega wooferja, predvsem pa zaradi meni lepšega izgleda zvočnikov. Te B&Wje se namreč primerja z E serijo "jajčk" E305 od KEFa, ki pa stanejo 1000€. Lahko pogledaš tudi za Q-Acoustics 7000i, ki so prav tako zelo cenjeni, a morda ne preveč vizualno privlačni. :S

V vsakem primeru pa ne boš naredil napake z nakupom. Mimogrede, IDEO jih prodaja za 1440€, ampak sem prepričan, da ti bo tudi Playroom spustil ceno.

Marantz je pa ravno tako sinonim za kakovost, kakorkoli pogledaš... AMPAK, ta 5009 model je zunaj šele ~2 meseca in ima kot takšen precej nabito (dokaj nerealno) ceno. Lanski 5008 model dobiš v Nemčiji za 440€, pa je z izjemo kakšnega 4k bonbončka in mogoče wi-fija prej ko slej enak. Poleg tega je Slovenija majhen trg in smo osredotočeni bolj na tiste komercialne zadeve, ki gredo za med, medtem ko je Marantz bolj fancy igračka.

Denon 2100 je praktično "enaka" zadeva (Denon in Marantz sta eno podjetje).. Prav tako 2014 model, le da je nekaj mesecev starejši in bolj prijazen našemu trgu. Sledi - cena 530€.

Skratka, super hišni kino, le mogoče malo predrag?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bellzmet ::

Uh lep izbor. I tata bi sine :)

Amdforce ::

Sem vzel komplet indiana line tesi zvocnike na playroom, sploh ne hodimo vec v kino. Spredaj samostojece, zadaj bookshelf in ta mocn woofer in ta velik center.....brez pripomb. Tudi za popust se da zmenit. Tako da velja razmisliti, ce imas prostor za njih. Zvok lepo zapolni slaboh 30m2 veliko dnevno sobo.
Lp

Anney ::

Če bodo primarna funkcija filmi in ne glasba, razmisli o kakšnem Yamahinem modelu (nparimer RX-A830, RX-V777BT), se obnesejo bolje pri filmih vsaj tako je zaslediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Amdforce ::

Tukaj se strinjam z anneyem, sam imam pravtako Yamahin receiver, tudi meni so ga takrat vsi priporocali- govorim seveda za filme, za glasbo je stereo bog i batina....

Olórin ::

kakor komu. meni je dolbi surround za glasbo top, stereo pa zelo dolgočasen.

But that is just me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

negot ::

Na novo se mi poraja dilema med zvočniki:
http://playroom.si/FOCAL/FOCAL-Dome/FOC...

http://playroom.si/Zvocniki/Bowers-Wilk...

mnenje o Focal Dome pack, :)

Amdforce ::

Kaj pa ce bi raje poklical v playroom in prosil za demonstracijo? Konec koncev so kvalitetni zvocniki nalozba in nakup za dolga leta, receiver se pa zamenja ko ga leta/funkcije prehitijo. Pejt poslusat, prosi za receiverje razlicnih znamk in to je to. Mislim pa da playroom nima yamahe, vsaj ko sem jaz kupoval jih ni imel. So pa naceloma vsi ti mid range zvocniki v rangu 1000-1600€ kar v redu zadeva.

dope1337 ::

Ozri se tudi za Klipsch surround. Zadnje case so malo bolj zanemarjeni s strani trgovcev (sicer nimam pojma zakaj?) ampak so pri meni zapisani kot "one of the greats". Vidim da isces premium sound in ti garantiam da to vsekakor to je. Skoda edino, da nimajo kaksnega celotnega sistema na playroom, lahko si ga pa sam sestavis.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

negot ::

Zaradi samega prostora sem precej omejen, tako da sem se v playroomu že dogovoril za montažo focal dome 5.1 in pa marantz 5009, upam da bo to v redu za poslušanje glasbe in gledanje filmov, vsem hvala za pomoč, lp:)

Olórin ::

raje nam reči da si preveč neučakan da bi ustrezno preizkusil opremo pred nakupom ;)

dope1337 ::

Ne se sekirat. Za 2k+EUR bo vec kot le "vredu" ;) Sam imam vseeno obcutek, da si zelo slabo raziskal svoje moznosti, glede na kapital, ki ga bos vlozil v ozvocenje.

Just sayin
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

negot ::

dope1337 je izjavil:

Ne se sekirat. Za 2k+EUR bo vec kot le "vredu" ;) Sam imam vseeno obcutek, da si zelo slabo raziskal svoje moznosti, glede na kapital, ki ga bos vlozil v ozvocenje.

Just sayin


kakšen konkreten boljši predlog v oviru te vsote, kasični leseni zvočniki žal odpadejo zaradi same velikosti in opreme sobe, sem pa odprt za vse predloge, lp :)

DarwiN ::

Malo deluješ neučakan, ampak če denar ni faktor, potem vse prav. :)

Sicer je res, da večjih razlik med temi manjšimi zvočniki ni, in po reviewih so vsi ocenjeni visoko, tko da če so ti všeč...

Lahko pa vsaj pogledaš še te:
Q Acoustics
KEF e305
KEF t205

No, boš pa IMO skoraj zagotovo brcnil v temo pri receiverju... Like I said, Marantz 5009 =~= Denon 2100... V tujini tudi ni bistvene razlike v ceni med njima. V Nemčiji stane prvi 780, drugi pa 630. Pri nas pa malo smešnih 900 in 520, kjer je slednji (Denon) cenejši kot v tujini.

Ampak če ti denar smrdi... ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

negot ::

Ko to sedaj pišem, poslušam glasbo z Focal Dome 5.1, av reciever Marantz 5009, vsem hvala in lep dan, :)

m0LN4r ::

Upam, da poslušaš vsaj passthroughan 24bit lossless dts, ne pa mp3 :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

negot ::

Poslušam in to je pa res pravi užitek, da o gledanju filmov na Panasonicovi 65" plazmi sploh ne govorim, lp :)

m0LN4r ::

A mi lahko napišeš na ZS, kjer nabavljaš muzko? Jaz imam samo razne DTS Demoje in Queene v losslesu oz. dtsu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni kino sistem - Kaj kupiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12230762 (22301) p|X|
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319223 (16933) car100
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546417 (27882) Anney
»

Kakovostni 5.1 zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
365971 (5071) lowac

Več podobnih tem