» »

SSD vgrajen, kaj pa zdaj?

SSD vgrajen, kaj pa zdaj?

«
1
2 3

damirez ::

Kako pa zdej presnet vse iz HDDja na SSD?
A to samo dam copy/paste vse al je kak drug proces? :)
Na SSDju je prostora dovolj.
Hvala

hojnikb ::

easus disk copy
#brezpodpisa

damirez ::

In potem samo cloniram al še kaj?

hojnikb ::

sam kloniraš
#brezpodpisa

medenko ::

a ni clonezilla boljša?

hojnikb ::

easus je bol naizi :)
#brezpodpisa

medenko ::

te dni bom vzel crucial mx100 512 pa bi kloniral preko zunanjega usb kabla, a veš sva preko zs debatirala.....pa potem sprobam še crucial če mi nagaja disk al kaj hudimana :P

damirez ::

Ni vredu.
Evo kloniral in je takole. Pojavil se je še en disk, ki se imenuje system reserved in je velik 100mmp.
Comp se sploh ne zažene ampak piše bootmgr is missing.

hojnikb ::

Si kloniro celotn disk ?
Da nisi kr prve partricije zbral..
#brezpodpisa

solatko ::

http://www.disk-partition.com/free-part...

S tem orodjem preneseš celoten sistem, po končanem opravilu samo zamenjaš disk in preverjeno vse deluje. Enostaven uporabniški vmesnik pa omogoča vse opravke s particijami.
Delo krepa človeka

damirez ::

Disk je kloniran. Samo winsi se zaženejo samo z HDDja iz SSDja piše bootmgr is missing.

solatko ::

damirez - s kloniranjem diska, se sistem ne naloži pravilno. Moral bi uporabiti nastavitveni medij in poizkusit repair orodje, vendar včasih tudi tako ne gre.
S prenosom sistema na drug disk pa ti prenese sliko, z vsemi nastavitvami, zato sistem normalno deluje, ko ga daš v računalnik - je praktično enak na obeh diskih, kar pri kloniranju ni. Je vsebina, zagonski sektorji pa se razlikujejo, oziroma je na klonu zagon nedelujoč.

Gre tudi z orodji, ki naredijo sliko sistema in potem to sliko razpakiraš na drugi disk. Copy in clone orodja, ne preneseta boot nastavitev.
Sicer pa ob nakupu SSD-ja dobiš tudi orodja za prenos sistema.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

clone orodja seveda prenesejo celotn sistem, vkjučno z boot sekotrji. Samo pravilno je treba nastavit :)
#brezpodpisa

damirez ::

No uglavnem kakorkoli sem mislil, da bo to bolj simple.
Očitno bo treba format in na novo.

francek1 ::

damirez je izjavil:

No uglavnem kakorkoli sem mislil, da bo to bolj simple.
Očitno bo treba format in na novo.

Bolj enostavno kot narediti sliko starega sistema res ne gre...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

damirez ::

Sliko sem naredil in ne dela, a razumeš?

Sploh pa ni samo clon diska narest in evo, ampak so še druge stvari.

hojnikb ::

samo pravilno clon narediš in je to to.
Resetiraš komp, nastaviš ssd kot boot napravo in špila. Done it a 1000 times..
#brezpodpisa

Duhec ::

solatko je izjavil:

damirez - s kloniranjem diska, se sistem ne naloži pravilno. Moral bi uporabiti nastavitveni medij in poizkusit repair orodje, vendar včasih tudi tako ne gre.
S prenosom sistema na drug disk pa ti prenese sliko, z vsemi nastavitvami, zato sistem normalno deluje, ko ga daš v računalnik - je praktično enak na obeh diskih, kar pri kloniranju ni. Je vsebina, zagonski sektorji pa se razlikujejo, oziroma je na klonu zagon nedelujoč.

Gre tudi z orodji, ki naredijo sliko sistema in potem to sliko razpakiraš na drugi disk. Copy in clone orodja, ne preneseta boot nastavitev.
Sicer pa ob nakupu SSD-ja dobiš tudi orodja za prenos sistema.

To, da kloniranje naredi nedelujoči novi disk ali da ne prenese boot nastavitev je pa hudo kontra mojim izkušnjam okoli kloniranja. Vedno, ama vedno je ravno klon sw (od starega dobrega Ghosta do Easeus Todo Backup...) naredil točno kopijo starega na nov diska v nulo, z vsemi (boot, sistemskimi in kajvemkaterimiše) particijami. Je pa dobro, da pri tem malce misliš in ne klofaš enter v 3 dni, sploh, ko je target disk po kapaciteti manjši kot source. :)
http://blackbird.si/

solatko ::

Duhec - Clone disk ti ne prenese nastavitev, saj ne moreš imeti dve particiji activne. Z orodjem, katerega link sem dal, se prenese celoten sistem na drug disk (slika), kar pa se razlikuje od clona.
Clon in copy partition ne naredita bootable particije.
Image ali prenos sistema pa to storita in zato z boot-om ni nobenih problemov. Gre včasih tudi s cloniranjem, vendar ne brez namestitvene kopije sistema na USB ali DVD mediju in comande repair.

V AOMEI imaš komando prenos sistema in ti da opcijo na kateri disk boš instaliral, disk mora bit unlocated. Računalnik se resetira, požene se partition asistent in v cca 15-ih minutah prenese celoten sistem na željeni disk. Lahko se tudi skrči ali razširi particijo istočasno.

Znani Acronis je imel opcijo cloniranja in izdelave slike. Z image je sistem vedno lepo deloval, s cloniranjem nikoli, enako z orodji diskov, nikoli cloniranje ni dalo željenega rezultata.
Če ti to dejansko uspeva, bi rad videl filmček na youtubu.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

hojnikb ::

še vedno ko sn delu clone sistema na drug disk, je bla stvar bootable.
Če ni bootable, potem ni kloniranje. Basta.
#brezpodpisa

gddr85 ::

Naredu parkrat z easeus in dela vedno bp, ne vem v čem je problem, clonira celoten disk v drug disk, s tem da ti particije sam poveča na enako velikost kot original disk vključno z boot particijo in to je to, zbrišeš prejšnega in voila, dela.

hojnikb ::

jap tako je...
Kake clone programe ti uporabljaš, da potem ne bootajo, is beyond me.
#brezpodpisa

jonystar ::

Jest uporablam Acronis za take stavri in tut enkrat ni blo, da nebi delal.

Duhec ::

@Solatko, skoraj ne morem verjet, da si tako neprepričan v Disk Cloning.
Po svoje naredi točno to kar naredi tudi Disk Imaging vendar na drug način. Disk Cloning direktno kopira sektor po sektor (z vsemi boot, partition podatki) na fizični drugi disk (Disk Imaging pa v datoteko s katere potem narediš restore na disk), ki ga po končanem kloniranju fizično nadomestiš s prvim in štarta brez problema. O kakih boot, non system ali ostalih težavah tu ne sme biti govora, če je le s hw vse ok.
Lahko si imel kake hw težave s source diskom in si kloniral zjeban disk ali kaj podobnega, da si še vedno prepričan, da Disk Clone ne prenese vseh (boot) nastavitev s starega diska. Se sprašujem čemu potem sploh ta opcija? :)
Če že omenjaš AOMEI orodje, si poglej kako se dela DiskClone:
http://blackbird.si/

hojnikb ::

ravnokar naredil clon in razn resizeanja partricij ni blo treba nič naredit (ker je bil destination disk večji).
#brezpodpisa

solatko ::

Ravnokar pišem iz kloniranega diska (aomei backuper), cloniral obe particije in mi ga ob zagonu ni zaznalo (no boot device).
Instalacijski ključek je zagon popravil in deluje vse.
Clon diska sam od sebe ni bootable. Particija ni aktivna. Cloniranje delujočega sistema, nisem pa probal clonirat neaktivni disk s sistemom.
Migrate OS iz Aomei partition assistent pa deluje brez dodatnih posegov.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Potem je pač neumen program, ki ne dela kompletnega klona..
#brezpodpisa

misek ::

solatko je izjavil:

cloniral obe particije in mi ga ob zagonu ni zaznalo
Če sta se klonirali samo particiji je jasno, da disk ni bootable. Verjetno nekje manjka ena kljukica.

hojnikb ::

jst z easus produkti (tako disk copy kot backup) nimam nikol problemov z bootanjem.
Bootat neha samo takrat, ko v kakem drugem programu premaknem partricije v levo ali pa čaram kej...
#brezpodpisa

Duhec ::

solatko je izjavil:

Ravnokar pišem iz kloniranega diska (aomei backuper), cloniral obe particije in mi ga ob zagonu ni zaznalo (no boot device).
Instalacijski ključek je zagon popravil in deluje vse.
Clon diska sam od sebe ni bootable. Particija ni aktivna. Cloniranje delujočega sistema, nisem pa probal clonirat neaktivni disk s sistemom.
Migrate OS iz Aomei partition assistent pa deluje brez dodatnih posegov.

Čakaj, jaz govorim o kompletnem Disk Clonu, ne Partition Clonu. Disk Clone naredi vse, Partition Clone pač ne.
http://www.backup-utility.com/features/...
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

ProGo ::

Pri Samsungu dobiš zraven SSDja tool za clone, samo nastaviš iz kje naj klonira na SSD, in je to to.

hojnikb ::

Pač eni nimajo čisto razčišenega pojma kloniranja, zato potem pridejo take klobase ven.
#brezpodpisa

djabi ::

Jaz že nekaj let uporabljam O&O DiskImage in me še nikoli ni pustil na cedilu.

solatko ::

Duhec - Razloži širšemu občinstvu, kako kloniraš 500GB HDD na 128GB SSD. Clon particije naredi enako, kot clon diska - posname vse kar je na particijah, vendar Windows sistema ne naredi avtomatsko bootable, moraš uporabit instalacijski medij in funkcijo repair zagona, potem pa deluje. Ko se klonira sistem, zagonsko particijo ne naredi activno, samo primary.

ProGo - to ni cloniranje, temveč sistem migrate. Popolen prenos sistema in dejansko dobiš clone.

djabi - Sam sem uporabljal Acronis true image, od kar pa je zunaj (oziroma vem zanj) AOMEI partition assistent, pa uporabljam tega, saj je prenos sistema na drug disk najhitrejši in vedno brez napak.

Tudi, ko narediš windows recovery disk, moraš uporabit instalacijski medij, ker ne gre avtomatsko. Pač sranja z zaščito sistema in avtorskih pravic.

hojnikb - nekateri pa nimajo pojma, kako deluje zagon sitema in na kakšen način ga lahko kopiraš, da deluje. Določeni zagonski faili se pač pri copy ali clone, na drug disk ne prepišejo, pri image ali migrate pa, zato se pač večino uporablja ti dve opciji ali pa medij in repair zagona.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

hojnikb - nekateri pa nimajo pojma, kako deluje zagon sitema in na kakšen način ga lahko kopiraš, da deluje. Določeni zagonski faili se pač pri copy ali clone, na drug disk ne prepišejo, pri image ali migrate pa, zato se pač večino uporablja ti dve opciji ali pa medij in repair zagona.

Kar ti praviš je v nasprotju z definicijo kloniranja

Duhec - Razloži širšemu občinstvu, kako kloniraš 500GB HDD na 128GB SSD. Clon particije naredi enako, kot clon diska - posname vse kar je na particijah, vendar Windows sistema ne naredi avtomatsko bootable, moraš uporabit instalacijski medij in funkcijo repair zagona, potem pa deluje. Ko se klonira sistem, zagonsko particijo ne naredi activno, samo primary.

Zelo enostavno. Uporabiš programčič, ki vsaj toliko pameten, da zna preuredit partricije.
Ravno pred kratkim sem z easeus backup (ker nisem mogu met dva diska hkrati v sistmeu za direkt copy) naredu klon sistema iz 160GB hdd in kasneje restore na 60GB ssd. Stvar je potekala brez zapletov in nobenih problemov potem z bootanjem ssdja. Kaj ti počneš, da ti stvari ne bootajo, is beyond me :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

misek ::

Pametni clone programi ne znajo samo kopiranja sector by sector ampak tudi file by file. Znajo ugotoviti koliko je particij na izvornem disku. Znajo vprašati ali jih želimo imeti enako število na ciljnem disku ali ne. Znajo izvesti povečanja ali zmanjšanja particij. In znajo skopirati sistem tako, da se boota brez nekega dodatnega popravljanja.

Duhec ::

solatko je izjavil:

Duhec - Razloži širšemu občinstvu, kako kloniraš 500GB HDD na 128GB SSD. Clon particije naredi enako, kot clon diska - posname vse kar je na particijah, vendar Windows sistema ne naredi avtomatsko bootable, moraš uporabit instalacijski medij in funkcijo repair zagona, potem pa deluje. Ko se klonira sistem, zagonsko particijo ne naredi activno, samo primary.
ProGo - to ni cloniranje, temveč sistem migrate. Popolen prenos sistema in dejansko dobiš clone.
djabi - Sam sem uporabljal Acronis true image, od kar pa je zunaj (oziroma vem zanj) AOMEI partition assistent, pa uporabljam tega, saj je prenos sistema na drug disk najhitrejši in vedno brez napak.
Tudi, ko narediš windows recovery disk, moraš uporabit instalacijski medij, ker ne gre avtomatsko. Pač sranja z zaščito sistema in avtorskih pravic.
hojnikb - nekateri pa nimajo pojma, kako deluje zagon sitema in na kakšen način ga lahko kopiraš, da deluje. Določeni zagonski faili se pač pri copy ali clone, na drug disk ne prepišejo, pri image ali migrate pa, zato se pač večino uporablja ti dve opciji ali pa medij in repair zagona.

@solatko, ko se odločiš klonirati celoten disk mora biti izpolnjen logični pogoj, da je skupno število zasedenega prostora na starem disku (na vseh morebitnih particijah) manjše od celotne kapacitete novega diska.
Logično, saj 2 litra vode ne moreš stlačit v litrsko flašo. Lahko pa 7 dcl vode, ki je v 2 litrski flaši komot pretočiš v litrsko.
Kar je važno je, da vsota vseh podatkov na vseh particijah starega diska ne preseže celotne kapacitete novega diska, v tem primeru 128GB ssd.

Primer 1: Imaš 500GB disk in na njem 100GB podatkov s sistemom vred; Normalno lahko kloniraš celoten disk na novega 128GB ssd. Ko zamenjaš diska, ti pač na ssd-ju ostane zgolj 28Gb prostega.

Primer 2: Disk 500GB, tri particije, prva 100GB, druga 100GB, tretja 300GB, na prvi podatkov s sistemom vred za recimo 70GB, na drugi 20GB, na tretji 20GB. Normalno lahko kloniraš celoten disk z vsemi particijami na novega 128GB ssd.

Kot so že povedali "pametni" Disk Clone lepo naredi oba zgornja primera s tem, da ti pri drugem primeru ponudi proporcionalno zmanjšane vrednosti particij glede na proporce particij na prvem disku. Lahko jih celo premikaš/določaš nove vrednosti.

Pri nekaterih Clon Disk nastavitvah je treba v primeru manjše kapacitete novega diska odstraniti kljukico pri opciji "sector by sector clone", saj v tem primeru želimo kopirat tudi prazen prostor kar sodobni Clon Disk programi v primeru manjše kapacitete target diska to zaznajo in javijo napako v smislu, da ne boš mogel pretočit "2l v liter flaše". To bi javilo pri primeru 1 kjer je disk 500GB, podatkov 100GB, če bi delal Clon Diska s kljukico pri "sector by sector clone"; če te kljukice ni, gre brez problema. Logično.

Najmanj telovadbe imaš, če je novi disk enake ali večje kapacitete kot stari disk.
In pri Disk Clon nastavitvah ne pozabit v primeru kloniranja na SSD disk dati kljukico pri "Optimize for ssd", ki zagotovi sector alignment med samim porocesom kloniranja.
http://blackbird.si/

solatko ::

Programi ki jih uporabljam, ne znajo clonirati diska iz večjega na manjšega, lepo pa klonirajo particije na velikosti po želji - pač večje od potrebne.
Drugače pa kaj komplicirate s kloniranjem celega diska, če gre postopek sistem migrate veliko hitreje in brez vsakega problema in kljukanja kljukic.
Ti še vedno mašap med sliko - image in clone - copija diska. Če si razpakiral backup, ti je ta naredil sliko in ne clon in ta slika se razpakira-prenese - restore, pač na velikost, ki jo določiš z vsemi podrobnostmi originalnega sistema na disku, kar pa se pri opciji clon partition, clone disk ne naredi in dobiš non bootable copijo sistema, z instalacijskim medijem pa to s funkcijo repair, z lahkoto popraviš.
Samo čemu bi delal to, če migrate OS neredi to avtomatsko.
Sama operacija poteka okoli 15 minut, pač odvisno kateri USB uporabljaš 2.0 ali 3.0.
Delo krepa človeka

gddr85 ::

Solatko, uporabi easeus program, v dveh klikih imaš cel disk kloniran po particijah, celo enako velikost ti nardi kot original particije. V bistvu je tko narjen, da bi še 2 letnik znal klonirat.

Duhec ::

@solatko, jaz nič ne mešam ampak ti samo poizkušam razložit kaj Disk Clone naredi, v katerih primerih ga uporabiš, kdaj ne gre in kakšne so omejitve. Nič drugega.
Ti vztrajno negiraš ne samo moje ampak tudi izkušnje ostalih uporabnikov, ki so brez problema naredili Disc Clone in o kakih boot problemih ni bilo ne duha ne sluha.
Na prejšnji strani sem ti Linkal youtube video, kjer tip naredi lep Disk Clone (prezri tisto, da so se mu pri shutdownu sprožile posodobitve... :) ), samo še zamenja diska in zadeva štarta s prve.
In ne mešaj tukaj zraven Partition Clona, Image sistema in ne vem kaj še vse.
Jaz uporabljam EaseUS Todo Backup Free in ti povem, da Disk Clone normalno naredi target disk bootable. Samo še zamenjaš diska in špila.
http://www.todo-backup.com/home/
http://blackbird.si/

solatko ::

Duhec - Vsak partition clone naredi clone particije, glede na to, da je w7, w8 in w8.1 na dveh particijah, bi moral tudi clone obeh particij delovati, pa ne.
Čakam nekoga, da razloži zakaj clon diska praviloma dela (po filmu in izjavah nekaterih), clon particij pa brez reraira ne deluje spljoh. Pri startu napiše non bootable disk).
Torej je clon diska narejen drugače in v bistvu naredi migrate sisteme, clon particije pa samo prekopira vse faile, ne naredi pa diska bootable.

Prej sem za migracijo sistema vedno uporabljal Acronis true image, saj se mi clon celega diska ni dalo čakat.

Že nekaj časa uporabljam za delo z diski AOMEI-eva orodja, ki delujejo brez problemov.
Easus todo backup diska naredi sliko sistema in jo zaradi potreb prostora malo stisne - popolnoma enako naredi Acronis true image, Aomei backup....., skratka to ni clon. Zato trdim, da malo mešate namene orodij. Vsak backup sistema ti naredi bootable SLIKO.
Delo krepa človeka

misek ::

Po definicije je clon diska identična kopija. Zato lahko kloniraš izvorni disk samo na enako velikega ali večjega. Ne gre na manjšega. Pri večjem disku je preostanek prostora neuporabljen in je potrebno particijo ročno povečati ali narediti še eno.
Da pa se prenese operacijski sistem iz enega diska na drugega ni potrebno klonirati ampak samo prenesti vse potrebne podatke. Torej narediti particije, skopirati datoteke, prenesti zagonski nalagalnik.

Zamisli si, da imamo učilnice z identičnimi računalniki. V takem primeru si pripravimo enega, nato pa prenesemo sistem na ostale. Norton ghost je imel eno fino opcijo prenosa vsebine preko omrežja preko multicast. Torej se je sočasno kloniral disk iz enega izvornega računalnika na n ciljnih.

Partition clone jaz razumem samo kopiranje particij (datotek na njih) in ničesar drugega. Zato se sistem na novem disku ne zažene.

Gre torej za nekaj izrazov, ki jih vsak od nas razume malce drugače. Ampak vsi hočemo isto: imeti bootable disk po kloniranju, migriranju ali kaj vem s čim. In to definitivno deluje s pravim orodjem.

Duhec ::

misek je izjavil:

...Zato lahko kloniraš izvorni disk samo na enako velikega ali večjega. Ne gre na manjšega. Pri večjem disku je preostanek prostora neuporabljen in je potrebno particijo ročno povečati ali narediti še eno..

Da te dopolnim/popravim.
Izvorni (source) disk lahko kloniraš tudi na target disk, ki je po kapaciteti manjši kot original, pod pogojem, da je vseh podatkov na source disku manj kot je celotna kapaciteta target diska. In še en pogoj, ki je največkrat privzeto že izklopljen, pa je, da NI kljukice pri "sector by sector clone".
http://blackbird.si/

solatko ::

Duhec - Ti veš kaj pomeni clon?
Enak po vsebini in parametrih.
Delo krepa človeka

Duhec ::

No, tole provokativno vprašanje kaj pomeni clon si raje zastavi sam sebi, saj jaz nimam težav z bootanjem kloniranega diska.
Enak po vsebini in parametrih ?
Po vsebini vsekakor, po parametrih pa ti skušam ne samo jaz ampak še kdo drug že od začetka dokazati, da lahko ti z novodobnimi programi delaš clon na target disk, ki ima drugačne parametre kot original, če kot parametre misliš vsaj število sektorjev diska.
To je že znal stari dobri Ghost s katerim si komot kloniral original disk na target disk, ki je bil po kapaciteti manjši kot original, če je le original disk vseboval manj podatkov kot je bila celotna kapaciteta target diska. Še najmanj možganov je bilo treba, če je bil target disk enak ali večji kot original.
To, da je target disk po kloniranju tudi bootable, ti je zdaj končno jasno.
Še vedno pa ne vem kaj te bega, ali to, da lahko original disk kloniraš na target disk, ki je manjši, enak ali večji od originala ?
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Volta ::

Tudi jaz bom verjetno v kratkem prenesel sistemsko particijo iz HDD-ja na SSD in stvar je taka. Klonirat diska ne bo šlo (in tudi ne potrebujem celotnega), ker je disk 1TB, gor pa okoli 700GB podatkov (SSD bo Crucial 250GB). Torej, če sem razumel prav naredim samo klon sistemske particije (200GB od tega 100GB zasedenega), kasneje popravim boot in je to to. Pazim še na to da se particija prilagodi SSD-ju da bodo sektorji poravnani in stvar bo delovala s polno hitrostjo, kot bi ob novi inštalaciji?

Btw - kloniral sem že enih par diskov, vendar vedno do zdaj enake velikosti, tako da raje vprašam za ziher okoli kloniranja na SSD in kopiranja posameznih particij. Uporabljam pa EaseUS Todo Backup.

solatko ::

Volta - Ne se mučit - tole orodje prenese samo sistem na drug disk
http://www.aomeitech.com/aomei-partitio...

Funkcija migrate OS - na medij po želji - nobenega popravljanja, velikost particije pa poljubna.
Delo krepa človeka

solatko ::

Duhec - Clon particije ne zažene sistema, clon diska gre pa samo na enako velikost. Tudi ti mešaš z image.
Clon diska pomeni popolnoma enaka diska, problem je samo v tem, da ti pri klonu particije, ne prenese zagonskih nastavitev sistema, zato moraš popravljat z instalacijskim medijem.
Orodja, pri katerih lahko "cloniraš" na različne velikosti diskov, naredijo sliko željene vsebine in ti jo prenesejo na nov disk in to ni kloniranje, če prav je izdelovalec to tako poimenoval.
V bistvu gre za bckup vsebine in restore vsebine, cloniranje pa je identični prepis vsebine na drug, enako velik medij.
Windows sistema se s kloniranjem ne da razmnoževati, gre pa s sliko - image.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

technolog ::

Nasvet:

Naredi si uslugo in celoten sistem še enkrat namesti. Bo hitreje (in bolje).

Zgodovina sprememb…

Joze_K ::

jaz sem tudi kloniral,...
pa je vse delovalo, boot zagon, vse aplikacije,... vse kot na starem disku,....

potem, po nekaj uporabah pa je WIN7 samo izpisal, da ta izvod ni legalen (četudi so Win-si bili popolnoma legalno kupljeni ob računalniku)...
nikakor se ga ni dalo porihtat,....

sem pa s tipko F9 pričel iz skrite particije instalacijo na novo,... sedaj spet deluje (upam, da ne bo čez čas spet kaj fint)... je pa to dela in dela.... če ne drugo se samo Win updatei....že 15 dni skoro vsak dan nalagajo....za znoret...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474847 (3853) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716292 (9784) opeter
»

Kloniranje HDD -> SSD

Oddelek: Strojna oprema
212478 (1914) solatko
»

Acronis True Image WD Edition

Oddelek: Pomoč in nasveti
152098 (1684) MIHAc27
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
212717 (1983) opeter

Več podobnih tem