» »

Računalnik star 5 dni a vseeno šteka.

Računalnik star 5 dni a vseeno šteka.

1
2
»

Berni_01 ::

sam ta plata podpira procesor...
http://www.pc-specs.com/cpu/AMD/FX/FX-9...

hojnikb ::

napakana strani..
#brezpodpisa

Berni_01 ::

http://www.mlacom.si/konfigurator
tle ce das mojo maticno lohku zberes tudi moj procesor...

hojnikb ::

ti konfiguratorji niso preveč pametni..

važn je samo to, kar piše na proizvajalčevi strani
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

če lahko, zamenjaš cpu predvsem za enga z manj tdp oz. drugo plato npr. giga fxa rev4

Berni_01 ::

gddr85 ::

pa vzameš npr. pri funtech je mal cenej

m0LN4r ::

Vzem 8320 al 8320E. Vse nad tem je zelo preplačana zadeva z nč kaj koristi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FX6300B ::

drugače pa poizkusi dat sistem na hdd in stestirej jaz sem mel isto problem k sm kupu novo matično pa fx6300 je vse štekal tko da sm pol hdd zamenu pa je delu k urca

Berni_01 ::

uglaune menju sm procesor in sm kupu AMD FX-8320. Problem pa je ker igric kot je watch dogs še vedno ne pelje dovolj dobro. Med nalaganjem map na začetku dela super, potem pa začne štekat -.-
Danes mi je med inštalacijo 2x zmrznu sistem in sm ga mogu resetirat, saj so odpovedale use druge komande (od miške, do ctrl alt delete).

Isotropic ::

ce si kupil na mimovrste, vrni vse nazaj pa je.

m0LN4r ::

Isotropic je izjavil:

ce si kupil na mimovrste, vrni vse nazaj pa je.

Asus ROG Striker GTX 760 Platinum
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lonewolf_ ::

Matična je še vedno ista? Meni je na visokem OC fx-8150 trokiral na GA-990fxa-ud3 rev 4. matični... Previsoka temp. na VRMjih... Sem dodal en 92mm ventilatorček na 9V pa dela kot urca zdaj.
Daj vsaj neko spodobno matično, če ne je pa itak napajalnik kriv... pa zakaj 1000W, še 650W bi bilo še preveč.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

FX6300B ::

ja saj res kako pa se gibljejo temp.? možno bi blo da hladilnik ni dobro pritrjen oz kaj takega

D3m ::

Berni_01 je izjavil:

uglaune menju sm procesor in sm kupu AMD FX-8320. Problem pa je ker igric kot je watch dogs še vedno ne pelje dovolj dobro. Med nalaganjem map na začetku dela super, potem pa začne štekat -.-
Danes mi je med inštalacijo 2x zmrznu sistem in sm ga mogu resetirat, saj so odpovedale use druge komande (od miške, do ctrl alt delete).


Servis.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kunigunda ::

Dej si meritve stevcev vklopi (vklopi vse).
Men se je podobno dogajalo, tud vse super duper, razn, da je stevec za disk write queue imel peak-e, ko je vse zmrznlo.
Z novejsim diskom se je nehalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

Berni_01 ::

Matična je ostala ista, menjal sm le procesor. 1000W sm pa uzeu ker mi na 650W s prejšnjim procesorjem ni zagnalo.
Tempareture so: CPU okrog 50C, GPU med 30-70C, matična med 25-40C

Glede na to da jim pa prejšnjega procesorja nism še vrnu in ga mam še doma mam več opcij zdej. Kaj naredit bi vas pa prosu za nasvet (ne mi pisat vrni use -.-).
1. Opcija: Obdržim procesor FX-9370 in menjam matično ploščo (rabiu bi nasvet katiro)
2. Opcija: Obdržim procesor FX-8320 in ne menjam nič
3. Opcija: Morda je kriva grafična in je za zamenjat ampak ne vem kiro bi vzeu. Ta je po redni ceni vredna 400EUR, dobil sm pa jo za 310EUR. Torej če mi priporočate novo grafično naj bo v rangu med 400-500EUR, s tem da jo dobim po nižji ceni od 400EUR. Pa glejte jih na mimovrste, saj bom tm naroču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Berni_01 ()

hojnikb ::

3. Opcija: Morda je kriva grafična in je za zamenjat ampak ne vem kiro bi vzeu. Ta je po redni ceni vredna 400€, dobil sm pa jo za 310€. Torej če mi priporočate novo grafično naj bo v rangu med 400-500€, s tem da jo dobim po nižji ceni od 400€.

310€ je hud kriminal za 760gtx, glede na to da je recimo 970 samo par 10€ več in jo zmelje grdo :)
#brezpodpisa

Berni_01 ::

ja ma ta ni običen 760gtx -.- če primirjaš sepcifikacije je precej bolša + naredli so jo pa republic of gamers...

hojnikb ::

Še vedno je 760GTX jedro in to je vse kar šteje.
#brezpodpisa

Berni_01 ::

Zakaj mi računalnik še vedno kdaj pa kdaj zmrzne? Igre in use dela zdej ok, usake tolko pa blokira use in učasih tudi pride nazaj h sebi.

FX6300B ::

kere winse maš gor drgač kako pa je kej z napajalcem

možno je da je "deformiran" pa pač ni uredu ni pa nujno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

s6c-gEL ::

Orodje:

Berni_01 ::

windows 7 ultimate
napajalc je 1000W :D tle ni problema ;)

kunigunda ::

A si zalaufu stevce v performance monitorju kukr sm ti reku ? Al cakas se ti ne da :)

Berni_01 ::

sm zalaufu zdej, sam ne vem kku vidim ce je kej narobe :D

kunigunda ::

Osnovno bos kuj vidu, poglej takrat po uri, ko ti je zastekal racunalnik, ce je trenutek prej prislo do kaksnih vecjih sprememb v stevilkah,
pa bos vidu na kerih podrocjih je slo narobe.

Berni_01 ::

kaj pa je ksn dobr program za pregled diskov (SSD in HDD)?

Berni_01 ::

torej ugotovu sm da zmrzne komp za 15-60 sekund, včasih je potrebn ponovni zagon.
problem pa mislim da je v SSD disku... tudi performance monitor mi pokaže ogromno nihanje v času zamrznitve.
kaj nej naredim? servis? se da kku drgače popravit?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za igre do 700€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15439104 (26470) smacker
»

Razlike med matičnimi ploščami- kaj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575695 (5157) m0LN4r
»

računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
809700 (7924) mladec
»

nakup novega pcja, CPU?

Oddelek: Kaj kupiti
242771 (2166) Ales47
»

Nov procesor, rami in matična (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1059936 (7387) Muccccek

Več podobnih tem