» »

Zastonj parking v okolici FERI

Zastonj parking v okolici FERI

eric_cartman ::

Živjo!

Torej imam vprašanje glede parkingov okoli FERI. Ni mi pomembno če je parking 1 km stran in imam za hodit do cilja 15 minut. Želim pa parkirati čim ceneje oz. celo zastonj če je kje mogoče, ker bodo tako ali tako že stroški za bencin omejevali mojo finančno sposobnost. :) Torej tisti, ki se vozite na FERI, kje parkirate, koliko zapravite za parking?

Hvala.
Lp

freesty ::

Na smetanovi in prežihovi se mi zdi, da ni za placat. Vsaj vcasih ni blo. Je pa v casu studija tezko najdit prostor.

Drugace pa ce ti ni tezk hodit 15 minut lahko parkiras v Europarku.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

prox ::

veliko jih parkira pri pedagoški fakulteti
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Steampunk ::

Smetanova je komplet v beli coni po novem. Prežihova je še brez, ampak ima kolesarsko stezo.

Če rad iščeš prostore se vozi po Koroških vratih, 100% boš dobil prostor na drugi strani Drave. Je Studenška brv preko Drave.

eric_cartman ::

@matjazpro
Ali je pri pedagoški fakulteti zastonj parking? Se drugače zjutraj dobi kakšen prost parking al imajo vse ful zasedeno?

@Steampunk
Si mislil tam okoli železniške postaje oz. na tisti strani ob Dravi? Je tam zastonj parking ali je bela cona?

Če mi slučajno ne rata dobit brezplačnega, koliko je tam ena ura parkiranja? Ne vem ali je ravno tako razdeljeno v 3 cone tako kot v LJ. cona 1 - 0,7 €/h cona 2 - 0,5 €/h etc...

Steampunk ::

eric_cartman je izjavil:

@matjazpro
Ali je pri pedagoški fakulteti zastonj parking? Se drugače zjutraj dobi kakšen prost parking al imajo vse ful zasedeno?

@Steampunk
Si mislil tam okoli železniške postaje oz. na tisti strani ob Dravi? Je tam zastonj parking ali je bela cona?

Če mi slučajno ne rata dobit brezplačnega, koliko je tam ena ura parkiranja? Ne vem ali je ravno tako razdeljeno v 3 cone tako kot v LJ. cona 1 - 0,7 €/h cona 2 - 0,5 €/h etc...

Pri pedagoški je zastonj, zjutraj bi moral bit plac. Kasneje pa je norišnica, mi ko delamo včasih ne pridemo s kombijem do cilja.

Na tisti strani ja. Ni nikjer bele cone. Pred železniško postajo, pred bloki, kjerkoli. Plac kadarkoli, noben ni kompliciral v 4-ih letih.

Ko sem še bil študent, je bilo povsod v MB 0.80€ na uro.

amacar ::

Tule pod mostom je načeloma vedno kakšen prazen prostor, cca 10min hoje:
https://www.google.si/maps/place/Maribor/@46.5611759,15.6271321,3a,75y,204.19h,64.87t/data=!3m4!1e1!3m2!1sKYnQ6jEURqhyZBNDbZbi3Q!2e0!4m2!3m1!1s0x476f77a6ea402051:0x1053af90bc0daa22


Drugače pa js imam na smetanovi v garaži za 21€ na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

eric_cartman ::

@amacar

A pa je tam dovoljeno parkirat?

Se opravičujem, ker tolko sprašujem, ampak jaz delam v Ljubljani in sem čist paranoičen glede parkingov. :D Namreč najbližji zastonjski parking je par km iz centra, vse drugo plačljivo..Redarji pa vsak dan lepo talajo kazni naokoli in ni šans, da ga kar nekam vtakneš, kjer parking ni označen.. In ker imam službo v centru sem ravno sedaj dobil dvakratni pozdrav od Jankoviča. ;(

Skratka hvala za vse ideje :)!

amacar ::

Cimer ga je imel tam celotno šolsko leto (in že leta nazaj), kolega pa občasno, če pri pedagoški ni dobil prostora in ni bilo nobene kazni. Skoraj dvomim, da bi imel v celotnem letu takšno srečo, bi bilo pa mogoče dobro kakšnega domačina vprašat.

AnriK ::

Pod mostom sem ga jaz imel celo zimo (ker je bil "pod streho"). Drugače pa na koncu hermankove ulice je tudi makadamski parking. Je pa cca 15min hoje do FERI.
Sam sem v lepih dnevih parkiral na Smetanovi. Se po parih krogih najde kak prostor.

RockyS ::

Pakiraš v EP pa je to to.

Če prideš ob 8:30-45 ga daš v garažno hišo, če prideš prej pa ga parkiraš na makadam zadaj. Do makedama prideš, da izbereš prvi uvoz (če prideš iz turbo krožišča), in namesto da zaviješ v garažno hišo greš po asfaltu, čez 100m prideš do parkinga. Do 7:30 več kot dovolj prostora.

Če si pač ziherca in hodiš v center "pet minut do predavanj" pač ne boš točen.

eric_cartman ::

Če si pač ziherca in hodiš v center "pet minut do predavanj" pač ne boš točen.


Bolj me muči štajerska AC in stalne nesreče tm gor. Jst bom imel sicer kontra režim oz. ko bo največja gužva proti LJ, grem jst v MB, tko da upam na ne preveliko število problemov na AC. Sicer pa obvoz via glavna cesta... :)

IL_DIAVOLO ::

Javni prevoz je na voljo vsem.

eric_cartman ::

Javni prevoz je na voljo vsem.


Hvala za moraliziranje. :) Vendar glede na to, da mam plin v avtu, me pride javni prevoz Ljubljana - Maribor polovico tega kar zapravim za pot z avtom oz. če sem bolj natančen za plin zapravim cca. 6 EUR v eno smer. Mi pa avto prišpara vsaj 1,5 h manj vožnje kot z vlakom ali avtobusom oz. 3h vožnje v obe smeri manj če štejem še čakanje na vlak ipd.

Verjetno bi se za javni prevoz (vlak) odločil kdaj pozimi, če oz. ko ceste ne bi bile zadosti očiščene za normalno vožnjo z avtom.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

A ni več tistih mesečnih za vlak ala 10EUR ?

Sicer pa daj čimprej vlogo za parkirno hišo: Lent, pristan, 13.dom za 21EUR/mesec oz. 120EUR na pol leta. Čakal boš čist odvisno od zasedenosti garaž, če pa najdeš koga ki se poslavlja od tega pa se zmeni in zamenjata.
Kazen je 20EUR (do 8dni) od redarjev in dobiš res kadarkoli. Mene so kaznil že tudi ob 8:10. Kaznil pa vsako leto 1x, pa sem ful pazil :D

Pa zadnje čase je vedno manj placa za parkirat in vedno je kaka nova cona nekje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RockyS ::

Ne serite z nekimi javnimi prevozi. V nekaterih krajih še mestni promet ne funkcionira ne da bi primestni!

In poglejte si tudi cene mesečnih vozovnic primestnega javnega prometa pa bote vidli zakaj se ne splača.

@OP predlagam tudi da ponudiš prevoze na prevozi.org .

Molnar, čakalna doba za PH pristan je 1leto+. Razen če pač koga poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

amacar ::

Na smetanovi imaš isto garažno hišo za 21EUR na mesec, pa je 6 min stran peš. Js sem čakal ena 2 tedna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

m0LN4r ::

Z vlakom in busom prideš do 20 minut pešačenja do FERI od glavne postaje. Je za preživet.

In ker vsak nima avta tudi za marsikoga edina opcija. In ja lani, ter celo predlani so bile zelo poceni vozovnice za študente in dijake.
http://www.slo-zeleznice.si/sl/potniki/...

Celoletna za 3. razred: oddaljenost več kot 90 km - 450,00 evrov za 120 voženj = 3,75EUR na vožno al?

Zdaj so cene malo višje, ampak prejšnji dve leti pa smešno poceni. 10 ali 15EUR je bilo.

Brežice - MB so imeli svoj bus za 1EUR na vožnjo prej.

amacar je izjavil:

Na smetanovi imaš isto garažno hišo za 21EUR na mesec, pa je 6 min stran peš. Js sem čakal ena 2 tedna.

smetanova = 13.dom :D
Lent pa pristan sta bistveno bližje.

Maš pa še parking pri quadrotu za 10€ na prostem, je pa 20 minut do faksa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

amacar ::

Ja sej sem napisal, da je cca 6min stran, ampak vsaj ne čakaš 1 leto :)

Sicer včasih je pa bilo tistih 10 oz 15 € za 10 (mogoče 20) voženj, kar ni za vsakodnevno furanje, ti jih prehitr zmanjka. +je treba še nekako prit do postaje kar so zopet stroški, če nisi ravno iz centra LJ. ČE rukneš še na prevoze in kerga pelješ si lahko fajn pokriješ stroške. Js vem, da me ceneje pride, če se vozim z avtom, da o udobju (glede časa, prilagajanja, samostojnosti, mobilnosti...) sploh ne govorim.

eric_cartman ::

Te strani prevozi.org do zdaj sploh poznal nisem. :)

Drugače bolj natančno je moj odhod iz Domžal, tako da če mi ne bo treba v LJ potem sigurno ne bom šel.. :)

Me pa včasih kar mal zaskrbi, ko ne poznaš ljudi s katerimi se pelješ preko teh prevozov recimo. Sam sebi zaupam, ker pač nisem norc na cesti in dosti previdno vozim..

@amacar si kdaj ponujal prevoze preko tega portala? Oz. maš kaj izkušenj s tem? :) BTW kakšno imaš pa ti relacijo, če smem prašat?

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

eric_cartman je izjavil:

Javni prevoz je na voljo vsem.


Hvala za moraliziranje. :) Vendar glede na to, da mam plin v avtu, me pride javni prevoz Ljubljana - Maribor polovico tega kar zapravim za pot z avtom oz. če sem bolj natančen za plin zapravim cca. 6 EUR v eno smer. Mi pa avto prišpara vsaj 1,5 h manj vožnje kot z vlakom ali avtobusom oz. 3h vožnje v obe smeri manj če štejem še čakanje na vlak ipd.

Verjetno bi se za javni prevoz (vlak) odločil kdaj pozimi, če oz. ko ceste ne bi bile zadosti očiščene za normalno vožnjo z avtom.


Ja no...ko si govoril o finančni omejenosti...sem mislil, da za kruh nimaš.

amacar ::

Js sem sicer na relaciji podčetrtek - mb, prevozov ne uporabljam, ker že imam "stalne stranke", ki mi pokrijejo stroške bencina (avto kuri 5L/100), se pa punca večkrat vozi s temi prevozi.org in se za 3EUR pripelje iz mb do velenja, kar se mi zdi dost ugodno, z nevarnimi vozniki pa zaenkrat še ni imela problemov. Edini problem je če se voziš s kom poleti, pa nima klime, enkrat je skor "crknila" od vročine :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

m0LN4r ::

amacar je izjavil:

Ja sej sem napisal, da je cca 6min stran, ampak vsaj ne čakaš 1 leto :)

Sicer včasih je pa bilo tistih 10 oz 15 € za 10 (mogoče 20) voženj, kar ni za vsakodnevno furanje, ti jih prehitr zmanjka. +je treba še nekako prit do postaje kar so zopet stroški, če nisi ravno iz centra LJ. ČE rukneš še na prevoze in kerga pelješ si lahko fajn pokriješ stroške. Js vem, da me ceneje pride, če se vozim z avtom, da o udobju (glede časa, prilagajanja, samostojnosti, mobilnosti...) sploh ne govorim.

Jaz sem ravno na smetanovi čakal 8 mescev. Potem pa premaknil avto na lent.

A ti se misliš vsak dan vozit iz domžal v mb pa nazaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

eric_cartman ::

A ti se misliš vsak dan vozit iz domžal v mb pa nazaj?


Verjetno 3x do 4x tedensko.. Sicer pa za zdaj nimam druge izbire.. :8) Vem, da je to zoprno, vendar jih poznam dosti, ki se jih vozi v obratno smer k nam v službo vsak dan, tudi med vikendi. In se tolažim, da nisem edini, ki se bo tolko prevozil. Sicer pa bi to bilo po vsej verjetnosti samo za 1 leto.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Kako ultrapoceni stanovanje zdaj ko je last minute ponudba pa nebi prišlo v poštev?

Oz. da kje prespiš pri nekom tiste 2-3 noči?
Bi bil vsaj naspan in skoncentriran. Pa še pozimi se ne rabiš sekirat.
Če bo letos snega, kot v letu 12/13 in slabo spucan maribor vsako jutro, zna bit zajebano.

Vozit se vsak dan je res smotano. 3 ure in 200km na dan, če ne priletiš v kako gužvo.
Razen če nimaš druge izbire.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

eric_cartman ::

Nekako bi se izogibal stanovanjem, glede na to, da me doma čaka dolgoletna partnerka.. :) Tko da to ne bi ustrezalo niti meni in verjetno niti njej ne. Te stvari, da po tri dni na teden sklizneš iz Ljubljane pa so malo zoprne potem, še posebej zato, ker dostikrat letim v službo tut med tednom..

m0LN4r ::

Mja, mal težka situacija je.
Pol pa še najbolj, da si devaš gor na prevoze.org oz. prijavi se v skupino na FB prevozi al prevozi slovenija.
Pa si najdeš neke stalne stranke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Mariboru za več dni

Oddelek: Loža
3810772 (1034) Sparkxl
»

Parkiranje za 14dni v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814069 (6741) joze67
»

Promet na cestah poleti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525442 (4531) [D]emon
»

FERI - Kje parkirati?

Oddelek: Loža
306364 (2969) seba-beba
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15633672 (28238) solatko

Več podobnih tem