» »

spam - koliko ga dobite

spam - koliko ga dobite

roCkY ::

Spam se nezadržno širi. Pred petimi šestimi leti sem bil vesel, če sem v nabiralnik dobil kakšno sporočilce iz serverja na kterga sem se vpisov. Ni jih blo velik, da ne bo pomote. Sčasoma pa je prišlo do eksplozije. V zadnjih mescih, ko sem bil še na dial-upu sem bil že kar slabe volje zarad dolgotrajne dolvleke. Ko sem končen uspel prit do širokopasovne povezave sem si postavu filter pa je. Vendar mi sedaj na mesec pride cca. 1300 sporočil. To predstavlja cca. 90% vsega prometa. Število pa kar veselo raste. V zadnjem času sploh ne ukrepam. Enkrat na teden pobrišem spam mapo in veselo dodajam tistih nekaj naslovov na črno listo katere mi sam ne prestavi.

Koliko nezaželenih sporočil dobite?
Koliko vas motijo?
Jih pregledate?

Elemen_T ::

Dnevno preko 50. Tudi stotka pade.
Verjetno zaradi preveč ?popularnega? emaila.

Koliko me motijo?
Mnogo tega.

Mr.B ::

Na teden se nabere v delte boxu tam okoli 300 za služben mail. Za domač pa tam okoli 30. Je pa res da domači mail na vsake tol časa spremenim.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

V-i-p ::

Uff, na mail, ki ga imam že cca. 7 let dobim po 50 do 70 spam mailov na dan. Pa se ne sekiram prav nič :D. Namreč, ker imam Norton Antivirus, mi k vsakemu takšnemu sporočilu, v naslov doda Spam Alert: in tako sem v xpjih samo dodal pravilo za sporočila, da vsak mail, ki vsebuje besedo "Spam Alert:" označi kot prebrano in ga trešči v prebrana sporočila. Tako po dolvleki™ sporočil pod neprebrana ostanejo samo še tista, prava in uporabna sporočila, te solate pa že dolgo nisem več videl...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tr0n ::

V povprecju nekje 5-10 na dan.

Eazy D ::

Približno eno na mesec :D
AMD Athlon XP 1466@2000 - 2400+ (Tbred-B)
Epox 8RDA (nforce2) , 512 MB DDR 333 cas 2.5
Geforce 4 4200@4400 128 MB



OrkAA ::

Pizda od kje pa imate tolk spama?? A se skos na pr0niče prijavljate:P :P !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

darh ::

zgleda da je bila napaka ko sem objavu na svoji strani email....

zadnje čase dobivam nenormalno veliko spama... po 30-50 na dan..
Excuses are useless! Results are priceless!

bezerk@work ::

jaz to enostavno rešim

vsakemu ki me spama, napolnim predal, če je posameznik mu pošljem par tisoč mailov, če je spletna stran, jim zafilam vse nabiralnike aka. webmaster@xxxxxx.com, support@xxxxxxx.com, blah, blah, blah, malo še pogledam po tej strani če ubodem kak drug njihov email, pustim celo noč da pošilja sporočila, to ponovim 4-5 x z parih email naslovov in nehajo ali prosijo mene da neham, zraven pripnem še kak virus in se stvar ponavadi hitro reši, ali pa pokličem po telefonu pa povem par sočnih.
BE EVIL, nažalost the only way !>:D

Klemenn ::

hmm..dejte mi povedat..kak nej to rešim..čeprov v bistvu..jzst mam dva mail naslova..pa sta oba čist nafilana z spamom...pomoje okol 100spamov na dan!

Matek ::

bezerk, kaj pa če so maili neobstoječi, izmišljeni? Kaj pa če je recimo s hotmaila?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

krneki ::

Najbolš je, da ne objavlaš emaila po forumih, se ne prijavlaš na nič kar ni spodobna firma oz. veš kaj točno je.

Eni pač služjo tko...uporabljajo crawlerje, ki prebrskajo tisoče strani na dan iščoč emaile. Nato zgradijo debele sezname mailov katere prodajo nekomu ki spama (oz. ma korist od tega). Če prideš na tak seznam si ubistvu oplel, sam mail lahko zamenaš, ker zmeri pride iz druzga maila oz. druge domene.

Na javni mail dobim po 5-10 reklam na dan (uporabljan na forume, za registracije itd). Na privat naslov pa 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

Tr0n ::

Jaz se nisem nikjer prijavljal, kjer se ne bi smel. Na taksne stvari sem zelo pozoren in alergicen. V glavnem, ful pazim na to, pa vseeno dobivam spam. Emaile se pac da snifat, dobit od koga drugega, kupit etc, etc...

CaqKa ::

bezerk s kerim program pa pošiljaš potem maile čez noč?

Klemenn ::

velik spama je tut z strani slo-techa!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tomi ()

Fury ::

jest ne vem kako vam rata tok spama fasat :)

moj amis mail je cist spam free, email.si mail pa dobi kksne 4 spame na tedn

budi ::

okol 30 na dan. mnogo preveč

kva majo ljudje od tega da pošilajo
spam?ljudje spam sam brišejo.

W|ndKiller ::

jst mam pa svoj email server, ki filtrira sporočila od vnaprej vpisanih strežnikov in mi strežnik naprej posreduje samo določena sporočila,.....:))
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

darh ::

Jebediah??

Slo-Tech forum ima po moje najboljšo zaščito proti "leechanju" emailov iz podatkov, ker mora biti email prvič objavljen (odvisno od posamezdnega uporabnika), drugič pa mora biti user prijavljen da vidi objavljen mail...
Excuses are useless! Results are priceless!

(sic) ::

Za tiste, ki mislijo da spamerji iščejo vaše naslove (samo) po forumih. klik!
Fuck you all!!!

Klemenn ::

mislil sem spam @reply na sporočilo v forumu

OmegaBlue ::

SPAM....
Hm KOMAD ampak na srečo večino ustavi filter :D

Drugače pa svoje majle zelo skrivam, saj arnesovega in siolovega.
Za "zunanji melj" ponavad kr uporabljam email.si samo nažalost je zadne čase postal zelo nezanesljiv;((
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

darh ::

mislil sem spam @reply na sporočilo v forumu
Jebediah, ti si mal smotan, to ni spam, ker si se čist prostovolno odloču da češ prejemat to... in ne boš verjel -- lahko tudi izklopiš..


Ker ti definicija spama zgleda ni najbolj jasna, ti predlagam da obiščeš link do arnesove strani v enem izmed prejšnjih odgovorov...
Excuses are useless! Results are priceless!

Klemenn ::

bla,bla,bla,bla
jah..lahk izklopim..sm potem pa obvestil ne bi dobival a? dvorezni meč bi rekeu :\

Gandalfar ::

/me stares at Jebediah in astonishment

Glej.. spam so nezazeljena sporocila. Ce se ti odlocis, da hoces dobivat obvestilo o reply to NI spam, ker si se prostovoljno odlocil za te emaile.

Je bila debata, da bi vklopili avtomatski mail za nova zasebna sporocila vsem uporabnikom - pa je hitro propadla - saj slo-tech ne posilja nicesar cesar nisi rekel, da si zelis.

CaqKa ::

heheh zdaj mi je pa jasno zakaj ima jebediah naziv :)
nagradno vprašanje jebediah:
a je človeštvo pristalo na luni, ali je pa to samo fake? odgovor na vprašanje pošlji thomasu preko zasebnih sporočil >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Klemenn ::

ker se nečem spet prepirati...ne bom več komentiral te teme...

sem pa rekel to samo kot šalo in nič drugega :\

darh ::

aaaaaaa Jebediah... to bi koj povedal, ne pa da se smešiš še naprej...
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

No, zdaj vsaj ve, kaj pomeni spam.

Highlag ::

"spam - koliko ga dobite?"

- Preveč, pa sploh ni važno kolk je to.

Ni mi pa jasno s kje dobivajo naslove? Mislim v službi naslov uporabljam res 95% za službene namene, kar pomeni da ga ne puščam povsod. In dobim cca 5 sporočil na dan. Saj vem ni veliko sam vseeno.

Za razne neumnosti, kot so registracije in podobno uporabljam yahoo-jevo pošto. In ona omogoča filtriranje spama. "kao" :D Enostavno klikneš na sporočilo in izbereš This is spam", samo kaj ko imam "filter" poln. Oziroma ne pustijo mi več dodajat naslove. Sicer pa tudi to ne pomaga veliko. Najnovejši prijemi "spamerjev" so generiranje naključnih e-mail naslovov, za katere ne vem kako jih blokirati, ker se poleg naključnega naslova in domene spreminja tudi polje "subject".

andper ::

Sem mislil, da imam jest probleme, ko dobim kakih 5 na mesec. Sočustvujem z vami. :|

Kot zanimivost lahko povem to, da sem enkrat objavil svoj e-mail naslov za kontakt na eni od svojih strani, kjer sem nekaj prodajal in spam sporočila so začela kar deževati. Mislil sem, da ni več poti nazaj. Ko sem ugotovil, da sem naredil veliko napako, sem seveda nemudoma odstranil svoj e-mail naslov s strani (oz. namestil manjšo PHP skripto za kontakt) in na moje veliko presenečenje je pomagalo - spam more je bilo konec (se pravi sem imel srečo, da moj e-mail naslov ni pristal v kakšni stalni bazi podatkov).

Je pa res, da običajno enkrat na leto zamenjam svoj e-poštni predal. :)

Cokolesnik ::

Ja, SPAM ja. Večni problem postaja. Neobvladljiv. Poskusite s programskimi rešitvami (anti spammerji), če ste že v dreku. V drek pa mimogrede hitro stopite. Xbite povedal izkušnjo glede svoje spletne strani. Tako, da...

Za rešitve pobrskajte po forumu.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

OldSkul ::

Jaz dobim teh svinjarij okoli 5 na dan.

bosstjann ::

jest pri sumlivih naslovih uporabljam voljo.net a za čuda na ta mail ne pride sploh (pomoje majo anti spam že not k drugač si ne morem razlogat) pošta če se ubiješ prej na arnes in na siol

enkrat mesečno (ali 6 mesečno ) pošlem abuse@xxxxxxxxxxxx.xxx pa pol nehajo

sporočil je drugač skor nič 2-3 mesečno

LoneWolf ::

Da se ne bo komu zdelo, kako zasut ima nabiralnik s spamom.
V statistiki spam filtra mojega ponudnika postnih storitev je za mesec marec 2003 skupaj 3789 blokiranih nezeljenih mailov (38 od tega "laznih" - filtri so ze kar precizni). Zanimivo je, da je bilo zaznanih vec emailov z virusi (2152 - IFrame Exploit in podobni) kot "pravega" reklamnega spama (1637). Skupna velikost blokiranega spama in virusne poste je v marcu znasala dobrih 413 MB. April je na dobri poti, da preseze te stevilke se za kaksnih 10%.
Vseeno se pride do mene 10-15 spam mailov dnevno, poleg 70-80 kom. "regularne" poste. Zadnje tedne so med spammerji blazno aktivni Kitajci, vec kot polovica vsega spama pride od tam (seveda v kitajscini - poanta posiljanja taksnega spama je na meni izgubljena, razen ce Kitajci ze smatrajo preostanek sveta za svojo provinco...)

Omenit velja, da so ze zaradi narave dela email naslovi javno objavljeni na veliko web straneh, prisotni v dokumentaciji itd., ceprav jih nikoli ne uporabljam na usenetu, forumih, shoppingu ipd. - za te stvari je poseben naslov spam@xxx.xxx., ki avtomatsko forwardira vse v null. Koliko spama prestreze ta ne spremljam, ampak bo kar precej.

roCkY ::

Problem je ravno v tem kar praviš LoneWolf, da narašča cca. 10% na mesec. Trenutno imam zadevo pod nadzorom, kot sem napisov zgorej. Kaj pa bo čez leto dve. Pasovne širine so vse večje zato gre tudi več te navlake skozi sisteme. Upam da ne bom na širokopasovni povezavi čakal nekaj minut, da da bo vsa navlaka prišla do računalnika.
V skupnih filtrih na poštnih strežnikih ne vidim rešitve. Že zdaj sem našel par strani, ki jih ima program za odstranjevanje na spam listi, sam pa sem naročen nanje. Nekateri tudi, če so se nakoč na pošto naročili enostavno vržrjo v spam namesto, da bi se odjavili, čeprav pošiljatel to omogoča in tudi dejansko stori. Stran pa se postavi v bazo in pri naslednji posodobitvi se sporočilo znade na črni listi. Torej je zdaj treba posebaj dovoliti, da sporočilo pride v oziroma ostane v inboxu, ga odstranit s spam liste!

LoneWolf ::

roCkY, moj postni filter je privaten oz. sodeluje v navezi s skupnim filtrom ponudnika, vendar ima svojo bazo in svoje kriterije, tako da lahko sam nastavljam, kaj mi filtrira in kaj ne. Gre v bistvu za posebej razvit sistem filtriranja poste, ki je lasten moji domeni in prilagojen mojim potrebam. Detekcijo in odstranjevanje virusne poste opravlja mail provider s svojim SW, ostalo posto pa samo "tockuje" in odda naprej mojemu spam filtru v podrobno analizo. Ta se potem preko heuristike in prejetih tock odloci, ali je posta spam ali ne, ali je morda dovolj "sumljiva". Sistem je nadgradljiv in se lahko uci na primerih, tako da je zdaj zanesljivost po nekaj 10.000 predelanih mailih ze kar na nivoju.

Tegale sem se lotil naredit ze kaksno leto nazaj, ko so stvari postale nevzdrzne. Tistih spam 3789 mailov v marcu je slo direktno na moj naslov - ce bi tole urejal rocno, bi lahko v zivljenju pocel samo se to, pa tudi takrat sem bil se na dialup-u...

Glede odjavljanja s postnih list je stvar za pricakovat - malokdo bo uporabil ponujeno moznost za odjavo, ce nima zelo dobrega razloga za zaupljivost, ze zato, ker je splosno znano, da so taksne odjave velikokrat izkoriscane za potrjevanje delujocih emailov. S tiste liste se mogoce res odjavis, hkrati pa lahko lastnik tvoj potrjeno delujoc email naslov proda 10 drugim spammerjem... Tudi sam raje blokiram taksno listo s filtrom, izkusnje.

W|ndKiller ::

mimgrede jst uporablam za spam hotmail računa
(na enem sm vsa sporočila arhiviru na hdd tko da se na sporočila na tem računu sploh ne zmenim, na tadrugem pa tud pridejo kakšni 5 spam sporočil na dan)
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Loki ::

Lonewolf bi se dalo izvedeti, kaj imas to za en program?

Tomi ::

Odvisno od tega, kje mail gledam. Če gledam nefiltrirano pošto, je to nekje 20-30/dan, drugače pa čez filter pride recimo 5-8 sporočil dnevno.
metrodusa.blogspot.com

jRk0 ::

ma od kje mate tolko spam:) jaz mam kvecjemu 6 sporocil na dan se mi zdi:)
You fuck up once, you loose two teeth.

LoneWolf ::

Loki: lasten proizvod. Zaenkrat je zelo specificno prilagojen mojemu accountu in mail providerju, ni genericna resitev, ki bi delala tudi kje drugje. Mogoce kdaj.

Gandalfar ::

Spamassasin je kr dost genericna resitev, ki mi odkrije vecino spama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft zasegel domene No-IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5818175 (13845) antonija
»

Večina emailov še vedno spam

Oddelek: Novice / Varnost
354758 (3347) Dragi
»

Kje spamerji dobijo elektronske naslove

Oddelek: Novice / Zasebnost
234547 (4547) Bakunin
»

Siol - Email - Navlaka

Oddelek: Omrežja in internet
422261 (1842) Sunna
»

e.mail spamer

Oddelek: Omrežja in internet
342658 (2146) Tr0n

Več podobnih tem