» »

Prvi posnetki Windows 9

1 2 3
4
5

eatinggrin ::

darkolord je izjavil:

Ko tamp pritisneš home gumb pa skoči v nek meni malih barvastih neuporabnih ikonc namesto na homescreen. A tko?


Ne, skoči na homescreen kjer imam poljubno razvrščene aplikacije (ikone, ki jih lahko razvrstim po MAPAH!) in mogoče kakšen widget. V docku so ikona za meni, messaging, browser in dialer. To se ni spremenilo od mojega prvega Android telefona z leta 2011 (2.3 Gingerbread, sedaj 4.4.2 KitKat).

Oh, kako sem površinski in nazadnjaški ker ne dam možnosti novemu izgledu! Preklet naj bom ker uživam v funkcionalnosti in razkošju razumljivih OS!

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

@eatinggrin: moji win 8.1 ko sem jih dobil skupaj s prenosnikom, se nalozijo v desktop mode (torej prakticno isti kot win7 ...edina razlika je win gumb, ki je bil prej okrogel in barvan)...edinikrat, ampak res edinikrat ko vidim metro shit je ko pritisnem win gumb (zlo redko).... zatgo ti pravim, ne vem o cem ti to
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Steampunk ::

Wox je izjavil:

Zakaj potem ne uporabljaš W7?

Ni driverjev + ne morem bootat ne UEFI, ne legacy W7.

EDIT: Sicer pa uporabljam dva laptopa, drugi je na W7, se že po prilepljeni sliki vidi, da je tisti z W8 bolj kot ne joke na mizi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

boolsheat ::

eatinggrin je izjavil:

Ne, skoči na homescreen kjer imam poljubno razvrščene aplikacije (ikone, ki jih lahko razvrstim po MAPAH!) in mogoče kakšen widget. V docku so ikona za meni, messaging, browser in dialer. To se ni spremenilo od mojega prvega Android telefona z leta 2011 (2.3 Gingerbread, sedaj 4.4.2 KitKat).

Oh, kako sem površinski in nazadnjaški ker ne dam možnosti novemu izgledu! Preklet naj bom ker uživam v funkcionalnosti in razkošju razumljivih OS!


Aja, se pravi Androida si prilagodiš (ikonce, mape, widgete) Winse pa ne znaš, ker? Si nesposoben?

Zgodovina sprememb…

antonija ::

boolsheat je izjavil:

eatinggrin je izjavil:

Ne, skoči na homescreen kjer imam poljubno razvrščene aplikacije (ikone, ki jih lahko razvrstim po MAPAH!) in mogoče kakšen widget. V docku so ikona za meni, messaging, browser in dialer. To se ni spremenilo od mojega prvega Android telefona z leta 2011 (2.3 Gingerbread, sedaj 4.4.2 KitKat).

Oh, kako sem površinski in nazadnjaški ker ne dam možnosti novemu izgledu! Preklet naj bom ker uživam v funkcionalnosti in razkošju razumljivih OS!


Aja, se pravi Androida si prilagodiš (ikonce, mape, widgete) Winse pa ne znaš, ker? Si nesposoben?
Nagrado za selektivno citiranje prejme.... Bullshit!!

BTW, cestitam za izbiro nicka, zelo ti pristaja.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boolsheat ::

In kaj se spremeni, če bi citat vseboval še drug citat?

antonija ::

Odgovor na svoje vprasanje bi ze imel (oz. bi tvoje vprasanje izgledalo tako redundantno, da ga verjetno nebi nikoli postavil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

sn bolj mislil na northwood in novejše Pentium 4 cpuje. ja jaz tudi predvidevam, da bo win 9 delal na old kištah,ampak me vseeno zanimajo sys req:)

Sj na northwoodu že zdaj ne dela win8.
Ubistvo rabiš prescotta z 64bit oz 5x5J, 519J modele, da imaš out of the box podporo za win8.1
Če bo pa win9 dvigno req. pa vprašanje. Tudi če vkjučijo SSE3, to nebo pretirano zmanjšal nabora potencialnih procov, ker če imajo nx bit, imajo ponavadi tudi sse3
#brezpodpisa

bambam20 ::

boolsheat je izjavil:



Aja, se pravi Androida si prilagodiš (ikonce, mape, widgete) Winse pa ne znaš, ker? Si nesposoben?


Andorid ima ikone, ki so očem prijazne. Pofukani WInsi pa ogabne ploščice.

filip007 ::

Ja s tem se preveri NX bit: wmic OS Get DataExecutionPrevention_Available
http://support.microsoft.com/kb/912923

Ker CPU-Z tega ne poroča.

V bistvu je moj 50€ sistem "good to go", ampak ne vidim razlike kot bi bilo vseeno če vse ikone označiš na namizju, samo še pobarvat je treba ploščice.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bambam20 ::

filip007 je izjavil:


V bistvu je moj 50EUR sistem "good to go", ampak ne vidim razlike kot bi bilo vseeno če vse ikone označiš na namizju, samo še pobarvat je treba ploščice.


M$ nja da nazaj ikone in ukine ploščice. Potem se bomo pa pogovarjali. Ne vem andorid na tablicah z ikonami nima nobenih problemov, medtem ko M$ želi z glavo skozi zid. Enostavno so nepregledne, vizuelno grde. Koliko še potrebujejo, da jim bo kapnilo. Se pa tolažijo, da bo devetka velik hit. Sam pravim, da ne bo, če mislijo samo malo vizuelno preoblikovat osmico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Lion29 ::

pa dobro pizda ste dosadni.... te ploscice so samo v metro nacinu, ki ga ne vidis, ce ne zelis...

lahko imas normalno namizje z normalnimi ikonami.... koj k... se neki ven mecete in trolate v prazno.... eno in isto nabijate
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bambam20 ::

Lion29 je izjavil:

pa dobro pizda ste dosadni.... te ploscice so samo v metro nacinu, ki ga ne vidis, ce ne zelis...

lahko imas normalno namizje z normalnimi ikonami.... koj k... se neki ven mecete in trolate v prazno.... eno in isto nabijate



Če so pa tudi start meniju :). Že sama pomisel na te ploščice me odbija, da bi sploh razmišljal o bodočih winsih.

gddr85 ::

Jah eni in isti govorijo, da na morejo uporabljat win8 zarad ploščic in dokler bo metro je win ogaben. Če nekak odmisliš ta metro je stvar enaka kot win7, vključno z desktopom, ampak ne, moti jih metro, ker zarad tega se winsov ne da uporabljat.

antonija ::

...in isti trije ves cas tulijo da je metro najboljsi vmesnik pod soncem ever. Pa je bil splosen odziv po svetu da je metro shit, in prodajne steviolke temu pritrjujejo. Vmes so imeli celo downgrade na win7 ce se prav spomnim, ker je folku sel w8 tako na zivce.

Za vecino metro sux. Dokler ga tlacijo v desktop OS naj ga kar imajo, telefona ali tablice pa od M$ja se nekaj casa ne nameravam kupit
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Lion29 ::

ne vem kdo sploh pravi, da je metro najboljsi, ali da je sploh dober??
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

blackbfm ::

pa dobro pizda ste dosadni.... te ploscice so samo v metro nacinu, ki ga ne vidis, ce ne zelis...


metrojev ui ti skoraj za vsak drek skače v ospredje, prosim napiši kako tebi rata da se ga ogneš

roCkY ::

Metroju se ognit je čist simpl. Enostavno ne kljikaš nanj. Mal ga je vmes tudi ponucat treba in je. nekaj e prav uporabnih aplikacij zanj. Bolje it v aplikacijo kot prek WWW do nekaterih vsebin. To je sicer stvar navade.

V trayu imam kakih 25 bljižnic (namizje le slike za oči sprostiti /webbshots/) in je to to na kratko. ne vem sicer kaj počnete s PC. Jaz več ne rabim za hitri sostop. Pa je med temi cca. 25 ikonami tudi kakih 5 bljižnic do map "control panela".

Da se pa iz vogalov "nekaj" ven pripelje pa tudi ni odveč.

eatinggrin ::

roCkY je izjavil:

Da se pa iz vogalov "nekaj" ven pripelje pa tudi ni odveč.


Tole da ni odveč?
Za search pritisnem windows tipko (ki me v win8 žal ponese v metro in ne v start menu search)
Share ne uporabim pa da me ubiješ
Za "Start" imam tipko na tipkovnici
Devices? Windows tipka + E = explorer v moj računalnik in vidim vse naprave.
Settings? Bitch please.

bambam20 ::

eatinggrin je izjavil:





Ugly ..

Jst ::

Zgoraj postani "desni" Metro meni:

Search: Uporabljam Everything, ki se mi odpre z bližnjico na tipkovnici. Windows search uporabljam pa zelo zelo redko. Če bi sedaj crknil, verjetno sploh ne bi ugotovil, da ne dela.

Share: Moj Bog!!! (to izjavi ateist, ko vidi, da mu ponudi "Share a screenshot of Desktop" WTF MS?!?!)

Start: nujno potreben knof, sploh na PCju, kjer večina fura tipkovnice izpred 1994, kjer fizičnega gumba še ni bilo.

Devices: Neverjetno uporabna funkcionalnost! (kaj pa sploh dela?)

Settings: Še ena zabloda.



---

Zadnjič sem imel v rokah Windows Tablico z "Windows 8.1 with Bing". Ne vidim, kako bi zgornjih pet bližnjic bile bolj koristne TUDI na tablici z 8.1 with Bing sistemom, kot brez.


Čeprav uporabljam Osmico odkar je izšla, ni nobene prednosti (da kaj hitreje narediš) z uporabo "Modern UI." Ajde, Start Screen na tablicah, če nimaš miši in tipkovnice, si pač zadeve kustomiziraš in s touch lažje začneš delati (poženeš program, info iz live tiles). Ko si pa enkrat v aplikaciji, tako PC, kot tablici 8.1 with Bing (x86), pa Modern UI, MENI OSEBNO, ne nudi nobene dodatne funkcionalnosti ali lažje delo. Saj PC/tablet uporabljaš zaradi programov, ne zaradi OSa! Ali celo izgleda OSa!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

boolsheat ::

bambam20 je izjavil:

boolsheat je izjavil:



Aja, se pravi Androida si prilagodiš (ikonce, mape, widgete) Winse pa ne znaš, ker? Si nesposoben?


Andorid ima ikone, ki so očem prijazne. Pofukani WInsi pa ogabne ploščice.


Torej vse kar te moti je ljubezen do krogcev in sovraštvo do štirikotnikov?

antonija je izjavil:

...in isti trije ves cas tulijo da je metro najboljsi vmesnik pod soncem ever. Pa je bil splosen odziv po svetu da je metro shit, in prodajne steviolke temu pritrjujejo. Vmes so imeli celo downgrade na win7 ce se prav spomnim, ker je folku sel w8 tako na zivce.

Za vecino metro sux. Dokler ga tlacijo v desktop OS naj ga kar imajo, telefona ali tablice pa od M$ja se nekaj casa ne nameravam kupit


Nihče ni dejal, da je metro najboljši vmesnik... Ima kar nekaj napak, problem je samo, ker jih nihče ni tu v temi ni omenil, vse pritožb tu so bile iz strani takih, ki so W8 videli samo iz reklamnega oglasa, vključno s tabo - eno samo lapanje kako so štirikotniki grši od ikonc - krogcev in kako je težko razumeti štirikotnike... :)) Nekateri ste dejansko tu izpadli kot čisti idioti, pa nočem biti žaljiv, a tako je.

Jst ::

OK boolsheat: Potem mi pa povej, kako z Start Screenom naredim kakšno stvar hitreje, kot če Osmica sploh ne bi imela "Metro" komponente in bi bootal direkt v Desktop.

Samo eno stvar, ki jo hitreje naredim v Metru...

Assumptions:
1. Install programov ignorira Start Screen in vse ikone vrže na Desktop.
2. Obstaja Start Menu, tak, kot je v Sedmici.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sicer pa po nekaj tedni uporabi tablice z 8.1 with Bing, sem ugotovil, da je tudi tu Metro en crap. Do sedaj mi lepo zgleda samo Lumia in je Windows Phone prav všečen OS za mobilne naprave.

Po drugi strani imaš pa Google ekosistem: Chromebook, Android, Chromecast. Glede na ogromen napredek iz strani Googla na Chromebookih, ki so najbolj prodajani "laptopi" na Amazonu v USA, bo MS, če bo še delal takšne bedarije, počasi zgubil monopol nad domačimi (John Doe, USA) uporabniki.

Za leto 2013:
Surprisingly, out of Amazon's top three best-selling laptops this holiday season, two of them are Chromebooks. Even weirder, according market research company NPD, Chromebooks account for 21% of all commercial US laptop sales so far this year, and 10% of all computers and tablets sold in the US.


extremetech: Chromebooks pick up 10% of the computer market in 2013, capitalizing on Windows 8?s failure

cnet: Chromebook sales set to nearly triple by 2017, Gartner says
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gddr85 ::

Če se npr. jst osebno ne ukvarjam z metrojem in ga ne sovražim (90% cajta sploh ne vem, da je tam - vse si lahko pinaš na taskbar oz. imaš ikone na desktopu, itd., bla, bla), potem ne vem, zakaj bi se morali vsi tisti, ki ga sovražite oz. se vam zdi vse skupej ogabno. Razen če se ob uporabi pri browsanju/programih ipd. zraven sekirate, da nekje v ozadnju pa le obstaja ta "metro". In bootaš lahko direkt v desktop.

blackbfm ::

moraš bit res poseben talent da se ti rata izognit metroju..meni se zdi nemogoče in je moteč za pop

sicer pa če bi bil tok "neopazen" potem ga ms sigurno ne bi metal ven..ampak so dojel da to najeda, no upam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

eatinggrin ::

Jaz sem imel z njim izjemno neprijetno izkušnjo na windows 8, kjer mi je brez third party komponent nenehno skakal v obraz.
Še ena stvar je bila za touchscreen prilagojen lockscreen (ki sem ga moral izklapljati v LGPE nastavitvah). Povejte mi, zakaj bi človek na PCju potreboval lockscreen? Da se mu računalnik ne odklene v žepu? :))

Sem se dal da bom poslušal glasbo. Vstavim priljubljen glasbeni medij, nato pa se mi odpre FULLLSCREEN predvajalnike glasbe (WMP). Okej, sem si rekel, to je definitivno desktop OS, brez dvoma.

Vizualno pa me je seveda še bolj zmedel. Kliknem network ikonco na system trayu in se spet odpre tablični vmesnik od strani. Ja o kristus madona.

Windows 8 je bil za PC kar so bile konzole za PC igre.

krneki0001 ::

V win 8.1 uporabljam metro vsak dan. Gor imam tistih 12 ikon, ki jih potrebujem razvrščenih po namembnosti (sistem, programi, programiranje,...) in kliknem windows tipko, ter ploščico kar bi rad, pa zadeva itak sama pade v desktop mode in se štarta zahtevana aplikacija. Desktop je čist, brez navlake ikon, ki so itak brezvezne, start vrstice ne uporabljam, če pa kaj hočem, kar nimam v ploščicah, imam pa search, ki mi to poišče.

Vsak naj uporablja kar hoče. Sam sistem windows 8.1 ni slab. Kako pa zgleda metro, me pa ne moti, ker ga vidim tisto sekundo preden kliknem na ploščico.

recimo moj metro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

filip007 ::

V bistvu edina stvar, ki bo da boš lahko imel ikone z namizja v novem start meniju pri 9, pa da bo namizje prazno, pa mogoče brezplačne aplikacije, da bi se nadgrajevaqle same preko trgovine, samo ker so pa za tablice in telefone spet ni nobenega smisla.

http://news.softpedia.com/news/Microsof...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

WhiteAngel ::

eatinggrin je izjavil:





A tole je fora?

Invictus ::

Moji prijatelji, ki niso računalničarji in ki uporabljajo WIndows 8.1, jim je Metro interface čisto O.K.

Se prilagodili so si ga po svoje in jim je celo boljši od prejšnjega vmesnika.

Preprosto so si na namizje vrgli vse potrebne aplikacije in je to to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

antonija ::

moji prijatelji, ki niso racunalnicarji, me pa sprasujejo kako dobit nazaj "navaden desktop brez tistih kvadratkov". Zelo zelo zelo malokrat sem slisal izjavo da so jim kvadratki vsec ali pa vsaj da niti niso tako slabi. Vecinoma jih folk ne mara in isce nacine kako jih odstraniti (ker M$ jih pridno vsiljuje vsem kjer se le da).

Ze ce bi Metro po defaultu bil izklopljen (opt-in) bi to resilo veliko vecino pizdakanja po forumih, ker pac ljudje nebi bikoli videli tistih kock in je problem resen. Tisti ki si pa kocke res zelijo bi jih pa lahko vklopili. Ce pa folk posiljujes pa pricakuj backlash.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

boolsheat ::

Napaka je bila, ker so start meni zamenjali za start zaslon, meni bi morali obdržati, ker so ga ljudje pač navajeni in navada je železna srajca, zaslon bi pa pač moral biti dostopen nekako drugače. Prav tako ne bi smeli startati metro programov, če si v desktop načinu, kot se to občasno zgodi. Tu so naredili zajeb.

krneki0001 ::

Napaka je samo v tem, da nekateri mislijo, da mora biti start vrstica vedno tam kot je že od pamtiveka, ker so pač navajeni na to. Dobro da nekateri gredo naprej, ker drugače bi še vedno z volovsko vprego orali njive, namesto računalnikov pa uporabljali abakuse.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

[D]emon ::

Ocitno marsikomu tule ne seze spomin nazaj v dni, ko je bil izdan Windows 95. Kjer so se porajale podobne kregarije zakaj je kar naenkrat neko cudno namizje in start meni in yadda yadda, WE WANT OUR PROGRAM MANAGER BACK!

:))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gddr85 ::

in enaka kregarija bo pri 9tki, 10tki, itd. folk bo že kej najdu, sej tud pri linux in osx nimaš najbrž samo zadovoljnega folka, ampak tko pač je

aerie ::

Domišljija ljudi nima meja. Pravilno konfiguriran Windows 8 izgleda takole:
 :)

:)


Vir:

antonija ::

[D]emon je izjavil:

Ocitno marsikomu tule ne seze spomin nazaj v dni, ko je bil izdan Windows 95. Kjer so se porajale podobne kregarije zakaj je kar naenkrat neko cudno namizje in start meni in yadda yadda, WE WANT OUR PROGRAM MANAGER BACK!

:))
Start meni je obstajal tudi pred win95, tudi ce tebi spomin ne seze dlje od tega (ali si pa se to videl samo na slikicah).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bambam20 ::

aerie je izjavil:

Domišljija ljudi nima meja. Pravilno konfiguriran Windows 8 izgleda takole:
 :)

:)


Vir:


Si že poslal na M5 mail in jim svetoval, da te naj vzamejo za svetovalca, ker izgleda, da imajo same bedake zaposlene.

antonija ::

Glede na to da je prodaja win8 ze ves cas porazna, neglede na kolicino denarja ki ga zmecejo v reklame, bi mogoce res bil cas da zmanejajo kaksnega vodilnega ki je dovolil da je tak UI prisel v koncno verzijo kljub revoltu uporabnikov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

trnvpeti ::

sej so zamenjali, in to cisto na vrhu

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

Glede na to da je prodaja win8 ze ves cas porazna, neglede na kolicino denarja ki ga zmecejo v reklame, bi mogoce res bil cas da zmanejajo kaksnega vodilnega ki je dovolil da je tak UI prisel v koncno verzijo kljub revoltu uporabnikov.


Prodaja ni porazna, ker bi bil gui grd ali zanič, ampak ker je sedmica še vedno toliko zadovoljiva, da se firmam ne splača narediti migracije na novejši software. Poleg tega je čas šparanja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

[D]emon ::

antonija je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Ocitno marsikomu tule ne seze spomin nazaj v dni, ko je bil izdan Windows 95. Kjer so se porajale podobne kregarije zakaj je kar naenkrat neko cudno namizje in start meni in yadda yadda, WE WANT OUR PROGRAM MANAGER BACK!

:))
Start meni je obstajal tudi pred win95, tudi ce tebi spomin ne seze dlje od tega (ali si pa se to videl samo na slikicah).



Ne bo drzalo. Progman je imel skupek menijev na vrhu, podobno kot Mac OS, potem pa ikone progrupirane po skupinicah. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

krneki0001 ::

Takole:



Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

antonija ::

krneki0001 je izjavil:

Prodaja ni porazna, ker bi bil gui grd ali zanič, ampak ker je sedmica še vedno toliko zadovoljiva, da se firmam ne splača narediti migracije na novejši software. Poleg tega je čas šparanja.
Aha, se pravi so firme pogruntale, da win8 ne prinasa nic novega zaradi cesar bi se izplacala nadgradnja? Seveda poleg splosnega mnenja, da je GUI grd in zanic?

Za prvo tocno imas celo prav, pri nas v firmi (150.000+ workstationov na win7) sem dobil info da win8 ne bo treba gledat v sluzbi, ker prinasa vec problemov kot bi jih mogoce resil. Pa se nisem slisal nobenega zaposlenega da bi bil zalosten ker ostaja na win8. Najbolj pozitivna kritika win8 ki jo je mozno slisati je "pa sej ni tako zelo slab OS, smao navadit se ga je treba". In res ni tako zelo zanic... samo zanic je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

antonija je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Prodaja ni porazna, ker bi bil gui grd ali zanič, ampak ker je sedmica še vedno toliko zadovoljiva, da se firmam ne splača narediti migracije na novejši software. Poleg tega je čas šparanja.
Aha, se pravi so firme pogruntale, da win8 ne prinasa nic novega zaradi cesar bi se izplacala nadgradnja? Seveda poleg splosnega mnenja, da je GUI grd in zanic?

Za prvo tocno imas celo prav, pri nas v firmi (150.000+ workstationov na win7) sem dobil info da win8 ne bo treba gledat v sluzbi, ker prinasa vec problemov kot bi jih mogoce resil. Pa se nisem slisal nobenega zaposlenega da bi bil zalosten ker ostaja na win8. Najbolj pozitivna kritika win8 ki jo je mozno slisati je "pa sej ni tako zelo slab OS, smao navadit se ga je treba". In res ni tako zelo zanic... samo zanic je.



Prehod iz windows XP na windows 7 se je splačal, ker je windows 7 prinesel ogromno novega, iz windows 7 na windows 8 se pa firmam še ne splača migrirat, ker je predrago, poleg tega ni toliko novosti, da bi se splačalo. Ni pa windows 8 slab sistem.
In tisti, ki je na sedmici in trdi da je osmica zanič, je bolj ko ne navaden bedak. Ker to je sedmica s popravki in kar nekaj novimi stvarmi, ki so zelo uporabne.
Gui je pač gui, sam sem se ga navadil zelo hitro (še v letu 2012, ko so preview bili zunaj), delo je pa za kar nekaj zadev veliko lažje kot v windows 7.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

svecka ::

Windows 8.1 oziorma Win8 je super OS, ampak praktično se ga splača namestiti samo če imaš touch screen, kjer pride win8 šele do izraza. Za ostalo je win7 čisto zadosti.

antonija ::

delo je pa za kar nekaj zadev veliko lažje kot v windows 7.
Do tell. Kaj je "veliko lazje" za narest v w8 in je bilo "veliko tezje" v win7?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

krneki0001 ::

Antonija:
- priklopit katerkoli hardware (recimo več monitorjev, novejše naprave,...)
- virtualizacija, hyperV je že del windows 8
- preboot sistem za zaznavanje rootkitov je sedaj kar v sistemu, ga ni potrebno dodatno inštalirat kot v win7
- sinhronizacije
- active directory
...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

antonija ::

Bi sel stavit da vecina od nastetega ze laufa na nasih compih...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339663 (32620) boolsheat
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140022 (33399) Key Quest
»

Predstavitev Windows 9 prihodnji teden

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
199063 (6347) Lonsarg
»

Windows 9 že aprila prihodnje leto? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17244784 (34486) AvtoR
»

Za otvoritev konference Build obilica novosti

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3013363 (11103) boolsheat

Več podobnih tem