» »

štekanje in počasno delovanje chroma

štekanje in počasno delovanje chroma

novak-t ::

Zdravo

Imam računalnik, star 2 tedna in mi že od začetka Google chrome ne deluje gladko, pri odpiranju novega zavihka malo zašteka, ko kliknem na video za celi zaslon mi pokaže namizje potem pa odpre celozaslonski video,... Kaj bi lahko bil problem?

TehDucky ::

Updejti chrome, probaj drug brskalnik (firefox,opera), inštaliraj driverje...
Še dopiši kakšen računalnik imaš. SSD imaš ?

flaker ::

to more bit neki narobe na chromu, kr se je tocn ista napaka men pojavla 1-2 tedna nazaj. Presaltu sm na firefox.

novak-t ::

TehDucky je izjavil:

Updejti chrome, probaj drug brskalnik (firefox,opera), inštaliraj driverje...
Še dopiši kakšen računalnik imaš. SSD imaš ?

Imam SSD. Sem onemogočil flash in je isto, se pravi da flash ne deluje pravilno. Kaj pa sedaj?

hojnikb ::

specsi kompa nebi škodl..
#brezpodpisa

Olórin ::

poizkusi izklopiti adblock ;) :)

novak-t ::

hojnikb je izjavil:

specsi kompa nebi škodl..

RAM : 8GB-Kit Crucial Ballistix Sport Series DDR3-1600, CL9
PSU : XFX PRO550W
BOX : Zalman Z3-Plus Midi-Tower
SDD : Crucial MX100 SSD 256GB (2,5", 7mm)
GPU : R9 280X - rabljeno na bolhi
CPU : Intel Xeon E3-1231v3 Box, LGA1150
HDD : WD Blue 1TB 6Gb's
MOBO: Gigabyte GA-H97-HD3, Sockel 1150, ATX

Olórin je izjavil:

poizkusi izklopiti adblock ;) :)

Sem poskusil z izklopitvijo vseh dodatkov, pa ni pomagalo.

hojnikb ::

to te nek virus heca :)
#brezpodpisa

novak-t ::

Razen če se mi je naložil že prvo minuto ko sem računalnik prvič zagnal. Kar pa ne verjamem. Kot že pravim, sem poskusil izklopiti flash player ampak potem ni bilo razlike, se pravi da flash player sploh ne deluje.

Olórin ::

povsem pobriši chrome. Uninstall, pobriši vse mape in ga na novo namesti.

hojnikb ::

kak je load v task managerju ?
#brezpodpisa

novak-t ::




Sem pa poskusil sedaj z firefox in deluje perfektno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

paraboŁa ::

Čeprav mi je firefox ljubši je res požrešen ob odprtih 15 zavihkih mi kuri 600-700mb rama. Updejtan na zadnjo verzijo, hardware acceleration izklopljen in nekaj vtičnikov. Še vseeno se mi zdi da nebi smel toliko porabiti, mi šopa ventilator v laptopu ko imam firefox prižgan. A obstajajo kakšne alternative firefoxu in chromeu...da ni tako požrešen a vseeno podpira razširitve.

Olórin ::

Opera, Ie12.

Če imaš maca pa Safari. Thats about it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

novak-t ::

Sedaj sem na novo inštaliral chroma. Dokler se nisem prijavil v chrome mi je deloval tako kot bi moral. Potem pa je inštaliral vse dodatke ki jih imam in začel spet tako delovati kot prej. Sem šel pa vsak plugin in vsak dodatek posebej onemogočiti ter ponovno odpreti chrome ampak še nisem odkril grešnega kozla.

Olórin ::

odstrani dodatke. Ne samo onemogoči ampak prav odstrani, zato da se ti ob ponovnem loginu ne bodo več namestili avtomatsko.

zbriši chrome.

na novo namesti chrome.

ročno dodajaj dodatke, ki jih želiš imeti in boš videl kdaj bo vse skupaj zaštekalo.

voila, rešen problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

novak-t ::

Čeprav sem odstranil vse razširitve in namestil na novo je še vedno enako.

Olórin ::

kako če si v prejšnjem postu rekel da ti je delovalo dobro, ko si ponovno namestil.

chrome kot tak dela praktično enako hitro kot firefox. ni razlike. Uporabljam oboje vsak dan. Se pa pojavijo velike razlike ko uporabnik kaj narobe nastavi ali doda požrešne plugine, ki delovanje zelo upočasnijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

novak-t ::

Da, delovalo je dobro dokler nisem se prijavil. Ko se prijaviš ti avtomatsko namesti vse dodatke in prenese vse zaznamke.

Drugače sem sedaj našel rešitev: shranil sem zaznamke in jih v chrome vse izbrisal. Sedaj deluje normalno...

hojnikb ::

kot alternativo firefoxu priporočam palemoon.
Je pa res, da vsi browserji kurijo ram. Pa to ni nič narobe, ker free ram is wasted ram
#brezpodpisa

paraboŁa ::

To mi je čisto jasno samo 1.1gb rama za 8 odprtih zavihkov se mi zdi malo pretirano.

hojnikb ::

to sploh ni pretirano. Browser pač kešira čisto vse, kar pride do tebe. Sj imaš tudi okleščene browserje, ki so bolj memory friendly. Ali pa sisteme z malo rama, kjer je potem tudi poraba precej manjša.
#brezpodpisa

Thompic ::

Se je še komu z novo posodobitvijo spremenil font (žal na precej slabše) ? Če je, obstaja kakšna rešitev?

hojnikb ::

sj lahko spremeniš ..
#brezpodpisa

Thompic ::

hojnikb je izjavil:

sj lahko spremeniš ..


Kako pa? Se vnaprej zahvaljujem za morebitno rešitev, ker me od te pisave bolijo oči..

OK sem našel nastavitve, bom poskusil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thompic ()

hojnikb ::

včasih pomaga, če izklopiš hardwarsko pospeševanje.
#brezpodpisa

Thompic ::

Hja do sedaj je delovalo vse OK, z novo posodobitvijo pa to čudo od pisave.. Kakor berem na netu, ima še kar nekj uporabnikov chrome-a tovrstne težave (poleg težav s hitrostjo odpiranja zavihkov.. Nekoliko je pomagalo, ko sem v nastavitvah povečal "najmanjšo pisavo".. Še vedno pa to ni to...

duque ::

imaš mogoče xmarks za sinchanje zaznamkov. Temu se zna strgat (men je enkrat nabil 30.000 zaznamkov). Chrome potegne vse v svojo sinhronizacijo preko google prijave. Preveri na google dashu koliko imaš zaznamkov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox Quantum je kvantni skok naprej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23563316 (48227) Apofis
»

Najvarčnejši brskalnik je Opera ali Edge, odvisno koga vprašate

Oddelek: Novice / Brskalniki
4715967 (12775) MrNighthawk
»

Izšel Firefox 14 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8022788 (19079) MrStein
»

Firefox 4 izšel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23570213 (59378) opeter
»

Na voljo prva beta Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7620500 (17891) Bananovec

Več podobnih tem