» »

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8

1 2 3
4
5

Matako ::

m0LN4r je izjavil:

Smart Watch


V devetdesetih je bil obvezen razpoznaven gikovski simbol

Timex Datalink @ Wikipedia
;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

no comment ::

TheJack je izjavil:


Še več smo slišali tistih o njihovi revolucionarnosti. Nesmiselno dokazuješ, da je bil iPod prelomen in revolucionaren izdelek. To vemo in priznavamo vsi. To sploh ni vprašanje. S svojimi citati namiguješ, da so Applove izdelke podcenjevali prej, zato jih tudi danes, zaradi česar se bo menda (po tvojem) nato (kot pri iPodu) v prihodnosti izkazalo, da so bili tudi včeraj predstavljeni izdelki prav tako revolucionarni. Dvomim, da še sam to verjameš. Oziroma da iPhonu 6 (+) in Apple Watch priznavaš takšno prelomnost kot iPodu.

To, da po 15 letih uspeš doumet, da je iPod bil za Apple dober izdelek, še ne pomeni, da je tvoja prognoza o uspehu ure vredna več kot pol bita.

Na slo-techu je potrebno samo odkopat teme ob predstavitvi iPhona ali iPada, da vidimo koliko so vredne prognoze na takihle "techno" forumih, kjer je zbrana geek smetana. En Jackshit so vredne (oprosti, da sem si sposodu tvoj nick).

Invictus ::

Ob vsaki novi predstavitvi Apple izdelkov se pojavijo napovedi kako jih bo ta izdelek pokopal.

Zaenkrat se to še ni zgodilo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

no comment je izjavil:

Na slo-techu je potrebno samo odkopat teme ob predstavitvi iPhona ali iPada, da vidimo koliko so vredne prognoze na takihle "techno" forumih, kjer je zbrana geek smetana. En Jackshit so vredne (oprosti, da sem si sposodu tvoj nick).
Zakaj bi se ustavili pri iPhonih? Brskajmo še bolj nazaj - v čas dejansko prvih "pametnih" telefonov.

andrejus ::

hojnikb je izjavil:

Jap, neinvazivno merjenje sladkorja bi blo res noro na kaki taki pametni urci. Čeprav bolj kot to, pogrešam pri teh uricah bolj samostojno delovanje, ne pa kot nek podaljšek telefona.
Torej da lahko jst porinem noter simko in uporabljam zadevo tudi takrat, ko nimam velikana v žepu. Če ne za govorne storitve, pa vsaj za smse in maile.


Takoj bi kupil uro ki neinvazivno meri krvni sladkor. Sem v rizicni skupini. Sem tudi jaz to spremljal in sem makce razocaran da ni tega ;(

Drugace pa iphone 6plus je kul. Ko pri mojem nore 3 pretece vezava bom gledal za iphone plus.
Ceprav ima tudi android svoje prednosti.

Nummy ::

TheJack je izjavil:

kpkp je izjavil:

@TheJack
- Z OS X so začeli znova, pa mu danes manjka bore malo appov
- njihova PC divizija je ena bolj profitabilnih (v primerjavi z drugimi PC OEM)

Tvoja teorija bi držala, če apple nebi delal več PC-u. Je pa tudi res, da jim je Microsoft z Win 8 malo pomagal.


Ne upam si trditi, kako profitabilen je Apple z Maci danes. Maci so po uspehu že prej naštetih Applovih produktov pridobili na priljubljenosti, še vedno pa so (kolikor jaz vem) razširjeni (izraz je relativen) predvsem v Ameriki. Sedaj, ko Apple izgublja tržni delež pri telefonih/tablicah, jim bo Mac divizija sledila. Kar se appov (programov) za OS X tiče, njihov delež ni verjetno niti na desetini Windowsev. Povedano še bolj naravnost - Maci so tik na irelevantnostjo na področju računalnikov, v par letih bodo padli pod njo, kmalu po tistem bo Apple Mac divizijo ukinil. Moja napoved, ki se bo IMO uresničila v naslednjih petih letih.

Ti to resno al se sam mal hecaš???
Mac-i pridobivajo na popularnosti, ljudje čedalje bolj uvidevajo, da je mac boljši, ker ne rabiš nujno imeti gor antivirusa, so stabilni, hitro, odzivni, lepi, lahki, ponujajo več ko konkurenca, software je boljši in narejen za delo out-of-the-box,...
za OS X je zelo malo app-ov oz. stvari, za katere nebi bilo appa ali ekvivalenta app-a na windowsih. Še igrce se čedalje bolj širijo v njihovo domeno.
Največji problem, ki ga ima apple trenutno z PC-ji je support openCL-u. Namreč sami so ga spisali in ga forsirajo, vendar se software developerju temu nekaj čudno upirajo in tako je danes še zmeraj le peščica programov, ki izrabljajo grafično kartico. Medtem ko so na iPhone-ih zadevo dobro zastavili in telefon uporablja za določene stvari tudi grafična jedra, zato je telefon tako dobro odziven.

BigWhale ::

Olórin je izjavil:

očala ne bodo nikoli zaživela. zakaj? že samo zato ker ogromno ljudi nosi očala z dioptrijo in za take bodo "pametna" očala pač neuporabna.


Jaz moja ocala takoj zamenjam s taksnimi, ki imajo dioptrijo sproti prilagodljivo, mi omogocajo zoom in se znajo poleg vsega prikazati tudi kaksno uporabno informacijo.

driver_x je izjavil:

bluefish je izjavil:


driver_x je izjavil:

Ne pravim da bo z uro isto, ampak iPada tudi ni nihče (vključno z mano) potreboval, ko se je pojavil.
A zdaj pa tablico krvavo potrebuješ?


To ne, je pa v celoti izpodrinila knjige, časopise in revije ter deloma rečunalnik in celo televizor.


V celoti? Mogoce bi se ti splacalo pogledati v kaksno knjigarno ali trafiko in pa ponudbo televizorjev. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

M-XXXX ::

Mac-i pridobivajo na popularnosti, ljudje čedalje bolj uvidevajo, da je mac boljši, ker ne rabiš nujno imeti gor antivirusa, so stabilni, hitro, odzivni, lepi, lahki, ponujajo več ko konkurenca, software je boljši in narejen za delo out-of-the-box,...
za OS X je zelo malo app-ov oz. stvari, za katere nebi bilo appa ali ekvivalenta app-a na windowsih. Še igrce se čedalje bolj širijo v njihovo domeno.

Kot prvo OsX praktično nič ne raste in je bolj kot ne skos na istih procentih.
Kot drugo raste na popularnosti? Celoten trg je malo večji kot statistična napaka:D Edini windows predstavnik, ki ima manjši delež kot OsX je Vista. Vsi ostali imajo po ranga 5x ali več kot OsX. Še Windows 8, ki je sorazmerno nova zadeva (nova glede na področje) je bolj popularen kot OsX. In ti bluziš o popularnosti.

blackbfm ::

Invictus je izjavil:

Ob vsaki novi predstavitvi Apple izdelkov se pojavijo napovedi kako jih bo ta izdelek pokopal.

Zaenkrat se to še ni zgodilo ...


ni se zgodilo, ampak recimo 5c je bil precej faljen

BigWhale ::

Olórin je izjavil:

In odkar je Steve Jobs umrl, ni bilo nič novega in dobrega niti v svetu appla niti v svetu androida niti v svetu microsofta.


Oh joj. Tak messiah pa spet ni bil, je pa znal brcat ljudi, da so delali.

Jobs je bil zraven ko so naredili iPhone in tudi, ko so naredili iPhone 4. Med tem casom ni bilo nic novega.

blackbfm je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ob vsaki novi predstavitvi Apple izdelkov se pojavijo napovedi kako jih bo ta izdelek pokopal.

Zaenkrat se to še ni zgodilo ...


ni se zgodilo, ampak recimo 5c je bil precej faljen


Apple rabi precej vec kot samo en faljen izdelek, da ga bo to pokopalo. Apple je bil na zacetku devetdesetih precej bolj pokopan, kot je zdaj zaradi 5C. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

RejZoR ::

Eni govorite kot da je Jobs delal vse, od designa, razvoja, prototipov, PR, vse. Malo morgen, to se ne dela niti v manjših firmah pri nas, ne pa v multinacionalkah. Zato kronat Steve Jobsa kot nekega rešitelja vsega naravnost smešno. Mogoče je naredil par dobrih poslovnih odločitev, preostanek pa je imel lahko zgolj srečo, da je razvojni team v ozadju odlično opravljal svoje delo. Tko kot folk, ki je jokal, da je Ballmer zajebal Windows 8 in ne vem kakšne neumnosti še. Delno so taki lahko odgovorni, nikakor pa ne odločilni faktor za karkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

smash ::

Sami poznavalci.... Clovek postavi dve konkretni vprasanji, pa nobeden nima pojma.

TheJack ::

RejZoR je izjavil:

Eni govorite kot da je Jobs delal vse, od designa, razvoja, prototipov, PR, vse. Malo morgen, to se ne dela niti v manjših firmah pri nas, ne pa v multinacionalkah. Zato kronat Steve Jobsa kot nekega rešitelja vsega naravnost smešno. Mogoče je naredil par dobrih poslovnih odločitev, preostanek pa je imel lahko zgolj srečo, da je razvojni team v ozadju odlično opravljal svoje delo. Tko kot folk, ki je jokal, da je Ballmer zajebal Windows 8 in ne vem kakšne neumnosti še. Delno so taki lahko odgovorni, nikakor pa ne odločilni faktor za karkoli.


Jobs je (bil) Apple. Se splača biografijo od Isaacsona prebrat in malce pogledati zgodovino Appla. Ali je bilo golo naključje, da je Apple med Jobsovo odsotnostjo skoraj propadel, ali kaj? Seveda Jobs ni naredil in oblikoval nobenega izdelka. Znal pa je, bolj kot kdorkoli drug, prepoznavati izdelke in koncepte, ki bodo delovali in tiste, ki ne bodo. Jobs se je tudi osebno pogajal z glasbenimi založbami, da so mu dovolili postaviti svoje kataloge na iTunes. Naravnost smešno je kvečjemu to, da ti trdiš, da Jobs ni bil rešitelj Appla, čeprav je stanje Appla, kakršno je bilo pred njegovo vrnitvijo in po njej, povsem jasno, znano in dostopno vsakomur. Če se Jobs sredi devetdesetih ne bi vrnil v Apple, danes Appla ne bi bilo več. Pika. Kako lahko kdorkoli trdi drugače, mi je nepojemljivo. Vsi podatki so namreč na voljo.

Jobs je bil Apple in brez Jobsa Appla ni oziroma bo potonil v obskurnost, kot je že enkrat. Tri leta je od njegove smrti, pa so znaki njegove odsotnosti že boleče vidni. Sej ne govorim o neki višji matematiki, no! Samo dejstva je treba poznati in sešteti dva plus dva. Vzročnost. Logično sklepanje. Saj ni tako težko. Apple bo v naslednjih letih samo še padal. Zadeva je v bistvu končana, le ugotovili tega še nis(m)o. Niti pet let ne bo treba počakati, pa bo to vsakomur kristalno jasno. Apple is finished.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

blackbfm ::

Nemogoče je rečt kok je jobs dejansko zaslužen za karkoli. Zadnjih 10 let je bil ogromen tehnološki napredek kar se tiče mobilnih naprav, in ja je znal narest hype okoli tega, da mu pa ljudje pripisujejo neke že napol božje lastnosti je pa bolano. Za vso to tehnologijo ki jo imamo danes stoji na tisoče noname strokovnjakov/izumiteljev, ne pa en hipi. Pa ne da pljuvam po jobsu ampak dejmo bit realni če že..

kpkp ::

TheJack je izjavil:

Ne upam si trditi, kako profitabilen je Apple z Maci danes. Maci so po uspehu že prej naštetih Applovih produktov pridobili na priljubljenosti, še vedno pa so (kolikor jaz vem) razširjeni (izraz je relativen) predvsem v Ameriki. Sedaj, ko Apple izgublja tržni delež pri telefonih/tablicah, jim bo Mac divizija sledila. Kar se appov (programov) za OS X tiče, njihov delež ni verjetno niti na desetini Windowsev. Povedano še bolj naravnost - Maci so tik na irelevantnostjo na področju računalnikov, v par letih bodo padli pod njo, kmalu po tistem bo Apple Mac divizijo ukinil. Moja napoved, ki se bo IMO uresničila v naslednjih petih letih.

Tule imaš en članek iz 2013.

Po tej tvoji napovedi, bo tudi iOS do takrat propadel, ali bodo za razvijanje iOSa uporabljali iPad? Ali mogoče napoveduješ tudi xcode za windowse?

TheJack ::

Vse to poznam. Vztrajam pri svojem. Čez 5 let Macov ne bo več.

Kakšen sistem bodo uporabljali za kodiranje za iOS, je resnično irelevantno vprašanje.
Bonis nocet, qui malis parcit.

CoolBits ::

Pred 5 leti ste enako govorili nekateri pa še pred petimi pa še prej... :))

Tukaj se lepo vidi kako gre applu po Jobsovi smrti 2011.

driver_x ::

BigWhale je izjavil:


driver_x je izjavil:

bluefish je izjavil:


driver_x je izjavil:

Ne pravim da bo z uro isto, ampak iPada tudi ni nihče (vključno z mano) potreboval, ko se je pojavil.
A zdaj pa tablico krvavo potrebuješ?


To ne, je pa v celoti izpodrinila knjige, časopise in revije ter deloma rečunalnik in celo televizor.


V celoti? Mogoce bi se ti splacalo pogledati v kaksno knjigarno ali trafiko in pa ponudbo televizorjev. :)


Slabo si prebral, govoril sem, kaj vse je iPad izpodrinil pri meni in ne na splošno.

blackbfm ::

laptopi bodo ostal, za workstation mašine tut ni alternative.. macu kot namiznemu računalniku za consumer uporabnike pa se res slab piše

CoolBits ::

Po mojem se bolj slabo piše kištam in podobnim workstationom... monitor boš vedno potreboval in zakaj nebi bilo vse v njem kot je imac? :)

leiito ::

Zakaj naj bi se Macbookom & co. slabo pisalo? Vrhunski hw, top sw, super dizajn, lojalna baza kupcev... Ko bo lansiran 12" Air Retina bo skoraj zagotovo postal najbolj prodajan Applov prenosnik vseh časov.

Morda pozabljate koliko cenejši so Applovi izdelki izven Evrope.

http://www.statista.com/statistics/2725...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

avister ::

Iste face ista debata isti zaključki.

VaeVictis ::

Logično je, da je Apple doomed!

Delnica od Jobsove smrti že konstantno pada, denarnih zalog nimajo več in vsakič predstavijo zanič produkte, ki jih nihče več ne kupuje...

Odkar Steva ni več je game over za Apple!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

leiito ::

Delnica od smrti pada itd. Aja.

Pa še nekaj ni nepomembno; ker uporaba Applovih izdelkov dokazano zvišuje IQ, je v tekmovalnem globalnem okolju imeti karkoli drugega iracionalno. Kot dokazujejo tudi posti na tem mestu,

leiito ::

Da ne omenjamo, da se je Jobs kak mesec nazaj prikazal ljudem na letališču v Braziliji. Močan dokaz, glede na to, da človek ne more biti hkrati na dveh mestih.

TheJack ::

Tkole bom rekel, fantje. Jaz mislim, da sem vse, kar sem nameraval, povedal. Bil sem izčrpen in, menim, logičen.

Kar se tiče Appla in Jobsa, mi cela zadeva počasi postaja neumna. Da je uspeh Appla povezan z Jobsom bolj, kot je uspeh katerekoli druge omembe vredne družbe povezan s kakšnim posameznikom, je jasno. Trenutno ne obstaja posameznik, ki bi bil bolj povezan z uspehom svoje družbe, kot je bil Jobs z Applom. Tudi v zgodovini ni bilo prav dosti takih. Marsikdo je družbo ustanovil in jo uspešno vodil. Ampak Jobsa so vmes iz lastne firme nagnali, firma je padla kot kamen, ko je prišel nazaj, se je strmo vzpela. Skorajda ni možen lepši in bolj prepričljiv dokaz, da je Jobs odgovoren (je povzročil) uspeh Appla. Se mi zdi, kot bi vam razlagal, da je podnevi svetlo, ker sonce sije. Vsi podatki so na voljo. Le pogledati jih je treba in uporabiti osnovno vzročnost.

Nima se smisla prepirati o tem, kaj bo čez pet let. Jaz sem napovedal, kaj se bo po mojem mnenju do takrat zgodilo in pojasnil, zakaj mislim tako. Sedaj je treba le še počakati. Jaz sem na tem forumu od leta 2000 (sem bil že pred tem na prejšnjem, če me spomin ne vara), tako da je zelo možno, da bom tu tudi še leta 2019. Ali pa recimo raje 2020, da bo bolj okrogla številka. Takrat se dobimo in predebatiramo, kdo je imel prav.
Bonis nocet, qui malis parcit.

BigWhale ::

TheJack je izjavil:

Jobs je (bil) Apple. Se splača biografijo od Isaacsona prebrat in malce pogledati zgodovino Appla.

Ravno tam pise, kolikokrat so Jobsu resili rit drugi. Spomnim se primera, ko bi Maci ostali brez 3.5" floppy diskov, ce ne bi dev team enga developerja skrival v omarah pred Jobsom. Na koncu se jim je Jobs zahvalil.

Druga primer pa so iPodi in iTunes. Jobs je hotel obdrzati exkluzivo na Macih. Dolgo casa so ga prepricevali v podporo za Windows in sele takrat, ko so zaceli z marketingom za Windows se je prodaja dvignila. Pred tem je bil pa iPod 'just another player'.

TheJack je izjavil:

Ali je bilo golo naključje, da je Apple med Jobsovo odsotnostjo skoraj propadel, ali kaj?

Jobs je sel iz Appla sredi osemdesetih, takrat se je pocasi zacel zaton 'hisnih racunalnikov' in se je v ospredje zacel prebijati PC oziroma IBM kompatibilci. Vsi sistemi, ki niso bili PC compatible so pocasi propadli. Edina stvar, ki je prezivela, je bil Apple. Brez Jobsa. :)

Medtem je Jobs zacel z NeXT-i. Tudi NeXT je bil Jobs, ravno toliko kot Apple, pa mu to ni kaj dosti pomagalo. :)

TheJack je izjavil:

Tri leta je od njegove smrti, pa so znaki njegove odsotnosti že boleče vidni. Sej ne govorim o neki višji matematiki, no! Samo dejstva je treba poznati in sešteti dva plus dva. Vzročnost. Logično sklepanje. Saj ni tako težko.


Apple od iPhone 1 naprej ni naredil nic tako blazno revolucionarnega kot je bil iPhone. Steve je lansiral tudi iPhone 4.

TheJack je izjavil:

Apple bo v naslednjih letih samo še padal. Zadeva je v bistvu končana, le ugotovili tega še nis(m)o. Niti pet let ne bo treba počakati, pa bo to vsakomur kristalno jasno. Apple is finished.


Ja, se strinjam, najbrz zato, ker se iPhone tko slabo prodaja.

http://www.statista.com/statistics/2634...
IPhone @ Wikipedia

Invictus ::

Schadenfreude ...

Ampak kar nekako ne pridejo na svoj račun.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dope1337 ::

Jz sm pa v zadnjem letu, k sm skor nonstop v zda ugotovil, da apple-u niti ni treba delat na marketingu. Pa sej se njihovi produkti omenjajo v vseh drugih reklamah (kindle fireHdx tab vs. Ipad, Amazon FirePhone vs. Iphone, od MSa tanov telefon (Cortana) vs. Iphone, and the list goes on ... Res je, da so reklame naperjene proti jabolki (in se njihov produkt omenja kot minorni seveda), vendar cez luzo pride vsekakor do izraza "vsaka reklama je dobra reklama".

Upam si celo trditi, da se Apple niti ne trudi vec delati najboljsih produktov, ampak konkurenco celo izziva s povprecnimi produkti (z bogato zapuscino ofc) ter nabitimi cenami. V mojih oceh je vecina izpadla zelo " tryhard-ovsko" s temi primerjavami no ...

Ne morem pa verjeti, da Apple-u dejansko ratuje to ej. Sm prav jezn. Pomoje jim prav rit ploska.

Pa da ne bo kdo mislil da sem Apple fanboy. Edini njihov produkt ki si ga lastim je ipod nano.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Zheegec ::

Upam si celo trditi, da se Apple niti ne trudi vec delati najboljsih produktov, ampak konkurenco celo izziva s povprecnimi produkti (z bogato zapuscino ofc) ter nabitimi cenami. V mojih oceh je vecina izpadla zelo " tryhard-ovsko" s temi primerjavami no ...

Haha. No, pri čipih v iPhonih in iPadih se zelo trudijo. Ostalo pa je za dandanes precej povprečno, recimo. Če gledamo iPhone 6 vs konkurenca na primer.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

TheJack je izjavil:

Ampak Jobsa so vmes iz lastne firme nagnali, firma je padla kot kamen


Pa ne samo zato, ker je Jobs sel. Verjetno je tudi to pripomoglo, ni pa nujno, da je bil samo to razlog. Trg se je takrat precej spreminjal. Ti pa zdaj v svoji kristalni kugli vidis en paralelni svet v katerem Apple ne crkne, ce Jobs ostane tam. :)

TheJack je izjavil:

ko je prišel nazaj, se je strmo vzpela. Skorajda ni možen lepši in bolj prepričljiv dokaz, da je Jobs odgovoren (je povzročil) uspeh Appla. Se mi zdi, kot bi vam razlagal, da je podnevi svetlo, ker sonce sije. Vsi podatki so na voljo. Le pogledati jih je treba in uporabiti osnovno vzročnost.


Ko je Steve prisel nazaj je sprejel nekaj dobrih in nekaj slabih odlocitev, ce ga ne bi izsilili, da si premisli glede tistih slabih, vprasanje kaj bi bilo. Vsekakor je imel precej dober nos za nekatere svari, sam ne ga delat v pol-boga. :D

TheJack je izjavil:

Nima se smisla prepirati o tem, kaj bo čez pet let. Jaz sem napovedal, kaj se bo po mojem mnenju do takrat zgodilo in pojasnil, zakaj mislim tako.

Ja, pri vseh teh desetinah milijonov telefonov, ki jih prodajo so prakticno ze mrtvi. Vecina zaposlenih gre drug teden na food stamps. 100% :))

Disclaimer: Jest sem Android/Linux guy. :>

avister ::

Zanimivo,

kljub vsemu izgleda, da so investitorji navdušeni.

Delnica praktično že danes lovi svojo najvišjo vrednost. Lansko leto se je podobno zgodilo šele v oktobru.

TheJack ::

Okej, še tole, da ne bom nevljuden.

Ravno tam pise, kolikokrat so Jobsu resili rit drugi. Spomnim se primera, ko bi Maci ostali brez 3.5" floppy diskov, ce ne bi dev team enga developerja skrival v omarah pred Jobsom. Na koncu se jim je Jobs zahvalil.

Druga primer pa so iPodi in iTunes. Jobs je hotel obdrzati exkluzivo na Macih. Dolgo casa so ga prepricevali v podporo za Windows in sele takrat, ko so zaceli z marketingom za Windows se je prodaja dvignila. Pred tem je bil pa iPod 'just another player'.


Nisem rekel, da je bil Jobs nezmotljiv. Je pa znal prepoznati dobre produkte in dobre koncepte. Znal je poslušati dobre nasvete (iTunes na Windowsih) in ignorirati slabe.

Jobs je sel iz Appla sredi osemdesetih, takrat se je pocasi zacel zaton 'hisnih racunalnikov' in se je v ospredje zacel prebijati PC oziroma IBM kompatibilci. Vsi sistemi, ki niso bili PC compatible so pocasi propadli. Edina stvar, ki je prezivela, je bil Apple. Brez Jobsa. :)

Ja in kot po naključju je prišel nazaj ravno takrat, ko so hoteli sploviti iMac, ne pa že n-to varianto Macintosha. Ni bil on tisti, ki je v neki zakotni pisarni odkril Ive-a in mu dal priložnost. Tudi brez njega bi Apple spovil iPod, iTunes, iPhone in iPad. Čisto po naključju se je zgodilo, da je Apple iz irelevantneža, kot je bil leta 1995 zrasel v to, kar je danes. Apple bi vse to dosegel tudi pod Gilom Ameliom. Le naključje je hotelo, da je v najuspešnejših letih Apple vodil Jobs. In podnevi je svetlo zaradi kresnic. Daj BW prosim te, no. Naravnost mi povej. Bi Apple po tvojem danes še obstajal, če Jobsa ne bilo nazaj?

Apple od iPhone 1 naprej ni naredil nic tako blazno revolucionarnega kot je bil iPhone. Steve je lansiral tudi iPhone 4.

In iPad.

Ja, se strinjam, najbrz zato, ker se iPhone tko slabo prodaja.

http://www.statista.com/statistics/2634...
IPhone @ Wikipedia


Ja, tule si me pa. Ker jaz že od vsega začetka trdim, da se iPhone slabo prodaja. Le kako sem spregledal tele podatke?! Sedajle bi lahko tule copy/pastal svoj post izpred par ur nazaj, tistega, kjer razlagam o zaprtih ekosistemih. Ampak mislim, da je še na voljo.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Invictus ::

Ta tema je pa prav šolski primer slovenske fovšije in negativne selekcije.

Če je bil Jobs tak amater, kako da to ni uspelo nobenemu tukaj? Ko ste sami stručkoti?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zez ::

Apple dela podobno kot ostali proizvajalci telefonov, izboljša ekran, procesor in ponuja čisto spodoben telefon... Sej tudi ostali niso v zadnjem času predstavili nobene wau stvari. In Applu je v tem pogledu še veliko težje, saj predstavi en/dva nova modela telefonov. Samsungu je lažje, saj ima veliko širšo paleto mobilnikov in lažje eksperimentira - če se npr. ne bo prijel note edge je tu še vedno note 4 pa nov galaxy s pa še 30 drugih modelov... Mogoče je res, da Apple pogosto ponuja "zastarelo" strojno opremo, ampak dokler meni iPad deluje popolnoma gladko in ne šteka mi je čisto vseeno, ali ima 512 mg, 1gb ali pa 100gb rama in če ima enojedrni, dvojedrni ali pa osem jedrni procesor. In Applove naprave, to je priznal tudi google, delajo zelo gladko, sploh v Applovem ekosistemu in tudi kar dolgo prejemajo posodobitve. Sej ne rečem, Andorid ponuja veliko več možnosti kostumizacij, pa nalaganje drugih različic operacijskih sistemov in zagotovo lahko dela tako kot iPhone. Vendar pa nekateri ne znajo, drugim pa se pač ne da tega početi in imajo radi da ko telefon vzamejo iz škatle, da dela kot je treba in se jim ni treba z ničemer ukvarjat. Da ne bo kdo rekel, sam imam Androida in dela z neoriginalnim Androidom hitro, z originalnim pač ne. Ampak nekaterim se tega pač ne da delat in tudi sam bi imel veliko rajši telefon, ki bi direktno iz škatle delal tip-top.

Roadkill ::

>> Ura je meni osebno sicer všeč, se pa zdi zelo draga, čeprav po drugi strani zdravje nima cene in če bom zaradi nje shujšal, jo bom kupil še frendom.

Kaj ima ura veze z zdravjem?
Se pravi si debel zato, ker nisi imel pravega gadgeta do sedaj?
Ü

avister ::

Ejga, theJack.

Če mene vprašaš, bi po letih dela v IT-ju, raje izbral svet, kjer bi bil en OS, en Word, en Jezik.

Enostavno sem se naveličal odprtosti, ker z njo pride raznolikost. Raznolikost pa pripelje izbiro in izbiranje pomeni napor.

Ker sem po privzetem bolj lene sorte, bi se naporu raje izognil, tako kot večina kadra v IT-ju.

TheJack ::

Pa ne samo zato, ker je Jobs sel. Verjetno je tudi to pripomoglo, ni pa nujno, da je bil samo to razlog. Trg se je takrat precej spreminjal. Ti pa zdaj v svoji kristalni kugli vidis en paralelni svet v katerem Apple ne crkne, ce Jobs ostane tam. :)

Zakaj se je Apple znašel tam, kjer je bil takrat, sem povedal, zaradi zaprtega ekosistema in zaradi konkurence Windowsev. Kaj bi takrat naredil Jobs, ne vem. Vem pa, kaj je naredil deset let po tem. Tule sem se sicer malce ujel v lastno past. Jobs je namreč pri iPodih/iTunesih/iPhonih/iPadih storil enako, kot že pred tem pri Macih. Zaprl jih je, hotel je kontrolirati tako hardware, kot software. Vse je hotel nadzirati in upravljati sam, nikogar ni hotel pustiti zraven. Hotel je imeti uporabniško izkušnjo popolnoma v svojih rokah, zaradi tega zanj princip, kjer bi drugi množično delali hardver, ni prišel v poštev. Zato bi Apple zašel v težave tudi z Jobsom na čelu. Razen, če bi še naslednji deset let bruhal revolucionarne in prelomne produkte. Popolnoma zaprt ekosistem se na dolgi rok ne more obnesti. Vprašanje je, če bi Jobs to spredvidel.

Ko je Steve prisel nazaj je sprejel nekaj dobrih in nekaj slabih odlocitev, ce ga ne bi izsilili, da si premisli glede tistih slabih, vprasanje kaj bi bilo. Vsekakor je imel precej dober nos za nekatere svari, sam ne ga delat v pol-boga. :D

Jaz ga ne delam polboga. Treba pa je priznati tisto, kar je res. Apple II. Macintosh. iPod. iTunes. iPhone. iPad. Jobs bi se vpisal v zgodovino že z enim od njih.

Ja, pri vseh teh desetinah milijonov telefonov, ki jih prodajo so prakticno ze mrtvi. Vecina zaposlenih gre drug teden na food stamps. 100% :))

Ne, drug teden ne. Apple še ne bo šel čez leto v stečaj in niti čez pet let ne. Tega jaz nisem trdil. Bo pa postajal vsako leto čedalje manj relevanten. Čez ene recimo deset let ga bo požrl (=kupil) kdo pomembnejši.

Disclaimer: Jest sem Android/Linux guy. :>

Vem.
Bonis nocet, qui malis parcit.

zez ::

@TheJack Zdi se mi, da se kljub vsemu Apple zaveda problemov glede zaprtosti in okornosti v nekaterih primerih. Že predstavitev večjih iPhonov je zame po eni strani dokaz, pa npr. da bodo dovolili third party tipkovnice, da bi bil kdaj pa tako kot Android pa ne verjamem.

TheJack ::

zez je izjavil:

@TheJack Zdi se mi, da se kljub vsemu Apple zaveda problemov glede zaprtosti in okornosti v nekaterih primerih. Že predstavitev večjih iPhonov je zame po eni strani dokaz, pa npr. da bodo dovolili third party tipkovnice, da bi bil kdaj pa tako kot Android pa ne verjamem.


Apple je tam, kjer je bil v osemdesetih/devetdesetih. Svoje proizvode nadzoruje v celoti, od OS-a, do zadnjega šraufa na napravah. V osemdesetih/devetdesetih ga je z Windowsi sesul Microsoft, sedaj ga bo Google z Androidom. Oba z enakim pristopom poceni in relativno odprtih naprav, na katerih teče enoten OS, ki je na voljo vsem (proizvajalcem hardvera in uporabnikom). Prav bizarno je, kako se zgodovina ponavlja. Apple "naredi" trg (v osemdesetih trg osebnih računalnikov, kasneje trg prenosnih naprav), ki mu ga nato prevzamejo drugi.
Bonis nocet, qui malis parcit.

opeter ::

Roadkill je izjavil:

Kaj ima ura veze z zdravjem?
Se pravi si debel zato, ker nisi imel pravega gadgeta do sedaj?


Tako je.
Saj tudi Nintendo je oglaševal Wii (Fit) tako, da samo zaradi njega lahko ostaneš v formi ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Olórin ::

Roadkill je izjavil:

>> Ura je meni osebno sicer všeč, se pa zdi zelo draga, čeprav po drugi strani zdravje nima cene in če bom zaradi nje shujšal, jo bom kupil še frendom.

Kaj ima ura veze z zdravjem?
Se pravi si debel zato, ker nisi imel pravega gadgeta do sedaj?


hey, whatever sells it mate. Apple je v svetovnem rangu eden največjih carjev kar se oglaševanja tiče. Če bo kdo našel način kako prodati pametno uro, bodo to oni. No, kasneje še Samsung, ko bodo videli da morajo konkurirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

opeter ::

TheJack je izjavil:

Apple je tam, kjer je bil v osemdesetih/devetdesetih. Svoje proizvode nadzoruje v celoti, od OS-a, do zadnjega šraufa na napravah. V osemdesetih/devetdesetih ga je z Windowsi sesul Microsoft, sedaj ga bo Google z Androidom. Oba z enakim pristopom poceni in relativno odprtih naprav, na katerih teče enoten OS, ki je na voljo vsem (proizvajalcem hardvera in uporabnikom). Prav bizarno je, kako se zgodovina ponavlja. Apple "naredi" trg (v osemdesetih trg osebnih računalnikov, kasneje trg prenosnih naprav), ki mu ga nato prevzamejo drugi.


Se strinjam. Ampak resni problem Apple-a leži v tem, da je Števek zgodovina, nadomestit ga pa ne more (skoraj) nihče. Vsaj ne v prvotni obliki.

No, razen, če se bo čez ene 10-15 let k podjetju vrnila ena od ključnih oseb, katerega mnogi niso marali (tudi zaradi njegove osebnosti, narave), predvsem pa zdajšnje vodstvo ... morali so se ga rešiti. Oni so že vedeli, zakaj. Bo pa pokazala zgodovina, če je to bila pametna poteza.



Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Olórin ::

bluefish je izjavil:

no comment je izjavil:

Na slo-techu je potrebno samo odkopat teme ob predstavitvi iPhona ali iPada, da vidimo koliko so vredne prognoze na takihle "techno" forumih, kjer je zbrana geek smetana. En Jackshit so vredne (oprosti, da sem si sposodu tvoj nick).
Zakaj bi se ustavili pri iPhonih? Brskajmo še bolj nazaj - v čas dejansko prvih "pametnih" telefonov.


povsem nepomembno, tip je dal zelo valid point. Gremo malce pobrskat kaj so ljudje menili na tem forumu ob predstavitvi prvega iphona. Torej telefona, ki je _povsem_ spremenil razvoj mobilnih telefonov.

Gremo še malce pogledat kaj so po tem forumu pisali ob predstavitvi prve applove tablice, ki je zelo spodkopala celo prodajo PCjev ;)
Dlje nazaj ne moremo, ker slo-tech niti obstajal še ni takrat. smartass.

verjetno se bo pojavil zelo viden vzorec, ko geeki na slo-techu skurcajo vse kar je novo, čeprav se potem prodaja bolje kot jajca za veliko noč :)

edit.: pomanjšal "kar je novo", ker na tem forumu se itak skurca vse, od vsakega proizvajalca. Sami znalci pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

no comment ::

Vse firme imajo resne probleme, vse firme bodo propadle...



...ker nobena nima Jobsa.


(razstava dedukcijskih sposobnosti običajnih *beeep* na slo-techu)

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Res ste tu na Slotech sami pametni. Le kako da nam vse firme propadajo, pri vsej tej pameti samo na tem forumu :))
Je kdo od vas poslal prosnjo za zapislitev na Apple, sa ga resite iz propada 8-)

Nummy ::

TheJack je izjavil:


povej mi, kaj je inovativnega pri lg g3, samsung s5 in htc one m8? ajde da te slišmo, izprsi se.


Nič posebno inovativnega ni na njih. Ampak za svojo ceno nudijo več od Iphonea. Vsaj zame. Apple prodaja telefone, ki hardversko sodijo trdno v srednji razred (in drsijo v nižjega - dovolj povedno je dejstvo, da novi iPhone 6 nima niti 1080 ekrana) po ceni (naj)višjega razreda. Ampak to ni problem. Vedno bodo obstajali ljudje, ki so pripravljeni za statusni simbol plačati absurdno ceno. Luis Vuitton. Rolex. x5. iPhone. S tem ni nič narobe. Ljudje pač potrebujemo samopotrjevanje. Da drugim pokažemo, da "smo uspjeli u životu".

Problem za Apple je drugje. Če hočeš biti (tehnološki) statusni simbol, moraš biti vedno v špici. Apple pa je iz trendsetterja nazadoval v trenfollowerja, kar sem že povedal. Še bolj pomembno je dejstvo, da je že omenjeni zaprti ekosistem, ki je na začetku za Apple predstavljal prednost, postal ovira. Enako se je zgodilo že v osemdesetih in devetdesetih. Windows je delal povsod, MacOs samo na Macih. In Mace je proizvajal le Apple, za primerno ceno, seveda. PCje je lahko delal (sestavljal) vsak, na njih naložil Windowse in si imel cenejšo alternativo Macom. Microsoft je Apple sesul z maso poceni PCjev, na katerih so bili naloženi Windowsi. Ker je bilo PCjev več kot Macov, se je tja selil tudi software. Od programov, do iger. Baza softvera in uporabnikov je pri PCjih rasla, pri Macih pa padala. Vsem "prednostim" Maca navkljub (na Macih ni virusov! MacOS/OS X je boljši od Windowsev! Maci so hitrejši! jada, jada...) Nazadnje je Apple ugotovil, da je v svoj zaprt ekosistem zaprl samega sebe. Večina uporabnikov se je preselila k bolj razširjeni in bolje podprti platformi.

Zgodovina se ponavlja. Le "Microsoft" je treba zamenjati z "Google" in "Windows" z "Android". Androidu so se na začetku smejali, saj je bil kot OS beden in nedodelan in je tekel na bednih in nedodelanih telefonih (enako kot na začetku Windows). Googlova trgovina z appi se ni mogla primerjati z Applovo, ne po količini, ne po kvaliteti appov. Noto pa so prihiteli Korejci in Android naložili na vse mogoče in nemogoče telefone. Google je zaposlil človeka z imenom Matias Duarte in Android je s 4.0 prenehal izgledati kot nedodelana igrača v beta verziji. Zaradi količine telefonov je zrasla količina appov. Telefoni so postajali vse boljši in ni pretirano reči, da se danes večina hardverskega napredka na telefonih zgodi na androidnih telefonih. Seveda je veliko tovrstnih "inovacij" nesmiselnih (merilec utripa, ultra hd ekran na G3, ultrapixel tipalo na HTC One...) in služijo zgolj povečevanjem številk na škatlah. Ampak iz kvantitete pride tudi kvaliteta. Pri 99 nesmiselnih izboljšavah se stota prime. Through quantity to quality. Posledica vsega skupaj je danes to, da je high-end androidni telefon kot naprava (brez OSa) boljši od iPhonea. Da ima Google Play na voljo več aplikacij od Apple Storea, med njimi je veliko zelo kvalitetnih. "Through quantity to quality" velja tudi za andoidne appe. Android dobiš na telefonih stotin proizvajalcev, od 100 do 700 EUR. Appe lahko uporabljajo vsi. Ker je uporabnikov več, se za tak sistem bolj splača pisati software. Ker je softvera več, pride več uporabnikov. In krog je sklenjen.

Še drugič se bo pokazalo, da zaprt ekosistem na dolgi rok ne deluje. Popolna kontrola ne deluje. Ekosistem, ki predvideva absoluten "lock in" uporabnikov na vseh področjih, ne deluje. Sistem, pri katerem ena firma določa vse, od tega, kateri softver se bo na platformi lahko uporabljal, do zadnjega šraufa v napravah. In cene naprav. Ki morajo biti visoke, naprave pa prestižne, drugače nehajo biti statusni simbol. Takih naprav se (ob cenejših alternativah) proda čedalje manj, ker je manj uporabnikov, se razvoj appov za take naprave čedalje manj splača (ob bolj množičnih alternativah), ker je appov manj, je uporabnikov manj... In krog se sklene. Vedno bo zmagal odprt sistem, ki je dostopen vsem proizvajalcem hardvera in za katerega lahko vsak brez večjih kolobocij piše software. Hvala bogu!


Če misliš, da sem si iPhone kupu zarad statusnega simbola se krepko motiš. Fural android, znoru po parih mesecih uporabe, stiskal zobe 2 leti, da sem se ga lahko "znebil" in kupu telefon, ki mi končno služi in ne jaz njemu!
Če bi si hotu kupt statusni simbol, bi si zelo verjetno kupu telefon, ki ima zlato ohišje ali posuto z diamanti. Ne, ampak kupu sem si FUNKCIONALEN telefon, ki ne šteka, se ne sesuva za vsako figo in izrablja svoj HW do maksimuma. 64-bit os, uporablja grafična jedra za pospeševanje izračunavanja in izrisovanja vmesnika, stabilen OS, redne nadgradnje, super poprodajna podpora,... Kje mi to kak korejc ali kitajc ponuja? Nikjer. Po izidu telefona se jim gladkomalo j**e za nadgradnje in poprodajne storitve. Potem je samo na tebi, da se zajebavaš cele dneve s tem, da telefon spraviš na neko uporabno raven. Če ti sploh kdaj uspe... Ne hvala.
Zaprt sistem pri apple-u vsaj deluje. Na marketu praktično ni nedelujočih aplikacij in virusov, na telefon lahko nalagam filme in muzko kot mi paše, lahko kupujem applikacije, muzko in filme preko store-a,... To da določajo kako in kaj posledično poskrbi za veliko stabilnost in zanesljivost delovanja naprave. Telefon kupil lansko leto decembra in do danes nisem rabil zaradi zaštekane aplikacije ali česarkoli drugega rabil resetirat telefona razen ob nadgradnji sistema, kjer se zažene ponovno sam. Do danes sta se mi usuli samo dve apliakciji, ki so ju popravili developerji v enem tednu, ali pa bi jih vrgli dol iz store-a. Update-i so redni, naslednji teden dobim iOS8 in naslednje leto bo verjetno na voljo tudi iOS9 za moj telefon.
Android? Original na telefonu dobu 2.3.x, nadgradil na 2.3.6 mi je prvič softbrickalo telefon. Potem nadgradim na 4.0.1 mi je spet zaštekal cel telefon in sem moral ročno gor kopirat ROM, potem nadgradim na 4.1.2 telefon dela turbo počas. In naslednji update? GA NI!!! In ga ne bo. So v update-i kaj popravili? NE!!! Piše cel forum proizvajalcu, njim dol visi. Dam gor custom ROM, ugotovim, da pol stvari ne dela več. GG, je**š taka jajca od telefona in software-ja. Gor vržem navigacijo, pa mi med vožnjo 10x usuje aplikacijo... hvala, ampak ne hvala. Androida nočem več pa tud če mi ga zastonj dajo. Telefon vzamem in ga šenkam taprvemu, ki ga vidm na cesti. Ni vreden počenga groša!!! Adnroid je bil najslabši telefon v mojem lajfu, še tista "mobi reglja", ki so jih prodajali v 90-tih je bila 1000000x boljša.
Nokia (microsoft) imata tudi boljše telefone, samo pri njih je največji problem njihov market, ki je na žalost zanič + njihov design mi nikakor ni všeč. Imel se pa prej MS windows mobile telefon, ki mi je služil 7,5 let!
Trenutno ima apple na trgu še vedno najboljše telefone in vedno dajo ven stvari, ko so zrele za širšo uporabo in ne kot android proizvajalci, ki uporabljajo svoje kupce kot beta testerje za stvari, ki potem sploh ne delujejo...

Steampunk ::

Sej za apple lahko rečemo enako. iPhone 4 je imel konkretne probleme z baterijo in signalom, kasneje še z mikrofonom in gumbi. Pa kaj naj zdaj? Jokam po forumu tako kot ti?

stuffy ::

Androida, kupil za 200EUR iphone za 600EUR pa misli, da bodo enake posodobitve.....
Če neveš je android iz 2.3.6 na 4.1 spremenil skoraj cel os. Zato so sedaj posodobitve za top android telefone tudi na voljo....

Če pa misliš, da na iphone 4 dela IOS 7 ok, se pa krepko motiš.

Pa da se vrnem na temo..uporabljam s4mini ter iphone 5...oba sistema sta tu tu...nobenga od obeh mi še ni bilo potrebno restartat, nikjer ne opazim da bi se mi aplikacije zapirale oziroma nedelale.


Mene iphone 6, 6+ ni nič kaj presenetil. Naredil je preverjeno zadevo, ki bo delovala, bodo pa mogl mal spremenit rokovanje z telefonom saj so prej gledal, do bo obvladljiv z eno roko, kar pa pri tej velikosti nebo.... no tutu na iphone5 ni glih prijetno.

Za uro pa mislim, da bi mogla bit bolj samostojna. Ura in telefon sta dva različna pojma ki morata delovati ločeno, vsaj z mojga vidika....

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuffy ()

Olórin ::

no, res moramo priznati da je apple car kar se posodobitev tiče. Najnoveši iOS bo dobil celo iphone 4s, ki je iz davnega leta 2011. Na android napravah je vprašljivo če bodo 1 leto stare naprave posodobljene.

stuffy je izjavil:

bodo pa mogl mal spremenit rokovanje z telefonom saj so prej gledal, do bo obvladljiv z eno roko, kar pa pri tej velikosti nebo....


fak no. kaj sploh kdo kaj rpeveri preden komentira? Naredili so tako, da če 2x pritisneš "home" button, se velikost zaslona zmanjša za 50%, zato da ga lahko upravljaš z 1 roko. Nato spet 2x pritisneš in se poveča na polno velikost.

http://9to5mac.com/2014/09/09/a-look-at...
https://vine.co/v/OzXYrJZDtrr

funkciji se reče double tap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037674 (32766) Furbo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118475 (96168) opeter
»

Apple z rekordnimi prihodki in dobičkom, iOS 8.1 z Apple Pay izšel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12533278 (28271) AnWar
»

iPhone 6 že pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3114434 (11488) klinker
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795485 (84583) amacar

Več podobnih tem