» »

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8

1 2
3
4 5

DarkSite ::

Olórin je izjavil:

ne bomo prišli, so omejitve prevelike. ne sanjari.

in ja, sem bral julesa verna, za časa njegovega življenja je bilo njegovo pisanje sci-fi.

čez 100 let pa bodo morda zmožni prepoznati preko kamere vse in bomo lahko imeli augmented reality v random naravi ja.

ne vleči se ven, ne bluzi. saj nisi nevedna tajnica, da bi mislil da se da to kar tako naredit no.


Če ti ne obladas zadeve in si omejen na tem področju še ne pomeni, da so drugi in da drugi ne bodo našli poti do rešitev.

hojnikb ::

Kaj ko bi nehal z optimizacijami in sci-fi in se vrnal na Apple ?
#brezpodpisa

MrStein ::

bluefish je izjavil:


iPhone pa res sliči na Samsunge.

Torej bo tožen? :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Olórin ::

saj smo na applu, debatiramo ali je iwatch smiselen in ali so smiselna teoretična iglasses.

in ne, oboje je bedasto na tej točki zaradi trenutno 100% nerešljivih težav.

Ura, ki ne zdrži niti 1 dan. hecno :D

darkolord, pogoglej vsaj no. Vse je rešljivo smao do te mere, da sprogramirajo, da kamera prepozna točno določen vzorec preko kamere. Random stvari ne zna prepoznati. Če to to kamero vržeš nekam v hlev ne bo znala ločit krave od bale sena.
drugi problem je baterija, ki je na očalih nimajo kam montirati.

tako da naj kar razvijajo telefone ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

TheJack ::

Invictus je izjavil:



BTW. kako Apple nima inovacij? iPhone ima 64 bitni OS že nekaj časa, česar na Androidu in WP še nekaj časa ne bomo videli.


Ja, kar predstavljam si učitelja zgodovine v razredu leta 2064: leta 1998 je Apple predstavil iMac. [razred posluša] Leta 2001 iPod! Še istega leta iTunes! [razred osupne] 2007 iPhone!! [navdušenje v razredu] Leta 2010 iPad!! Leta 2013 64 bitni iOS!!! [aplavz v razredu!] Istega leta 4 inčni iPhone! [navdušeni žvižgi] Leta 2014 4,7 inčni iPhone [thunderous applause!] in [zadrževanje diha] 5,5 inčni iPhone!! [ljudje vstanejo, topotajo z nogami od navdušenja] Kake inovacije! 64 bitni OS popolnoma spremeni izkušnjo uporabe telefona!

Me zanima, ali se Tim Cook in Jony Ive zavedata, v kakih težavah in brezizhodni situaciji sta se znašla, ali je tudi njiju odneslo navdušenje macfagov, ki so čisto paf tudi ob popolnoma nepomembnih in postranskih zadevah, kot tudi ob zadevah, ki so očitno prekopirane od Androida/WP. Poglejte si kdaj Applove prezentacije. Zadeva bolj spominja na mašo v megachurch, kot na predstavitev tehničnega produkta. Čudi me tudi skorajda navdušenje nekaterih ob dejstvu, da je applovski ekosistem zaprt in nadzorovan. Stockholmski sindrom? Bi res radi živeli v svetu, kjer bi telefone/računalnike/glasbo/softver v popolnosti nadzorovalo eno podjetje!? Hvala bogu za Android! Jaz lahko na telefon vsaj naložim aplikacijo, ki je vrhuška ni odobrila in je ni na Playu. Brez da mi moral jebeno hekati telefon!

No ja, takšno dogajanje in obnašanje macfagov ni prvič videno. To veste ne, da so macfagi tudi konec osemdesetih - začetek devetdesetih (ko Jobsa ni bilo pri Applu) vsako novo varianto Macintosha (pa jih je bilo veliko!) pozdravili kot Jezusovo vstajenje? Takrat jih je bilo sicer mnogo manj kot danes, ampak princip je bil enak. Oni so "elita", za razliko od pcjašev, ki so neuke mase, ki se spredvidijo veličine macov. Intelovi procesorji so kurac. Motorola/PowerPC, to je pravi procesor. Naredi več operacij v ciklu! DOS/Windowsi so patetični. Mac OS/OS X je zakon! Mi smo nekaj več, jada, jada.... Medtem je seveda Apple venel in izgubljal tržni delež, navdušenju macfagov navkljub.

Zgodovina se očitno ponavlja.
Bonis nocet, qui malis parcit.

a_x_e_l ::

Nekateri bi očitno radi igrali sudoku na 57-jederih telefonih s 512 spomina, seveda medtem ko grejo na veliko potrebo..
kaj je narobe s tem? nekaj moraš pač početi takrat.


Nic ni narobe s tem, samo če proizvajalci ne vidijo potrebe po takšnem telefonu in ostane HW podoben..še ni
potrebno na veliko nabijat kako prodajajo z 3 leta isto zadevo..

Saj vemo vsi, da čim je apple v naslovu teme..pridejo ven takšne debate..
še posebaj ko nekateri razlagajo na kako ne bodo kupli tega in unega in tretjega..

Jaz sem osebno naudušen nad SWjem..ze zdaj me je motlo to da v group chat na iMessage ne moreš dodat ali pa odstranit osebe, in to da lahko na macu samo imessage pises smse pa ne..če mi kdo najde androida in pc da ima to opcijo in da seveda deluje, ga rade volje povabim na pivo, da potestiramo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_x_e_l ()

bluefish ::

a_x_e_l je izjavil:

Nic ni narobe s tem, samo če proizvajalci ne vidijo potrebe po takšnem telefonu in ostane HW podoben..še ni
potrebno na veliko nabijat kako prodajajo z 3 leta isto zadevo..
To je le posledica tega, da Apple na vsake toliko časa ob predstavitvi nove iteracije enega od svojih produktov uporablja presežnike ravno med opisovanjem HW lastnosti oziroma izboljšav. Letos je pa pač v modi SW vidik in HW kao ni prav nič pomemben.

a_x_e_l ::

bluefish je izjavil:

To je le posledica tega, da Apple na vsake toliko časa ob predstavitvi nove iteracije enega od svojih produktov uporablja presežnike ravno med opisovanjem HW lastnosti oziroma izboljšav. Letos je pa pač v modi SW vidik in HW kao ni prav nič pomemben.


Jaz osebno mislim da je SW bolj pomemben..sem imel že androida in iphona v rokah z primerjivim HW, pa razlika se vidi.
Isto primer je npr PC za igrice..lahko nabiješ not nevem kakšen HW (i7, 32GB rama, ....)..ma če igrica ne zna delat s tolkimi jedri in ne koristi vsega tudi ni uporabno :D

RejZoR ::

Mavrik je izjavil:

Android trolli se prosim poberite s te teme, smo meli dovolj brezveznih flamewarov.


Če Apple fanoboy težko sprejmejo fact, da nič od predstavljenega ni niti malo impresivno smo pa takoj trolli ane. Boohoo. iPhone je bil mogoče inovativen tja do iPhone 4, ki je kljub trapastim problemom z eksterno anteno izgledal daleč najlepše. Imel je stekleno hrbtno stran, ki izgleda ful lepo, tak edgy izgled, dober all around performance z dobro kamero. Kaj pa ima verzija 6 posebnega? Popolnoma nič.

Kar pa se ure tiče pa ne bom izgubljal dost besed. Oblika je naravnost grda in kot je en gor reku res izgleda kot dost ponesrečen prototip. Moto360 in LG G Watch R dejansko izgledata kot hibrid med klasičnim izgledom z modernim pridihom. Držala bo tolk kot vse ostale (torej 1 dan če bo po sreči, bolj verjetno pa precej manj) in bo večino funkcij rabila telefon v dometu (kot vse druge "pametne" ure). In da športni model ni primeren niti za plavanje je dost žalostno ter hvaljenje okoli digitalne krone prav smešno. Casio je imel digtalno krono že leta nazaj na G-Shock Gravity Defier modelih. Torej mehanski nadzor digitalnih funkcij pod imenom "Smart Access".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Olórin ::

a_x_e_l je izjavil:

bluefish je izjavil:

To je le posledica tega, da Apple na vsake toliko časa ob predstavitvi nove iteracije enega od svojih produktov uporablja presežnike ravno med opisovanjem HW lastnosti oziroma izboljšav. Letos je pa pač v modi SW vidik in HW kao ni prav nič pomemben.


Jaz osebno mislim da je SW bolj pomemben..sem imel že androida in iphona v rokah z primerjivim HW, pa razlika se vidi.
Isto primer je npr PC za igrice..lahko nabiješ not nevem kakšen HW (i7, 32GB rama, ....)..ma če igrica ne zna delat s tolkimi jedri in ne koristi vsega tudi ni uporabno :D



svež aparat...ni razlike.

ko pa namestiš ogromno aplikacij na iOS in android, uporabljaš 1 teden brez resetirat ali naredit bilokaj kar bi sprostilo ram, pa se bo že poznala razlika.

RejZoR je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Android trolli se prosim poberite s te teme, smo meli dovolj brezveznih flamewarov.


Če Apple fanoboy težko sprejmejo fact, da nič od predstavljenega ni niti malo impresivno smo pa takoj trolli ane. Boohoo.



povej mi, kaj je inovativnega pri lg g3, samsung s5 in htc one m8? ajde da te slišmo, izprsi se. Sem baje android fanboy, z androidom se ukvarjam vsak dan in se mi ti trije telefoni zdijo totalno bedasti. Niso prinesli nič novega, razen tega da imajo preveliko resolucijo zaslona in zato kurijo preveč procesorja in baterije. Prav tako se pregrevajo, zato upočasnjuje procesor.

Že iphone 5s se lahko primerja s trenutnimi flagshipi androida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluefish ::

a_x_e_l je izjavil:

Jaz osebno mislim da je SW bolj pomemben..sem imel že androida in iphona v rokah z primerjivim HW, pa razlika se vidi.
Isto primer je npr PC za igrice..lahko nabiješ not nevem kakšen HW (i7, 32GB rama, ....)..ma če igrica ne zna delat s tolkimi jedri in ne koristi vsega tudi ni uporabno :D
Neumna primerjava. Razen seveda, če želiš povedati, da iOS ne zna delati z močnejšim HW.

Kakorkoli, vsekakor se strinjam, da je SW pomemben, verjetno najpomembnejši. Izpade pa rahlo hinavsko, ko letos poslušamo prej omenjene cvetke, čeprav je bila situacija leto ali dve povsem drugačna in se je bashalo konkurenco, ker ni ponudila te ali one HW "novosti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Olórin ::

Situacija je bila drugačna, ker je podjetje vodil drugi človek. Dojamite to že enkrat.

Saj ni težko dojeti, da je nekdo mrtev. Žal je temu tako. In odkar je Steve Jobs umrl, ni bilo nič novega in dobrega niti v svetu appla niti v svetu androida niti v svetu microsofta.

Tako bo, dokler se ne najde nov genij, ki bo znal izvohati in prodati dobro robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluefish ::

Olórin je izjavil:

In odkar je Steve Jobs umrl, ni bilo nič novega in dobrega niti v svetu appla niti v svetu androida niti v svetu microsofta.
Hja, odvisno od tega, kaj pojmuješ kot novo ali dobro.
Tako MS kot Google sta predstavila precej projektov, ki niso le reciklaža že stokrat videnega in prepakiranega v marketinški BS. Kam bodo pa ti projekti šli, bomo pa še videli.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Olórin ::

bluefish je izjavil:

Olórin je izjavil:

In odkar je Steve Jobs umrl, ni bilo nič novega in dobrega niti v svetu appla niti v svetu androida niti v svetu microsofta.
Hja, odvisno od tega, kaj pojmuješ kot novo ali dobro.
Tako MS kot Google sta predstavila precej projektov, ki niso le reciklaža že stokrat videnega in prepakiranega v marketinški BS. Kam bodo pa ti projekti šli, bomo pa še videli.


no...google od takrat ni naredil nič bistvenega, če se ne motim? Malo so zoptimizirali android, dodali nekaj opcij sinhronizacije and thats it. V osnovi ni nič drugače kot ne bil, ko je bil Jobs še živ.

microsoft pa je naredil ogromno novosti, pa ste brutalno skritizirali prav vse od njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

bluefish ::

Ne nanašam se toliko na trg telefonov, ki je pravzaprav le še natepavanje specifikacij, večanje zaslonov,... Skratka en velik zeh, ki mu počasi podlega tudi Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Olórin ::

ja saj, celo tako daleč je šlo, da tekmujejo samo še v pixlih v kameri in zaslonu. temu primerno potem dvigujejo hitrost procesorja, ki pa se praktično nič ne pozna zaradi enormne resolucije zaslona, kamor je treba izrisati vse animacije.

dolgčas.

Ko bi se vsaj malo osredotočili na baterijo in uspeli narediti telefon, ki bi zdržal nekaj dni konstantne uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

7982884e ::

RejZoR je izjavil:

Kaj pa ima verzija 6 posebnega? Popolnoma nič.

- procesor in grafično ki se polulata na konkurenco
- dizajn in tankost
- dober displej
- zelo dober OS (sem uporabnik zadnjega androida in nisem zelo navdušen nad njim)
- zelo dobro kamero
- razne drobnarije tipa NFC

a majo to tud nekateri android telefoni? seveda.
a je kdo izmed njih te stvari orenk izvedel? večinoma ne.

nikoli si nisem lastil iphona in si ga verjetno nikoli ne bom. se mi zdi brezveze dat več kot 200EUR za smartphone. ampak androidfagi, ki jokate in se "smejete" applefagom, ste popolnoma identični njim, ker sami tripate na razne galaksije in podobne stvari, ki so, po vaši logiki za primer iphonov, identični enim kitajskim noname ponaredkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

a_x_e_l ::

Olórin je izjavil:

svež aparat...ni razlike.
ko pa namestiš ogromno aplikacij na iOS in android, uporabljaš 1 teden brez resetirat ali naredit bilokaj kar bi sprostilo ram, pa se bo že poznala razlika.


No ja to sem pozabil dodat..da sta bila oba ze nekaj časa v uporabui..pa se je točno poznalo kaj je boljše in kaj ne..
primerjava pa je bila na aplikaciji, katero vsak telefon potrebuje..dostop do kontaktov..namreč s telefono največ kličem :D :D


bluefish je izjavil:

Neumna primerjava. Razen seveda, če želiš povedati, da iOS ne zna delati z močnejšim HW.


Ne želel sem samo povedat, da HW ni inovacija. Ker sem dobil občutek, da nekateim še vedno pomeni več kolko megapikslov ima kamera kot hitrost zaslonke ali pa leča (spet nek splošen primer)..saj na koncu je stvar posameznika, kako sperjme inovacijo in kako ne..pač eni smo bolj za SW drugi za HW..eni az iOS drugi za Android, eni za MacOS X drugi za windows..in seveda tretju la linux, da ne bo kakšnik nesporazumov :P

RejZoR ::

Olórin je izjavil:

a_x_e_l je izjavil:

bluefish je izjavil:

To je le posledica tega, da Apple na vsake toliko časa ob predstavitvi nove iteracije enega od svojih produktov uporablja presežnike ravno med opisovanjem HW lastnosti oziroma izboljšav. Letos je pa pač v modi SW vidik in HW kao ni prav nič pomemben.


Jaz osebno mislim da je SW bolj pomemben..sem imel že androida in iphona v rokah z primerjivim HW, pa razlika se vidi.
Isto primer je npr PC za igrice..lahko nabiješ not nevem kakšen HW (i7, 32GB rama, ....)..ma če igrica ne zna delat s tolkimi jedri in ne koristi vsega tudi ni uporabno :D



svež aparat...ni razlike.

ko pa namestiš ogromno aplikacij na iOS in android, uporabljaš 1 teden brez resetirat ali naredit bilokaj kar bi sprostilo ram, pa se bo že poznala razlika.

RejZoR je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Android trolli se prosim poberite s te teme, smo meli dovolj brezveznih flamewarov.


Če Apple fanoboy težko sprejmejo fact, da nič od predstavljenega ni niti malo impresivno smo pa takoj trolli ane. Boohoo.



povej mi, kaj je inovativnega pri lg g3, samsung s5 in htc one m8? ajde da te slišmo, izprsi se. Sem baje android fanboy, z androidom se ukvarjam vsak dan in se mi ti trije telefoni zdijo totalno bedasti. Niso prinesli nič novega, razen tega da imajo preveliko resolucijo zaslona in zato kurijo preveč procesorja in baterije. Prav tako se pregrevajo, zato upočasnjuje procesor.

Že iphone 5s se lahko primerja s trenutnimi flagshipi androida.


Nič, ampak se ne šopirijo s kvazi inovacijami in "we did that" in "we invented that" in se delajo kot da so izumili svet ampak zgolj izdajo aparat, izpostavijo highlighte in to je to. V tem je razlika.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::


povej mi, kaj je inovativnega pri lg g3, samsung s5 in htc one m8? ajde da te slišmo, izprsi se.


Nič posebno inovativnega ni na njih. Ampak za svojo ceno nudijo več od Iphonea. Vsaj zame. Apple prodaja telefone, ki hardversko sodijo trdno v srednji razred (in drsijo v nižjega - dovolj povedno je dejstvo, da novi iPhone 6 nima niti 1080 ekrana) po ceni (naj)višjega razreda. Ampak to ni problem. Vedno bodo obstajali ljudje, ki so pripravljeni za statusni simbol plačati absurdno ceno. Luis Vuitton. Rolex. x5. iPhone. S tem ni nič narobe. Ljudje pač potrebujemo samopotrjevanje. Da drugim pokažemo, da "smo uspjeli u životu".

Problem za Apple je drugje. Če hočeš biti (tehnološki) statusni simbol, moraš biti vedno v špici. Apple pa je iz trendsetterja nazadoval v trenfollowerja, kar sem že povedal. Še bolj pomembno je dejstvo, da je že omenjeni zaprti ekosistem, ki je na začetku za Apple predstavljal prednost, postal ovira. Enako se je zgodilo že v osemdesetih in devetdesetih. Windows je delal povsod, MacOs samo na Macih. In Mace je proizvajal le Apple, za primerno ceno, seveda. PCje je lahko delal (sestavljal) vsak, na njih naložil Windowse in si imel cenejšo alternativo Macom. Microsoft je Apple sesul z maso poceni PCjev, na katerih so bili naloženi Windowsi. Ker je bilo PCjev več kot Macov, se je tja selil tudi software. Od programov, do iger. Baza softvera in uporabnikov je pri PCjih rasla, pri Macih pa padala. Vsem "prednostim" Maca navkljub (na Macih ni virusov! MacOS/OS X je boljši od Windowsev! Maci so hitrejši! jada, jada...) Nazadnje je Apple ugotovil, da je v svoj zaprt ekosistem zaprl samega sebe. Večina uporabnikov se je preselila k bolj razširjeni in bolje podprti platformi.

Zgodovina se ponavlja. Le "Microsoft" je treba zamenjati z "Google" in "Windows" z "Android". Androidu so se na začetku smejali, saj je bil kot OS beden in nedodelan in je tekel na bednih in nedodelanih telefonih (enako kot na začetku Windows). Googlova trgovina z appi se ni mogla primerjati z Applovo, ne po količini, ne po kvaliteti appov. Noto pa so prihiteli Korejci in Android naložili na vse mogoče in nemogoče telefone. Google je zaposlil človeka z imenom Matias Duarte in Android je s 4.0 prenehal izgledati kot nedodelana igrača v beta verziji. Zaradi količine telefonov je zrasla količina appov. Telefoni so postajali vse boljši in ni pretirano reči, da se danes večina hardverskega napredka na telefonih zgodi na androidnih telefonih. Seveda je veliko tovrstnih "inovacij" nesmiselnih (merilec utripa, ultra hd ekran na G3, ultrapixel tipalo na HTC One...) in služijo zgolj povečevanjem številk na škatlah. Ampak iz kvantitete pride tudi kvaliteta. Pri 99 nesmiselnih izboljšavah se stota prime. Through quantity to quality. Posledica vsega skupaj je danes to, da je high-end androidni telefon kot naprava (brez OSa) boljši od iPhonea. Da ima Google Play na voljo več aplikacij od Apple Storea, med njimi je veliko zelo kvalitetnih. "Through quantity to quality" velja tudi za andoidne appe. Android dobiš na telefonih stotin proizvajalcev, od 100 do 700 EUR. Appe lahko uporabljajo vsi. Ker je uporabnikov več, se za tak sistem bolj splača pisati software. Ker je softvera več, pride več uporabnikov. In krog je sklenjen.

Še drugič se bo pokazalo, da zaprt ekosistem na dolgi rok ne deluje. Popolna kontrola ne deluje. Ekosistem, ki predvideva absoluten "lock in" uporabnikov na vseh področjih, ne deluje. Sistem, pri katerem ena firma določa vse, od tega, kateri softver se bo na platformi lahko uporabljal, do zadnjega šraufa v napravah. In cene naprav. Ki morajo biti visoke, naprave pa prestižne, drugače nehajo biti statusni simbol. Takih naprav se (ob cenejših alternativah) proda čedalje manj, ker je manj uporabnikov, se razvoj appov za take naprave čedalje manj splača (ob bolj množičnih alternativah), ker je appov manj, je uporabnikov manj... In krog se sklene. Vedno bo zmagal odprt sistem, ki je dostopen vsem proizvajalcem hardvera in za katerega lahko vsak brez večjih kolobocij piše software. Hvala bogu!
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Steampunk ::

7982884e je izjavil:

- procesor in grafično ki se polulata na konkurenco
- dizajn in tankost
- dober displej
- zelo dober OS (sem uporabnik zadnjega androida in nisem zelo navdušen nad njim)
- zelo dobro kamero
- razne drobnarije tipa NFC

a majo to tud nekateri android telefoni? seveda.
a je kdo izmed njih te stvari orenk izvedel? večinoma ne.

nikoli si nisem lastil iphona in si ga verjetno nikoli ne bom. se mi zdi brezveze dat več kot 200EUR za smartphone. ampak androidfagi, ki jokate in se "smejete" applefagom, ste popolnoma identični njim, ker sami tripate na razne galaksije in podobne stvari, ki so, po vaši logiki za primer iphonov, identični enim kitajskim noname ponaredkom.

In kaj lahko delaš več s tem procesorjem in grafično? Bo zaradi tega klic hitrejši? Mogoče več ne bo potrebno klicati?
Če smo odkriti je dizajn prav grd. Ogromni bezli, fizične tipke, plastika v aluminiju in štrleča kamera. Tankost je tudi posmeh, če večina obleče telefon v kondome/etuije. Ampak glej, dajmo če iztisnit denar iz neuporabnih stvari.
Displej je za en kurac. Dobesedno.
OS mogoče je dober, meni daleč od tega. Ne zadovolji mojih potreb.
Kamera je dobra za posnet moment, kaj več itak ne more.

Pri drugih proizvajalcih lahko vzaj izbiraš - dobra kamera/velik zaslon/multi SIM/močnejša ohišja/vodoodpornost/... Kaj pa naj s tem japka jaztelefonom? Leta 2007 sem ga imel, takrat je bil zanimiv. Zdaj pa že dolgo ni več.

7982884e ::

In kaj lahko delaš več s tem procesorjem in grafično? Bo zaradi tega klic hitrejši? Mogoče več ne bo potrebno klicati?

kaj lahko delaš s samsumgovim exynos? bo zaradi tega klic hitrejši?
ne mi s takimi, no. vsi tripate na 8 jedrne procesorje na androidu, tle pa to naenkrat ni več pomembno. sej res ni zelo pomembno, ampak je pa en faktor. tako na google play kot iStoru je ogromno aplikacij, ki rabijo močan gpu in cpu. tudi če jih veliko ljudi ne uporablja.

Če smo odkriti je dizajn prav grd. Ogromni bezli, fizične tipke, plastika v aluminiju in štrleča kamera. Tankost je tudi posmeh, če večina obleče telefon v kondome/etuije. Ampak glej, dajmo če iztisnit denar iz neuporabnih stvari.
a je dizajn grd ali lep je stvar posameznika. meni je med lepšimi telefoni. meni je tudi tankost nepomembna, bi raje imel 50% debelejši telefon z več baterije in večjo kamero. ampak je pa faktor, zaradi katerega folk kupuje telefone, pa če hočeš ali ne.

Displej je za en kurac. Dobesedno.
do you have a single fact to back that up?
te moti čudna resolucija? "majhen" ppi? kontrast, svetilnost, natančnost barv (vse še neznano, razen tega da obljubljajo izboljšave in da so že prejšnji modeli imeli dobre zaslone)?
čudna resolucija nima veze, ker je na iOS, ne na androidu in se bodo developerji bolje prilagajali. ppi je čisto OK. ostalo boste komentirali, ko bodo zunaj rivjuji.

Kamera je dobra za posnet moment, kaj več itak ne more.
katera kamera drugod pa lahko naredi kaj več, razen telefonov ki so zgrajeni okoli nje?
za smartphone kamero je zelo dobra kamera. temu težko oporekaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Invictus ::

bluefish je izjavil:

Ne nanašam se toliko na trg telefonov, ki je pravzaprav le še natepavanje specifikacij, večanje zaslonov,... Skratka en velik zeh, ki mu počasi podlega tudi Apple.

Če uporabniki rečejo, in to 409%, da hočejo večji ekran, potem to narediš z naslednjo verzijo.

Za ostale je tukaj še 5s in 5c.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

VaeVictis ::

Problem te invoativnosti, ki jo eni konstantno pričakujete je, da se slej, ko prej ustavi (ali trg še ni pripravljen, ali tehnološko zadeve še niso pripravljene,...).

Android je recimo lepo ujel in ponekod tudi prehitel iOS, ampak kake težke inovativnosti pa recimo ni, so samo manjše evolucije oz. iteracije različnih funkcij.

ps: Obmetavanje z vzdevki kot so Androidfagi in Macfagi je pa skrajno neprimerno in si zasluži izbris!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Invictus ::

Olórin je izjavil:


Ko bi se vsaj malo osredotočili na baterijo in uspeli narediti telefon, ki bi zdržal nekaj dni konstantne uporabe.

Noben telefon ni še nikoli zdržal nekaj dni konstantne uporabe. Razen če ga uporabljaš samo za budilko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Manj zahtevno uporabo (klici, SMS-i, nekaj malega brskanja,...) zdržijo.

VaeVictis ::

Invictus je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ne nanašam se toliko na trg telefonov, ki je pravzaprav le še natepavanje specifikacij, večanje zaslonov,... Skratka en velik zeh, ki mu počasi podlega tudi Apple.

Če uporabniki rečejo, in to 409%, da hočejo večji ekran, potem to narediš z naslednjo verzijo.

Za ostale je tukaj še 5s in 5c.


BTW sam iskreno upam, da bo naslednja verzija imela tudi telefon v velikosti 5s, 6 in 6plus sta mi osebno prevelika.

IMHO, če hočeš večji display si kupi tablico!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

bluefish ::

Invictus je izjavil:

Če uporabniki rečejo, in to 409%, da hočejo večji ekran, potem to narediš z naslednjo verzijo.
Vsekakor. Ampak riniti pojem inovativnosti v ta kontekst je pa abotno.

martincek1 ::

Ajde, sej telefon je ok. Ampak pri predstavitvi bi lahko vsakič, ko je bila izrečena beseda "revolution", "reinvented", "best" dodali še tisti smeh, ki ga ponavadi slišimo v komedijah.
Namesto ploskanja pa bi lahko prisotni izmenjali par klofut, da se zavejo kam so prišli.

Zgodovina sprememb…

Steampunk ::

kaj lahko delaš s samsumgovim exynos? bo zaradi tega klic hitrejši?
ne mi s takimi, no. vsi tripate na 8 jedrne procesorje na androidu, tle pa to naenkrat ni več pomembno. sej res ni zelo pomembno, ampak je pa en faktor. tako na google play kot iStoru je ogromno aplikacij, ki rabijo močan gpu in cpu. tudi če jih veliko ljudi ne uporablja.

Nimam pojma. Sploh ne vem kateri procesor ima N5, dela hitro in tekoče. Menda ima 4 jedra?

do you have a single fact to back that up?
te moti čudna resolucija? "majhen" ppi? kontrast, svetilnost, natančnost barv (vse še neznano, razen tega da obljubljajo izboljšave in da so že prejšnji modeli imeli dobre zaslone)

Seveda me moti resolucija. Od telefona pričakujem FullHD pri velikost 5" in nič oz. ekstremno majhne bezle. Tako pa je iphone z 4.7 ekranom fizično večji, kot moj 1 leto star N5 z 5" ekranom. Kdo bo izdeloval displeje? LG? Sharp? JDI?

katera kamera drugod pa lahko naredi kaj več, razen telefonov ki so zgrajeni okoli nje?
za smartphone kamero je zelo dobra kamera. temu težko oporekaš.

Se strnjam, za telefon je kamera dobra - za posnet moment. Dobra je bila tudi na telefonih 7 let nazaj.

Invictus ::

Saj ima Samsung enako predstavitev. Tako kot vsaka tehnološka firma. Vsi so inovativni, prvi, najboljši, z najdaljšimi.

Samo vedno pozabijo dodati kako so inovativno vse skopirali ;).

Inovacije na telefonih pač niso več možne.

Večji ekran, boljša ločljivost, hitrejši CPU, več RAMa, malo boljša kamera, večja baterija, to zame niso inovacije. Je samo evolucija in design odločitev.

Meni so pomembne storitve. Boli me kak je hardware, če ga lahko uporabljam za tisto kar rabim.

Marketing folk pa pač bluzi po svoje. Svoj svet, ki z nekimi hardware friki nima nič skupnega, razen kake novoletne žurke, kjer ženske iz marketinga končno vidijo tiste čudake iz inženirskega oddelka. In jih gladko ignorirajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheJack ::

VaeVictis je izjavil:



ps: Obmetavanje z vzdevki kot so Androidfagi in Macfagi je pa skrajno neprimerno in si zasluži izbris!


Macfag je sociološko-tehnični termin. :D Daj stopi s svojih visokomoralnih višav, prosim te!


Opazil sem eno zanimivo pojavo na tem forumu. Večina "zagovornikov Appla" (ker ne smem več uporabljati macfaga! :8)) tule prostodušno priznava, da uporabljajo Android (ki jim ni všeč!). iPhone jim je izgleda enkrat pokazal prijatelj. Ali pa so ga za en blažen trenutek prijeli v roke v Apple Storu v CityParku. Ob tem se spomnim na čase, ko sem bil trinajst ali štirinajstleten mulc in sva s kolegom v eni računalniški reviji videla reklamo za Macintosh. Vau, tole pa je! Sem slišal, da so stokrat hitrejši od PCjev! Da imajo en čisto poseben operacijski sistem, nadvse nadmočen DOSu/Windowsem! Ej stari, kolk bi jaz tole meu! To je orenk kompjuter, ne pa usrana škatla, ki jo imava oba na mizah! Za elito!

Res zanimiv pojav. Si skoraj zasluži poseben termin. Hm... Ja. Že vem: duhovno macfaštvo!
Bonis nocet, qui malis parcit.

Bambolo ::

Le zakaj ko izzide nov iPhone je vik in krik? Prejšnji teden ko je Samsung pokazal 2 nova telefona in uro pa se je nabralo do danes pod novico skupaj bednih 70 komentarjev.

TheJack ::

Bambolo je izjavil:

Le zakaj ko izzide nov iPhone je vik in krik? Prejšnji teden ko je Samsung pokazal 2 nova telefona in uro pa se je nabralo do danes pod novico skupaj bednih 70 komentarjev.


Apple je mnogo bolj zanimiv kot Samusung.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

blackbfm ::

meni se zdi i6 super, lepa evolucija.. sam se mi zdi da konkurenca ni tolk slabša kolkr je cenejša, so pa dobri pri applu da lahko držijo take cene ob poplavi gadgetov

kpkp ::

TheJack je izjavil:

...Enako se je zgodilo že v osemdesetih in devetdesetih. Windows je delal povsod, MacOs samo na Macih. In Mace je proizvajal le Apple, za primerno ceno, seveda. PCje je lahko delal (sestavljal) vsak, na njih naložil Windowse in si imel cenejšo alternativo Macom. Microsoft je Apple sesul z maso poceni PCjev, na katerih so bili naloženi Windowsi...


Ti razumeš dominantni tržni delež kot "zmago"... Apple strategija je malo drugačna, oni hočejo dominirati le visok segement, kjer si lahko privoščijo te zloglasne Apple marže. V tem segmentu so še vedno v odličnem položajo, se pa zna kmalu zgoditi, da ta segment ne bo ponujal omembe vrednih prednosti pred nižjimi segmenti trga, zato pa imajo ta eko-sistem, da obdržijo kopce tudi. ko postane jasno, da primerne/ugodnejše/boljše alternative.

Zheegec ::

Bambolo je izjavil:

Le zakaj ko izzide nov iPhone je vik in krik? Prejšnji teden ko je Samsung pokazal 2 nova telefona in uro pa se je nabralo do danes pod novico skupaj bednih 70 komentarjev.

Samsung najbrž ni na veliko opletal z izrazi "revolucionarno", "inovativno",... Samsung Galaxy Alpha je praktično ista stvar, kot iPhone 6 (edino malenkost tanjši), pa ni bilo takšne publicitete. In zato tudi manj komentarjev. Zato je ponavadi pri Apple in pa predstavitvi ostalih flagship naprav (Galaxy S5, LG G3,...) toliko hrupa...

Anyway, jaz vsem trem včeraj predstavljenim napravam napovedujem izredno dobro prodajo. Ker je že built-in občinstvo trenutnih Apple lastnikov dovolj veliko za to. Kdor je pa že sedaj gledal LG G3 ali Sony Xperia Z3 (Galaxy S5 je zame še vedno inferiorni produkt zaradi slabega TouchWiza) pa najbrž ne bo naenkrat vzel iPhone 6 (plus). Ker dejansko ni v ničemer boljši. Čeprav je zelo tanek je celo težji od LG G3, ki ima 2x tako veliko baterijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

driver_x ::

TheJack je izjavil:

...Enako se je zgodilo že v osemdesetih in devetdesetih. Windows je delal povsod, MacOs samo na Macih. In Mace je proizvajal le Apple, za primerno ceno, seveda. PCje je lahko delal (sestavljal) vsak, na njih naložil Windowse in si imel cenejšo alternativo Macom. Microsoft je Apple sesul z maso poceni PCjev, na katerih so bili naloženi Windowsi...


Kot da je tržni delež pomemben! S tržnim deležem si v gostilni težko plačaš klobaso, zato je cilj korporacij, kot sta Microsoft in Apple le in samo dobiček. Kdo je tukaj uspešnejši presodi sam.

driver_x ::

Zheegec je izjavil:


Samsung najbrž ni na veliko opletal z izrazi "revolucionarno", "inovativno",... Samsung Galaxy Alpha je praktično ista stvar, kot iPhone 6 (edino malenkost tanjši), pa ni bilo takšne publicitete. In zato tudi manj komentarjev. Zato je ponavadi pri Apple in pa predstavitvi ostalih flagship naprav (Galaxy S5, LG G3,...) toliko hrupa...


To je pač Applov stil, vse s ciljem reklame. Tudi s tem, da jim nehote reklamo delajo tudi taki, ki se nad takim načinom predstavitve zgražajo. Predvsem pa je potrebno vedeti, da izdelek ni samo tisti kos plastike (ali karkoli že sedaj uporabljajo), ki pride v škatli, ampak tudi še vse ostalo, z vsemi storitvami, podporo, oblikovanjem, uporabnostjo, predstavitvijo in če hočete tudi škatlo.

TheJack ::

kpkp je izjavil:

TheJack je izjavil:

...Enako se je zgodilo že v osemdesetih in devetdesetih. Windows je delal povsod, MacOs samo na Macih. In Mace je proizvajal le Apple, za primerno ceno, seveda. PCje je lahko delal (sestavljal) vsak, na njih naložil Windowse in si imel cenejšo alternativo Macom. Microsoft je Apple sesul z maso poceni PCjev, na katerih so bili naloženi Windowsi...


Ti razumeš dominantni tržni delež kot "zmago"... Apple strategija je malo drugačna, oni hočejo dominirati le visok segement, kjer si lahko privoščijo te zloglasne Apple marže. V tem segmentu so še vedno v odličnem položajo, se pa zna kmalu zgoditi, da ta segment ne bo ponujal omembe vrednih prednosti pred nižjimi segmenti trga, zato pa imajo ta eko-sistem, da obdržijo kopce tudi. ko postane jasno, da primerne/ugodnejše/boljše alternative.


Applova strategija ni "malo drugačna", ampak do pike ista, kot je bila v osemdesetih/devetdesetih. Tudi takrat so hoteli "dominirati le visok segment". Zelo nazorno sem napisal, zakaj taka strategija pri računalnikih/telefonih (to je danes eno in isto) ne deluje in ne more delovati. Ti si lahko Bentley in prodajaš le avte od 300.000 jurjev dalje. Ceste so za vse enake in enako kompatibilne z vsemi avti. Ti si lahko Louis Vuitton ali pa Manolo Blahnik in prodajaš le torbe oz. čevlje od .... dalje (pojma nimam, koliko stane LV torbica). Rame in stopala so si bolj ali manj pri vseh ženskah v bistvenem podobni. Ti si lahko Rolex in prodajaš le ure od par jurjev navzgor. Zapestja so si podobna, vse ure pašejo na vse.

Pri računalnikih (smartphonih) so stvari bistveno drugačne. Od ekosistema je odvisno precej, če ne celo vse. Ti lahko izdelaš najboljši računalnik/smartphone na svetu, pa ga ne bo nihče kupil, če na njem ne bo tekla nobena aplikacija. Zato na primer Vertu uporablja Android (prej pa Symbian), ne pa nekega svojega "high-end" operacijskega sistema. Če hočeš, da bodo ljudje pisali programe za tvoj OS, moraš prodati veliko naprav s tvojim OS-om. Zato je šel PalmOS rakom žvižgat in zato mu bo BlackBerry kmalu sledil. Zato Microsoft turi WP8 na vse možne telefone, da ja ustvari kritično uporabniško bazo. High-end računalnik/telefon s svojim posebnim OS-om ne deluje. Seveda ima Apple danes še dosti uporabnikov in v Storu dosti appov. Ampak enako je veljalo leta 1985 pri Macih. Kaj se je zgodilo potem, se ve.

Pa še nekaj je. Če hočeš biti "le high-end", ima to svoje posledice. Ima Bentley v lasti VW, ali je obratno? Pot v samo high-end je pot v obskurnost. Še posebej pri računalnikih/smartphonih.

driver_x je izjavil:

TheJack je izjavil:

...Enako se je zgodilo že v osemdesetih in devetdesetih. Windows je delal povsod, MacOs samo na Macih. In Mace je proizvajal le Apple, za primerno ceno, seveda. PCje je lahko delal (sestavljal) vsak, na njih naložil Windowse in si imel cenejšo alternativo Macom. Microsoft je Apple sesul z maso poceni PCjev, na katerih so bili naloženi Windowsi...


Kot da je tržni delež pomemben! S tržnim deležem si v gostilni težko plačaš klobaso, zato je cilj korporacij, kot sta Microsoft in Apple le in samo dobiček. Kdo je tukaj uspešnejši presodi sam.


Vse si preberi, kar sem napisal, ne le treh stavkov. Evo, TL:DR varianta: pri računalnikih/smartphoneih dobiček sledi tržnemu deležu. Ne čisto takoj, eventuelno pa.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

martincek1 ::

Sicer pa nekateri tako hvalijo uro, češ da boš lahko z njo počel tako veliko stvari... kako že, če bo notri verjetno 400mAh baterija??? Torej baterija, ki ti uro drži pri življenju dan in pol, v primeru da te zanima SAMO ura in obvestila iz telefona. :) Naloženih pa je glede na včerajšnjo predstavitev eno morje aplikacij, ki bodo precej neuporabne. Mogoče pa ustvarijo še revolucionaren obesek za drugo roko - wearable powerbank.

leiito ::

Čeprav "apple fanboy", se mi je zdel včerajšnji event antiklimaktičen. Najprej so vtis pokvarile težave z live streamom, od Appla upravičeno pričakujemo flawless execution tako osnovnih stvari. Dizajn je, tako kot vsak, stvar okusa, definitivno ni niti pod razno revolucionaren. Še evolucionaren ne, prej nekako retro. Morda je v živo videti bolje. Zanesljivo moti "Protruding" kamera, naprava ne leži stabilno na mizi, vprašanje kako bo sedla v cradle. Tehnični korak naprej je predvidljiv. Vem da je to zelo težko, še toliko težje brez Jobsa, ampak tokrat res ni bilo razloga za niti en sam wow. Raje kot barometer ipd. bi videl baterijo, ki zdrži cel delovni dan maksimalno intenzivne uporabe.

Ura je meni osebno sicer všeč, se pa zdi zelo draga, čeprav po drugi strani zdravje nima cene in če bom zaradi nje shujšal, jo bom kupil še frendom.

Apple Pay, vsaj v doglednem roku za nas skoraj zihr ne bo imel uporabne vrednosti in itak dvomim, da bodo slovenski retailerji nabavljali touch ID opremo za nek Apple, ki uradno pri nas sploh ni prisoten.

Yosemite je korak naprej, IOS8 obeta biti, menim da bo tu več tiste slavne dodane vrednosti, o kateri stalno poslušamo.

kpkp ::

@TheJack
- Z OS X so začeli znova, pa mu danes manjka bore malo appov
- njihova PC divizija je ena bolj profitabilnih (v primerjavi z drugimi PC OEM)

Tvoja teorija bi držala, če apple nebi delal več PC-u. Je pa tudi res, da jim je Microsoft z Win 8 malo pomagal.

VaeVictis ::

Vse te izjave o nerevolucionarnosti in precenjenosti Applovih izdelkov smo že slišali:

Apple's New Thing (iPod)

Oct 23, 2001, 01:29 PM

iCan't believe it!
It's now at the online Apple Store!

$400 for an Mp3 Player!

I'd call it the Cube 2.0 as it wont sell, and be killed off in a short time...and it's not really functional.

Uuhh Steve, can I have a PDA now?
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

smash ::

a kdo ve, če ima konkurenca kaj podobnega M8 koprocesorju? razen motox-a...ima samsung kaj podobnega v svojih napravah?

a_x_e_l ::

Kaj pa če ljudje ustvarijo to pričakovanje po applovih inovacijah? Vsakotolko pride na trg kakšen produkt, ki je res inovativen..ma da se to
štampa po tekočem traku vsako leto je zgolj uporabnikova želja po nečem več. Vedno je tako da nekateri pričakujeo slona drugi muho..pride pa neki vmes
in pol se tle razplavja na star način..ali je boljši en al drugi..never ending story :D

TheJack ::

kpkp je izjavil:

@TheJack
- Z OS X so začeli znova, pa mu danes manjka bore malo appov
- njihova PC divizija je ena bolj profitabilnih (v primerjavi z drugimi PC OEM)

Tvoja teorija bi držala, če apple nebi delal več PC-u. Je pa tudi res, da jim je Microsoft z Win 8 malo pomagal.


Ne upam si trditi, kako profitabilen je Apple z Maci danes. Maci so po uspehu že prej naštetih Applovih produktov pridobili na priljubljenosti, še vedno pa so (kolikor jaz vem) razširjeni (izraz je relativen) predvsem v Ameriki. Sedaj, ko Apple izgublja tržni delež pri telefonih/tablicah, jim bo Mac divizija sledila. Kar se appov (programov) za OS X tiče, njihov delež ni verjetno niti na desetini Windowsev. Povedano še bolj naravnost - Maci so tik na irelevantnostjo na področju računalnikov, v par letih bodo padli pod njo, kmalu po tistem bo Apple Mac divizijo ukinil. Moja napoved, ki se bo IMO uresničila v naslednjih petih letih.
Bonis nocet, qui malis parcit.

driver_x ::

VaeVictis je izjavil:

Vse te izjave o nerevolucionarnosti in precenjenosti Applovih izdelkov smo že slišali:

Apple's New Thing (iPod)


Podobne zapise bi lahko brali še v temi o prvih iPadih s tega foruma.

TheJack ::

VaeVictis je izjavil:

Vse te izjave o nerevolucionarnosti in precenjenosti Applovih izdelkov smo že slišali:

Apple's New Thing (iPod)

Oct 23, 2001, 01:29 PM

iCan't believe it!
It's now at the online Apple Store!

$400 for an Mp3 Player!

I'd call it the Cube 2.0 as it wont sell, and be killed off in a short time...and it's not really functional.

Uuhh Steve, can I have a PDA now?



Še več smo slišali tistih o njihovi revolucionarnosti. Nesmiselno dokazuješ, da je bil iPod prelomen in revolucionaren izdelek. To vemo in priznavamo vsi. To sploh ni vprašanje. S svojimi citati namiguješ, da so Applove izdelke podcenjevali prej, zato jih tudi danes, zaradi česar se bo menda (po tvojem) nato (kot pri iPodu) v prihodnosti izkazalo, da so bili tudi včeraj predstavljeni izdelki prav tako revolucionarni. Dvomim, da še sam to verjameš. Oziroma da iPhonu 6 (+) in Apple Watch priznavaš takšno prelomnost kot iPodu.
Bonis nocet, qui malis parcit.

driver_x ::

Jaz o prihodnosti Ure ne bom sodil, za iPhone se itak ve, da se bo dobro prodajal (kateri do sedaj se pa ni?), tema ob predstavitvi iPada pa je tule.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037674 (32766) Furbo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118475 (96168) opeter
»

Apple z rekordnimi prihodki in dobičkom, iOS 8.1 z Apple Pay izšel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12533278 (28271) AnWar
»

iPhone 6 že pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3114434 (11488) klinker
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795487 (84585) amacar

Več podobnih tem