» »

Google Chrome - čuden text

Google Chrome - čuden text

mateii ::

Po zadnje updateu se mi je nekako pojavil čuden text, tak nečitljivo, zlo grdo so zlezne črke skupaj.
Ma kdo kako idejo kako se tega rešit? Sem pobrisal pa še 1x inštaliral chrome pa ne pomaga, gledal sem na netu pa mam vse nastavljeno tak ko ma chrome kao default...ne vem kaj še lahko postorim, kaki nasveti?
Kot da je neka manjša nagužvana pisava...tak zelo moteče pri branju, prej je blo pa vse ok

 text

text

  • spremenil: mateii ()

no comment ::

Znan bug v win verziji, afaik.

mateii ::

In treba počakat na update al kak?

garamond ::

Tole ni bug in je mišljeno, da izgleda tako. Gre za novejši izris pisave, z bolj natančnimi presledki in obliko na račun berljivosti. Spletne pisave so boljše v večjih velikostih -- preveri prej in potem.

Izklopi se tukaj: chrome://flags/#disable-direct-write Poišči pod DirectWrite.

Opomba: Slo-Tech nepravilno prikaže originalno sliko kot stisnjeno po dolžini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

no comment ::

garamond je izjavil:

Tole ni bug in je mišljeno, da izgleda tako.

Misliš rečt, da bodo nekatere pisave v Chrome od sedaj zgledale kot da jih je nekdo skozlal?!

YAY!

(itak da bodo popravli, sej niso zmešani)

garamond ::

Eno je bug, ko se pisava ne pokaže tako, kot bi morala -- recimo se prikaže krepka različica kot pri Gill Sans.

Drugo pa je način, s katerim se posamezno pisavo prikaže. Recimo, Mac OS X ima svojega, prav tako Linux in Adobe. V Windows ima novejši način ime DirectWrite in ga mora uporabiti program (zaradi združljivosti za nazaj ni privzeto sistemsko uporabljen). IE je uporabljal DirectWrite že od kakšne verzije 9 ali 10, prav tako FF že precej časa (nisem pa prepričan, če je v FF to privzeta možnost). Chrome končno ne zaostaja več :P

Uporabniki pa seveda lahko opazijo spremembe. Jaz recimo imam rajši spremembo, res pa je, da ima moj monitor več kot 100 DPI, kjer pa DirectWrite izgleda res zablurano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome za Windows postal 64-bitni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7334808 (28769) Tr0n
»

Čudno besedilo v Firefoxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
7535 (463) Hayabusa
»

Firefox 4 prihaja 22. marca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5815298 (12796) McGregorSL
»

Chrome daleč najpočasnejši v HTML5 izrisovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6218452 (15780) MrStein
»

Novice iz Redmonda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
298785 (7629) Poldi112

Več podobnih tem