» »

Hitrosti preko wireless N

Hitrosti preko wireless N

dukaric1991 ::

Mene pa zanima kakšne hitrosti lahko dosežem preko wifi signala. Sam imam surface pro 2 kateri ima vgrajeno n-tehnologijo wifija, na ruteru pa mam naštimano na 5ghz 40mhz. Povezavo pa mam 200mb. In mi na speed testu kaže 105mbps hitrost. Bi lahko dosegel đe večjo ali je to maximum?

Goran's Blog ::

Teoretična maksimalna hitrost pri 802.11n tako na 2,4 kot na 5GHz je 540Mbit/s. To govorim o Maksimalni hitrosti!
Realna naj bi bila okoli 200Mbi/s.
Kot sem omenil na začetku govorimo o teoretični!

Spajky ::

100Mbit/s je IMHO max za n-wifi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dukaric1991 ::

sej pravim sam imam 200mbps povezavo in sem cisto zraven ruterja in mislim da edini od sosedov na 5ghz povezavi, torej mi noben ne krade signala oz. ga moti :) in mi da na speedtestu max 105mbps hitrosti. Mi pa je smešno da potem piše na ruterju 300mbps-450mbps. V čem je pol fora tega če več kot 100mbps negre...

blackbfm ::

tist kar piše na routerju komot deliš z 2 ali pa kar 3

lahko pa da ti tablica počepne in ne router..konec koncev je router namenska naprava in sigurno bolje opravlja svojo funkcijo

Mavrik ::

dukaric1991 je izjavil:

Mene pa zanima kakšne hitrosti lahko dosežem preko wifi signala. Sam imam surface pro 2 kateri ima vgrajeno n-tehnologijo wifija, na ruteru pa mam naštimano na 5ghz 40mhz. Povezavo pa mam 200mb. In mi na speed testu kaže 105mbps hitrost. Bi lahko dosegel đe večjo ali je to maximum?


To je dokaj vredu. Najboljše kar sem videl čez "400Mbit" 802.11n je tam kakih 140Mbit/s, meni večinoma dela 90-110 odvisno od motenj.
The truth is rarely pure and never simple.

Spajky ::

dukaric1991 je izjavil:

V čem je pol fora tega če več kot 100mbps negre...
marketing >:D(speed up to ***) - poglej moj podpis >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dukaric1991 ::



Očitno več kot to negre prek n-wifija... :) hvala

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

res ne razumem ljudi, hitrejši kot imajo internet bolj komplicirajo za tiste dodatne megabajte.. nevem kaj počneš ampak za neko normalno rabo ne bo prav nobene nobene razlike med 100 in 100+ mbit

Mavrik ::

blackbfm je izjavil:

res ne razumem ljudi, hitrejši kot imajo internet bolj komplicirajo za tiste dodatne megabajte.. nevem kaj počneš ampak za neko normalno rabo ne bo prav nobene nobene razlike med 100 in 100+ mbit


Čakaj malo, če ti kdo prodaja 400Mbit/s in za to plačuješ potem je jasno da pričakuješ da to dobiš a ne?! Pa govorimo o LOKALNI mreži čez katero se pretakajo bistveno večje stvari.

V glavnem ja, nateg je - "teoretično" bi naj bilo zmožno iti 450Mbit/s, samo dvomim da imaš kjerkoli na svetu take pogoje da boš to dosegel. Razlika postaja z vsako generacijo še bolj absurdna, pri ac se že hvalijo z 1300Mbit+.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

trnvpeti ::

kaj se na domaci mrezi bistveno vec pretaka po lanu?

blackbfm ::

Čakaj malo, če ti kdo prodaja 400Mbit/s in za to plačuješ potem je jasno da pričakuješ da to dobiš a ne?! Pa govorimo o LOKALNI mreži čez katero se pretakajo bistveno večje stvari.


ne, ne govorimo o lokalni mreži ker op testira z internetnim speedtestom

saj pri drugih zadevah so tut velikokrat zavajajoče specifikacije recimo napajalniki, ojačevalci, zvočniki.. in če ne razumeš kako stvari delujejo pač padeš na finto, žal

Goran's Blog ::

Vsekakor ni vse tisto kar se sveti zlato!
Podatki velikokrat zavajajo! Čeprav offtopic recimo na zvočnikih piše 1400W PMPO in pač folk misli, da stvar ima dejansko 1400W efektivne moči, ampak ne ima 1400W PMPO katero dejansko ne pomeni nič...

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

Čakaj malo, če ti kdo prodaja 400Mbit/s in za to plačuješ potem je jasno da pričakuješ da to dobiš a ne?! Pa govorimo o LOKALNI mreži čez katero se pretakajo bistveno večje stvari.


ne, ne govorimo o lokalni mreži ker op testira z internetnim speedtestom

saj pri drugih zadevah so tut velikokrat zavajajoče specifikacije recimo napajalniki, ojačevalci, zvočniki.. in če ne razumeš kako stvari delujejo pač padeš na finto, žal

Pri proper napajalnikih nikol niso zavajajoče specifikacije. Če piše gor 500W za 12V, potem more dat 500W iz njega pronto. Sicer je zrel za reklamacijo ali pa v smeti.

Pri wifiju je pač tako, da oglašujejo največji teoretični maximum, ki na noben način ni dosegljiv v praksi. Pač težko je oglaševat realno hitrost, če je le ta odvisna od žiljon dejavnikov. Ni to LAN, ki dejansko spusti skos 100/1000Mbit, no matter what.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

cekr ::

Najboljši test boš naredil tako, da vzameš 2 prenosnika z N in hkrati poženeš prenos datotek. Tako boš videl, koliko skupno prenese.
Nikoli ti en prenosnik ne bo prenesel takšno hitrost kot ponuja router.
Ba routerju imaš npr. 3 antene. V prenosniku pa samo eno. Ne bo šlo hitreje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

blackbfm ::

Pri proper napajalnikih nikol niso zavajajoče specifikacije.


nevejo vsi kaj je to 'proper' napajalnik in kaj se gleda.. in tko kot random napajalnika ne moreš sodit po tistih 500w na škatli, tko ne moreš zmogljivosti routerja zgolj po tem da podpira nek n standard..je treba pogledat drobovje ali pa lažje kakšen review

Invictus ::

Vidim da nimate pojma kako wireless deluje.

Dejstva so naslednja za manjšo hitrost od nazivne.

1. Wi-fi je half-duplex
2. Kontrolni podatki v paketih pokurijo tam nekje do 25% bandwidta
3. Če je gor več naprav, prihaja do trčenj paketkov.

Če ne veste o čem sem tukaj pisal, prenehajte debato in si kaj preberite.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spajky ::

cekr je izjavil:

...na routerju imaš npr. 3 antene. V prenosniku pa samo eno..
ne bo držalo, v novejših prenosnikih imaš najmanj 3 do celo 6 antenc. Še celo starejši so imeli vsaj dve v okvirju ekrana ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link powerline adapter z vtičnico TL-PA4010P KIT 500Mbps

Oddelek: Omrežja in internet
142171 (2010) darkolord
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
566041 (4641) b3D_950
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7021742 (15943) broken/link
»

UTorrent upočasni uporabo surfanje po internetu

Oddelek: Omrežja in internet
193682 (3525) hojnikb
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266308 (5856) imagodei

Več podobnih tem