» »

linux&486??

linux&486??

jurre ::

imam eno 486-ko s 400mb diska pa me zanima ce je mozno kaksno verzijo linuxa gor nalozit?:D pa da bi bil graficen in ne textovni vmesnik8-)

Gandalfar ::

danes smo pa optimisticni :)

Naceloma se da..

http://www.ipt.ntnu.no/~knutb/linux486/...

drugace pa google: linux 486 ali pa kaksen podoben search string. Tudi na s-t je bila pred kratkim ena taka debata.

Phoebus ::

Saj windows 95 tudi delajo na 386....ampak kako, je pa druga...

486+konzola ZELO pogojno.
486+X....ce imas voljo do zivljenja NE.

Sicer pa obstaja "mini linux" in "mini X", ki dela tudi na 286. Probaj s tem. google it :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

gumby ::

če sem na amigi in 386 lahko rolal linux, potem bo tudi na 486 šlo... jeklene živce boš pa vseeno rabil:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

blazp88 ::

če si s konzlo zadovoljen, potem je ok. drugače pa bi lahko delal kakšen WindowMaker ali pa KDE 1.0 (na P100 dela ko bog), ampak ti povem, da nauš užival.

Brane2 ::

Jaz sem svojčas uporabljal 486ko na Linuxu (več ko leto nazaj). Stvar zelo fino dela v textualnem režimu, za grafiko pa takrat niti nisem imel pravega monitorja.

V glavnem, X-e bi dal gor kake starejše, recimo 3.36 pa brez zateženih okolij. Kde 3.x odpade, zelo verjetno tudi 2.x . Ni pa vraga da ne boš našel primernega Windowmanagerja. Kar nekaj jih je v najlažji kategoriji, ki bi delali lepo na 486ki.

če se misliš učiti v tem okolju o Linuxu nasploh, si vsekakor instaliraj Midnight Commanderja in delaj če se le da v tekstualnem načinu, X-e pa imej zraven, če jih boš pač rabil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, pa disk si, če se lad, zmaontiraj večji. Saj bi tudi s 400 Mb verjetno šlo, a zelo na tesno, pa še poznavalec bi moru bit.

Poči gor kaka stara 10-20 Gb jetra in se igraj... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352481 (1597) civic_
»

Linux server in 486

Oddelek: Operacijski sistemi
391459 (931) CCfly
»

Linux na 486 notebook

Oddelek: Operacijski sistemi
121161 (942) CCfly
»

easy Linux...

Oddelek: Operacijski sistemi
81140 (906) dr.J
»

Windows 3.1?!

Oddelek: Programska oprema
16957 (818) bastadu

Več podobnih tem