» »

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Ales ::

Ja, če imaš shranjena zakodirana gesla ali zaščiten certifikat. Če ga ne vneseš, te bo ponovno vprašalo ko bosta ali geslo ali certifikat dejansko aktualna za uporabo.

vander ::

Vprašal sem zato, ker je bilo do zadnje posodobitve firefoxa potrebno vpisati glavno geslo samo ob uporabi certifikata, nikoli pa ob samem zagonu.
Hvala za odgovor.

Ales ::

Hm, čudno, če se prav spomnim, je mene vedno spraševal že ob zagonu. Verjetno imava oz. sva imela nekaj drugače nastavljeno v nastavitvah.

MrStein ::

Že en čas vpraša samo, ko ga dejansko potrebuje.

Kaj imaš odprto, po se požene Firefox?

Včasih je bil bug, da če je v "new tab" strani med pogosto obiskanimi (tam med thumbnaili) taka stran, ki zahteva certifikat, da te je vprašal po glavnem geslu, čeprav sploh nisi odprl te strani (neka background preload funkcionalnost). Ali pa če si z kazalcem zapeljal čez (brez klika).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

V Firefoxu imam dejansko izklopljeno vse, kar se da, odpre se prazno okno. So certifikati, gesel že nekaj časa ni. Hm, sem ravnokar probal in me še vedno takoj vpraša za master password... Aha, morda je Firefox Sync. To bo to.

vander ::

Nastavitev nisem spreminjal. Že dolgo kupujem na ebayu, vendar se mi je sedaj prvič pri ogledu na podrobnosti izdelka, prikazalo okno z zahtevo "Ta stan zahteva, da se predstavite z digitalnim potrdilom.
Izberite digitalno potrdilo, ki vas predstavlja." A je to nekaj novega?

MrStein ::

Daj link pa pogledam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vander ::

https://www.ebay.com/itm/12-Pck-Acousti...

Stran, ki zahteva digitalno potrdilo je Luckyretail.com:443
Nekaj o tem sem našel tule:
https://community.ebay.co.uk/t5/Technic...

MrStein ::

Na tej ebay strani mene nič ne vpraša.
Ne v IE ne v FF.

Če grem direktno na lucky... pa me v IE vpraša, v FF ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Egidij88 ::

Hm, pravkar mi je izklopilo AdBlock Plus. Not verified ali nekaj takega. Aha, zdaj vidim novico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

orreel ::

Meni je tudi blokiralo vse dodatke Ghostery,UBlock Origin...,niti namestiti jih ni mogoče več ker niso več podpisani.

https://slo-tech.com/novice/t744581#crta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

Ales ::

Ja štorasto tole. Kakor sem že v novici objavil:

- popravek bo na voljo za vse, delajo na tem, samo počakati je potrebno
- kdor ima vklopljeno opcijo "Allow Firefox to install and run studies" bo popravek dobil prej (je že na voljo, a lahko malo traja, da pride do vas)
- lahko si popravek iz Studies naložite direktno, takoj (ne da bi Studies sploh vklapljali, če nočete).

Kako naložiti popravek direktno?

Iz naslova storage.googleapis.com/moz-fx-normandy-prod-addons/extensions/hotfix-update-xpi-intermediate%40mozilla.com-1.0.2-signed.xpi

Popravek je podpisan s strani Mozille, to obvezno preverite pri namestitvi.

Posebej bi opozoril, da ne poskušate brisati in ponovno nameščati razširitve, saj to ne pomaga in lahko samo povzroči, da brez potrebe izgubite nastavitve.

orreel ::

Ali še komu od vas če odprete spletno stran od TUŠa in začnete listati njihove reklame začne firefox porabljati ogromno rama včasih skoraj vsega in začne vse skupaj štekazi podobno je z edge brskalnikom samo da ne porabi toliko rama ?

https://www.tus.si/aktualno/katalogi-in...

Imam pa 16 GB rama DDR3 in 8 jedrni AMD FX procesor, čeprav je že malo zastarel najbrš ne bi smelo zato vse začeti štekati.
Ko pa zaprem to čudežno stran pa je spet vse v redu.

https://ibb.co/MkB9XFC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

MrStein ::

orreel je izjavil:

Ali še komu od vas če odprete spletno stran od TUŠa in začnete listati njihove reklame začne firefox porabljati ogromno rama včasih skoraj vsega in začne vse skupaj štekazi podobno je z edge brskalnikom samo da ne porabi toliko rama ?

Ne.
Window 8.1, Firefox 71.0 64 bit
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

orreel ::

Imam pa Windows 10 PRO in Firefox 71.0 64 bit

Han ::

68.3.0 ESR pokuri okrog 500 MB na Win7x64.

sm4rt4ss ::

Zdravo. Zadnje čase mi Firefox javlja napako "aplication firefox.exe has been blocked from accessing graphics hardware". Fora je v tem, da firefox malo zašteka, nato pa javi napako. Dalje dela normalno, tako da ni tako moteče, samo vseeno. Sem pogooglal in posodobil gonilnike. Ampak pazi to. Potem pa mi AMD Adrenaline drži CPU usage skoz med 20-25%.

Imam pa Ryzen 3 3200G z Vega 8. Pozna kdo kakšno rešitev za nastalo situacijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

D3m ::

Si probal refresh Firefox?
|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

Ne. Sem pa medtem ugotovil, da je izšla nova verzija gonilnikov. Sem naložil in posodobil še bios. Zdaj dela bp. Zgleda, da je bil bug v AMD driverjih oz. sofwareu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

D3m ::

Okies.
|HP EliteBook|R5 6650U|

lolipop2 ::

Danes se mi je updejtala Mozilla in sedaj imam verzijo 74.0b2

So se mi pa pojaile de težai:

A ni bil update vedno tak, da je shranil se nastavite toolbarov, barv, zavihkov, itd? Sem porabil eno uro, da mi je vse postailo nazaj, vsaj približno. Pa ne em, zakaj ni to shranjeno saj v my personal account, če sem logiran v Mozillo?

Druga težava pa je, da mi je sedaj zginil tisti jeziček, kjer sem lahko odprl najpriljubljenejše spletne strani, ki sem jih obiskoal

Tole: https://ibb.co/bKC8TBD

Sedaj pa tega ni. A je to novo?

D3m ::

Ti si beta tester.
|HP EliteBook|R5 6650U|

lolipop2 ::

A zato je to? Je*emo, bom skinil beta, pa bo. Tnx

lolipop2 ::

lolipop2 je izjavil:

A zato je to? Je*emo, bom skinil beta, pa bo. Tnx


Deluje. Tnx za namig. Ne vem, kje se mi je beta prikradla. Očitno ta ne shranjuje nastavitev. Uhh...živčki :))

D3m ::

No problem.

Pazi, da ne boš čez čas alpha tester. Tisto je šele test za živce.
|HP EliteBook|R5 6650U|

steev ::

Jaz sem alpha (nighlty?) na androidu. In danasnji update dela noro hitro napram prejsnjim verzijam.
:|

lolipop2 ::

Pa sej, če bi ohranjalo vse nastavite, bi še šlo. Zdaj mi je pa pol stvari manjkalo... :)) Bom raje na regular ostal, pa bo. :)

D3m ::

Verjamem. Bom počakal na pomlad, ko izzide stable "74" verzija z novim pogonom. :)

steev je razlika opazna?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

steev ::

Zelo opazna razlika. Na xiaomi a1.

Poskusi, samo par klikov na play storu.
:|

slobo43 ::

Mozilla nalozi samo ikonu v opravilni vrstici in zmrzne oz.se ne odziva.
Drugi brskalmiki delaju.
Probal sem Iobit Malvare,Malvarebite,sistem care ali ništa ne pomaga.
Proslm za nasvet.

Ales ::

Za začetek nam povej vsaj kateri OS (in verzijo) uporabljaš in katero verzijo Firefoxa.

Si poskusil zagnati Firefox s svežim profilom, brez vseh vtičnikov in ostalega?

slobo43 ::

Uporabljam windows 10 pro in mozillo firefox 73.0.1(x64sl)ter matično asus prine Z270-A .
Nisam poskusil novo instalacijo da ne izdubim booknarks,zgodovinoinastavitve.
Najlepša hvala.Lep pozdrav.

mulc007 ::

Sta razširitvi Disconnect in uBlock Origin dobri izbiri, ali je danes bolj aktualno že kaj drugega?

Egidij88 ::

Jaz imam AdBlock Plus. Je uBlock kaj boljši?

roCkY ::

Nimam občutka da bi Adblock Plus kaj puščal ali opazno upočasnjeval lisičko. Pred časom, ko sem probal uBlock sem imel težave s stabilnostjo in odzivnostjo. Jah to je itak zgodovina ampak priokus ostane.

starfotr ::

jedateruk ::

Mene zanima, kako lahko spremenim barvo ozadja teksta pri iskanju. Najden tekst je bel z zelenim ozadjem, to bi rad spremenil.

HotBurek ::

Just type about:config into your browser

ui.textSelectBackgroundAttention is the entry you want to modify. Just add the hex value of the color you want.


https://support.mozilla.org/en-US/quest...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

jedateruk ::

To dela za spletne strani, ne dela mi pa za v firefoxu odprt .pdf.

Luk as ::

Je možno-kje, kako nastavit, da ti tuje, recimo nemške strani avtomatično prevede v slo, ali vsaj vpraša, kot je to-imam v chroomu?
riba smrdi pri glavi

ngc2392 ::

jaz sem namestil enega izmed teh...https://addons.mozilla.org/sl/firefox/s...
samo klikneš na ikonco in ti (seveda ne slovnično pravilno :) prevede
United We Stand, Divided We Fall

Luk as ::

Hvala.
riba smrdi pri glavi

lolipop2 ::

Keko je s temi add-oni v Mozilli. Vidim, da pri večini piše takole:

shranjuje podatke na odložišče
prenaša datoteke ter bere in spreminja zgodovino prenosov
dostopa do zavihkov brskalnika
shranjuje neomejeno količino podatkov odjemalca
dostopa do vaših podatkov za vse spletne strani

A je sploh safe montirati tak add-on? V večini imajo tako ali tako vsi to. tudi npr. Adblock Plus

Ales ::

Jah, je pa ni varno. Na tvoje vprašanje ni enoznačnega odgovora. Lahko je npr. zahtevek po pravici do branja prometa legitimen, potem pa je vseeno v kodi add-ona kaj, kar ti ne bi bilo všeč.

Npr. pri blokadi reklam je čisto pričakovano, da bo add-on dostopal do spletnih strani, pa jaz kljub temu ne bi nameščal AdBlock Plus temveč uBlock, zaradi drugih razlogov.

Če ne moreš sam presoditi glede na kodo, potem se za začetek drži preverjenih add-onov, pa poskusi se čim bolj izobraziti o tem, kaj kateri add-on dejansko počne v ozadju.

Lahko pa tudi tu vprašaš za kak konkreten add-on, pa boš dobil kako mnenje...

lolipop2 ::

Ales je izjavil:

Jah, je pa ni varno. Na tvoje vprašanje ni enoznačnega odgovora. Lahko je npr. zahtevek po pravici do branja prometa legitimen, potem pa je vseeno v kodi add-ona kaj, kar ti ne bi bilo všeč.

Npr. pri blokadi reklam je čisto pričakovano, da bo add-on dostopal do spletnih strani, pa jaz kljub temu ne bi nameščal AdBlock Plus temveč uBlock, zaradi drugih razlogov.

Če ne moreš sam presoditi glede na kodo, potem se za začetek drži preverjenih add-onov, pa poskusi se čim bolj izobraziti o tem, kaj kateri add-on dejansko počne v ozadju.

Lahko pa tudi tu vprašaš za kak konkreten add-on, pa boš dobil kako mnenje...


Hvala. Trenutno imam naložene AdBlock Plus, Adblocker for youtube in LeechBlock NG. Pojma nimam, zakaj vse te tri...

Zanima me pa renutno za ta dva:
https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

lolipop2 ::

Hmm, a Mozilla ima sedaj tudi password monitoring?

Tole sem danes dobil:


Je to legit?

Verjetno menjava passworda na Gravatar računu priporočljiva, itd?

MrStein ::

Lahko ročno preveriš, ali je tvoje geslo po novem "javna dobrina", tule: https://haveibeenpwned.com/Passwords
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Koliko moras biti nor, da bos svoje geslo vpisal v to stran. Downloadas bazo, in pogledas.

MrStein ::

Saj nisem rekel, da naj vpiše. Ampak da tam lahko preveri. ;)

Če je shekan, pa je itak vseeno. Ker je že tam vpisan.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lolipop2 ::

No ja, saj za ta Gravatar me ne skrbi preveč. Bom zamenjal, pa je.

kow, s to stranjo imam tudi jaz pomisleke. Ne upam si vpisati gesla tja :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brskalnik za bolj zahtevne uporabnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507945 (590) SmeskoSnezak
»

AdBlock Plus in 24ur.com

Oddelek: Pomoč in nasveti
447500 (588) KTr1sk
»

Mozilla s pretečenim certifikatom pomotoma onesposobila vse razširitve v Firefoxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9213778 (7884) LightBit
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618640 (12396) Ales
»

Nova posodobitev Firefoxa

Oddelek: Omrežja in internet
283036 (2273) Ales

Več podobnih tem