» »

Komarnik - kovinska mreža

Komarnik - kovinska mreža

Vaseer ::

Razmišljam o izdelavi okvirja (lesen ali plastičen), na katerega bi napel kovinsko mrežo proti komarjem in podobni zalegi.
Mere posameznega kvadratka v mreži naj bi bile 1mm×1mm. Zanima me, kje dobiti tako mrežo.
Nekoč sem jo nekje videl, samo nevem ne kdaj, ne kje :)

francek1 ::

Kovinska zakaj? če zaradi glodalcev razumem, drugače pa se bolj uporabljajo plastične. Bauhaus jo ima.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

s6c-gEL ::

Ne kompliciraj.
V Merkurju imajo eno sivo mrežo, široka je 1 m, režejo jo po dolžni na poljubne metre.

martincek1 ::

Priporočam, da kupiš nekaj takega
Ne vidi se dobro, ampak mreža je zelo gosta, na cik-cak, ko se vrata odpre se mreža zloži skupaj. Imeli smo odprta vrata celo poletje, pa ni prišla skozi to mrežo v hišo niti ena najmanjša mušica.

Na drugem oknu imam pa navadno mrežo iz lidla, ki se narola na kolut, sicer izgleda enako gosta, ampak če imam prižgano luč, raje zaprem okno, drugače imam na mizi pristajalno stezo. Mislim da gre precej na račun cikcak mreže, vseeno pa ne morem trditi :)

Unknown_001 ::

Kot sta ti @francek1 in @s6c-gEL povedala lahko te zadeve dobiš v trgovini z gradbenim materialom. In čisto za info plastična je za mrčes čisto dovolj pa še občutno ceneje je kot kovinska, s tem da kovina dokaj rada "zarusta" ko zaščita odstopi (ob udarcu, slab premaz, obdrsana, sploh pa kje prerezana)in efekt ni najlepši.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Vaseer ::

Mreža/okvir bo namenjena za balkonska vrata, kjer je funkcija enostavnega odstranjevanja in montiranja zelo dobrodošla - če bo izvedba dobra, pa tudi za okno.
Trenutno imam na oknu mrežo iz Merkurja, ki je pritrjena z ježki na okenski okvir, pa je problem ker začne zelo hitro odstopat - poleti je od ~7h konstantnega sonca, in jo hitro uniči. Zdrži max 1 sezono, za balkonska vrata pa ni praktično. Zaradi tega razmišljam o kovinski mreži, da je ne bo treba vsako leto menjat.

Vgradnja rolo komarnika ni možna, ker je med okenskim okvirjem in zunanjo roleto ~1,5cm prostora.

Spajky ::

Imaš tudi "zaveso" z razporkom na sredini z magnetki, ko greš skozi jo razpreš in se potem sama zapre za tabo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

St235 ::

Vaseer je izjavil:

Mreža/okvir bo namenjena za balkonska vrata, kjer je funkcija enostavnega odstranjevanja in montiranja zelo dobrodošla - če bo izvedba dobra, pa tudi za okno.
Trenutno imam na oknu mrežo iz Merkurja, ki je pritrjena z ježki na okenski okvir, pa je problem ker začne zelo hitro odstopat - poleti je od ~7h konstantnega sonca, in jo hitro uniči. Zdrži max 1 sezono, za balkonska vrata pa ni praktično. Zaradi tega razmišljam o kovinski mreži, da je ne bo treba vsako leto menjat.

Vgradnja rolo komarnika ni možna, ker je med okenskim okvirjem in zunanjo roleto ~1,5cm prostora.


pri nas smo imeli tudi te rešitev z ježki in se ni obneslo. Je kar hitro začelo odstopat. Zdaj imamo komarnike iz Hoferja kjer je mreža pritrjena na kovinski ovir, ki se zatakne na okno. Prvo sezono se je zadeva super obnesla, vsi so še celi in so opravili svojo funkcijo. So imeli pa tudi model za vrata, kjer je bil na sredini razporek, ne vem pa kako se obnese, ker pri nas imamo to samo na oknih.

šernk ::

V obiju imaš drugače tudi komarnike. Cca 30€ aluminijast okvir, plastično mrežo napneš na okvir. Na oknu imam zadevo čez celo leto. Če rabiš bolj gosto mrežo jo pač kupiš posebej. Ne rabiš kovinske mreže, samo dovolj mora bit napeta plastična.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jurre ::

samo te z magneti ne kupovat, ker smo jo imeli 1 teden na vratih pa jo od jeze raztrgali dol. Magneti se skoraj nikoli lepo ne zaprejo za seboj, ko jih na roke popraviš pa tudi vse čudno skupaj stoji.

Za mrežo pa res kako plastično, mislim, da smo pri nas imeli včasih neko zeleno iz merkurja na oknih, že kakih 10 let nazaj, ko še noben ni vedel za te komarnike, pa lesen okvir narejen iz tankih dilc in mreža napeta gor.

MIHAc27 ::

Hm, jaz sem pa z temi plastičnimi komarniki iz Merkurja (130x150mm stane vsega 2€) zadovoljen.
Trenutno so gor že več kot 1 leto in izgledajo kot prvi dan.

Niso se pa obnesli v prikolici od TEDI-ja. So bili še cenejši, 1.50€ in so kaj hitro začeli odstopati. Malo zato, ker se je mrežico več snemalo, malo pa tudi zaradi čudne podlage (Tudi sam ježek je ožji kot tisti, od merkurja za ene 2-3mm).

Za te magnetne mreže sem pa videl oglas. Iz kitajske jih dobiš za 2-3€ zato se ne čudim, če so jajc (pri nas seveda prodajajo po 20€)

isildur2 ::

Glede na to, da boš imel komarnike tudi na balkonskih vratih ti svetujem take ki se potegnejo gor kot zavesa, mi smo jih kupili tukaj in so super http://www.roletarstvo-bayer.si/sencila..., kul so predvsem zato ker jih maš lahko gor potegnjene ko jih ne rabiš...kovinskih pa ti sploh ne svetujem saj so po pravici povedani grdi in okorni imo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti komarnike?

Oddelek: Loža
102891 (2480) fokz8
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922301 (16913) s6c-gEL
»

Kaj proti mrčesu?

Oddelek: Loža
276608 (6070) Gregex
»

Komarji in mreza za na okno!

Oddelek: Loža
2511361 (10654) iNooby
»

Mrčes dela gužvo v sobi!!!

Oddelek: Loža
363461 (2307) dolenska

Več podobnih tem