» »

Kaj proti mrčesu?

Kaj proti mrčesu?

medenko ::

Ker se je začela sezona komarjev in mrčesa na splošno, me zanima kako se jim obraniti brez pipsa in podobnih zadev....

Nekaj sem gledal na conradu zvočne zadeve....svetujete kaj iz lastnih izkušenj?

tiran2000 ::

Highlag ::

Mrežo na okno. Deluje brez kemikalij in nedelujočih elektronskih napravic. Dobiš mreže, ki jih fiksiraš na okno s pomočjo trakov, (Samolepno) ali pa investiraš v komarnik, ki je napet na okvir in ga lahko enostavno odstraniš ali pa celo zložiš kot roleto.
Never trust a computer you can't throw out a window

medenko ::

komarnik že imam na enem delu okna...samo pridejo notri skozi balkonska vrata in ostala okna.

tole?

Odganjalnik komarjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

fantasycamp ::

Jaz okno rad tako pustim



kako bi potem namestil mrežo?

Eureka ::

Verjetno bi rabil mrežasto roleto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

šernk ::

Mreža pride na zunanjo stran okna. Torej ali je okno zaprto, odprto ali kakorkoli drugače je ne briga.

obstajajo tudi mreže v obliki vrat, ki jih lahko daš na balkonska vrata.

sam sem preizkušal vse...raid takšen in drugačen, mušic in komarjev en kup. Saj učinkuje ampak traja en čas preden ubije mušico. Pa še potem sem jih imel v vrsti zložene pred monitorjem. Mreža kot rešitev je fenomenalna :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fantasycamp ::

šernk je izjavil:

Mreža pride na zunanjo stran okna. Torej ali je okno zaprto, odprto ali kakorkoli drugače je ne briga.

obstajajo tudi mreže v obliki vrat, ki jih lahko daš na balkonska vrata.

sam sem preizkušal vse...raid takšen in drugačen, mušic in komarjev en kup. Saj učinkuje ampak traja en čas preden ubije mušico. Pa še potem sem jih imel v vrsti zložene pred monitorjem. Mreža kot rešitev je fenomenalna :)


kje kupim?

Bauhaus?

2loud4u ::

fantasycamp je izjavil:

šernk je izjavil:

Mreža pride na zunanjo stran okna. Torej ali je okno zaprto, odprto ali kakorkoli drugače je ne briga.

obstajajo tudi mreže v obliki vrat, ki jih lahko daš na balkonska vrata.

sam sem preizkušal vse...raid takšen in drugačen, mušic in komarjev en kup. Saj učinkuje ampak traja en čas preden ubije mušico. Pa še potem sem jih imel v vrsti zložene pred monitorjem. Mreža kot rešitev je fenomenalna :)


kje kupim?

Bauhaus?



Najbrž Obi, Merkur, Bauhaus, Muller...

medenko je izjavil:

komarnik že imam na enem delu okna...samo pridejo notri skozi balkonska vrata in ostala okna.

tole?

Odganjalnik komarjev



visoka frekvenca, ki jo človek ne sliši...

3.8 - 4kHz človek ne sliši?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

šernk ::

Obi, merkur, pred dobrimi 14imi dnevi so imeli tudi v hoferju akcijo (v četrtek sem jih na našem koncu še videl).

ali kaj takega ki se prilepi na okno: http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt...

sam sem kupil v obiju pred cca 2 leti za okoli 35€, vendar obstaja nekje boljši model ne vem pa kje se ga kupi (tale iz obija mi ne stoji 100% v oknu zaradi nekega čudnega patenta) in mi jo veter brez zunanje rolete vrže ven, vendar izrez na mikrometrsko natančnost in konusna polica od okna naredita svoje da je mreža večino časa trdno v oknu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

Malo pazite pri teh ki se nalepijo na okna. (v bistvu najprej nalepiš ježka, pa mrežo nanj pritisneš. Pozimi sem hotel iz plastičnega okna tiste plastične ježe potrgat pa je vso belo lepilo ostalo na rjavem okvirju. Ne gre dol z nobeno stvarjo, tudi mehansko bolj švoh, sploh ker ima plastika kao teksturo lesa...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

fantasycamp ::

T0RN4D0 je izjavil:

Malo pazite pri teh ki se nalepijo na okna. (v bistvu najprej nalepiš ježka, pa mrežo nanj pritisneš. Pozimi sem hotel iz plastičnega okna tiste plastične ježe potrgat pa je vso belo lepilo ostalo na rjavem okvirju. Ne gre dol z nobeno stvarjo, tudi mehansko bolj švoh, sploh ker ima plastika kao teksturo lesa...



kaj pol priporočaš?

RejZoR ::

Mreže kupujte od TESA, ker imajo kvaliteten stuff vključno z lepilom. Pri neznanih firmah pa je vprašanje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

a potem tisto iz conrada ni dobro?

šernk ::

T0RN4D0 je izjavil:

Malo pazite pri teh ki se nalepijo na okna. (v bistvu najprej nalepiš ježka, pa mrežo nanj pritisneš. Pozimi sem hotel iz plastičnega okna tiste plastične ježe potrgat pa je vso belo lepilo ostalo na rjavem okvirju. Ne gre dol z nobeno stvarjo, tudi mehansko bolj švoh, sploh ker ima plastika kao teksturo lesa...



poizkušal kemično z kakšnim čistilnim bencinom? Ne vem s temi za lepljenje nimam izkušenj, jaz imam ALU okvir ki je na zunanji strani okna.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihec87 ::

wd40 poskusi prej nekje da če škoduje okvirju ne bo tako vidno..

sasli ::

Tale sistem sem opazil na morju na oknih mobilnih hišk, pride v poštev pri vseh plastičnih oknih in je super sistem

http://www.medle.eu/komarniki/fiksni-ko...

Matija82 ::

Tele ultrazvočne variante tudi mene zanimajo, če je kdo kaj probaval.

medenko ::

a bi kdo skupaj naročil?

...:TOMI:... ::

Če imate možnost montirajte hišico za netopirje. Recimo, da bodo v roku dveh do treh let odkrili bivališče, se naselili vanj in to je to. Edino kar vas bo motilo bodo iztrebki.

Sicer pa netopir požre tudi do 1000 komarjev na noč. Verjemite, nič ni tako učinkovito kot netopirji.

Hišice ne smete prestavljati, biti mora zavarovana pred mačkami itd.
Tomi

fosil ::

Čisto fiksen sistem mreže ni najboljši, ker ga ne moreš snet.
Te mreže kljub vsemu kar zmanjšajo pretočnost zraka in je fino da jo lahko čez dan snameš, ker se bolje zrači.
Najboljši sistem je po moje rolo, ampak ga ne moreš montirat na vsa okna, ponavadi ne gre če imaš rolete.

Potem je pa še barva mreže.
Črna je praktično neopazna.
Bela pa deluje kot zavesa, zna bi zoprno zvečer ko jo znotraj svetleje kot zunaj in se nič ven ne vidi.
Tako je!

listje123 ::

Ali bi ubil komarja s 200mw laserjem na steni?

T0RN4D0 ::

ČE bi dovolj časa svetil v njega. Kar instantno pa ne
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

fantasycamp ::

listje123 je izjavil:

Ali bi ubil komarja s 200mw laserjem na steni?

120 ga samo lej kok časa traja

šernk ::

Te mreže kljub vsemu kar zmanjšajo pretočnost zraka in je fino da jo lahko čez dan snameš, ker se bolje zrači.


predvidevam da tigrastih komarjev še niste dočakali :)

dokler so bili navadni komarji si zvečer dal za 1 urco raid v vtičnico in je bilo rešeno. Tigrasti so pa aktivni podnevi in drugega kot 24/7 mreža mi ne preostane.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gregex ::

Priporočam mrežo proti mrčesu, imam jo že par let in še nobenega komarja v sobi, okno poleti na stežaj odprem brez vsakršne bojazni in soba dobro prezračena in ohlajena.

fantasycamp ::

Gregex je izjavil:

Priporočam mrežo proti mrčesu, imam jo že par let in še nobenega komarja v sobi, okno poleti na stežaj odprem brez vsakršne bojazni in soba dobro prezračena in ohlajena.


kje si jo kupil?

Gregex ::

Mislim, da se dobi v vsaki trgovini kot so Bauhaus, Merkur, Obi in podobne. Je pa Tesa, lepilni trak še vedno drži in mreže še niti enkrat nisem popravljal v ježke že 4 leta, kar jo imam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komarnik - kovinska mreža

Oddelek: Loža
117124 (6665) isildur2
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922301 (16913) s6c-gEL
»

Iščem mrežo ki prepušča zrak in svetlobo , ne pa komarjev in pogleda sosedov

Oddelek: Loža
112710 (2130) umexteacher
»

Komarji in mreza za na okno!

Oddelek: Loža
2511361 (10654) iNooby
»

Mrčes dela gužvo v sobi!!!

Oddelek: Loža
363461 (2307) dolenska

Več podobnih tem