» »

Kakšen pajek je tole?

Kakšen pajek je tole?

GGGGG ::

Ve kdo? Slike so slabe, ampak upam, da se vidi za kaj gre:

https://www.dropbox.com/s/iqe7gbiyszop6...

https://www.dropbox.com/s/55xc5re7d95fw...

GGGGG ::

Aja, še to. Trup je velik cca. 1cm.

fantasycamp ::

podobno
 null

null

črni vdovi...

GGGGG ::

Ja, po obliki in velikosti je zelo podoben črni udovi. Ampak barva ni prava, ni črn, ni rdečih pik.

black ice ::

Črna vdova ni nujno, da je črna in ni nujno, da ima rdeče madeže. Ne vem kje sem že to prebral...

lonewolf_ ::

Mogoče je pa kakšna sovrstnica črne vdove, lahko, da se je prilagodila na barvo okolja ali pa je mogoče samček.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

BorutO ::

Ta pajek ni črna vdova, tako da verjetno tudi ni smrtno nevaren. Primer čne vdove imeš na zgodnji sliki. Če nima teh znakov, potem si lahko brez panike. Zdaj, za kakšnega pajeka pa se gre, pa je težko ugotoviti, ker je pajkov na tisoče vrst.

GGGGG ::

Ni nobene panike. Tudi, če bi bila črna vdova, me ne bi motilo, pajki niso neumni, da bi napadali ljudi. Barva ni prava, pa kolikor vem jih v osrednji Sloveniji ni, še v istri so bolj redke.

Čisto iz firbca me zanima kaj je to zaena zadeva.

RejZoR ::

Preventivno se izogibam pajkov, ki imajo določene oblike. Tale konkretno mi ni všeč zaradi velike riti, ki preveč spominja na črno vdovo.

To, da se zanašaš na regijo ni noben pogoj, ker se dandanes s transportom prepelje sem in tja marsikaj. Zmanjša samo verjetnost, da srečaš kaj takega, ni pa nujno pravilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BRBR ::

Vprašaj tule http://insektenfotos.de/forum/ pojdi na Arachnida, Spinnentiere (2)
Angleščina je OK, daj pa jim tole sliko. Obvezno navedi kje si pajka dobil.

 tvoja slika

tvoja slika




Lahko pogledaš tole - pajki s črno barvo, z relativno okroglo ritjo +/- 0.2 v primerjavi s tvojim, če se ti da googlat in približevat po taxonomiji. Ravno tvojega pač nimam na zalogi (-:
Link kot link ne dela na slotech, zato v quote

http://agrozoo.net/jsp/Galery.jsp?p1=|_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

gregor_m ::

Meni je izjemno zanimivo, kako je evolucija sestavila pajka s tako velikim zadnjim delom trupa. Če pomislim, da ima na videz vse bistvene dele (možgane, oči, osem nog itd.) postavljene na del trupa, ki je cca 4x manjši od njegove riti. Po logiki sodeč bi bila enakomerna velikost trupa za preživetje ugodnejša.

BorutO ::

Boljše, da imajo možgane naprej, kot zadaj. ;)

BRBR ::

Po kravji logiki rabi velik zadek za hrano, samo to ni to.

par takih z extra tankim zadkom:

http://agrozoo.net/jsp/Galery.jsp?p1=|_...


Neodvisno od spola, vsaj peta slika je samica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

BorutO ::

No, mislim, da če bi nekateri pajki, tako kot ta na sliki (črna vdova), imeli možgane v tistem veliko večjem zadku, bi že bili skoraj malo preveč pametni, ker že zdaj so pajki izredno brihtni. Le kaj bi bilo, če bi še 10x ali pa 20x večje možgane imeli. :P

Enterprise ::

Jaz sem se enkrat spraševal nekaj podobnega, pa sem posnetek z vprašanjem poslal kar v ZOO Ljubljana. Oni so potem svar posredovali nekim doktorjem biologije na nekem inštitutu, ker je tudi njih zanimalo. Čez dva dni sem dobil pravilen odgovor. Res pa je da sem jim posredoval posnetek zame precej "srhljivega" kričanja ptice, ki se je kar naenkrat začelo pojavljati lani poleti ob večerih.

MIHAc27 ::

Meni je logično da imajo pajki velike 'riti'. Za izdelovanje mreže verjetno rabijo neke žleze, in tudi sama snov za mrežo se mora nekje shranjevati dokler je ne rabi.

Lahko da sem falil.. je samo moje mnenje.

black ice ::

Mogoče je imel Sir Mix-A-Lot vseeno prav. :>

BigWhale ::

MIHAc27 je izjavil:

Meni je logično da imajo pajki velike 'riti'. Za izdelovanje mreže verjetno rabijo neke žleze, in tudi sama snov za mrežo se mora nekje shranjevati dokler je ne rabi.

Lahko da sem falil.. je samo moje mnenje.


Zleze za proizvajanje mreze so majhne, in pajki nimajo cisterne. V zadku so se prebavni organi, pljuca, srce in spolni organi.

Pentium ::

Si bom sposodil tole temo. Kakšno uro nazaj, torej sredi noči sem nič hudega sluteč odprl okno, da bi prezračil spalnico, kjer me je čakala velika pajčevina, na sredini pa za naše razmere velik pajek. Ker mi ni ravno za spati ob relativno strah vzbujajoči kreaturi takoj pri odprtem oknu, sem ga ujel v CD cake box.

Kaj pa je to ze ena žvad oz. katere vrste pa je pa nimam pojma. Videti je strupen... Ga lahko kdo prepozna?

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pentium ()

MasterTade ::

Ja, te pajki pletejo mreže tud okol mojih oken, vedno naredijo veliko mrežo, sami so pa tud napovprečno veliki..Strupen ni kolikor vem, drugače pa v Sloveniji agresivnih in strupenih pajkov kot npr. brown recluse ni

Zgooglej ''Križevec'', zdi se mi da je to ta
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

Vesoljc ::

pri meni se teli pasejo:

Argiope bruennichi
http://1drv.ms/1KlrCDF
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

Pentium je izjavil:

Ker mi ni ravno za spati ob relativno strah vzbujajoči kreaturi takoj pri odprtem oknu, sem ga ujel v CD cake box.


Tole je Navadni Ljudozerec (Devoro Humana Regularis), ce vidis taksnega pajka poklices 112 in civilno zascito. Nujno.

Okapi bi mogoce bolj znal povedat kaj je to zaen pajek. :)

A. Smith ::

MasterTade je izjavil:

drugače pa v Sloveniji agresivnih in strupenih pajkov kot npr. brown recluse ni


Strupenih pajkov je v sloveniji več, vendar imajo premajhne in šibke zobe, da bi predrli našo kožo. Obstaja pa en pajek, ki se nahaja pri nas, je nekoliko strupen in ima dovolj velike zobe, da predre človeško kožo. Imenuje se rumeni pajek. Njegov ugriz je podoben osjemu piku in lahko povzroči manjšo nekrozo (lezijo). Še Wiki.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

primozzzz ::

ČE si na FB dodaj skupino TEraristi: https://www.facebook.com/groups/1218574...

p.s bojo zihr znal odgovorit
NI PODPISA

MasterTade ::

Vesoljc je izjavil:

pri meni se teli pasejo:

Argiope bruennichi
http://1drv.ms/1KlrCDF


Zanimivo..Sem mislil da tega pri nas ne najdeš
Mors omnia aequat

m0LN4r ::

 Jaz pa imam strah od pajkov, fobijo že od malih nog. Tale je bil zunaj na oknu, no takrat nisem več odpiral okna.

Jaz pa imam strah od pajkov, fobijo že od malih nog. Tale je bil zunaj na oknu, no takrat nisem več odpiral okna.



Verjetno je to nek čist vsakdanji pajek, ker je bil mal večji od navadnega.
Kake sem pa videl na morju med oljčnimi nasadi, OMFG. Podobni temu, samo cirka še 3x večji in živorumeni.
Mreže pa zelo trpežne in od enga drevesa do drugega po par metrov. Svašta. - No tudi tam več nikol nebom hodil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tarzan ::

@mastertrade
Ooo, pa so. Mi jim pravimo osarji, letos pa so še posebej veliki. Ponavadi so tako rejeni tam proti koncu jeseni, ko se že počasi pobirajo, letos sem pa že par tako velikih videl, da me prav zanima, koliko sploh še utegnejo zrast. Požrejo mrčesa toliko, da si ne moremo mislit - sam bi bil vesel, če bi naredil mrežo preko okna, ker ponoči ne bi rabil komarnika. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Maximus ::

Mogoče pozna kdo to vrsto pajka? Opazil sem jih prejšnje leto na cresu.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

m0LN4r ::

A niso to vsi iz družine nekih pajkov, ko njihova jajčeca raznaša veter? volki al nekaj?
 Kropal sliko, identifikacijo prosm :P

Kropal sliko, identifikacijo prosm :P

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Phantomeye ::

m0LN4r je izjavil:

A niso to vsi iz družine nekih pajkov, ko njihova jajčeca raznaša veter? volki al nekaj?
 Kropal sliko, identifikacijo prosm :P

Kropal sliko, identifikacijo prosm :P




Google searchaj svojo fotko, jaz sem probal, našel cel kup pajkov podobnih tvojemu.

#000000 ::

Ma ne se sekirat, kolega iz down under pravi, "dok ti pauk ne lovi zmije sve je okay"

in jest mu samo lahko pritrdim, tam namreč neki pajki cepajo celo brown snake, ki je zelo strupena, oz ena izmed najbolj mislm da je celo na odličnem drugem mestu.

Je pa neki res, najbolj zajeban pajek je Sydney funnel oz. mogoče ni najbolj strupen, ampak ga ima skor vsaka bajta tam in tudi največ sranja naredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

radmannsdorf ::

molnar, http://www.koristnoinuporabno.com/2014/...

PS: če ga nočeš v stanovanju, moraš v vsak kot dat en križ! ;)

Zgodovina sprememb…

NLight ::

GGGGG je izjavil:

Ni nobene panike. Tudi, če bi bila črna vdova, me ne bi motilo, pajki niso neumni, da bi napadali ljudi. Barva ni prava, pa kolikor vem jih v osrednji Sloveniji ni, še v istri so bolj redke.


Sestrična je preživela več dni v bolnišnici zaradi čisto 'nedolžnega' majhnega pajka, ki jo je 'zrihtal' ponoči ko je spala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

m0LN4r ::

@NLight
Ti to resno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

[D]emon ::

NLight je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Ni nobene panike. Tudi, če bi bila črna vdova, me ne bi motilo, pajki niso neumni, da bi napadali ljudi. Barva ni prava, pa kolikor vem jih v osrednji Sloveniji ni, še v istri so bolj redke.


Sestrična je preživela več dni v bolnišnici zaradi čisto 'nedolžnega' majhnega pajka, ki jo je 'zrihtal' ponoči ko je spala...


I call bullshit. Razen ce ga je pritisnila v spanju, ko bi bilo za pricakovati, da se bo pajek pocutil ogrozenega.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

msjr ::

Maximus je izjavil:

Mogoče pozna kdo to vrsto pajka? Opazil sem jih prejšnje leto na cresu.


Tole je hišni volkec, dokler ni bilo tabličnih računalnikov, so jim otroci radi nagajali in se igrali z njimi. Se hrani z razno golaznijo, tako da je koristen. Domačini pa pravijo da prinaša srečo (celo bolj kot drugi pajki), a na tvojem mestu vseeno ne bi šel vplačat lota :D

#000000 ::

Kolega je dvakrat v enem tednu nabasal sršen in to ko je spal, je reku sm mislu da me baba s čikom žge po nogi je bil pa sršen :) skor babo zatolku.

ampak smo ga rešili, CO2 dela 100 na uro :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

MasterTade ::

Ma večina pajkov ni agresivnih razen če drezaš vanje
Mors omnia aequat

NLight ::

m0LN4r je izjavil:

@NLight
Ti to resno?


Ja, ugriz / pik karkoli že je bil na roko. Sprva težave z dihanjem, nato je okrog mesta vgriza otekla roka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

#000000 ::

To te more ugriznit vsaj 250 suhih južin, ma mislm da v tem primeru je mogu bit kak drug pajek ali celo kaka reakcija na čist neki kontra ?

NLight ::

#000000 je izjavil:

To te more ugriznit vsaj 250 suhih južin, ma mislm da v tem primeru je mogu bit kak drug pajek ali celo kaka reakcija na čist neki kontra ?


Ne vem... Rečeno je bilo da je posledica ugriza pajka, mogoče je spustil kakšen strup na kar je sledila reakcija. Verjetno kakšna spojina na katero je sestrična alergična.

S tem sem se pa en mesec nazaj srečal

#000000 ::

Ma to je okay, v RIžani kjer ma kolega vikend, so bli te skorpijoni redni gostje celo v brisačah FAK

ampak tu če te je usekal ni blo nič razen mogoče mal glava bolela, mene sicer hvala bogu ni, je pa kolegico stisnu, ampak kokr pravim glavobol in mal panike, uglavnem nč hujšega, tud zdravnika nismo klical.

NLight ::

Vem... Ti domači niso nevarni, če ni iz Afrike ni panike, tako so zdravniki rekli na urgenci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

#000000 ::

Ja če ni zapečen je okay, sam da ni ISIS LOL

ma ja na neki je ta tvoja sestrična bla alergična 100% ker še naše 2 strupene kače gad in modras ne povzročijo take kontra indikacije, okay jo ampak ne umreš od naše kače 99%

poznam samo oz. sem ga poznal, ker je pokojni, edinega človeka ki je dejansko umrl za posledicami kačjega pika, ampak tud on ni umrl zarad strupa, ampak zarad gluposti oz, zdravniške neumnosti pomojem.

Celo leto je jemal zdravila PROTI strjevanju krvi, nakar se je po posvetovanju z .dr šel cepit proti GRIPI in čez par dni smo ga pokopali.

FAK

Vojko R.I.P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

PacificBlue ::

Jaz sem v mladosti rad prirejal pajčje fighte. Dva različna pajka(bile so tud ogromne mrcine vmes) zaprl v litrski kozarec in stresel.. in večkrat se je zgodilo, da je kaki manjši pokončal dosti večjega.

neon21 ::

Jaz pa skoraj vsak , dan pri punci zvečer ko grem ven na čik opazujem pajke kak se fajn pripravljajo na lov mrčesa. Včasih kakega komarja vsekam narahlo in ga potem enemu pajku ponudim v mrežo. Nisem ljubitelj pajkov ampak jih pa ne ubijam , čeprav se moja punca nenormalno boji pajkov in če kakega v sobi sreča reče meni naj ga spustim ven , ker sem ji striktno prepovedal ubijat pajke. Sem pa že videl različne barve in velikosti pajkov in so mi kar zanimivi. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mali Lošinj - Kamp Čikat

Oddelek: Loža
209324 (426) zcetrt

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202721 (2227) zee
»

Dirt nest poln mrtvih pajkov :S

Oddelek: Loža
216659 (5507) fikus_
»

Pik pajka

Oddelek: Loža
2814347 (12012) BCSman
»

ugriz pajka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8525764 (20488) k4vz0024

Več podobnih tem