» »

ugriz pajka

ugriz pajka

«
1
2

pharaon ::

Mamo je ugriznil pajek v prst, ko je premikala rože na okenski polici. Pravi, da jo boli in peče, ker pa nihče od nas ne pozna te vrste pajka, me zanima če ve kdo od vas. A je strupen?

...

jype ::

Morda ne bi bilo slabo, če bi šla do zdravnika.

Siddh ::

kako za vraga pa naj nekdo ugotovi kakšen pajek je pa če je strupen če samo poveš da jo boli?


pharaon ::

Prvič mi url-ji niso delal, zdej pa je slika...

Zelnick ::

Po pikah na trupu bi rekel, da je iz te familije:
http://www.eurospiders.com/Araneus_quad...
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

RejZoR ::

Pametno je, da greš k zdravniku in po možnosti sabo vzameš sliko na ne vem USB ključku. Oz ime če je zgornja ugotovitev prava. Sicer nimam pojma če gre za zelo strupenega pajka ampak v primeru iskanja protistrupov je tako početje pametno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pharaon ::

Zgleda podoben zadek, samo trup ni enak, pa tudi noge so bolj kot ne enobarvne in daljše. Pajka sem dal v kozarec in zaprl. Da vidmo kaj bo do zjutraj, mama pravi da jo boli kar fejst, malo ma zatečen prst. Zdravnika smo klical in je rekel samo naj si namaže s fenistilom in da prst v mrzlo vodo. Če zdravniku nesem tja živega pajka, bo glih tolk vedel kot prej, ker mislim da nimajo pojma ravno o naših pajkih, tega se niso učil na faksu :)

WarpedGone ::

Če ni uvožena zadeva iz daljnih eksotičnih dežel, ne bo hudega. Pajk ma strup, ki v človeškem telesu povzroča kvečjemu lokalno vnetje.
Do zjutraj bi moralo bit vse OK.
Zbogom in hvala za vse ribe

pharaon ::

Nekje sem prebral na netu podobno zgodbo, da je neko gospo pičil zelo podoben pajek (zelen velik zadek), in pravi, da jo je bolelo še po petih dneh.
Upam, da ne bo tak hudo. Mislim pa, da bi lahko bil Cucumber spider, vendar za tiste piše da zrastejo do 8mm, ta pa je velik vsaj 3 cm.

Loocas ::

tale pajek je iz Fukushime.. mutiral je :D

kkk7 ::

nočem strašit, ampak se je že zgodilo, da so prišli s sadjem in zelenjavo strupeni pajki

Tac20 ::

Pajk se mi zdi res nenavaden, sem videl že veliko slovenskih pajkev ampak kaj takega pa še ne, pa tudi zelo velik izgleda :)

Upam da bo vse ok

Xserces ::

WATAFAK ke si tega pajka najdu ^^ ce bi me ta uzgau bi su prec k dohtarju... prvic vidm kej tazga v slo ;D
bojim se ga ze po izgledu :D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

pharaon ::

Zgleda kr spooky, ja. Sploh men, ko so mi pajki že tak al tak grozni. Zobe za ugriz sem vidu ma ene 3mm dolge, kar je že po moje ogromno za slovenske pajke.
Dal sem ga ven na balkon na vzgojno, zaprtega v kozarcu, da mal premisli kaj je naredil :)

Xserces ::

pa mate zravn vs kšno trgovino iz sadjem in tem?? al pa si ga dam iz vrečo sadja pruleku... ne ker res se nism vidu tazga pajka v slo :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IceIceBaby ::

Daj še kakšno sliko, mogoče najdemo kaj je to zaena zverina.

Drugač slovenski pajki niso nevarni. Edino črna udova je malo bolj strupena za ljudi, ampak tole ji ni čisto nič podobno.

Je pa res možno, da je prišel sem v kakšnem sadju ali kaj podobnega. Sicer so tudi eksotični pajki redko res nevarni, ampak se splača pregledat vse opcije.

jype ::

je iz Slovenije, recimo, pa ga večina ljudi tudi še ni videla.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

msjr ::



Po barvi in obliki bi rekel da gre za Cheiracanthium punctorium, lokalnega pajka, spodnji članek malo straši (govori na splošno o Cheiracanthium , ampak vseeno):

Cheiracanthium venom is necrotic (After 48 hours, necrotic scar tissue may develop around the site of the bite (Newlands et al., 1980) and can cause a small lesion in humans. Because of the necrotic nature of the wound, MRSA infection is a danger and victims are advised to seek medical treatment. Painful bites may be incurred from such species as C. punctorium in Europe, C. mildei in Europe and North America, C. inclusum in the Americas, C. lawrencei in South Africa and C. japonicum in Japan However, the necrotic nature and severity of the spider's bite has been disputed.

Link: Yellow Sac spider @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

pharaon ::



Tu je še ena slika, ne vidi se tak lepo ko v prvi. Jutri lahko naredim še kako boljšo sliko.
Jure in msjr, tema pajkoma ni podoben, še vedno sem največjo podobnost našel s kumaričnim pajkom, samo me moti to, da je prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

flood ::

mater gledam tisto europespiders stran in me kr vse začne srbet :)
pošlji temu, ki ima to stran sliko prek mejla mogoče je na pc-ju in ti bo vrjetno znal pomagat
drugače je dobro, če gre mama za vsak slučaj do zdravnika
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

jype ::

Pravim, da je precej avtohtonih pajkov, ki so nenavadni (in jih večina prvič vidi, ko jih vidi edinič v življenju).

gendale ::

kolk je ta golazen ogabna

takoj jutri grem po 10l biokila

IceIceBaby ::

jype, tru dat. Ampak običajno naši pajki nimajo 3mm zob in načeloma ne grizejo ljudi.

Verjetno se sicer motim in je tole povsem nedolžna zadeva. Ampak, če bi mene ugriznil bi vseeno želel 100% vedeti pri čem sem.

jype ::

Zato je nasvet, da naj mama obišče zdravnika, še vedno najmanj slab.

msjr ::

He he, panika v avstriji 2006: http://www.dnevnik.si/novice/neverjetno...

Pajke težko ločujemo po obliki:

- samice so večje in če nosijo jajčeca imajo okrogel zadek (bolj pri koncu je, večji je)
- samci so pa [večinoma] majhni revšeti, včasih ne moremo niti rečt da so iste vrste

V glavnem ni treba panike zganjat, če ne bo jutri popoldan že kaj bolje pa le do zdravnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

pharaon ::

Jutri, če ne bo bolje, bo šla do zdravnika. Ja verjamem to, da so iste sorte pajkov drugje po svetu razlikujejo. Če se gre za kumaričnega, nikjer ne piše, da bi bil kakorkoli strupen za človeka.

msjr, a ni nobene slike v tem članku? "Naš" pajek je bolj zelen, kot rumen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pharaon ()

Loocas ::

tale tvoj pajek je prava prasička 8-)

msjr ::

pharaon je izjavil:

msjr, a ni nobene slike v tem članku? "Naš" pajek je bolj zelen, kot rumen.


Žal ni slike. Če bo treba, pajka vzemi s sabo k zdravniku.

DeeJay ::

pa kako živo muho mu ujemi, da ne bo sestradal :)

fosil ::

Kakšno luknjo naredi v pokrov kozarca za zrak.
Če bo res kaj resnega bo identifikacija lažja, če bo pajek živ.
Drugače je pa pri teh zadevah zelo pomembno da se protistrup dobi čim prej, po določenem času je lahko brez efekta.
Tudi ni nujno da imajo zadevo na zalogi, če gre za kakšno eksotiko pri nas nimajo protistrupa na zalogi, ampak ga morajo naročiti iz tujine, kar spet traja.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

JC Denton ::

A je podoben kateremu izmed teh na linku

http://24ur.com/servisi/vizita/strupeni...

Xserces ::

ta tazadn "zelen pajk" je neki tazga?:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Looooooka ::

Pismo ce je to una 500 ml posoda za marmelado...je tole kr velka zadeva :)
Ponavad bi vsakmu napisu...ne jamri...ampak jst bi sel zdravniku.Ce to ni kj lokalnega in ti zacne tkivo odmirat pol je prst kr hitr nagnusen se par tednov.

oracle ::

Fak ej, ni me strah pajkov sam ob tej situaciji se pa kar zgrozim. Glede na to da pri pajkovih ugrizih lahko počasi in zanesljivo "zgnije" tudi cela roka, se ne bi šalil. Čeprav v teh primerih je tudi bolečina izjemno boleča in se ne sprašuješ kaj storiti, ampak v krikih tečeš na urgenco (če ne padeš skup od vsega hudga):D

Držim pesti, da bo vse ok.

pulstar ::

Ugriz popolnoma enakega pajka sem sam doživel nekaj let nazaj. Tudi mene je zadeva spravila malenkost iz tira, saj sem tako zverino videl prvič, bolečina pa je bila zelo huda. Na palcu sta se mi dobesedno videli luknjici ugriza:) Oteklina in bolečina sta izginili po dveh dneh, tako da si po moje lahko brez skrbi! ;)

pharaon ::

Ta zadnji v tistem videu je res podoben, možno, da je ta. Drugače pa jo danes prst ne boli več tako in mislim, da bo jutri že vse ok.
Zdravnik ni bil potreben.

Hvala vsem za info!

Xserces ::

sam da je vse uredu ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

tx-z ::

1. Js bi predlagu zdravnika, ampak če je zdej že bolš, morda ni potrebe.
2. V eno kuverto ga dat pa poslat čimdlje od slovenije :D
tx-z

Xserces ::

ja ej da nebos pajka spustu na svoj vrt :) da nebo se ksnga picu :D:D:D:D k sosedu ga spust :):)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Furbo ::

Naj ga shrani, če matka postane spiderwoman, naj mu še on nastavi prst.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pharaon ::

Hehe, pajka že ni več, šel v pajčja nebesa :)
Raje sem ga ubil, kot pa da še koga ugrizne.

flood ::

zdej se bota PETA pa WWF na dom prikazala
pazi se!!!
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Xserces ::

nah jst bi ga rabu nismo lih v dobrih odnosih iz sosedi :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

solatko ::

Tu imate nekaj najbolj strupenih pajkov, malo za popestritev:

http://www.genspot.com/blog-26916/najbo...
Delo krepa človeka

Xserces ::

HAHAHHAHA dlakava pajkovka ;) POLEPŠU SI MI VEČER! :D:D:D:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

DeeCoy ::

A jo boš sosedu v solato skril ;D?

BigWhale ::

msjr je izjavil:

pharaon je izjavil:

msjr, a ni nobene slike v tem članku? "Naš" pajek je bolj zelen, kot rumen.


Žal ni slike. Če bo treba, pajka vzemi s sabo k zdravniku.


In kaj bo zdravnik naredil? Poslusal srce pajku? Povprecen slovenski zdravnik, splosni ali pa ne splosni, ni ravno vesc dolocanja pajkov. Se biolog, ki se ne ukvarja s pajki, bo imel tezave, ce ne gre ravno za suho juzino ali pa crno vdovo. :>

BigWhale ::

pharaon je izjavil:

Hehe, pajka že ni več, šel v pajčja nebesa :)
Raje sem ga ubil, kot pa da še koga ugrizne.


Ah, skoda. Lahko bi naredil se kaksno fotko. Pri dolocevanju pajkov je pomembno, da ga slikas tudi od spredaj.

nuclear ::

Seveda, riskiral bo svoje prste, da naredi tebi fotko. Good game whale.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

krispe ::

glejte tega pajka, s tacami vred meri več kot 15cm haha

]
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202698 (2204) zee
»

Pajek

Oddelek: Loža
94167 (3845) janezvalva
»

Kakšen pajek je tole?

Oddelek: Loža
4515082 (12455) neon21
»

Pik pajka

Oddelek: Loža
2814324 (11989) BCSman
»

Strupeni piki in ugrizi: prva pomoč

Oddelek: Loža
166153 (5848) Alec999

Več podobnih tem