» »

Google ne najde moje spletne strani

Google ne najde moje spletne strani

betmen ::

Torej imam aktivno stran že nekaj mesecev, in ne morem najti svoje strani na googl-u ni šans.

Tudi ko prekopiram celoten stavek na index.html in prilepim v google, mi ga ta ne "poveže" z mojo spletno stranjo.

Imam stran ki se okvarja s storitvijo, zato bi bilo idealno če bi se ob vpisu te storitve pokazal vsaj na prvi strani googla


Imam pa domeno .si

Mipe ::

V iskalnik vtipkaj site:tvojadomena.si in vidiš, če je Google sploh indeksiral stran.

Lahko preveriš tudi robots.txt ter .htaccess datoteki, če slučajno ne blokiraš pajkcev.

neskoncno ::

Razlogov je lahko več, najbolj verjetni.

1. robot.txt blokira bote
2. strani nima backlinkov
3. strani nisi dal v ročno indeksiranje

Lahko bi povedal za katero stran gre, pa bi lahko več povedali.

betmen ::

Mipe je izjavil:

V iskalnik vtipkaj site:tvojadomena.si in vidiš, če je Google sploh indeksiral stran.

Lahko preveriš tudi robots.txt ter .htaccess datoteki, če slučajno ne blokiraš pajkcev.


Your search - site:mojadomena.si - did not match any documents.

Suggestions:

Make sure that all words are spelled correctly.
Try different keywords.
Try more general keywords.

Se pravi Google ni indeksiral strani.

Mipe ::

Potem:
- robots.txt oz. .htaccess ti blokirata bote - poguglaj
- nimaš backlinkov (povezav na tvojo domeno z drugih, indeksiranih domen)
- nimaš nastavljenega indeksiranja (poglej na Google Webmaster Tools)

betmen ::

zdaj sem na Google Webmaster Toolsu in res imam vse prazno.

A mi lahko prilepiš robots.txt oz. poveš a je tale pravi

User-agent: Googlebot
Disallow: 

User-agent: Googlebot-Image
Disallow: 

User-agent: Googlebot-Mobile
Disallow: 

User-agent: MSNBot
Disallow: 

User-agent: PSBot
Disallow: 

User-agent: Slurp
Disallow: 

User-agent: Yahoo-MMCrawler
Disallow: 

User-agent: yahoo-blogs/v3_9
Disallow: 

User-agent: teoma
Disallow: 

User-agent: Scrubby
Disallow: 

User-agent: ia_archiver
Disallow: 

Mipe ::

betmen ::

razumem, ampak ne vem kaj da napišem v robots.txt. A pustim za vse ali "dovolim" samo nekaterim pomembnejšim?

Mi lahko daš kodo, da jo prilepim v robots.txt ki bi bila najboljša zame?

Gandalfar ::

Ja zbrisi ga oz. pusti prazno datoteko

betmen ::

Pa še kako naredim backlinke?

Gandalfar je izjavil:

Ja zbrisi ga oz. pusti prazno datoteko

kaj da zbrišem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: betmen ()

Gandalfar ::

robots.txt

betmen ::

Gandalfar je izjavil:

robots.txt


Zakaj? Če pravijo, da to mora biti da me google potem najde

111111111111 ::

betmen je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

robots.txt


Zakaj? Če pravijo, da to mora biti da me google potem najde


A bi ti, vsaj prebral, kaj so ti ljudje napisal? Če datoteke nimaš oz. je prazna, ti bo google stran poindeksiral. Glede na to da imaš neko dejavnost, ti je v interesu, da te poindeksira čim več strani. Malware robotkom pa itak dol visi za datoteko robots.txt.

Mipe ::

Samo če hočeš omejiti vsebino, ki jo lahko iskalniki počekirajo. Če imaš namen izpostaviti celotno spletno stran, potem kar brez skrbi briši robots.txt

Glede backlinkov pa takole: potrebuješ povezave z drugih spletnih strani na tvojo. Najlažji način je vpis v razne spletne imenike(kataloge povezav na spletne strani po kategorijah). Poguglaj svojo kategorijo in boš našel kakšnega. Eden tak je najdi.si (za slovenske strani).

Vzdevek ::

Prijavi se v Google webmaster tools dodaj stran (ali jo izberi če si jo že dodal), levo v meniju odpri indeks pa tam poglej, če ti sploh kaj kaže? Poglej tudi ključne besede če si stran ravno dodal to lahko traja nekaj časa.
Stran imaš opremljeno z ključnimi besedami meta info in te zadeve?
Če štima vse zgoraj si preberi smernice in poskusi najti rešitev.

Lahko pa probaš z tem:
Klik

betmen ::

Vzdevek je izjavil:

Prijavi se v Google webmaster tools dodaj stran (ali jo izberi če si jo že dodal), levo v meniju odpri indeks pa tam poglej, če ti sploh kaj kaže? Poglej tudi ključne besede če si stran ravno dodal to lahko traja nekaj časa.
Stran imaš opremljeno z ključnimi besedami meta info in te zadeve?
Če štima vse zgoraj si preberi smernice in poskusi najti rešitev.

Lahko pa probaš z tem:
Klik


Index Status
Showing data from the last year
BasicAdvanced
Total indexed
0
The numbers shown in the graph may not reflect some filters that can prevent indexed URLs from appearing in our search results. Learn more.
Download chart data

Total indexed je 0.
Če grem pod content keywords mi napiše No data avaliable

Ja, na stran sem dajal čimvečkrat besedo od storitev, in tudi na dnu sem dajal stavke in potem pobarval v črno da se ne vidi ta text. Zato me čudi kako me še ni našel.

GALINTECH ::

Ja, na stran sem dajal čimvečkrat besedo od storitev, in tudi na dnu sem dajal stavke in potem pobarval v črno da se ne vidi ta text. Zato me čudi kako me še ni našel.

BlackHat SEO?
http://galintech.si/

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: betmen ()

betmen ::

GALINTECH je izjavil:

Ja, na stran sem dajal čimvečkrat besedo od storitev, in tudi na dnu sem dajal stavke in potem pobarval v črno da se ne vidi ta text. Zato me čudi kako me še ni našel.

BlackHat SEO?

to sem naredil da bi me našel in ni sploh razlike a imam to ali ne

Stvar je v tem, da po mesecu dni me google sploh ni našel tudi ko sem vtipkal domeno not. Potem sem naredil še to in po še enem mesecu čakanja še to ni delovalo.

Vzdevek ::

Uporabi raje meta tega in ne teksta na strani. Dodaj stran v iskalnike, in zrihtaj robots.txt
Klik za meta tags

Za robots.txt idi skozi te korake in bi moral zadeve zrihtat:
klik

Uporabljaš kak CMS ali imaš stran narejeno v html ali kako drugače?

betmen ::

stran imam narejeno v html

111111111111 ::

betmen je izjavil:

stran imam narejeno v html


Imaš premalo unikatnega obiska da bi te našel stric google. Premalo referenc itd... Začni svojo stran reklamirati in se boš hitro znašel med zadetki. Slo-tech je že primerno mesto.

Vzdevek ::

betmen je izjavil:

stran imam narejeno v html

Dodaj keywords vpiši stran v iskalnike. Lahko pa tudi objaviš link, da zadevo vidimo.

arjan_t ::

betmen je izjavil:


Ja, na stran sem dajal čimvečkrat besedo od storitev, in tudi na dnu sem dajal stavke in potem pobarval v črno da se ne vidi ta text. Zato me čudi kako me še ni našel.


S tem bos dosegel samo ban iz iskalnika (mogoce si ze).

win64 ::

1. Google se že dolgo ne zanaša/upošteva meta tagov. Gleda samo tekst na strani.
2. Če boš skrival tekst na način opisan zgoraj se lahko zgodi, da te bo google slabše rangiral. Kar pomeni adijo prva stran.

roko88 ::

win64 je izjavil:

1. Google se že dolgo ne zanaša/upošteva meta tagov. Gleda samo tekst na strani.
2. Če boš skrival tekst na način opisan zgoraj se lahko zgodi, da te bo google slabše rangiral. Kar pomeni adijo prva stran.


Točno tako, meni osebno se je ze to zgodilo, vendar ne zaradi skrivanja texta, ampak ker mi je "seo" podjetje, backlinke devalo v podpisu, kar je tudi ze zdavnaj nezaželjeno...

betmen ::

Ko sem dodal keywords, sem se znašel v googlu :) Že čutimo napredek.

Ampak še to zdavnaj ni to. Kako se "vpišem" v iskalnike kot je najdi.si?

GALINTECH ::

http://galintech.si/

Vzdevek ::

win64 je izjavil:

1. Google se že dolgo ne zanaša/upošteva meta tagov. Gleda samo tekst na strani.
2. Če boš skrival tekst na način opisan zgoraj se lahko zgodi, da te bo google slabše rangiral. Kar pomeni adijo prva stran.


Primarno se ne zanaša definitivno pa jih ne ignorira. In ne še zdavnaj ne gleda samo teksta na strani. ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Objavljanje strani v Google in Bing

Oddelek: Omrežja in internet
7875 (705) win64
»

Dropbox in Box delila naokoli deljene povezave

Oddelek: Novice / Varnost
116439 (5367) zmaugy
»

izbris strani iz iskalnika najdi.si

Oddelek: Omrežja in internet
92247 (1917) Izak
»

Najdi.si vs. robots.txt & spiders.txt

Oddelek: Izdelava spletišč
52655 (2348) Bakunin
»

Kako naredim, da iskalnik najde samo root nekega spletišča, ne tudi podstrani?

Oddelek: Izdelava spletišč
61495 (1360) urosbe

Več podobnih tem