» »

Kako naredim, da iskalnik najde samo root nekega spletišča, ne tudi podstrani?

Kako naredim, da iskalnik najde samo root nekega spletišča, ne tudi podstrani?

urosbe ::

Imam en problem. Ali obstaja kakšen niz, ki ga moram vpisati v head html datoteke, da jo iskalnik ignorira?

Npr. naredil sem stran, jo postavil na svojo domeno in sedaj ko grem npr. na http://www.najdi.si in vpišem iskani niz, mi najde pravilni naslov + še par podstrani, ki sploh ne bi smele biti vidne posamezno (saj so del frame-ov).

LP
Uroš

yimi ::

Emmmm. Mislim, da ti problema ne bo uspelo rešiti, ker je ravno stvar iskalnikov v tem, da znajo crowlerji, ki iščejo nove in nove podatke, slediti raznim povezavam, in preverjati vsebino teh podstrani. Seveda pa če imaš na stražniku www.dome.si datoteko jaz.html, katera ni vpisana pod nobeno povezavo nikjer, in za njen naslov veš samo ti, jo tudi iskalnik ne bo našel.

pivmik ::

poišči informacije o ROBOTS.TXT datoteki in kaj teba napisat v njo da iskalniki ne iščejo po (pod)mapah.
LP, Gregor GRE^

Baja ::

v html vstavis meta tag

<meta name="robots" content="noindex,nofollow">

za content pa kombiniras naslednja 2 para ukazov:

index
noindex

follow
nofollow

meszaj ::

Naredi datoteko robotst.txt in jo daj v glavni direktorij.

V robots.txt vpisi npr.:

User-agent: *

Disallow: /direktorij/
Disallow: /blabla.htm/
Disallow: /robots.txt/

urosbe ::

Nekaj sem našel na to temo:
http://www.robotstxt.org/wc/meta-user.h...

Vendar mi stvar še ni čisto jasna. Torej, v index.html na rootu, ki je nekako prva datoteka (in tudi edina do katere bi moral uporabnik imeti dostop) sem dodal to vrstico.

Zanima me, kaj pomeni "The INDEX directive specifies if an indexing robot should index the page. The FOLLOW directive specifies if a robot is to follow links on the page.".

Za FOLLOW si predstavljam, da ga moram postaviti na NOFOLLOW, ravno zaradi tega, da iskalnik ne bo sledil linkom iz te strani... kaj pa misle z prvim delom (indeksiranje strani?). Če si prav predstavljam, moram potem samo v to prvo datoteko, ki je na rootu dodati ta meta tag, in s tem bo robot, ki išče vedel, da ne sme iskati naprej (torej lahko ostale datoteke pustim pri miru?)

LP
Uroš

urosbe ::

Datoteko sem skreiral (sedaj je že cca 14 dni od tega), pa iskalniki še kar najdejo te strani. Ali to toliko časa traja, da na novo naredijo poizvedbo in si zapišejo, kaj smejo kazati in kaj ne?

LP
Uroš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Objavljanje strani v Google in Bing

Oddelek: Omrežja in internet
7875 (705) win64
»

Google ne najde moje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
275342 (4339) Vzdevek
»

Čimbolj neboleča predelava strani

Oddelek: Izdelava spletišč
313143 (2034) R33D3M33R
»

izbris strani iz iskalnika najdi.si

Oddelek: Omrežja in internet
92247 (1917) Izak
»

Kadar želite kaj skriti, bodite temeljiti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
72249 (2249) minmax

Več podobnih tem