» »

Micro usb 128gb

Micro usb 128gb

«
1
2

Alen T 1978 ::

Zdravo.

Se da dobit micro usb ključ s kapaciteto 128gb oziroma obstaja kaj takega?
  • polepsal: Mavrik ()

hojnikb ::

http://www.kingston.com/us/usb/personal... tele maš, sam so do 64GB

Za 128GB ti je še najboljši bet, če kupiš 128GB mSD kartic http://geizhals.at/eu/sandisk-ultra-mic... in en mini čitalec kartic http://www.ebay.com/itm/Mini-Black-Micr...

PS:
Kaj misliš počet z takim kjučom ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

andromedar ::

hojnikb je izjavil:

http://www.kingston.com/us/usb/personal... tele maš, sam so do 64GB

Za 128GB ti je še najboljši bet, če kupiš 128GB mSD kartic http://geizhals.at/eu/sandisk-ultra-mic... in en mini čitalec kartic http://www.ebay.com/itm/Mini-Black-Micr...

PS:
Kaj misliš počet z takim kjučom ?


Ta čitalec, ki si ga linkal ne podpira sdxc:
Supports up to 32GB
Eh?

hojnikb ::

to sem dal samo kot primer... ni treba kupit točno tega :)
#brezpodpisa

Alen T 1978 ::

rabim za backup.
moj čitalnik v laptopu ima podporo za navadne SD kartice. - sklepam glede na logo in kar sem uspel razbrat iz wikipedije.
zato pol usb ključ. mini/nano seveda.

hojnikb ::

Backup in usb kjuč --- BAAAAD idea.

Umisli si kako cloud storitev ali zunanji trdi disk (2.5" varjante).

Opcijsko lahko rukneš ven dvd enoto in daš tja še en disk.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alen T 1978 ::

ne maram.
čim manj stvari.
cd/dvd bi pa rabil. drugač vem ja za externe dvd pekače.
bom še razmislil o tem. sam če bi kupil bi kupil najmanj 512GB SSD ker drugač ni fore. HDD sucks. preteklost. SSDji so pa atm zame predragi.

kaj je pol s temi usb ključki?

matobeli ::

Če bi lahko z dvema preživel so v hoferju 64gb po 20eur

djforever ::

jaz ga mam za 20e 117gb 5novih komadof

hojnikb ::

Alen T 1978 je izjavil:

ne maram.
čim manj stvari.
cd/dvd bi pa rabil. drugač vem ja za externe dvd pekače.
bom še razmislil o tem. sam če bi kupil bi kupil najmanj 512GB SSD ker drugač ni fore. HDD sucks. preteklost. SSDji so pa atm zame predragi.

kaj je pol s temi usb ključki?

Vzameš manjši ssd. Recimo 256GB so 90€ iz tujine.

Tudi če HDD suxa, je še vedno najboljša rešitev za backup. Šansa, da ti kontroler odpove v kjučku ali pa se enostavno podatki curruptajo je precej večja kot pri kakem disku. Zato se pač backupov ne dela na take stvari.

256GB ssd + externi hdd je najboljša opcija. Ali pa interni hdd z externim pekačom (še boljša opcija).

djforever je izjavil:

jaz ga mam za 20e 117gb 5novih komadof

česa ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djforever ::

USB KLJUČEKE

hojnikb ::

Še nisn vidu 117GB kjučkov :))

Da ti to kakih fejkov ne prodajaš ;)

če gre za legit zadeve, pa prosim na dan z specsi in potrjenim h2wtestom :)
#brezpodpisa

djforever ::

DOBIS

hojnikb ::

da nebo kakega šoka, ko bo h2wtest crknu po 4gigabajtih :)
#brezpodpisa

matobeli ::

A so usb 3.0? :P

Alen T 1978 ::

matobeli je izjavil:

Če bi lahko z dvema preživel so v hoferju 64gb po 20eur


ja je opcija, sam ne vem kako bi pol backup delal. do sedaj sem delal z ms/dos ukazom preko .bat fajla k sem ga dal v Task Scheduler. da bi šel pa zdej osebni folder na pol dajat pa mi ni všeč.

Alen T 1978 ::

hojnikb, sej gledam zdej - v tujini za navadne HDD-je. se da dobit 3-4GB za solidno ceno. kao, da bi ga priklopil na kabelski router, ki je v drugi sobi, da bi imel lepo čist in minimalen desk. ne maram teh stvari kot so kabli pa neki priklapljat pa da vse ven štrli ala velki usb dongli pa podobno.

še najbolj všeč mi je ideja da bi dal dvd pekač ven pa not hdd/sdd mount enoto pa da bi si kasneje umislil externi dvd pekač. sam mi pa ta ideja ni všeč za to ker če bi kupil bi kupil obvezno SSD ki bi bil pa najmanj 512Gb ker drugače ni fore niti računice. laptop mi je tudi delovna enota in ne bi dajal niti začasno nekaj manjšega ala 128GB. pa da se pol ukvarjam z preprodajo pa to. ma ne maram teh stvari mi je že dopiz****.

Alen T 1978 ::

djforever je izjavil:

jaz ga mam za 20e 117gb 5novih komadof


dejte mi povedat kako je z tem priklapljanjem HDD-SSD/USB ključkov na router/modem preko USB vhoda - kako pol dostopat do tega drive-a z računalnikom? ker če ima g. djforever velke dongle še ni bad idea da bi ga kupil za to malo ceno 20e/piece (za začasno premostitev) tud če je kljulček velik. čeprav pol raje kupim HDD enoto 3-4TB iz tujine pa magar neko rabljeno če so feedbacki dobri za tega prodajalca da se ne bi zgodilo kot se je ko sem preko kolega kupil HP Envy 120 (full lep MF printer) pol pa model ni dal nalepke handle with care (ko je prišel final dostavljalec je kr vrgel paket na dno kombija) in mi sedaj ne dela scanner - lučka oziroma razsvetljava za proces skeniranja ne sveti (lahk si sam mislite kako so hendlal s paketom med celo potjo).

dobro. glede g.'s djforever kjlučkov počakam, da se zjasni glede unga testa. me zanima. najbrž je kaka legit testna zadeva? - ta software.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

še najbolj všeč mi je ideja da bi dal dvd pekač ven pa not hdd/sdd mount enoto pa da bi si kasneje umislil externi dvd pekač. sam mi pa ta ideja ni všeč za to ker če bi kupil bi kupil obvezno SSD ki bi bil pa najmanj 512Gb ker drugače ni fore niti računice. laptop mi je tudi delovna enota in ne bi dajal niti začasno nekaj manjšega ala 128GB. pa da se pol ukvarjam z preprodajo pa to. ma ne maram teh stvari mi je že dopiz****.

Še enkrat. Kupi 256GB, ker so dovolj pocen in je dovolj velik. Lahko pa nardiš tudi opcijo keširanja, kjer kupiš najmanjši možni ssd (32-64GB) in ti software potem kešira najbolj pogoste fajle. Nekaj malega pa pustiš še za scratchdisk, če maš tako programje.
Brezveze čakat na 512GB ssdje, da bodo dovolj pocen. Ker boš še čakal (kako dolgo je pa spet odvisno od pricepointa).

Aja. Na tiste kjučke kr pozabte, ker so zelo verjetno fejki :)
Najceneši 128GB kjuček je ~35€ iz DE; zakaj bi jih potem nekdo prodajal po 20€ ? ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alen T 1978 ::

lej. jaz bom pa teb še enkrat rekel: ne bom kupoval SSDja manjšga od 512GB, ;)

včer sem ugotovil, da se mojega laptopa ne da nadgradit z modulom ki ima vgrajen card reader. :( - povedal iz trgovine kjer prodajajo originalne nadomestne dele, nemčija.

USB ključki očitno res ne bodo dobra ideja za backup, ker: sem se zdej neki spomnil, da so to že včasih govoril. ter tudi tako veliko kapacitivnega najbrž ne bom dobil fizično tako majhnega.

da bi šel sedajšnji DVD pogon prodajat... kupovat modul za diske... kupovat disk... kasneje kupovat novega... in tega manješga prodajat se mi pa ne ljubi. mi je dopizdil.

izgleda da je trenutno najbolj varianta nek zunanji Wi-Fi disk 128GB al pa če kupim, če bom kje našel USB ključ 128GB nano.
če ne oa cloud. sam cloud je plačljiv. tko da my ass cloud.

matobeli ::

kupi opreme sorazmerno za toliko denarja kot so ti vredni tvoji podatki.

Najcenejša opcija je da za 100€ en zunanji 3TB (ali ustrezno manj TB in €) disk ki ga priklopiš v USB na routerju (nekje si napisal da imaš to)
Ali pa malo nižja kapaciteta in kupiš mrežni (na kabel) disk, npr. WD Cloud (120€ 2TB)

Glede na to da se ti "ne da" in ti je "dopizdil" zastonj ne boš prišel skoz. Ker take ki jim je "dopizdil" se obira (če majo dnar). Če pa sami nekej našarijo pa ponavadi v krizi zataji.

djforever ::

kikiriki kitajska roba je kolko vidim z 6mb dela

hojnikb ::

djforever je izjavil:

kikiriki kitajska roba je kolko vidim z 6mb dela

Ja, ampak je res 128GB ?
Al je pohekan 4GB, da zgleda 128GB
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alen T 1978 ::

kako se dostopa do teh zadev na routerju na usb portu?
sem za probo vtaknil USB ključek in sedaj ne znam do njega dostopit.

hojnikb ::

Kupi si namensko napravo za take hece. Router bo premal. Ker sploh ni nujno, da ti router podpira share usbja, lahko da je tisti port samo za printer.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Alen T 1978 ::

v nastavitvag izgleda ni te opcije za usb sharing store zadev.
ma sej zdje mi je itak zmanjkal dnarja. next time.
bom že neki.

djforever ::

hojnikb je izjavil:

djforever je izjavil:

kikiriki kitajska roba je kolko vidim z 6mb dela

Ja, ampak je res 128GB ?
Al je pohekan 4GB, da zgleda 128GB



117gb je saj dela z 6mb film kopira 10min

solatko ::

http://www.eventus.si/adapters/i_1708_a...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Kupi tale adapter in dobiš notranji disk (kupiš katerikoli 2.5 disk) v kompletu pa dobiš adapter za vgradnjo dvd enote, ki ti tako postane extern dvd-rw.
V notranje ohišje pa vstaviš katerikoli disk 2.5.

Backup na ključke ne spada, saj je varnost podatkov na najnižjem možnem nivoju. To je uporabno samo za prenos podatkov iz ene na drugo mašino.
Pomembne podatke daš na cloud, filme in tako kramo pa na disk.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

matobeli ::

kolko je pa film velik? Če je kakšen rip dej še en Bluray direkt iz ploščka gor. da se vsaj reče "file" in ne 700mb (ali pa 3.4gb).

kozmy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

hojnikb ::

djforever je izjavil:

hojnikb je izjavil:

djforever je izjavil:

kikiriki kitajska roba je kolko vidim z 6mb dela

Ja, ampak je res 128GB ?
Al je pohekan 4GB, da zgleda 128GB



117gb je saj dela z 6mb film kopira 10min

Dej testiraj celotno velikost, ne kr par minut. Ker fejki itk delajo nekaj cajta (dokler ne zmanjka pravega flasha) potem pa začnejo errorje metat ven.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Ali še boljše, če se ti ne da testirat; poženi chipgenius , da vidimo o čem imamo sploh opravka. Nalimaj screenshot tega programa (jasno, ko je kjuč noter).

Ker če je legit kjuč, jih boš za 20EUR hitro prodal :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djforever ::

hojnikb je izjavil:

Ali še boljše, če se ti ne da testirat; poženi chipgenius , da vidimo o čem imamo sploh opravka. Nalimaj screenshot tega programa (jasno, ko je kjuč noter).

Ker če je legit kjuč, jih boš za 20EUR hitro prodal :)


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djforever ()

hojnikb ::

Pa te mamo.

Total capacity = 8GB

128GB my ass :))

To maš fake
#brezpodpisa

djforever ::

zakaj pa mam ključek vec kot 8gb zaseden?

hojnikb ::

Karkoli je šlo čez 8GB, se je zapisal v luft :)

Naredi h2wtest, če ne verjameš.
#brezpodpisa

djforever ::

kak t o mislis v luft,?

hojnikb ::

V "luft". Kar nemore več spravit na dejanski spomin, zapisuje v prazno.

Žal, nekdo te je grdo nategnil (bolha, ebay).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djforever ::

hojnikb je izjavil:

V "luft". Kar nemore več spravit na dejanski spomin, zapisuje v prazno.

Žal, nekdo te je grdo nategnil (bolha, ebay).





djforever je izjavil:

hojnikb je izjavil:

V "luft". Kar nemore več spravit na dejanski spomin, zapisuje v prazno.

Žal, nekdo te je grdo nategnil (bolha, ebay).






to je 11gb,kje je zdaj luft če pa mam na ključeku vse gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djforever ()

hojnikb ::

to je 11gb,kje je zdaj luft če pa mam na ključeku vse gor

Če ti winsi kažejo fajle, še ne pomeni da so popolni in brez napak. Daj odpri neki. Boš vidu, da bo slej ko prej neki scurruptano. Al pa naredt h2wtest, ta ti bo pa itk takoj po 8GB zmetal errorje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djforever ::

torej če bom zdaj kje drugam inštaliral office ki sem ga dal gor kasneje mi bo errorje ven zmetal?

hojnikb ::

jap. Rajši naredi h2wtest (sj lahko tudi sam čez 16GB, da nebo dolg trajal) pa boš vidu da je tole en velik fejk. Žal kjuček za 10$ iz ebaya pač nemore met dejansko 128GB placa gor. Ni logike, ker je flash enostavno predrag.
#brezpodpisa

djforever ::

se mi je zdelo ja,sem mislil da je finta samo v tem da je počasnejši,ne pa da je vse napi.....

ebay to prodaja in v resnici bi to moglo biti kaznivo

http://www.ebay.com/itm/128GB-Swivel-US...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djforever ()

hojnikb ::

jap žal. If it's too good to be true, then it probably is
#brezpodpisa

737 ::

WOM - Write Only Memory

djforever ::

ne bom več tega kupoval, mam še zadnja 2 kosa ,potem pa adijo murki

hojnikb ::

Če prodajaš, bodi vsaj pošten in napiši, da je fake kapaciteta.

Sicer pa, če bi pogledal feedback, bi vidu, da je dost komentarjov na to.

737 je izjavil:

WOM - Write Only Memory

O čem ti to ?
Stvar je čist lepo običn flash, samo shackan, da zgleda več.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

djforever ::

saj ne bom prodal, samo glej kak folk napizdijo

hojnikb ::

Tole z fake usbji, spominskimi karticami pa še čem (dolgo nazaj tudi mp3 playerji) je že stara stvar. Pač takih stvari ne kupuješ na ebay/dx/katerakol china trgovina pa si recimo dober. Imaš zdele recimo v hoferju 64GB kjuč (realno), ki je sicer dražji, ampak mnogo hitrejši.
#brezpodpisa

djforever ::

ja samo to je zavajanje to je tako kot če bi kupil avto ki ma 10.000km prevoženih imel pa bi 100.000km
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba USB ključev ali SD kartic kot backup?

Oddelek: Pomoč in nasveti
326120 (5370) energetik
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714050 (11625) knap
»

POZOR! - prodaja ponarejenih usb ključev na slo-techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612315 (9848) hojnikb
»

Kupiti 128GB usb ključ, ki je dejansko velik 128GB?

Oddelek: Kaj kupiti
162322 (1896) hojnikb

Več podobnih tem