» »

2133MHz DDR3 - je nujno potrebno vklopiti XMP stikalo?

2133MHz DDR3 - je nujno potrebno vklopiti XMP stikalo?

SkyEye90 ::

Kupil sem DDR3 ram s frekvenco 2133MHz http://www.gskill.com/en/product/f3-170...
Ko sem ga dal v PC (matična Asus Z97-pro), mi je v biosih kazalo hitrost 1600MHz, enako v windowsih. Potem sem pognal Asus EZ Tuning wizard in je avtomatsko spremenil hitrost v 2133Mhz, 1.6V. Ročno sem v biosih spremenil potem le napetost na 1.5V. Je to OK?

Zanima me, na matični plošči je poleg ramov stikalo XMP, v navodilih piše da je to za možnost overclockanja ram-a. Po defaultu je stikalo na disable, tako sem ga pustil.
Bi ga moral sedaj, ko ram laufa na 2133MHz preklopiti na enable?

Hvala.

FX6300B ::

hm mislim da bi moral pustiti na 1.6 ker prilagodi ramu če želiš overclockati se ga enabla drugače ni potrebe :D

galu ::

XMP ti uveljavi tovaršniške hitrosti RAM-a (včasih lahko tudi ročno narediš nove profile), še vseeno pa lahko to narediš ročno. Torej ne, XMP ni potrebno vklopiti, je pa morda najlažje.

Na spletni strani piše, da je RAM testiran (beri: mora delati) na 1.50v~1.60v. Torej, če ti na 1.5V dela stabilno, je OK. Na 1.6V pa mora delati brezpogojno, razen če je stvar defektna.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

SkyEye90 ::

Torej če bi vklopil XMP, bi bios avtomatsko prepoznal 2133MHz in nastavil to frekvenco? Sicer pa, ali niso vsi rami tovarniško 1600MHz, kar je več je vse O.C., torej imam ram v bistvu sedaj navit?
Napetost sem znižal, ker sem večkrat že bral o možni škodi na procesorju pri napetosti nad 1.6V..drži ali ne ne vem, sem raje dal na 1.5. Sistem zaenkrat je stabilen.

SuperVeloce ::

Ne, niso vsi rami tovarniško 1600mhz, memory controller na procesorju je.

hojnikb ::

pa še to ne pri vseh..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Tud z XMP profilom velikokrat zaklene pol nastavitev za navijanje. Vsaj na moji mal starejši Rampage II Gene je tko. Če vklopim XMP sicer nastavi frekvenco in timinge na tiste za RAM, ampak mi zaklene cel kup opcij za navijanje, kar naredi stvar dost neuporabno. Če pa ročno nastavim frekvenco in timinge na iste nastavitve pa dela tud navijanje bp.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpliv hitrosti pomnilnika pri procesorjih Haswell

Oddelek: Novice / Pomnilnik
2413566 (10836) TechBeats
»

sestavljen računalnik: na kaj je potrebno pazit?

Oddelek: Strojna oprema
141001 (547) korenje3
»

Pomnilnik - nastavitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
11799 (702) Xserces
»

Odlični DDR3 Samsung rami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10211519 (7462) kmetek
»

Pomnilnik deluje na 1333mhz namesto na 1600

Oddelek: Strojna oprema
161559 (1058) yayo

Več podobnih tem