» »

Ali je voda pitna

Ali je voda pitna

kodsiti1 ::

Smo na dopustu na hrvaskem in sicer nekje kjer ni ravno veliko turistov. Pravijo da je voda pitna, ampak se zelo čuti in voha klor. A je to škodljivo oz. bi bilo bolje ce te vode ne pijemo?

Matija82 ::

Klor izhlapi, nč bat. Natočt, mal pustit in voila.

Pravila palca (ki popolnoma odpove v Indiji), when in Rome, do as the Romans do AKA poslušaj/imitiraj lokalce.

RejZoR ::

Večinoma so to miti in legende in je voda čist dobra. Ponekod mogoče res mal bolj klorirajo ampak sej tud pri nas. Ne vem, a mislite, da domačini ves čas kupujejo flaširano vodo? Ko smo bli letos na Lošinju se mi je voda iz vodovoda zdela celo boljšega (pri)okusa kot pri nas. Tolko o tem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

;-) ::

Rejzor, klor je bojni plin, kak lahko rečeš da je voda "dobra" če je noter nekaj kaj ubija? Poleg tega klor ne čisti vode, ubije vse tiste vragece noter to že ampak kaj pa gre dejansko ven ? Nič, oblikujejo se neke tretje stvari ki so rakotvorne.

šernk ::

Voda je pitna za domačine a tebi lahko kljub temu povzroči probleme. Telo se pač navadi pit določene vode in borit proti določenim snovem v njej.

mi smo dolgo časa imeli neklorirano vodo in če jo je pil človek iz mesta je imel hitro probleme, pa čeprav je bila voda 1000x čistejša kot tista v mestu. No ko so nam montirali klorirno napravo 2 leti vode nisem upal niti povohat, sedaj sem se počasi navadil, da jo lahko spet normalno pijem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MadMax ::

Klor se že dolgo ne uporablja za "kloriranje" vode...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Dr_M ::

Cista voda je zelo relativen pojem. Cistoco se doloca z vsebnostjo delcev, ki prevajajo elektriko, vec kot je teh delcev, bolj necista je voda.
In to, da je voda izven mest bolj cista, je samo mit. Lahko da je, povsem mozno je, da ni.
Sprobano na vodah iz razlicnih vodovodov, kot tudi na vodah iz plastenk (ki so bolj ciste, kot iz vodovoda).

Rias Gremory ::

;-) je izjavil:

Rejzor, klor je bojni plin, kak lahko rečeš da je voda "dobra" če je noter nekaj kaj ubija? Poleg tega klor ne čisti vode, ubije vse tiste vragece noter to že ampak kaj pa gre dejansko ven ? Nič, oblikujejo se neke tretje stvari ki so rakotvorne.

Neke tretje stvari. Link?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Tarzan ::

Elementaren klor je strupen in bi verjetno zraven dezinfekcije vode bili deležni tudi dezinfekcije ljudi, ki bi to vodo pili. Gre za Natrijev hipoklorit. V vodi potem pride do razpada na ione, kjer se tvori potencialno toksičen OH radikal, ki zna oksidirati organske molekule, iz katerih smo sestavljeni, ampak zadeva reagira že tudi v vodi, kjer se te prosti radikali združujejo skupaj in tvorijo molekule vode, hkrati pa se iz raztopine izloča tudi plin kisik.

Drugače pa, če zaužiješ vodo s precejšnjo koncentracijo NaClO se načeloma, ko podreš kupček v ozračje lahko spusti tudi nekaj malega klora, ampak je verjetno še manj toksičen, kot metan, ki ga pridelaš na drugi strani. Reakcija NaClO s klorovodikovo kislino v želodcu je taka:
NaClO + 2 HCl -> Cl2 + H2O + NaCl

Dvomim, da bi ti pitje klorirane vode kaj bistveno lahko škodilo. Bolj ti škodi, če so v vodi patogeni mikroorganizmi.

Nagi Bator ::

RejZoR je izjavil:

Ko smo bli letos na Lošinju se mi je voda iz vodovoda zdela celo boljšega (pri)okusa kot pri nas. Tolko o tem...

Losinj in Cres imata vodo iz Vranskega jezera na Cresu.
Gre za podzemne izvire in ne za zbrano dezevnico kot eni mislijo in voda je visoke kakovosti.
Tudi ob glavni cesti in v vsakem naselju je nekaj vodnjakov z ledeno pitno vodo iz prav tega sistema.
Res pa, da na vecini otokov nimajo taksnega luksuza. Imajo velike rezervoarje, vodo pa vsaj na otoke v zadarskem
predelu pripeljejo z ladjo. Crpajo pa ispod Velebita (Zrmanja).
Vodo se kupuje le, ce ima lastnik bajte izkljucno nevzdrzevan zbiralnik vode in ni prikljucen na nikakrsno vodno omrezje.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Vsi hrvaški otoki imajo vodo iz celine, ker so v Tuđmanov času vsak otok opremili z vodovodom, elektriko in telekomunikacijami.

Če kdo to ne verjame, naj preveri pomorske karte, kjer so ti vodi označeni. Kraji kjer ne smeš zasidrati barke.

Praktično noben otok v še tako vročem poletju ne ostane brez vode. To je stvar preteklosti.

Voda je približno tako kvalitetna kot povprečno v Sloveniji. Lahko brez problemov piješ, če se ne zgodi kaka naravna ujma. Ampak to se dogaja tudi v Sloveniji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

A ni že drugačen okus samo zaradi "dinarskega sveta" oz. apnenčasto-dolomitne zemlje?

Jaz že opazim zelo veliko razliko med štajersksko(doli) pa štajersko (gori) in prekmusko vodo. Oh al pa na madžarskih nižinah (okus po blatnem)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

;-) ::

Rias Gremory je izjavil:

;-) je izjavil:

Rejzor, klor je bojni plin, kak lahko rečeš da je voda "dobra" če je noter nekaj kaj ubija? Poleg tega klor ne čisti vode, ubije vse tiste vragece noter to že ampak kaj pa gre dejansko ven ? Nič, oblikujejo se neke tretje stvari ki so rakotvorne.

Neke tretje stvari. Link?

trihalometani, pogooglaj kaj to je.

Glavni krivec za srčnožilne bolezni je itak kloriranje vode, pa si oči zatiskate kolker hočete.

http://www.dnevnik.si/objektiv/vec-vseb...

St235 ::

jao kake blodnje... ti se kar drži flaširane vode...

Če domačini pijejo vodo potem ni nič narobe z njo. Hrvaška ni ne indija ne egipt, da bi bila voda tako bistveno drugačna, da bi ti škodila medtem ko domačinom ne.

Načeloma je za hrvaške otoke tako, da tisti, ki imajo lasten vir vode je dobra. Tisti, ki pa ne, pa se čuti priokus. Umrl, razen zaradi paranoje ne boš od nobene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Nagi Bator ::

Invictus je izjavil:

Vsi hrvaški otoki imajo vodo iz celine

Sem zgoraj napisal vsaj dva, ki imata v celoti svoj izvor vode.

ker so v Tuđmanov času vsak otok opremili z vodovodom
,
Dream on. Sem bil na vecini .hr otokov.

elektriko in telekomunikacijami

Ze. A to ne pomeni, da imajo dostop vse hise. Niti vsa naselja ne.

Če kdo to ne verjame, naj preveri pomorske karte, kjer so ti vodi označeni.

Res. A kot receno zgoraj.

Kraji kjer ne smeš zasidrati barke.

Vecinoma gre za el. kable.

Praktično noben otok v še tako vročem poletju ne ostane brez vode. To je stvar preteklosti.

Samo ce se v zadanjem letu kaj zelo korenito spremenilo. Dvomim.

Voda je približno tako kvalitetna kot povprečno v Sloveniji. Lahko brez problemov piješ, če se ne zgodi kaka naravna ujma. Ampak to se dogaja tudi v Sloveniji.

Ce so domaci (privatni) rezervoarji (cisterne, gustirne ali kako se jim pac rece v lokalem otocnem dijalektu) vzdrzevani,
umivani in razkuzeni z uporabo klora vsaj 1x letno potem da. Ce gre za javni vodovod napeljan iz skupnega otoskega rezervoarja je voda pravtako pitna.

Se enkrat. Vecja naselja vecjih in bolj poseljenih otokov so vsa prikljucena na vodovod. Manjsi zaselki pa vcasih nimajo niti elektrike,
niti na vecjih bolj poseljenih otokih. O vodovodu pa lahko samo sanjajo.
Ce pa govoris o hotelskih naseljih potem mas prav.

gruntfürmich ::

;-) je izjavil:

Rejzor, klor je bojni plin, kak lahko rečeš da je voda "dobra" če je noter nekaj kaj ubija? Poleg tega klor ne čisti vode, ubije vse tiste vragece noter to že ampak kaj pa gre dejansko ven ? Nič, oblikujejo se neke tretje stvari ki so rakotvorne.

pa ti dejansko upaš takšne idiotije zapisat???

Tarzan je izjavil:

Elementaren klor je strupen in bi verjetno zraven dezinfekcije vode bili deležni tudi dezinfekcije ljudi, ki bi to vodo pili. Gre za Natrijev hipoklorit. V vodi potem pride do razpada na ione, kjer se tvori potencialno toksičen OH radikal, ki zna oksidirati organske molekule, iz katerih smo sestavljeni, ampak zadeva reagira že tudi v vodi, kjer se te prosti radikali združujejo skupaj in tvorijo molekule vode, hkrati pa se iz raztopine izloča tudi plin kisik.

Drugače pa, če zaužiješ vodo s precejšnjo koncentracijo NaClO se načeloma, ko podreš kupček v ozračje lahko spusti tudi nekaj malega klora, ampak je verjetno še manj toksičen, kot metan, ki ga pridelaš na drugi strani. Reakcija NaClO s klorovodikovo kislino v želodcu je taka:
NaClO + 2 HCl -> Cl2 + H2O + NaCl

Dvomim, da bi ti pitje klorirane vode kaj bistveno lahko škodilo. Bolj ti škodi, če so v vodi patogeni mikroorganizmi.

nisem siguren če tvoje predpostavke držijo, ker se mi zdijo hudo iz trte izvite, tudi malce skregane s kemijo.
drugače pa kolikor mi je znano se za kloriranje vode kupuje hipoklorit, ki vsebuje do 15% PROSTEGA klora. to mi kupujemo za kloriranje industrijske vode.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

šernk ::

kdor me prepriča da je klorirana voda (pa s čimerkoli že je, magar če je z liziko chupachups) bolj zdrava od vode, ki izvira na lokaciji kjer že 30 let okoli ni žive duše da o kmetijah, ki jih ni 5km okoli sploh ne govorimo, tistemu dam nobelovo nagrado.

namreč telo se na vse prisotne mikroorganizme v vodi navadi in jih tudi ubije. Kdor pije klorirano vodo vedno tega ni vajen in imaš zastrupitev tu en dva tri. Človek mi je rekel, da njihove vode mi ne da za pit, ker še vsak, ki ni domačin se je slabo počutil po njej (nimajo vodovoda) pa sem mu rekel ni problema ti samo daj. Sem se pa uspel zastrupit z vašo super duper klorirano vodo (3 hiše...vsi isti problem v razmaku 2 dni, skupno nam je edino voda). Pač da vržeš notri klor in rečeš zdaj je pa voda čista ni rešitev. Treba je vzdrževat zbiralnik, če želiš imet čisto vodo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

negotiator ::

šernk je izjavil:

kdor me prepriča da je klorirana voda (pa s čimerkoli že je, magar če je z liziko chupachups) bolj zdrava od vode, ki izvira na lokaciji kjer že 30 let okoli ni žive duše da o kmetijah, ki jih ni 5km okoli sploh ne govorimo, tistemu dam nobelovo nagrado.

namreč telo se na vse prisotne mikroorganizme v vodi navadi in jih tudi ubije. Kdor pije klorirano vodo vedno tega ni vajen in imaš zastrupitev tu en dva tri. Človek mi je rekel, da njihove vode mi ne da za pit, ker še vsak, ki ni domačin se je slabo počutil po njej (nimajo vodovoda) pa sem mu rekel ni problema ti samo daj. Sem se pa uspel zastrupit z vašo super duper klorirano vodo (3 hiše...vsi isti problem v razmaku 2 dni, skupno nam je edino voda). Pač da vržeš notri klor in rečeš zdaj je pa voda čista ni rešitev. Treba je vzdrževat zbiralnik, če želiš imet čisto vodo.


Če si navajen na vodo iz izvira, ki je polna bakterij, ti ta seveda ne bo škodila. Klor pobije vse organizme v izvirski vodi in tako ti ne morejo škodit, če nisi navajen na njih. Če gre navaden človek recimo v grčijo in tam pije njihovo vodo polno bakterij, se bo po vsej verjetnosti (močno) zastrupil. Domačinom to ne škoduje, ker so se njihova telesa navadila na bakterije in jim taka voda ni škodljiva, da bi pa rekel temu "čista voda", pa niti pomislim ne.

Klorirana voda pa ne vsebuje toliko organizmov in je tako veliko bolj zdrava za običajnega človeka. Je pa res, da če piješ deževnico celo življenje, ti verjetno tudi klorirana voda ne bo preveč prijala...

Kar se pa tiče čistoče, pa je prefiltrirana, klorirana voda dosti bolj čista, kot izvirska, pa ne rabimo nobene Nobelove nagrade za to. Čistoča pomeni, kako čista je neka snov, se pravi, če je manj ostalih snovi notri, bo snov bolj čista, če jih je veliko, bo snov manj čista. Ker v tem primeru govorimo o vodi (H2O), bo ta naš H2O bolj čist, ko ne bo vseboval ostalih kemikalij. Klorirana voda sicer vsebuje nekaj klora, vendar to vodi še vseeno ne zniža čistoče toliko, kot "sh*tload" enih bakterij in kopica mineralov, ter whatnot...
All easy problems have already been solved.

bronypro ::

šernk je izjavil:

kdor me prepriča da je klorirana voda (pa s čimerkoli že je, magar če je z liziko chupachups) bolj zdrava od vode, ki izvira na lokaciji kjer že 30 let okoli ni žive duše da o kmetijah, ki jih ni 5km okoli sploh ne govorimo, tistemu dam nobelovo nagrado.

namreč telo se na vse prisotne mikroorganizme v vodi navadi in jih tudi ubije. Kdor pije klorirano vodo vedno tega ni vajen in imaš zastrupitev tu en dva tri. Človek mi je rekel, da njihove vode mi ne da za pit, ker še vsak, ki ni domačin se je slabo počutil po njej (nimajo vodovoda) pa sem mu rekel ni problema ti samo daj. Sem se pa uspel zastrupit z vašo super duper klorirano vodo (3 hiše...vsi isti problem v razmaku 2 dni, skupno nam je edino voda). Pač da vržeš notri klor in rečeš zdaj je pa voda čista ni rešitev. Treba je vzdrževat zbiralnik, če želiš imet čisto vodo.


Ce gremo po koščkih. Ne hvali se s radodarnostjo nobelove nagrade, nisi tako priviligiran, da bi imel priložnost jo podeliti.

Klorirana vodovodna voda je bolj zdrava od marsikatere tekoče vode, kalužnice ali jezerske vode, v najslabšem primeru, pa je enako zdrava.

Z zelo dobrim razlogom vso vodo danes načrpamo iz podtalnice. Zajetij, kjer se zajema izvirsko vodo - je čedalje manj. Ta razlog je preprost, kvaliteta vode je boljša.


To da okoli izvira ni žive duše, ne pomeni da je izvir varen za pitje. Konec koncev, ni žive duše tudi okoli izvirov v idriji, tam kjer so kopali živo srebro.

Če gremo po korakih:

Najpomembnejše je, da je voda neoporečna. Da notri ni bakterij takšnega in drugačnega izvora.
Stereliziraš lahko urin, blato in podobne živalske izločke polne parazitov, ter to brez problema uživaš in te ne bo ubilo, kakor bi te drugače.

S klorom ni nič drugače.
Je najpreprostejša metoda pobijanja bakterij in parazitov ter ostale navlake ki jo nočeš videti migati v tvojem želodcu.

Dražja metoda je ozonacija, vendar ta ima druge težave.

Tretja metoda je bromiranje, četrta fluoriranje.

Zadnje 2 so zaradi škodljivosti ne uporabljane, dasiravno najdeš v določenih vodah zadosti broma da ti bo le ta škodoval.
Obstaja še polno drugih metod, ki so samo slabše.

Druga stvar je preprosto to, da voda ni škodljiva zate. Škodljive stvari so lahko od aromatov, arzena, živega srebra do broma etc.
Ti na netestirani 'izvirski' vodi - tega ne veš.

In zanašati se na lasten idiotizem, ker ne veš kakšno vodo piješ iz izvira, ampak da pa "ZAGOTOVO" veš da je klor škodljiv in raje piješ izvirsko vodo - je idiotsko.

Kloriranja v običajni pitni vodi praktično ni. Ljubljanska voda je dovolj čista da je sploh ni potrebno klorirati.

Telo se na mikroorganizme ne navadi. Še vedno bodo ob prvi priliki povzročali prebavne motnje, hkrati ti bodo tudi krajšali življensko dobo. Bakterije prehajajo skozi želodčno steno do srca, če te to ne skrbi, tvoja stvar.

To da je voda v tvoji hiši slaba je pa izključno stvar tebe (in tvojih sosedov)

V mestih, kjer je poraba višja, teh težav ni.

Da ste 3 hiše na enkrat zbolele pa je lahko vir tudi okužena solata ali karkoli drugega.

Če nimaš vzorca vode, ki bi pokazal kontaminacijo: STFU

Vice ::

Res bi rad videl vsaj eno znanstveno dognanje, da je klorirana voda bolj zdrava za človeka, lahko tudi en fejk link. Se pravi ista izvirska voda, ena glaž naj bo kloriran drugi ne. Dam tudi nagrado, da bo bolj zanimivo ;)

bronypro tudi voda v LJ je klorirana. Res pa da jo manj (oziroma manj pogosto) kot drugod.

vorantz ::

po moje je tle samo semantičn problem

govorite katera je bol zdrava
nobena ni bol zdrava
vprašanje je samo katera je manj škodljiva

Invictus ::

Vice je izjavil:

Res bi rad videl vsaj eno znanstveno dognanje, da je klorirana voda bolj zdrava za človeka, lahko tudi en fejk link. Se pravi ista izvirska voda, ena glaž naj bo kloriran drugi ne. Dam tudi nagrado, da bo bolj zanimivo ;)

bronypro tudi voda v LJ je klorirana. Res pa da jo manj (oziroma manj pogosto) kot drugod.

Saj ni. Kdo pa to trdi?

Klor je noter proti razmnoževanju raznih bakterij.

Med vsemi je pač izbrano manjše zlo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Kaj pa razlika med klorirano vodo in klorirano vodo, ki smrdi po kloru? Kero je boljše?
1-2 na leto je v MB je zelo intenziven vonj po kloru. Ko se tuširaš je isti feeling kot v kakih toplicah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vajenc ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa razlika med klorirano vodo in klorirano vodo, ki smrdi po kloru? Kero je boljše?
1-2 na leto je v MB je zelo intenziven vonj po kloru. Ko se tuširaš je isti feeling kot v kakih toplicah.

Klorirajo glede na rezultate analiz pitne vode.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

negotiator ::

vorantz je izjavil:

po moje je tle samo semantičn problem

govorite katera je bol zdrava
nobena ni bol zdrava
vprašanje je samo katera je manj škodljiva


No, saj tista, ki je manj škodljiva, je tudi bolj zdrava :D To je nekaj takega, kot napol poln ali napol prazen kozarec ;)

Skratka, če govorimo o čistoči, nobena voda ni čista (če že gledamo na čistočo, je destilirana voda najčistejša), je pa še vseeno od izvirske in klorirane, klorirana čistejša. Če pa govorimo o škodljivosti, pa je popolnoma logično, da je izvirska s polno bakterijami škodljivejša. Nekateri omenjate klor v vodi, kot škodljivega. Če bi v osnovni šoli pri pouku kemije kaj poslušali, ne bi trdili česa takega. Klor, kot plin je zelo strupen in so ga uporabljali v prvi svetovni vojni za pobijanje vojakov na bojnem polju. Torej, če gledamo s tega vidika, kdo bi si sploh želel klor v vodi, če pa je tako strupen? No, potem pa poglejmo zadevo še s kemijskega vidika. V vodi se klor ne raztopi, temveč reagira z njo, tako pri reakciji nastane v veliki večini klorovodikova kislina (HCl ali po domače solna kislina), malenkost je tudi klorove kisline (ki je zelo nestabilna). Klorovodikovo kislino imamo vsi ljudje v želodcu v majhni koncentraciji (zato vas recimo peče v grlu, če imate težave z zgago, ali ko bruhate). Koncentracija je sicer zelo majhna, a vendar dovolj, da vas v grlu peče ampak, ko pijete vodo, vas nič ne peče, kar dokazuje, da je koncentracija izjemno majhna. Solna kislina v tako majhni koncentraciji, da je še v želodcu precej, precej višja, vam ne bo naredila nobene škoda, dokler ne greste piti koncentrirane, tehnične solne kisline. Še en tak primer, s snovmi, ki so vsakemu, ki je že kdaj videl kuhinjo znane, je natrijev klorid, ali po domače - kuhinjska sol. Neverjetno, kuhinjska sol vsebuje dva zelo reaktivna in strupena elementa: natrij in klor, pa še vseeno človek rabi nekaj soli za življenje, kljub temu, da vsebuje zelo strupen klor, v čem je taka skrivnost? V spojini seveda. Obstaja ogromno kloridov, poleg natrijevega klorida, in kar nekaj jih je popolnoma užitnih, recimo natrijev klorid, magnezijev klorid, amonijev klorid... Izjema je recimo bakrov klorid ali svinčev klorid. Tako, da lahko zdaj poskusite najti kaj bolj konkreten izgovor od "klorirana voda nam je strupena". Upam, pa da si boste po tej razlagi vsaj nekateri premislili, ko boste ugotovili, da klorirana voda ni škodljiva za človeka, saj vsebuje samo snovi, ki jih telo že ima naravno v telesu. Plinastega klora s klorirano vodo ne vnašate v telo, če je to koga skrbelo.

LP

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa razlika med klorirano vodo in klorirano vodo, ki smrdi po kloru? Kero je boljše?
1-2 na leto je v MB je zelo intenziven vonj po kloru. Ko se tuširaš je isti feeling kot v kakih toplicah.


To je normalno, če se zazna večjo koncentracijo škodljivih organizmov. Enkrat smo recimo imeli okuženo vodo, od katere nas je zbolelo precej (ne bi rad ponovil izkušnje). Skratka bruhanje cel dan. Potem so vodo močno klorirali (tako, da se je zaznal vonj po kloru) in voda je bila (kljub temu, da sem se jo bal popiti, da se mi ne poslabša spet) odlična.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

Kaj bi ti sploh rad povedal? Jasno je, da zaradi majhne koncentracije klor ni "škodljiv zdravju". In ja je boljše piti vodo z vsebnostjo klora kot polno bakterij. Je pa nekaj drugega za zdravje piti vodo, ki je praktično brez bakterij kot to je večina izvirskih (ne smatra se vsaka luža ali špric iz zmelje kot izvirsko vodo) kot pa da bi jo še ekstra dodatno kloriral. Ni ti treba biti kemik ali znanstvenik za to.

negotiator ::

Vice je izjavil:

Kaj bi ti sploh rad povedal? Jasno je, da zaradi majhne koncentracije klor ni "škodljiv zdravju". In ja je boljše piti vodo z vsebnostjo klora kot polno bakterij. Je pa nekaj drugega za zdravje piti vodo, ki je praktično brez bakterij kot to je večina izvirskih (ne smatra se vsaka luža ali špric iz zmelje kot izvirsko vodo) kot pa da bi jo še ekstra dodatno kloriral. Ni ti treba biti kemik ali znanstvenik za to.


Ja, seveda da je brez bakterij - motiš se. Če ni nobenih živali v bližini, še ne pomeni, da ni bakterij, poleg tega obstaja veliko majhnih živali, ki se zadržujejo v bližini izvira in niso nikakor nedolžne.

Pa še enkrat lahko povem, da klorirana voda v primerjavi z izvirsko praktično nima bakterij, ali hočeš reči, da ima izvirska voda manj bakterij, kot klorirana, slednje ne drži.
All easy problems have already been solved.

Vajenc ::

negotiator je izjavil:

Pa še enkrat lahko povem, da klorirana voda v primerjavi z izvirsko praktično nima bakterij, ali hočeš reči, da ima izvirska voda manj bakterij, kot klorirana, slednje ne drži.

V LJ vodovodih se pretaka načrpana podtalnica, ki je zaradi specifike tal ljubljanske kotline precej čista in tako v večini primerih nepotrebna kloriranja.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

negotiator ::

Vajenc je izjavil:

negotiator je izjavil:

Pa še enkrat lahko povem, da klorirana voda v primerjavi z izvirsko praktično nima bakterij, ali hočeš reči, da ima izvirska voda manj bakterij, kot klorirana, slednje ne drži.

V LJ vodovodih se pretaka načrpana podtalnica, ki je zaradi specifike tal ljubljanske kotline precej čista in tako v večini primerih nepotrebna kloriranja.


Če so po analizi ugotovili, da je dovolj čista, v čem je potem problem? Je pač ni potrebno klorirati, le zakaj bi denar še za kloriranje metali stran, če ni potrebe...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

negotiator je izjavil:

Če so po analizi ugotovili, da je dovolj čista, v čem je potem problem? Je pač ni potrebno klorirati, le zakaj bi denar še za kloriranje metali stran, če ni potrebe...

Drži. Hotel sem ti povedat, da nimamo izvirske vode, ampak podtalnico.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

negotiator ::

Vajenc je izjavil:

negotiator je izjavil:

Če so po analizi ugotovili, da je dovolj čista, v čem je potem problem? Je pač ni potrebno klorirati, le zakaj bi denar še za kloriranje metali stran, če ni potrebe...

Drži. Hotel sem ti povedat, da nimamo izvirske vode, ampak podtalnico.



Ok, ampak kakor sem videl zgoraj, je nekdo (šernk) omenjal podelitev nobelove nagrade, za dokaz, da izvirska voda ni čistejša od klorirane.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

Vajenc je izjavil:

negotiator je izjavil:

Če so po analizi ugotovili, da je dovolj čista, v čem je potem problem? Je pač ni potrebno klorirati, le zakaj bi denar še za kloriranje metali stran, če ni potrebe...

Drži. Hotel sem ti povedat, da nimamo izvirske vode, ampak podtalnico.


In kaj je podtalnica?

Vajenc ::

Vice je izjavil:

In kaj je podtalnica?

Podtalnica ni izvir.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vice ::

Jasno da ni, nisem mislil izvir kot izvir ali podtalnica kot podtalnica temveč izraz "izvirska voda" ki se ga zakonsko lahko uporablja za označbo nekega "proizvoda".

šernk ::

Ok, ampak kakor sem videl zgoraj, je nekdo (šernk) omenjal podelitev nobelove nagrade, za dokaz, da izvirska voda ni čistejša od klorirane.


nobenega dokaza nisem dobil. Dal si le dokaz da si zame nenevarne mikroorganizme ubil s strupom, ki ga imamo baje celo v sebi. Torej zakaj ga dodajati, če imamo zadevo, ki dela isto stvar že v sebi?

iz tega namreč sledi vedno manjša odpornost na vse živo in vedno več alergij. Človek je vajen pit klorirano vodo brez bakterij in telo izgubi odpornost nanje.

da ne bo kdo pameten o netestirani vodi...vodo so testirali in nekateri jo označili celo kot "zdravilno". Kaj to pomeni sicer še ne vem, jo pa raje pijem kot klorirano in jo bom vedno.

ista fora kot z actimel pa temi rečmi, ki ti zvišujejo odpornost. Dokler piješ je vse ok, ko prekineš je pa tvoja naravna odpornost vredna en k.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

šernk je izjavil:


nobenega dokaza nisem dobil. Dal si le dokaz da si zame nenevarne mikroorganizme ubil s strupom, ki ga imamo baje celo v sebi. Torej zakaj ga dodajati, če imamo zadevo, ki dela isto stvar že v sebi?

Fekalije s svojimi bakterijami, ki se v vodovodih pojavijo kar pogosto, niso ravno primer nedolžnih organizmov. Pa čeprav jih imamo v sebi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vajenc ::

Vice je izjavil:

Jasno da ni, nisem mislil izvir kot izvir ali podtalnica kot podtalnica temveč izraz "izvirska voda" ki se ga zakonsko lahko uporablja za označbo nekega "proizvoda".

Ja, večina proizvajalcev "izvirske vode" s tem nazivom zavaja potrošnike. Tudi, če je zakonsko dovoljeno ne pomeni, da ni zavajanje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

negotiator ::

šernk je izjavil:

Ok, ampak kakor sem videl zgoraj, je nekdo (šernk) omenjal podelitev nobelove nagrade, za dokaz, da izvirska voda ni čistejša od klorirane.


nobenega dokaza nisem dobil. Dal si le dokaz da si zame nenevarne mikroorganizme ubil s strupom, ki ga imamo baje celo v sebi. Torej zakaj ga dodajati, če imamo zadevo, ki dela isto stvar že v sebi?

iz tega namreč sledi vedno manjša odpornost na vse živo in vedno več alergij. Človek je vajen pit klorirano vodo brez bakterij in telo izgubi odpornost nanje.

da ne bo kdo pameten o netestirani vodi...vodo so testirali in nekateri jo označili celo kot "zdravilno". Kaj to pomeni sicer še ne vem, jo pa raje pijem kot klorirano in jo bom vedno.

ista fora kot z actimel pa temi rečmi, ki ti zvišujejo odpornost. Dokler piješ je vse ok, ko prekineš je pa tvoja naravna odpornost vredna en k.


Narobe si me razumel. Strupa, s katerim se pobija bakterije v vodi, nimamo v sebi. Bakterije se pobija s klorom, klora pa "bog ne daj", da bi ga imeli v sebi. Imamo pa v sebi solno kislino, ki je produkt reakcije med klorom in vodo.

Telo tega samo ne dela, razen če bi se na silo privajal piti vodo, ki bi te morda večkrat spravila v bolnišnico, preden bi se navadil nanjo.
All easy problems have already been solved.

m0LN4r ::

Ponavadi je tole v vodi, najpogosteje: Escherichia coli @ Wikipedia
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324671 (14650) Apple
»

Sok za razredčit vs. normaln sok

Oddelek: Loža
475762 (4201) RejZoR
»

Bazeni za nosečnice

Oddelek: Loža
173747 (3188) jype
»

"Strupena" voda

Oddelek: Loža
333452 (2702) Mesar
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926373 (23853) SkIDiver

Več podobnih tem