» »

Paypal in prenos na VISO-DURS

Paypal in prenos na VISO-DURS

Saintek ::

Torej...nekdo mi na paypal nakaže denar in jaz bi si ga prenesel preko VISE na svoj račun. Zanima me kako je zdaj z slovensko davkarijo ? A moraš tako transkacijo prijaviti? Dokazovati od kot je prišel denar etc. Če ima kdo kakšne iskušnje s transfeji iz paypala na svoj svoj račun, bi bil vesel informacij, hvala.
  • zaklenil: Mavrik ()

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Saintek ::

Hvala :)

Še nekaj, če pa ti tisto nakazilo pustiš na paypalu in ga porabiš za kake nakupe v tujini, to vidi durs. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

shadeX ::

Ne. Naš DURS niti ne ve kaj je to PayPal. (Osebne izkušnje :) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

stb ::

Kot davčni rezident moraš samoprijaviti itak vse dohodke, ne glede na to na kakšen način in kam jih prejemaš. Cash v štunf, EUR na NLB, dolarji na PayPal, franki na cipersko banko, yeni na visa kartico, bitcoini v denarnico, dogecoini na borzni račun... so le tehnikalije.

Res pa je, da nekaterim težje pridejo na sled.

EU davkarije, mislim, da si izmenjujejo podatke o bančnih računih tujih komitentov (=DURS izve, da imaš račun v Nemčiji)

SeMiNeSanja ::

Samo me pa res zanima, kako bi DURS obravnaval zadevo, če bi v dohodnino prijavil 20 Bitcoinov.... Najbrž bi se komu tam zmešalo?

Okapi ::

V dohodnino prijavljaš samo evre. Če imaš druge valute, preračunaš.

O.

SeMiNeSanja ::

Okapi je izjavil:

V dohodnino prijavljaš samo evre. Če imaš druge valute, preračunaš.

O.

Bo držalo...sam problem rata tak preračun, če ga delaš koncem leta, ker moraš verjetno upoštevati tečaj na dan priliva - predvidevam da po tečajni listi Banke Slovenije. Zdaj mi pa najdi tam notri Bitcoin-e...
Tudi sicer se lahko tečaji razlikujejo...če so tebi kapljali ti Bitcoini eden po eden, zadeva sploh ni več trivialna?

Saintek ::

Torej a ima Durs vpogled v moj Paypal razen, če jim ta da te podatke ?

V eni temi tukaj sem prebral, da durs dobi info samo, če se začnejo pretakat na tvoj paypal neke velike vsote in jih sam paypal o tem obvesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

SeMiNeSanja ::

Saintek je izjavil:

Torej a ima Durs vpogled v moj Paypal razen, če jim ta da te podatke ?

Še za naše banke ne vem, če ima DURS kakšen vpogled, če nima sodne odredbe.
Drugo so obresti na hranilne vloge, ker o teh banke POROČAJO DURSu.

Si pa ti dolžan poročati o bančnih računih v tujini, kjer pa je spet vprašanje, ali je PayPal sploh bančni račun. Tako, kot ga večina nas uporablja za plačilnega posrednika, zagotovo ne more biti smatran kot bančni račun.

Ravno tako si dolžan poročati o dohodkih. Se pa strinjam, da te Ebay lahko hitro zavede, da prihodek zapraviš in potem 'pozabiš' nanj. Če te resno zanima, kako je s poročanjem Paypal-a, je najbolje, da se obrneš kar nanje in od njih zahtevaš obrazložitev, kako je s to stvarjo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Mavrik ::

Glede na to, da efektivno sprašuješ za informacije o utaji davkov, bomo tole temo zaprli. Odgovor si pa že dobil.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738790 (21821) plusdzabaka1
»

Skrill (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10224414 (2641) Marko61
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614478 (13040) pirx
»

Dvig denarja na paypalu

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112651 (7511) St235
»

Paypal in slovenska davkarija

Oddelek: Loža
195901 (5132) turkx90

Več podobnih tem