» »

Hudi problemi z PC-jem

Hudi problemi z PC-jem

SaS ::

Tja računalnik sem vklopil in se je nonstop resetiral! Odprl sem stranico in pogledal kaj bi lahko bilo narobe! Smrdelo je po skurjenem in iz kondenzatorja, kjer pride na plato štrom se je kadilo!

Po vsej verjetnosti je kaj narobe z plato oziroma napajalnikom. Ko sem ponovno prižgal se sicer nič več ne kadi samo nonstop se resetira!

Zanima me ali bi poleg plate oz. napajalca se še kaj drugo lahko skurilo, ker predvidevam da je plata šla!

In zakaj se je to pravzaprav zgodilo, ker nisem po pc-ju že lep čas nič štoral in ali se mi bo garancija priznala!

Plata, rami, napajalnik so stari nekaj mesecev. In so kupleni pri isti firmi, disk grafika zvočna... pa so od različnih fir ampak še vse v garanciji!
  • spremenil: V-i-p ()

A1eN ::

če imaš možnost probaj vse komponente v kakšnem drugem računalniku....
druge možnosti ni...

napiši točno kak računalnik imaš(napajalc,plata itd.)...

SaS ::

Napajalnik imam 300W, plata GA7vaxp, 256 ddr400rame, radeon 9000 pro, wd 40 gb 7200 8 MB, pioneer dvd 106/2, pinaklovo tv kartico in zvočno CREATIVE sb live 5.1 digital!

Nimam drugega pc-ja da bi sprobal!

Maš kako idejo, v ponedeljek nesem na servis! Zakaj bi se to splph naj zgodilo in če je kriva plata oz napajalnik bodo na serviso krili ve skaj je uničilo zaradi tega??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Phoebus ::

Hoces rect, kaksen napajalc in plato si imel? >:D

Men je enkrat vrgl vn kondenzatorje na slot1 plati pa kaksno uro ni delala da sm ze zivcn zlom dubu, pol je pa kar zacela delat - in se vedno dela v skatli od stare :D

A1eN ::

phoebus::8)
SaS:Ce nimas druge moznosti nesi na servis...oni bodo ze vedli..ce nisi odpiral kiste in ce imas se pod garancijo jo s pridom uporabi...

Matek ::

To bi lahko bil primer slabega elektrolita, mislim da je zadnje case bilo nekaj govora o tem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SaS ::

Kaki elektrolit??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Azrael ::

elektrolit = elektolitski kondenzator

Po tvojem opisu je odpovedal elekrolitski kondenator ki ga je potrebno zamenjati, smola, imel si slab kondenzator na MB.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SaS ::

Toraj se mora ta kondenzator zamenjat! To pa bodo naredili na servisu, ali??

In je ostalo (grafika, disk, zvočna...) tudi skurjeno ali je ostalo OK??

Upam da je ostalo vredu, ker drugače je kriza !!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaS ()

Azrael ::

Zakaj pa bi bilo ostalo skurjeno ? Pač odpovedal je en elektrolit na plati, ki skrbi, da je napetost za procesor ali RAM stabilna. Kar pa sedaj ni in se ti računalnik neprestano resetira. Če ti zadeve ne bodo znali porihtati na servisu, daj plato nekomu, ki se ukvarja z elektroniko, da zamenja ta elekrolit, in po potrebi, če je še kakšen napihnjen, tudi tega. Cena za nizkonapeostni elektrolit (6.3 V) pa ne presega 50 SIT.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SaS ::

Ostale komponente sem sprobal in delajo ok!!!

Plata pa je tako al tako v garanciji in mi jo bodo morali zamenjati !!

Saj to verjtno spada v garncijo, ali??
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________

Azrael ::

Tako je ! Pod pogojem, da plošča ni kako drugače mehansko poškodovana. Obvezno pa s seboj v trgovino vzemi še račun ali garancijo za plaščo.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

SaS ::

Sem odnesel danes na servis in bodo pregledali celi komp! MOstale stvari sem tako sprobal in delajo! Jutri pa bodo ga pregledali, ker so imei danes gužvo!

Upam da bodo plato zamenjali, če pa nimajo te pa bom vzel kako podobno pa dopačal!

Hvala vsem za pomoč!!
___________________
........SYSTEM ERROR

......F*** THE SYSTEM
___________________


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihnjen kondenzator na plati

Oddelek: Strojna oprema
121675 (1274) DJ MartiNi
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314914 (10594) Pyr0Beast
»

Startup kompa očitno povezan z temparaturo v bajti [GROZA!!]

Oddelek: Strojna oprema
161529 (1176) DJ MartiNi
»

Popravilo napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506677 (5968) MesniBurek
»

napihnjen kondenzator

Oddelek: Pomoč in nasveti
153216 (2849) mojsterpeter

Več podobnih tem