» »

Napihnjen kondenzator na plati

Napihnjen kondenzator na plati

ElectricMan ::

živijo

Teh par dni so pojavile težave z računalnikom. Pri zagonu računalnika zamrzne in ni druge rešitve kot tipko reset. Zamrzne bolj naključno, od preverjanja memorija do nalaganje windowsov. Ko pa je računalnik dovolj ogret pa deluje normalno.
Odprl sem kišto in našel dva kondenzatorja, ki sta malo napihnjena in na vrhu je malo rjavkaste tekočine.
Računalnik je star leto in pol. Plata ima garancijo tri leta.

Sedaj mam vprašanje glede tega kaj storiti. Ali bi sam zamenjal kondenzator ali nesem kišto na servis. Če bi kišto nesel na servis, ali lahko rečem da je kondenzator hin ali ne smem to rečiti glede na garancijo.

Monster ::

ja kr nesi na servis pa naj ti oni pregledajo pa to.. če maš garancijo seveda :)
Ka zaboga...

gape0000 ::

Jst sm meu ta star računalnik zlo rad :\
No in enkrat se ni več hotu pržgt(bil je pa že 7 let star) ni in sem pogledu na plato in so bli vsiii kondenztorji razliti in napihnjeni. In ti lahko povem da se ni dal popravt, ker so se razlil po celi plati.
Tko da jst ti predlagam da greš čim prej na servis pa upaš da ti bojo rešl zadevo.

ElectricMan ::

ja bom nesel na servis, samo zanima me če lahko rečem na servisu, da sem našel skurjene kondenzatorje.

ferguson ::

Če imaš cel računalnik v garanciji 3 leta potem raje ne reci.Če si ga pa kupil po delih, in si ga sam sestavil ali pa ti ga je kdo drug potem pa lahko rečeš saj lahko odpreš ohišje ,ker potem imaš garancijo na vsako komponento posebej.

DJ MartiNi ::

Katero plato pa maš to, da so se ti kondenzatorji napihnili v relativno kratkem času?
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

kako plošo pa maš, model ipd?

PaX_MaN ::

Ta tema je stara že štiri leta, omenjeni računalnik pa potem že pet let in pol. Dvomim, da ima še garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Blinkys ::

Heh finta

DJ MartiNi ::

Pa res, vendar še vedno ostaja dejstvo, da je kondenzatorje na plati hitro neslo. Me pa še vedno zanima za kero plato gre, tako da bi avtorja teme prosil, če je slučajno še zagret slotehovec (oziroma kolikor toliko spremlja slo-tech), da mi pove kera plata mu je delala težave.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PaX_MaN ::

Bolj ne:

"Čas zadnje prijave
2. feb 2005 ob 22:50:35"

Urc ::

Težka bo:

Datum zadnje prijave: 02.02.2005 22:50:35 :D

Upajmo da se bo oglasil pod drugim nickom ;)

Edit: PaX_MaN me je prehitel. Še vedno pa velja drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

DJ MartiNi ::

Ja pa res. Se prvo sploh nisem spomnil, da bi šel pogledat. Nič zato, najbrž je kaka EPoXova ali pa Matsonic :))
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184311 (4064) hudychk
»

računalnik friza...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191259 (975) seljo
»

cviljenje kondenzatorjev???

Oddelek: Strojna oprema
232276 (1825) SSH
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312075 (11462) k0lar
»

Hudi problemi z PC-jem

Oddelek: Strojna oprema
121245 (765) SaS

Več podobnih tem