» »

Nov telefon

Nov telefon

1
2
»

Ikspe ::

Odločam se za nov telefon pa me zanima kateri telefoni imajo nameščeno lučko ki utripa če je kdo klical in se nisi oglasil.

Egidij88 ::

Notification LED. To ima večina novih android naprav, namestiš aplikacijo in imaš žilijon nastavitev za to.

Ikspe ::

jo Xplore XP7501 ki se prodaja v sparu ima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ikspe ()

menjalnik ::

Jo bo imel, če boš namestil aplikacijo:)

Ikspe ::

Zasledil sem da se ob vklopljenem gprs prenašajo podatki, ki jih je treba plačat. Zanima me kakšen strošek bi nastal (v primeru filanja kartic na mobi-brez naročnine) , če grem z avtom iz Ljubljane v München.
Zanima me še, če je strošek pri eni uri vklopljenem gprs med pešačenjem ali pa vožnjo z avtom, enak.

menjalnik ::

Ne boš zapravil ni, če boš uporabljal navigacijo z offline zemljevidi

Ikspe ::

kakšen telefon moram kupiti v ta namen? - Pri temu ki ga gledam ima v specifikacijah 3G in GPS. Bi moral imeti tudi GPRS?

menjalnik ::

V ta namen kupiš telefon z GPS in to je to

s6c-gEL ::

Lumia 520/630 (in ostale z wp8) ima svojo navigacijo, na Androidu moraš kupiti/naložiti 3rd party navigacijo, npr Sygic/Igo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Ikspe ::

pametni telefon ki me zanima (moj prvi) ima android in gps. Ne piše pa da bi imel tudi gprs, katerega imajo nekateri telefoni.
Ko gledam kakšna je razlika med gps in gprs mi ni jasno kako bi to prenesel v znanje ki ga rabi vedet uporabnik telefona.
Je treba za *offline zemljevide* potrebno imeti gps ali gprs?

s6c-gEL ::

Globalni sistem pozicioniranja @ Wikipedia

GPRS @ Wikipedia

Prvo razčisti, kaj kratici pomenita.


Potem boš dojel, da je za offline navigacijo potreben gps (in zemljevidi na telefonu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

kelvin ::

Vaše mnenje ali HTC Desire 610 ali Sony Xperia M2?

hojnikb ::

ne

Ti budget brandname telefoni so bolj kot ne šrot
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

puginho ::

hojnikb je izjavil:

ne

Ti budget brandname telefoni so bolj kot ne šrot


Pretiravat ni treba, lavfajo čisto spodobno oz. dela vse kar rabiš. Kdor pa trdi drugače pa ga še ni imel v roki.

menjalnik ::

Pri Xperii M2 se ogromno ljudi pritožuje čez kvaliteto fotografij po tujih forumih, kar se tiče odzivnosti je pa v redu. Meni je bil všeč dokler nisem prebral, da Sony vgrajuje stekla, ki naj bi počila sama od sebe tko da...To verjetno gledaš na mimovrste za 198€?

@hojnikb mene zanima, ker telefon ti uporabljaš, ker kero koli temo odprem pluvaš čez vse znamke?

hojnikb ::

@hojnikb mene zanima, ker telefon ti uporabljaš, ker kero koli temo odprem pluvaš čez vse znamke?

HOX, pa bi ga ta trenutek zalučal ćez okno in kupil kakega kitajca, če bi bil razsipne sorte. Ampak nisem in ga bom fural, dokler ne razpade.

Dejstvo je, da si ti low in midrange telefoni brandname znamk (z izjemo motorole) ena velika žalost za denar, ki ga plačaš. Subpar specsi, bloatan software in overall slaba izdelava.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

puginho ::

hojnikb je izjavil:

@hojnikb mene zanima, ker telefon ti uporabljaš, ker kero koli temo odprem pluvaš čez vse znamke?

HOX, pa bi ga ta trenutek zalučal ćez okno in kupil kakega kitajca, če bi bil razsipne sorte. Ampak nisem in ga bom fural, dokler ne razpade.

Dejstvo je, da si ti low in midrange telefoni brandname znamk (z izjemo motorole) ena velika žalost za denar, ki ga plačaš. Subpar specsi, bloatan software in overall slaba izdelava.


A octacore mtk pri kitajcih pa je kao super duper procesor ali kaj? Ni nič kaj več kot snapdragon 600, ki je midrange pri firmah. Pa ne uporablja jih skoraj nobena znana firma telefonov. Subpar specsi my ass. Da ne govorim o optimiziranem softwaru, ki ga pri kitajcih ni, glede na to, da je strošek razvoja verjetno 0$, strošek trženja 0$, material 2nd hand in voila imaš super poceni kitajca.

gddr85 ::

imel v roki desire 300, v bistvu zelo soliden telefon za nezahtevne, kvaliteta izdelave nič slabša kot hox, edino kar bi lahko dali je mal večjo resolucijo. Ne vem zakaj bi bil desire 610 slab.

hojnikb ::

puginho je izjavil:

hojnikb je izjavil:

@hojnikb mene zanima, ker telefon ti uporabljaš, ker kero koli temo odprem pluvaš čez vse znamke?

HOX, pa bi ga ta trenutek zalučal ćez okno in kupil kakega kitajca, če bi bil razsipne sorte. Ampak nisem in ga bom fural, dokler ne razpade.

Dejstvo je, da si ti low in midrange telefoni brandname znamk (z izjemo motorole) ena velika žalost za denar, ki ga plačaš. Subpar specsi, bloatan software in overall slaba izdelava.


A octacore mtk pri kitajcih pa je kao super duper procesor ali kaj? Ni nič kaj več kot snapdragon 600, ki je midrange pri firmah. Pa ne uporablja jih skoraj nobena znana firma telefonov. Subpar specsi my ass. Da ne govorim o optimiziranem softwaru, ki ga pri kitajcih ni, glede na to, da je strošek razvoja verjetno 0$, strošek trženja 0$, material 2nd hand in voila imaš super poceni kitajca.

kot prvo je debata o low/midrange telefoni in tukaj nima mtk 8 core kej iskat.
In fact je, da so midrange telefoni joke kar se tiče cene.

Dajmo za primer desire 610, o katerem je govora...
stane 300€ in v primerjavi z 3x cenejšim kitajcom dobiš http://www.efox-shop.com/efox-value-c6-...
- Boljšo kamero
- več onboard placa
- HTC značko

Za 200€ doplačila si na zgubi z:
-velikost ekrana 5" vs 4.7"
-resolucijo 720p vs 540p
-100Mhz počasnejši proc
- bloat od htc sensa (ja, to je minus)


PRosim, razloži mi kako je desire 610 za 300€ boljši nakup od tega kitajca...
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

puginho ::

hojnikb je izjavil:

puginho je izjavil:

hojnikb je izjavil:

@hojnikb mene zanima, ker telefon ti uporabljaš, ker kero koli temo odprem pluvaš čez vse znamke?

HOX, pa bi ga ta trenutek zalučal ćez okno in kupil kakega kitajca, če bi bil razsipne sorte. Ampak nisem in ga bom fural, dokler ne razpade.

Dejstvo je, da si ti low in midrange telefoni brandname znamk (z izjemo motorole) ena velika žalost za denar, ki ga plačaš. Subpar specsi, bloatan software in overall slaba izdelava.


A octacore mtk pri kitajcih pa je kao super duper procesor ali kaj? Ni nič kaj več kot snapdragon 600, ki je midrange pri firmah. Pa ne uporablja jih skoraj nobena znana firma telefonov. Subpar specsi my ass. Da ne govorim o optimiziranem softwaru, ki ga pri kitajcih ni, glede na to, da je strošek razvoja verjetno 0$, strošek trženja 0$, material 2nd hand in voila imaš super poceni kitajca.

kot prvo je debata o low/midrange telefoni in tukaj nima mtk 8 core kej iskat.
In fact je, da so midrange telefoni joke kar se tiče cene.

Dajmo za primer desire 610, o katerem je govora...
stane 300€ in v primerjavi z 3x cenejšim kitajcom dobiš http://www.efox-shop.com/efox-value-c6-...
- Boljšo kamero
- več onboard placa
- HTC značko

Za 200€ doplačila si na zgubi z:
-velikost ekrana 5" vs 4.7"
-resolucijo 720p vs 540p
-100Mhz počasnejši proc
- bloat od htc sensa (ja, to je minus)


PRosim, razloži mi kako je desire 610 za 300€ boljši nakup od tega kitajca...


Sem ti že napisal da ta MTK so ultra cheap budget procesorji. Na kitajskem dobiš kopijo BMW-ja za 10 jurjev pa je po specifikacijah boljši ko pravi BMW. Tu se skriva odgovor. Telefoni niso samo specs. Lahko ima 15MP kamero, dela pa slabše slike ko 5MP.

hojnikb ::

puginho je izjavil:

hojnikb je izjavil:

puginho je izjavil:

hojnikb je izjavil:

@hojnikb mene zanima, ker telefon ti uporabljaš, ker kero koli temo odprem pluvaš čez vse znamke?

HOX, pa bi ga ta trenutek zalučal ćez okno in kupil kakega kitajca, če bi bil razsipne sorte. Ampak nisem in ga bom fural, dokler ne razpade.

Dejstvo je, da si ti low in midrange telefoni brandname znamk (z izjemo motorole) ena velika žalost za denar, ki ga plačaš. Subpar specsi, bloatan software in overall slaba izdelava.


A octacore mtk pri kitajcih pa je kao super duper procesor ali kaj? Ni nič kaj več kot snapdragon 600, ki je midrange pri firmah. Pa ne uporablja jih skoraj nobena znana firma telefonov. Subpar specsi my ass. Da ne govorim o optimiziranem softwaru, ki ga pri kitajcih ni, glede na to, da je strošek razvoja verjetno 0$, strošek trženja 0$, material 2nd hand in voila imaš super poceni kitajca.

kot prvo je debata o low/midrange telefoni in tukaj nima mtk 8 core kej iskat.
In fact je, da so midrange telefoni joke kar se tiče cene.

Dajmo za primer desire 610, o katerem je govora...
stane 300EUR in v primerjavi z 3x cenejšim kitajcom dobiš http://www.efox-shop.com/efox-value-c6-...
- Boljšo kamero
- več onboard placa
- HTC značko

Za 200EUR doplačila si na zgubi z:
-velikost ekrana 5" vs 4.7"
-resolucijo 720p vs 540p
-100Mhz počasnejši proc
- bloat od htc sensa (ja, to je minus)


PRosim, razloži mi kako je desire 610 za 300EUR boljši nakup od tega kitajca...


Sem ti že napisal da ta MTK so ultra cheap budget procesorji. Na kitajskem dobiš kopijo BMW-ja za 10 jurjev pa je po specifikacijah boljši ko pravi BMW. Tu se skriva odgovor. Telefoni niso samo specs. Lahko ima 15MP kamero, dela pa slabše slike ko 5MP.

A sem kje rekel, da ima boljšo kamero ? Ne, nima in to je jasno tudi iz reviewov.
Pa mtk je čisto spodoben čipset. Ubistvo tako spodoben, da uporablja sam HTC (desire 310 in 616 ima recimo mtk).
Tako da ja, brandname znamke konkretno preplačaš. In če tega ne dojameš in se še vedno izgovarjaš na kvaliteto in podobne zadeve (ne, tudi pri htcjo zna kvaliteta resno šepat -- lep primer je stari One X) pol pa nwm.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

radmannsdorf ::

s6c-gEL je izjavil:

Medtem v Nemčiji
http://www.aldi-nord.de/aldi_114_cm_45_...

mi bi tud to v hoferju :)

pavlekbuyer ::

Ma kdo izkušnje z Sony Xperia E3? Ker jo mislim kupit pa da slišim če je kej bolšga za to ceno :D

vilonja ::

Kje pa nameravaš kupiti?

GTX970 ::

;-) ::

Dost preprodajam telefone, zdaj pa sem se ustavo pri Gsmart guru g1, na bolhi sem že 2 dobil pod 100€.

5" hd zaslon
13mp kamera
4jederni 1.5ghz proc
32gb spomina
2gb rama

Baterija mi drži dan in pol, zarad velikosti ekrana
best buy za ta denar, ma ne kitajca ne dobiš za take pare z takimi lastnostmi.

hojnikb ::

best buy za ta denar, ma ne kitajca ne dobiš za take pare z takimi lastnostmi.

Kot da je tale gsmart precej drugačen od ostalih kitajcev (hint: ni).

In ja, dobiš
http://www.coolicool.com/green-orange-n...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

;-) ::

procesor je pocasnejsi, servisa oz.garancije prakticno nimas ker se nobeden ne ubada z tem, cena je pol visja, jaz sem dal za 4dni starega 80eur

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

best buy za ta denar, ma ne kitajca ne dobiš za take pare z takimi lastnostmi.

Kot da je tale gsmart precej drugačen od ostalih kitajcev (hint: ni).

In ja, dobiš
http://www.coolicool.com/green-orange-n...

dober si tole nasel
a to je iz EU warehouse?

hojnikb ::

če smo že pri rabljeni robi; za ~80€ dobiš 2012 flagshipa, ki pohrusta te kitajce za keks. Tako po performacu, kvaliteti in community supportu.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

če smo že pri rabljeni robi; za ~80€ dobiš 2012 flagshipa,

katerega imas v mislih?

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če smo že pri rabljeni robi; za ~80€ dobiš 2012 flagshipa,

katerega imas v mislih?

one x recimo. Čeprav je potem obvezn wifi fix :)

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

best buy za ta denar, ma ne kitajca ne dobiš za take pare z takimi lastnostmi.

Kot da je tale gsmart precej drugačen od ostalih kitajcev (hint: ni).

In ja, dobiš
http://www.coolicool.com/green-orange-n...

dober si tole nasel
a to je iz EU warehouse?

ne, ni :'(
čeprav pa tale inew tut ne zgleda slab (sicer manj flasha)
http://www.coolicool.com/stock-in-europ...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

sedaj prihajajo nove generacije kitajcev
po mojem se splaca pocakat en mesec

ninja123 ::

Kupujem nov telefon, pa izbiram med G2, Nexus 5 in One Mini 2. Katerga najbolj priporočate?

vilonja ::

Nexus 5 seveda, ima najboljšo podporo, če ti je to pomembno.

hojnikb ::

lahko tudi G2, ki je malo manj oskubljen N5. Zgubiš pa google podporo though.
#brezpodpisa

;-) ::

Lahko kdo ki uporqblja kakega kitajca pove kako je z uporabo po par mesecumesecih?

Zanimajo me plusi in minusi glede dolgotrajne uporabe, obrabe materialov itd.

Pa kako je z temi kitajskimi baterijami?

joman ::

ogledujem si ta dva telefona in s ene morem odločita, katerega bi vzel.
mnenja oz, vaše izkušnje dobrodošle
http://www.tusmobil.si/mobilni-telefoni...

http://www.tusmobil.si/mobilni-telefoni...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni telefon - 8 jedrni core iz EU skladišča

Oddelek: Mobilne tehnologije
429724 (8766) umberto
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222768 (18572) hojnikb
»

Nakup poceni telefona z dobro baterijo!

Oddelek: Mobilne tehnologije
353749 (3087) GTX970
»

Telefon do 100€

Oddelek: Kaj kupiti
52415 (2183) pixelzgaming
»

Pomoč pri nakupu kitajskega mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
116049 (5778) traktor

Več podobnih tem