» »

Mreža -WIN XP in WIN 2K

Mreža -WIN XP in WIN 2K

OceanMan ::

Jaz mam naslednji problem:

Na eni mašini mam XP-je, na drugi pa win 2k. Na mašini z XPji bi rad mel Dial-up povezavo. Ta povezava naj bi bla share-ana, tako da bi lahko dostopal z unga rač. (win 2k) na internet.

Kako bi to uštimal? Predvsem me zanimajo nastavitve. Hvala!

OceanMan ::

Mrežo sem sedaj nastavil in rač. se vidijo med sabo. Sedaj me pa še zanima kako bi lahko dostopal do interneta prek mreže. Z notebooka (WIN 2k) preko glavnega rač. (WIN XP). Mam pa Dial up (Arnes).


Hvala!

SkIDiver ::

Ok. Tega je blo že povno predebatirano tuki. V win xp dej enable internet connection sharing. To maš tam, če vzpostavš povezavo odpreš status kjer ti kaže čas povezave, klikneš properties(nastavitve) in na jeziček sharing (slo izraz neznan:D ) tazaden jeziček uglavnem. Tam daš enable internet connection sharing (onemogoči deljenje povezave). To je to pr win xp. Na notebooku z win 2k pa morš nastavt pod default gateway IP od mašine z XP-ji in pod preferred in alternate dns server IP naslov od tvojega dial-up ponudnika. To je to. In zadeva more delat. če ne pa uporabi search in maš eno temo kjer je vse dokumentirano v slikah.

ToniT ::

OceanMan ::

Hvala! U bistvu sem mogu samo dns pa gateway naštimat. Hvala še enkrat.

OceanMan ::

Kot sem že prej napisal, mi dostop do interneta dela sedaj na prenosniku. Pojavila pa se je še ena težava. Ko želim npr. z glavnega rač. dostopati do prenosnika me najprej vpraša za up. ime in geslo. Nato mi pokaže share-ane mape. Ko pa želim odpreti katero od teh map mi rač. enostavno zablokira.

A ma to mogoče kakšno zvezo s protokoli katere uporabljam, ker potem ko nanovo instaliram kakšnega od protokolov mi potem gre skozi. Drugače pa ne.

A je mogoče tudi da je kabel slab?

Hvala!

OceanMan ::

A nobeden ne ve? Aja mrežna kartica na rač. z XP-ji je Dexlan (fast ethernet card).

sash ::

si logiran kot Administrator v komp ?? ker drugač so lahko težave včasih
--------------------
Think different...
TOROiD Group

OceanMan ::

Ma misliš v win 2k al v XP-jih? U glavnem ko poskusim odpret datoteko, se vse ustavi. Nato odklopim kabel (UTP). Javi napako, da ne more odpret mape. OK. Nato poskusim namestit nov protokol. Potem se pa da vse lepo delat. ;(



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311554 (7224) Tomi
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289528 (6464) bastadu
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397881 (4612) BlazP
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655161 (4397) Klemenn
»

Internet connection sharing

Oddelek: Omrežja in internet
321811 (1313) Quickbeam

Več podobnih tem